Šta je novo?
Ja sam ga instalirao samo zato sto mi trenutno win 7 x64 ne nalazi drivere za scanner, a kroz virtual XP radi bez problema. Probao sam i tv karticu jer nisam isprva provalio kako da mi proradi i daljinski. Ona nije htela da radi. E sad, ja nisam drivere za plocu instalirao u virtual xp a drivere za grafiku sam ostavio te koji dolaze sa tim xp sp3 ( i njega sam download-ovao sa Microsoft site-a). Ti probaj da instaliras drivere za plocu, zvuk i grafiku pa onda probaj i tv kartu pod virtualnim xp, ko zna, mozda proradi i pod njim.
 
Poslednja izmena:
novi build
Two new candidate builds, 6.1.7264.0.win7_rtm.090622-1900 and , has been assembled in the RTM branch (win7_rtm), according to WZor. Therefore, the current builds in the RTM branch are:

6.1.7260.0.win7_rtm.090612-2110
6.1.7261.0.win7_rtm.090615-1900
6.1.7262.0.win7_rtm.090617-1900
6.1.7263.0.win7_rtm.090619-1900
6.1.7264.0.win7_rtm.090622-1900

The build with the name “6.1.7264.0.win7_rtm.090620-1900” is a fake as the build 7264 was assembled on 22nd of June and not 20th. More candidate builds may appear in next few weeks...

windows 7 roadmap
01.06 - 19.06
building rtm escrows

22.06 - 10.07
rtm recall

10.07
windows 7 rtm final build target

13.07
windows 7 rtm sign-off
 
Click Start –> type CMD and right click Run as Admin

diskpart
list disk
select disk 1 (your primary hard drive is denoted disk 0)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32 quick
assign
exit

Open your drive under explorer, copy all files from vista/7 iso to the usb drive

Kada odem na "list disk" prikaze mi samo disk0, tj nema USB-a na spisku. What now?


Evo nasao sam ovo:
AndrewRt je napisao(la):
How to burn Image to a Flash Drive

1. Get a copy of UltraISO
Kod:
xxxx - obrisah linkove

2. Open the Win7build7100 Image with UltraISO

npqo3d.jpg


3. Select your "USB" Drive

2vb6dn8.jpg


4. Go to the "Bootable" tab and select "Write Disk Image..."

j926o3.jpg


5. Next you need to "format" the flash drive. This will erase everything currently on your flash drive so back up the stuff you want!

24gkaw7.jpg


vmuni1.jpg


6. "Write" the image to the disk.

f2vo2h.jpg


7. Writing done :D

2qjg1ok.jpg


zu2rrr.jpg


Now all you need to do is boot up with it plugged in and make sure your BIOS is set to boot from USB first.

werDbackupRS.png

NeilRSptWbb.png
 
Poslednja izmena:
Ljudi,koji mi antivirus mozete preporuciti (dobar a besplatan) za Win 7?Koristim trenutno KAV 2010 ali mislim da je poceo nesto da zeza.KAV 2009 nece da radi na Sedmici.
 
Avast home, samo registrujes preko email-a i godinu dana koristis a po isteku ponovo dobijes kljuc.
 
Ja sam ga instalirao samo zato sto mi trenutno win 7 x64 ne nalazi drivere za scanner, a kroz virtual XP radi bez problema. Probao sam i tv karticu jer nisam isprva provalio kako da mi proradi i daljinski. Ona nije htela da radi. E sad, ja nisam drivere za plocu instalirao u virtual xp a drivere za grafiku sam ostavio te koji dolaze sa tim xp sp3 ( i njega sam download-ovao sa Microsoft site-a). Ti probaj da instaliras drivere za plocu, zvuk i grafiku pa onda probaj i tv kartu pod virtualnim xp, ko zna, mozda proradi i pod njim.

Hvala na savetu probacu.:wave:
Jos jedan glas za Avast home(besplatan a radi odlicno i pod Win 7).
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Virtual XP i kada hocu da instaliram npr. drajvere za zvuk na koju particiju da instaliram?On mi pri instalaciji ponudi C particiju,ali meni je Win 7 na E a Win XP na C.Primetio sam i da mi je VXP dodao i neke virtuelne particije.E sad,na koju particiju ja da instaliram fajlove za VXP?Na E ili na C?Nista mi nije jasno.
A imam problem i sa brisanjem VXP.Znaci,normalno ga uninstaliram i onda kad hocu da obrisem folder koji je ostao on mi kaze da nemam dozvolu.Kako to da sredim?Evo slike:
[img=http://img199.imageshack.us/img199/8229/74856177.th.jpg]
hvala
 
Da li mi mozda treba DualCore Optimizer za Win7, ili mozda neki AMD Processor Driver?
 
OK, a kakva je situacija sa Nerom? Instalirao sam v7.0.1.2 Premium [samo Burning Rom], prijavio mi je error na kraju instalacije ali program je tu. Nisam josh nista rezao sa njim, vredi li da skidam nesto novije ili je i ovo dovoljno. :)
 
OK, a kakva je situacija sa Nerom? Instalirao sam v7.0.1.2 Premium [samo Burning Rom], prijavio mi je error na kraju instalacije ali program je tu. Nisam josh nista rezao sa njim, vredi li da skidam nesto novije ili je i ovo dovoljno. :)

Stavi Ashampoo Burning Studio 8.;)
 
Kod mene je Nero Micro 8.2.8.0, fercera kako treba.
 
Kod mene radoi lepo nero-7.11.10.0_english_micro!
 
Pratim ovaj thread vec dugo i procitao sam ga celog, cisto onako iz opsteg interesa. Ali sad mi je zatrebala konkretna informacija, za koju se ne secam da li sam je negde procitao:

Koji su minimalni hardverski zahtevi za masinu da bi imalo smisla instalirati Win7? (Ne po specifikaciji Microsofta, nego po vasem licnom misljenju i iskustvu)
 
Pratim ovaj thread vec dugo i procitao sam ga celog, cisto onako iz opsteg interesa. Ali sad mi je zatrebala konkretna informacija, za koju se ne secam da li sam je negde procitao:

Koji su minimalni hardverski zahtevi za masinu da bi imalo smisla instalirati Win7? (Ne po specifikaciji Microsofta, nego po vasem licnom misljenju i iskustvu)

1GB rama i neka dx9 graficka..
 
Slazem se sa zeljkom.Radilo bi sa 1GB Ram-a ali bi 2GB bilo bas onako taman.;)
A graficka i nije neki problem jer meni radi lepo sa x1050.pozdrav
 
probajte ashampoo burning studio 9, nero je otpad naspram njega i ne blati os uopšte raznim servisima i zezalicama. radi savršeno pod w7
 
Microsoft objavio cene za Windows 7
Sreda, 1. jul 2009. 05:57

Kompanija Microsoft ovih dana predstavila je cenovnik najnovijeg Windowsa, koji bi na tržištu trebalo da se pojavi krajem oktobra.

Iako opcija apgrejdovanja na novu verziju prvobitno neće biti dostupna u Evropi, već samo na tržištu Amerike, Evropski regulatori tvrde da takva odluka Microsofta ograničava izbor kupcima.

Windows 7 pojaviće se u tri verzije, pa će tako za Home Premium biti potrebno da se izdvoji oko 130 američkih dolara. Za Professional verziju biće potrebno oko 315 dolara, dok će Ultimate verzija koštati oko 330 dolara.

Windows 7 će se proizvoditi u verzijama od 32 i 64 bita.

Ovaj opertaivni sistem će, između ostalog, manje trošiti električnu energiju, biće efikasniji i biće povezaniji s mobilnim telefonima.

Ukoliko korisnik ima dva računara, sistem treba da omogući automatsku sinhronizaciju fajlova, tako da on ne mora stalno da šalje fajlove s jednog uređaja na drugi.

(MONDO)

Prvo, odma će da popiju kaznicu od tih regulatora, a drugo WTF, kako OS može da troši manje struje, valjda struju troše komponente, a ne bih rekao da W7 nešto štedi resurse više nego recimo Vista. :trust:
 
Jel ima neko pojma zasto ne mogu nekim fajlovima da promenim permissions u full control iako sam ulogovan kao administrator???
 
Jel ima neko pojma zasto ne mogu nekim fajlovima da promenim permissions u full control iako sam ulogovan kao administrator???

napravi batch fajl sa sledecim sadrzajem
Kod:
   takeown /f %1 /r /d y
   icacls %1 /grant administrators:F /t
npr. ja sam moj nazvao gazda.bat i iz command prompt-a otkucas gazda.bat ime_fajla_ili_direktorijuma i kad zavrsi, imas pun permission nad fajlom.

tako sam npr. obrisao Windows folder neuspesne instalacije Viste na jednom hardu..
 
Pojavila se nova x64 verzija...
Microsoft Windows 7 x64 Build 7264
Mada, RTM samo sto nije.
 
pojavila se i 7265... :D

RTM se ocekuje oko 13og jula
 
Evo mene opet sa problemom(nazalost).Naime,neke pesme mi se cuju samo na 3 zvucnika bez woofera(jeste da u informacijama pise da je mono,ali mi se u XP-u cuju svi zvucnici i woofer),kada gledam TV preko Media Centra rade 3 zvucnika i woofer,zvukovi iz windowsa se takodje ne cuju na svim zvucnicima kao ni zvuk iz pojedinih igara(neke karte npr.).Zna li neko resenje?Ovo za TV karticu za bas nervira.:smash:
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno