Šta je novo?
Jel to tacan naziv program ili ?

Nego dali ima to neke veze kako su unutra hardovi povezani? Predopostavljam da ima ali do sada nisam imao tih problema? Posto imam tri harda u kompu i sva tri su WD dok je jedan ata a druga dva su sata i taj na kome je win je nov sata hard od 160 gb podeljen u dve particije.
 
Jel to tacan naziv program ili ?

Nego dali ima to neke veze kako su unutra hardovi povezani? Predopostavljam da ima ali do sada nisam imao tih problema? Posto imam tri harda u kompu i sva tri su WD dok je jedan ata a druga dva su sata i taj na kome je win je nov sata hard od 160 gb podeljen u dve particije.

skini na primer speedfan sa njim mozes videt parametre iz smart-a HDD-a

sto se tice redosleda povezivanja, ne bi trebalo da pravi problem, sa tim sto treba voditi racuna prilikom instalacije koji je HDD 1st boot (u biosu) na koji zelis windows automatcki da smesti boot loader..
ja bi na tvom mestu otkacio sve HDD-ove osim onog gde stavljas Windows7/Vistu i tek nakon instalacije ukljucio ostale
 
zeljko hvala ti puno! Ali sada odo na spavanje posto sam premoren ali ne toliko koliko sam iznerviran.

A ta ideja je i meni sinula oko isklucivanja hardova i to mi se cini da sam jednom cak i radio kada sam imao slican problem na xp-u, a u biosu je podes koji hard prvi da butuje. a sto se tice programa sacu ga skinuti ali sva testiranja cu obaviti danas kada ustanem, jednostavno nemogu vise da gledam na oci!
 
nisam nesto u toku sa buildovima win7,ali sam procitao negde da ce verzija Windows 7 b7264 verovatno biti rtm.e sad,da li da je skinem i stavim ga kao main os umesto viste 64x ili da cekam jos nedelju dana za zvanicnu rtm verziju?
 
6.1.7260.0.win7_rtm.090612-2110 - RTM branch build
6.1.7261.0.win7_rtm.090615-1900 - RTM branch build
6.1.7262.0.win7_rtm.090617-1900 - RTM branch build
6.1.7263.0.win7_rtm.090619-1900 - RTM branch build
6.1.7264.0.win7_rtm.090620-1900 - FAKE!
6.1.7264.0.win7_rtm.090622-1900 - RTM branch build - for 18 top partners only!
6.1.7265.0.win7_rtm.090624-1905 - RTM branch build
6.1.7266.0.win7_rtm.090626-1902 - RTM branch build
6.1.7267.0.win7_rtm.090629-1952 - RTM branch build
6.1.7268.0.win7_rtm.090701-1900 - RTM branch build - server version in web.
6.1.7269.0.win7_rtm.090706-1900 - NEW candidate in FINAL RTM branch build.

ja cu da sacekam par dana :)
 
Evo ni do sada nisam uspeo da podignem win 7 ponovo a cinimi se da na ovom hardu vise nikada ni necu nista vise moci osim xp-a, pa koliko sam skontao neki boot je otisao na hardu samo neznam koji i kako je to moguce da jedan operativni sistem radi bez greske sada dok drugi pravi toliko problema prilikom instalacije ili uopste nemoze da se instalira?

Pa ja nisam bio cuo ovu vest ali kolega mi kaze da su ovi iz Microsofta objavili da kada su pustali win 7 kod ljudi da se testira da je moguce da ce doci do ostecenja harda! E sada jel to istina ili je neki drugi problem kod mene? Kako mi je zeljko bio preporucio istestirao sam danas hard sa svim mogucim programima i svaki je reko da je hard uredu i da nema bed cektora! E sada u cemu je caka?

Uspeo sam da namestim xp tako sto sam ostale hardove u racunaru iskljucio i sada su particije uredu!

Jos sam pokusao da ocistim ceo taj hard da ga full format odradim nove particije napravio i ponovo pokusao da instaliram win 7 ili vistu ali ponovo je isti problem tu sa plavim ekranom, ali to sam bio resio tako sto sam resetovao bios ali onda se desava to da nema plavog ekrana ali nece ni da se butuje win na hard iako je sve podeseno kako treba posle restarta biosa.

Tako da dok nekupim novi hard i dok neizadje full verzija win 7 dalje nema cackanja po racunaru! Jer svaka skola mora jednom da se plati a ja sam moju platio danas!
 
Pa ja nisam bio cuo ovu vest ali kolega mi kaze da su ovi iz Microsofta objavili da kada su pustali win 7 kod ljudi da se testira da je moguce da ce doci do ostecenja harda! E sada jel to istina.....
Ma, da... Jedino ako sa hardom nesto nije u redu pa da dodje do nekog otkaza. Sam Windows mu ne može ništa hardverski.

Skini program koji ce ti odraditi Full erase celog diska sa sajta proizvodjača harda i odradi Full erase i proradiće ti svaki sistem.
Može to da se sredi i sa Hiren's Boot CD ali treba malo i znanja i živaca.
Najjednostavnije ti je ono što sam ti prvo rekao ali, pazi:
1. Obrisaće ti ceo hard disk, sve podatke i sve particije i nema vraćanja.
2. Potrajaće duže vreme taj format pa imaj strpljenja.
 
Poz, treba mi pomoć. Problem je sledeći:
Prvo je 7ica pri pokretanju sistema izbacila Logon screen, iako je do tada bio automatski.
Potražio sam na netu i našao rešenje za to preko komande control userpasswords2.
Zatim je tražio potvrdu vezano za šifre, što sam i uradio, jer šifre nisu ni bile postavljene.
Posle toga ne mogu da se konektujem na net uz grešku sa slike (Error 0x8009000B).
Guglao sam, ali šta god da pokušam od potencijalnih rešenja...ne ide. Sad sam na Hackintoshu :p dok to ne rešim.
Ne reinstalira mi se sistem zbog toga, trebalo bi da postoji neko rešenje.
Windows 7 RC 7100 je u pitanju

Hvala

Ima li neko ideju?
 
@voodoons

Gledaj hard je Western Digital kao i ostala dva stim da su dva sata a jedan je ata, tu gde je win je sata od 160 gb i gledao sam na njihovom sajtu ali nema nista takvo cime bi ja mogao hard tako da formatiram. Oko Hiren's Boot nemam bas puno znanja pa nebih bas puno da se time zamajavam jer mogu da ucinim vise stete nego koristi!

Ajde ako ti nije problem predlozi neki dobar program u tu svrhu, ostli predlozi uvek dobro dosli!

Hvala svima.
 
link1
link2
link3
Jedan od ova tri će ti odraditi posao. Svaki je u ISO formatu, treba da ga narežeš na CD i pokreneš sistem sa CD-a i u jednom od tih programa imaš Full erase alatku.. Davno sam to zadnji put radio pa se ne sećam ali uskoro ću raditi ponovo pa ako se ne snadješ do tad, napisaću ti čitavu i tačnu proceduru
 
@voodoons hvala

Nego me sada zanima posto nisam ni sam sedeo skrstenih ruku pa sam nasao ovaj program dali on cemu valja? HDDGURU Low Level Format Disc ali je kao exe fajl pa se sada opet dvoumim posto je ova tvoja opcija bolja i izabrao sam opciju 3 pa cu videti sta mi kaze kada je narezem na dvd-rw?
 
Ja bih LowLevelFormat radio samo oficijelnim alatom za to..
 
Evo stavih w7 7264 x64, pre toga sam imao 7048 i mogu reci da radi sve brze, bolje, optimizovanije.Sto se mene tice ja bih ovaj build ostavio kao final.:p
 
Na Hiren's Boot program sa WD diskove.

Jos malo pa stize RTM :D
 
kad ce vise taj 13. jul - dan ustanka u CG, pa da probam Windows 7

^_^
 
Evo i mog prvog zaista negativnog iskustva saW7.Build7100 koje mi je upravo skratilo život nekoliko meseci... i podsetilo na važnost bekapa. :d Situacija je ista kao i na linku ispod, srećom postoji fantastičan http://ntfsundelete.com/ koji je rešio problem..

http://www.vistax64.com/virtual-pc/235037-windows-7-xp-mode-deletes-files.html

Naravoučenije - pamet u glavu svima i obavezno uradite detaljan bekap pre nego što krenete da se igrate sa betama i RCovima na compu gde imate bilo šta što vam je važno od podataka!
 
Pa ovde, koliko sam razumeo, NOD32 je pravio problem?
 
Pa jeste, ali isti taj NOD na VirtualPC VMu i na Visti i na W7 mi nije pravio takav problem, samo u XP modu na W7 se dešava.
 
idalje ako sam uradio format harda dobijam ovu gresku kada hocu da instaliram win 7!

vsmraid.sys - address fffff88001ae46fd base at fffff88001ad7000, datestamp 4983a701

dali nekome on nesto znaci i kako da je otklonim? gledam trenutno na google puno ljudi se zali na tu gresku ali nisam nasao do sada na koristnu pomoc jer su uglavnom ta pitanaj bez odgovora ili su neka lupetanja!

edit: ako dobro citam na netu to je neki driver na ploci koji je malo poludeo?
 
Poslednja izmena:
idalje ako sam uradio format harda dobijam ovu gresku kada hocu da instaliram win 7!

vsmraid.sys - address fffff88001ae46fd base at fffff88001ad7000, datestamp 4983a701

dali nekome on nesto znaci i kako da je otklonim? gledam trenutno na google puno ljudi se zali na tu gresku ali nisam nasao do sada na koristnu pomoc jer su uglavnom ta pitanaj bez odgovora ili su neka lupetanja!

edit: ako dobro citam na netu to je neki driver na ploci koji je malo poludeo?

To ti je driver za raid..
Pomozi ti nama pa napisi konfiguraciju u polje Moja mašina
 
Konfiguracija postavljena pa ako neko moze da mi pomogne oko ovog problema slobodno neka kaze, predlozi sve dolazi u obzir samo vise da resim ovo cudo od problema!
 
Konfiguracija postavljena pa ako neko moze da mi pomogne oko ovog problema slobodno neka kaze, predlozi sve dolazi u obzir samo vise da resim ovo cudo od problema!

pa ja se bas ne razumem u raid controlere i njihove probleme ali cim procitam VIA znam da ce biti problema.. tako da je u njihovim driverima problem....
ja bi taj win7 HDD zakacio na native SATA (integrisan od ploce) a i ako to neprodje izcupao taj VIA kontroler i zafrljacio ga kroz prozor...
 
pa caka je u tome sto je hard na kome je win 7 vec bio instaliran je spojen sa sata kontrolerom direktno za maticnu plocu! tako da maticna ima dva sata ulaza u sebe prvi je bio zauzet ovim hardom od 160 gb dok sam na drugi sata port prikljucio ovu raid karticu da na nju mogu da spojim lite on dvd rezac i wd640 gb. dok je wd320 gb spojen na ata sa pioneer rezacem, ali on sa svime ovime nema nikave veze (bar mislim?).

ali to nebi trebao da bude problem jer sam ranije isto imao win 7 koji sam instalirao bez problema ali sam ga obrisao jer nije bio uredu, bilo je nekih bagova. a inace tu karticu imam dosta vremena i nikada mi nije pravila probleme sa vistama kada sam ih instalirao a sada mi pravi problem i sa njima naravno ako je do nje?
 
Poslednja izmena:
pa caka je u tome sto je hard na kome je win 7 vec bio instaliran je spojen sa sata kontrolerom direktno za maticnu plocu! tako da maticna ima dva sata ulaza u sebe prvi je bio zauzet ovim hardom od 160 gb dok sam na drugi sata port prikljucio ovu raid karticu da na nju mogu da spojim lite on dvd rezac i wd640 gb. dok je wd320 gb spojen na ata sa pioneer rezacem, ali on sa svime ovime nema nikave veze (bar mislim?).

ali to nebi trebao da bude problem jer sam ranije isto imao win 7 koji sam instalirao bez problema ali sam ga obrisao jer nije bio uredu, bilo je nekih bagova. a inace tu karticu imam dosta vremena i nikada mi nije pravila probleme sa vistama kada sam ih instalirao a sada mi pravi problem i sa njima naravno ako je do nje?

pa onu gresku sto si napisao sto upucuje na __raid? se odnosi bas na taj kontroler tako da je do toga...
verovatno je ili do drivera za taj VIA krs ili do kombinacije uredjaja koji su na njemu..
 
Poslednja izmena:
preporuka?

da pokusam sa novijim drajverima da stavim za nju ili da je vadim napolje? ali nevidim razlog tome kada mi sada nepravi problema u radu sa hardom jer taj hard sto je prikljucena na nju radi konstantno jer on je za download a ni sa rezacem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno