Šta je novo?
Ne znam sta je to :S:

@IzNoGooD uradio sam sve kako si napisao ali opet ne mogu da dobijem full control.

ne znam ... ja sam sa time uspeo da ocistim Vistin Windows folder koji nije hteo da se obrise ni iz Linuxa...

pih...
 
inace od novosti:
Build 7264, built on June 22, 2009, is the 5th escrow build. The build string is 7264.0.win7_rtm.090622-1900. It was compiled with a fix to a show-stopper bug found in build 7263. It leaked on June 30, 2009 in both x86 and x64 versions.
Build 7265, built on June 24, 2009, is the 6th escrow build. The build string is 7265.0.win7_rtm.090624-1905.
Build 7266, built on June 25, 2009, is the 7th escrow build. The build string is 7266.0.win7_rtm.090625-1847.

RC kljuc ne radi sa 7264 buildom, nego mora da se uzme neka zhvaka ;)
 
123

Windows 7 Beta automatic shutdowns begin today, RC users safe until March 1st

You're not still running Windows 7 Beta are you? Tsk tsk, better get your RC build before your system starts spontaneously shutting down every 2 hours. As Microsoft has warned repeatedly, Windows 7 Beta builds will begin bi-hourly shutdowns starting on July 1st in a bid to move you over to the latest release candidate. RC user will suffer the same treatment starting March 1st, 2010 on the way to a June 1st expiration -- well after the October 22nd launch date of Windows 7 to retail. This concludes this Engadget public service announcement, your regularly scheduled snarkiness will return in a moment.

http://www.engadget.com/2009/07/01/windows-7-beta-automatic-shutdowns-begin-today-rc-users-safe-un/

Jel moze neko da pojasni ovu vest. Oce li moja beta v7231 poceti da se gasi? :) Danas je 2. juli, nije se gasio za sada.
 
Imam sledeci problem:

juce instalirana W7 verzija
7048.0.winmain.090219-1845_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD (ovako barem glasi iso file)

e sad u toku instalacije mi je bio nakacen i stari hard na kome je bila do tad koriscena verzija XP-a. Pri instalacaiji sam naravno birao drugi hard (tek kupljen novi) i na njemu instalirao sve. Prvi restart i izbaci mi skrin gde me pita dal hocu da boot-ujem staru verziju wina-a ili win7, kapiram zato sto je ustekan ovaj hdd pa zato. Nista udjem ti ja u w7 zavrsim sve sto imam oko instalacija, mada mi je pravio problema oko par stvari: tipa instaliram PowerISO koji radi a svaki put mi izbacuje (pri restartu) da nesto nije uredu sa njim i da ga reinstaliram, bsplayer mi uopste ne pusta sliku kad pustim neki video zvuk da i da aktiviram win tj da mi je ostalo 0h do isteka i da instaliram novu verziju windowsa. Pritom win je registrovan na netu i u sistem properties pise da jeste. No to je sve juce uradjeno i radio je ok (relativno) sa par nekih bakova ali sam vec navikao na takve stvari kod win-a. Da bi prenocio ukljucen i jutros kad upalih monitor primetim da se restartovao i od tad ceo dan posle nekog ne odredjenog vremena mi se restartuje komp!!! Nije hardverska greska jer je radio do juce normalno i sa XP-om i sa W7 do jutros...

Dal neko ima ideju sta moze da bude, nesto mi pada napamet da verzija win-a nije uredu pa vec kad mi izbacuje da treba da se registruje, a registrovan je da mozda nesto sa njim nije uredu pa se zbog toga restartuje!?
 
to je beta M$ je rekao da ce se to desavati posle 1.07.2009... znaci gasenje kompa svakih par sati
RC traje do aprila 2010
 
Imam sledeci problem:

juce instalirana W7 verzija
7048.0.winmain.090219-1845_client_en-us_Ultimate-GB1CULXFRE_EN_DVD (ovako barem glasi iso file)

e sad u toku instalacije mi je bio nakacen i stari hard na kome je bila do tad koriscena verzija XP-a. Pri instalacaiji sam naravno birao drugi hard (tek kupljen novi) i na njemu instalirao sve. Prvi restart i izbaci mi skrin gde me pita dal hocu da boot-ujem staru verziju wina-a ili win7, kapiram zato sto je ustekan ovaj hdd pa zato. Nista udjem ti ja u w7 zavrsim sve sto imam oko instalacija, mada mi je pravio problema oko par stvari: tipa instaliram PowerISO koji radi a svaki put mi izbacuje (pri restartu) da nesto nije uredu sa njim i da ga reinstaliram, bsplayer mi uopste ne pusta sliku kad pustim neki video zvuk da i da aktiviram win tj da mi je ostalo 0h do isteka i da instaliram novu verziju windowsa. Pritom win je registrovan na netu i u sistem properties pise da jeste. No to je sve juce uradjeno i radio je ok (relativno) sa par nekih bakova ali sam vec navikao na takve stvari kod win-a. Da bi prenocio ukljucen i jutros kad upalih monitor primetim da se restartovao i od tad ceo dan posle nekog ne odredjenog vremena mi se restartuje komp!!! Nije hardverska greska jer je radio do juce normalno i sa XP-om i sa W7 do jutros...

Dal neko ima ideju sta moze da bude, nesto mi pada napamet da verzija win-a nije uredu pa vec kad mi izbacuje da treba da se registruje, a registrovan je da mozda nesto sa njim nije uredu pa se zbog toga restartuje!?

Jel moze neko da pojasni ovu vest. Oce li moja beta v7231 poceti da se gasi? :) Danas je 2. juli, nije se gasio za sada.

Sve ispod v7100 su beta buildovi a iznad su RC buildovi.

This.
 
Ako sam dobro shvatio treba da instaliram novu verziju i nece se desavati to gasenje?
 
Ili budi strpljiv još 10ak dana za RTM verziju.
 
Serijski brojevi, tj.ključevi od RC-a ne rade u RTM-u..
 
Malo se ne razumem, koja je razlika izmedju te 2 verzije?
 
Ne znam da li je neko spomenuo ali sad gledam nesto na MS sajtu i vidim pre-order Windows 7 Ultimate za 219$ sto uopste nije skupo za legalan sistem.
 
Malo se ne razumem, koja je razlika izmedju te 2 verzije?

Pa ovo su sve beta i release candidate (znači nefinal verzije).

edit: Poslednjih par su RTM candidate, dakle sačekaj još 10 dana da ne bi kasnije ponovo morao da instaliraš.
 
Poslednja izmena:
pa ja bas danas citao u 24sata da je najeftiniji home 130$, pro 315$ i ultimate 330$

http://e24.24sata.rs/issue.php?issue=24sata_020709&uid=16261acb6729a8a00cfb1b023e5e0311 strana 7


ako je tako ko sto kazes onda cool


evo linka http://store.microsoft.com/microsoft/Windows-Windows-7/category/102?WT.mc_id=msccomhpfeature_win7

Mada izgleda sam pobrkao sa upgrade-om, ja bih trebao da dobijem od Dell-a Windows 7 Home Premium posto sam uzeo laptop 26.6.
 
Ocekujte vase primerke Win 7 , kroz Msdn, Ovs u nedelji od 13.07-17.07.
Posle Microsoft konferencije.
 
Evo jednog svežeg iskustva Vista vs Windows7. Ortak dobio iz Engleske nov DELL Inspiron laptop (na žalost, ne potpada pod free upgrade na W7 akciju), instalirana Vista32 SP1 i tone koječega na laptopu, znači, mrtva mašina skroz, a to joj je fabrička instalacija. 2GHz dualcore Pentium, 3GB memorije, vuče se kao prebijena mačka, ne radi wireless, tj. izbacuje grešku da je uređaj prestao da radi i to nonstop dok ne deinstaliraš skota. Prvo sam se zezao par dana da nađem neki drugi drajver i da očistim od ovog, neuspešno. Onda padne format C: i instaliram od nule tu istu Vistu, stavim SP2, pa redom sve drajvere (pregledao na DELL sajtu, nema novijih) i opet isti problem - ne radi wireless, ista greška, ne radi ni DELL aplikacija za Fn tastere to ostalo. Ajde, malo je življi sistem jer nema McAfeeja i još koječega po memoriji, ali i dalje imam problem.

Na kraju, ajde da probam W7, 7100 build. Oćete da pogađate? Nijedan drajver nije morao da se instalira, SVE radi uključujući i wifi, mašina leti. Samo stavljene ove DELL aplikacije koje takođe sve rade. Ortak odma reko - ne diraj ništa, to je to, "!%#$%#$% ih Vista. Pa imaš legalnu, ovo je samo RC, radiće ti do marta... Nema veze, daj ti to ovamo, izaći će već neki crack dotle... I tako će čovek pored legalne viste koju je platio da vozi ilegalni W7. :d
 
Poslednja izmena:
To radi i moja devojka, dobila je Vistu uz laptop a laptop gura W7
Bar da je dobila Vistu na DVD-u pa bih znao sta da radim sa Vistom..
Da, dobila je Vista HP 32-bit sa laptopom koji fabricki stize sa 4GB rama:wall:
 
Poslednja izmena:
normalno gura se 32bit jel x64 ima vise problema sa drajverima ... krivite programere
 
Stavljen je upravo x64 W7 umesto x86 Viste i sam je prepoznao sve u mašini.
 
Naravno, još samo da default instalacija renomiranog proizvođača radi bar približino tako dobro sa Vista 32bit sertifikovanim drajverima...
 
jos jedan "problem", bsplayer mi ne pokazuje sliku uopste, zvuk da ali sliku ne.
Skinuo sam i reinstalirao win, sad mi je RC 7100 verzija.
Nije mi htelo ni na prosloj ni na ovoj...
 
Nazad
Vrh Dno