Šta je novo?
Finally, here are the current official upgrade prices of Windows 7:

* Windows 7 Home Premium (Upgrade): $119.99
* Windows 7 Professional (Upgrade): $199.99
* Windows 7 Ultimate (Upgrade): $219.99


Estimated retail prices for full packaged retail product of Windows 7 in the U.S. are:

* Windows 7 Home Premium (Full): $199.99
* Windows 7 Professional (Full): $299.99
* Windows 7 Ultimate (Full): $319.99

source
 
skupi su kao i uvek..... zivela piraterija ili student licenca :p
 
Pa da nije ova kriza ... i nije skup ...

Windows 7 Home Premium (Full): $199.99

Ovo mi deluje korektno ... mada bi sa upola cene imali dosta bolji promet ...
 
Nisam imao mira, morao sam da isprobam novi Win i pre vikenda. Opsti prvi utisak : solidno izgleda i ponasa se bolje od XP-a (citaj: brze).
Instalacija je prosla glatko (posebno mi se svidelo to sto ne moram nigde prilikom instalacije da stisnem F8 ili drugi funkcijski taster, jer mi je na htpc/media centre pc na koji sam instalirao Win7 zakacena diNovo Mini tastatura/mis koja iz nekog razloga nema funkcijske dugmice) i cini mi se (mada nisam stopovao vreme) prilicno brzo u odnosu na instalaciju XP-a. Imao sam samo jedan problem - kada sam ubacio instalacioni disk i resetovao racunar, posle prebrojavanja memorije i pritiska na enter kako bi se pokrenuo setup sa DVD-a, TV (Samsung 40" na koji je zakacen comp preko VGA) je samo prijavio UNKNOWN MODE i slika je nestala. OK kontam, mozda je rezolucija previse niska da je TV prikaze i zakacim matori CRT monitor. Eto opet slike i setupa. Prodje komplet instalacija i resetuje se comp i - panika. Doceka me "black screen of death". Crn ekran, ali u donjem desnom uglu (na svu srecu) pise Windows 7 evaluation bla,bla,bla.. Sta god da pritisnem na tastaturi - nista se ne desava.. I posle par minuta skontam da mi je i TV prikacen na comp, ali na HDMI. Probam da vratim VGA kabel iz monitora u TV - nema slike. Tek kada sam istekao HDMI kabel slika se pojavila (posle sam nasao i na netu da se ljudima desavalo sa nekim buildovima Win7 da HDMI izlaz zeza posle resetovanja, ali za sada mi se nije pojavio taj problem).
Sav hardver je odmah prepoznat (sto me i ne cudi posto imam plocu sa integrisanom grafickom i zvukom) i radi super. Cak je i problem koje sam imao na XP-u sa "seckanjem" slike prilikom pustanja filmova preko HDMI izlaza nestao (ok, mozda nije do windowsa, ali sada radi glatko)! Build je 7100 (ako nekom znaci), i sada samo ostaje da vidim da li ce raditi dovoljno dugo i stabilno kao XP..
 
pa gore od XP nemoze... i Vista je nesto stabilnija od XP-a a poste dele kernel moze samo bolje biti.. :)
 
Doceka me "black screen of death". Crn ekran, ali u donjem desnom uglu (na svu srecu) pise Windows 7 evaluation bla,bla,bla.. Sta god da pritisnem na tastaturi - nista se ne desava.. I posle par minuta skontam da mi je i TV prikacen na comp, ali na HDMI. Probam da vratim VGA kabel iz monitora u TV - nema slike. Tek kada sam istekao HDMI kabel slika se pojavila

to se i meni desilo, samo problem sam resio tako sto sam upalio tv :)

iz nekog razloga posle instalacije, windows skapira da mi je tv primarni monitor (pretpostavljam da je razlog sto je tv preko dvi a monitor preko vga) i pri zavrsetku instalacije prebaci sliku na tv.. upalis tv, dovrsis instalaciju, vratis primarni monitor kako treba i to je to :)
 
"Svi kupci koji kupe novi računar sa Windows Vista operativnim sistemom u odgovarajućim trgovinama od 26. juna tekuće godine do 31. januara 2010. godine, dobit će besplatnu kopiju Windows 7 operativnog sistema.

Kupcima u EU, Microsoft će ponuditi full verziju Windowsa 7 samo do 31. decembra tekuće godine zbog spora sa EU u vezi uključivanja Internet Explorera sa operativnim sistemom. Zanimljivo je spomenuti i kako će u ovom periodu, EU kupci (osim Velike Britanije) moći kupiti full verzije Windows 7 operativnog sistema po cijeni upgrade opcija."

izvor: http://www.hardwarebase.net/novosti.php?akcija=pokazi&vijest_id=1528
 
to se i meni desilo, samo problem sam resio tako sto sam upalio tv :)

Hehe, pa da, tako to resavaju normalni ljudi a ja samo sto nisam poceo reinstalaciju.. :) No dobro, za sada je sve OK.. Sistem fercera, nocas mu je prvi ispit. Nadam se da se nece pokarabasiti.
 
Mislim da je BSOD zbog drajvera za mreznu karticu. Probaj da skinesh sa ASUS sajta poslednju verziju drajvera Marvell za Vistu x64, mozda ispravi situaciju. Meni je to pomoglo na poslu sa Asus P5B-SE i Atheros mreznom karticom. Do toga sam imao par BSOD-ova. Posle instalacije Vista x64 drajvera, nijedan.

hvala na savetu! Vidiš, podsetio si me s tim na čuveni problem USB drajvera za SBB-ov kablovski modem i BSOD-ve na kilo. Nije mi palo na pamet da pogledam drajver za mrežnu pošto je sve leglo iz prve tokom instalacije. Sad ću probati da skinem.
 
interesuje me da li je Win7 Ultimate RC (x64) vec sada dovoljno stabilan da radi na gore pomenutom racunaru ... Kada kazem dovoljno stabilan, mislim na to da moze da radi 24/7 (muzika, filmovi, torrenti) kao sto XP sada radi? Dakle apsolutno me ne zanima igranje / office / aplikacije..

ma možeš da budeš siguran da će biti ok
mislim muzika i filmovi... to li je problem ? :)
meni win7 bukvalno radi 24/7. one probleme sa plavim ekranom su počeli tek poslednje nedelje da se dešavaju tako da sam možda ja nešto uticao na to i mislim da su najverovatnije specifični za moj hardware. danas-sutra proveravam savet koji sam dobio pa javaljam dal se promenilo nešto.
 
The European version of Windows 7 also won't ship with Internet Explorer so you'll have to find some other means to install Firefox.

:d :d
 
Start-->--run-->

cmd
ftp
open releases.mozilla.org
anonymous
anonymous
cd pub
cd mozilla.org
cd firefox
cd releases
cd latest
cd win32
cd en-US
type image
lcd C:\
get "Firefox Setup 3.0.11.exe"
bye
exit

:)
 
The European version of Windows 7 also won't ship with Internet Explorer so you'll have to find some other means to install Firefox.

Jes' kao da ne mozes instalirati FF bez IE. Pa to je smijesno. Svako ko iole drzi do sebe ima na disku nove verzije programa koje koristi.
 
Mi cemo ionako da koristimo US verziju, tako ne bi trebalo da bude problema.

A problema ce biti u Evropi jer mnogi korisnici ne znaju kako da odu na net bez IE...
 
Instalirao sam 32bitni Windows 7 v.7260 i sve radi korektno osim animacija u samom windowsu. Animacije kada se minimizira prozor "seckaju", kada skrolujem isto tako. 3Ds Max radi normalno, tj. 3D prikaz radi bez usporenja, a i igre rade normalno. Iskljucio sam smooth scrolling, stavio sam najnovije drajvere za grafiku, ne znam u cemu je problem. Racunar ima 4GB rama, 2Ghz procesor i 9650GTM grafiku (ASUS N50Vn).
 
ma možeš da budeš siguran da će biti ok
mislim muzika i filmovi... to li je problem ? :)

Eh, izgleda da sam se poradovao previse rano.. Nocas sam hteo malo da sredim windows media center (pravljenje biblioteke filmova, playliste i sl.) i uspeo je jednom da se srusi sam od sebe, a drugi put se bogami (prilikom pustanja filma) pojavio i BSOD. :( No, kako se ovo ne bi pretvorilo u moju zalopojku, jos par mojih utisaka o Win 7, za sada:

[+] Dolazi sa Windows Media Center-om (bar ova verzija koju ja imam)
[+] Media Center je poprilicno bogat mogucnostima, lepo izgleda. Uspeo sam da pustim sve filmove koje sam probao bez instalacije posebnih codeca.
[+] Definitivno radi brze od XP-a na istom hardveru (sa instaliranim slicnim programima), s tim sto je prethodni XP koji sam imao bio 32 verzija, a win 7 je 64

[-] Jos uvek nedovoljno stabilan sistem ili bar Media Center.
***
A to sto nece biti IE distribuiran sa Win7.. Svakako koristim FF pa me ne pogadja previse. :) Osim glupog elektronskog bankarstva koje radi samo pod IE.. :wall:
 
BSOD -> neki problematican driver.. ili nestabilan PC
 
Nadam se da će Win 7 što pre izaći. XP nije više oštar kao nekad.

net_28.jpg
 
@megaskot
:D :laugh: :D
Jedna od boljih primena XP-a koju sam video do sada! :D
 
evo instalirah i ja ovu rc varijantu x64,instalacija bez ikakvih problema prosla samo nije instairao drivere za adsl modem i emu 0404. sve programe koje sam koristio na visti rade i na 7 posle cu probati neke igre...
 
Dajte proceduru ili barem link za instaliranje win7 preko USB-a.
 
Click Start –> type CMD and right click Run as Admin

diskpart
list disk
select disk 1 (your primary hard drive is denoted disk 0)
clean
create partition primary
select partition 1
active
format fs=fat32 quick
assign
exit

Open your drive under explorer, copy all files from vista/7 iso to the usb drive
 
Zadnji build je?
 
^ Kod brace Rusa pise da je poslednji 6.1.7265.0.win7_rtm.090624-1905, a za download ne znam da li ima nesto novije od 7260...
 
Prvo da pozdravim sve,nov sam na forumu:)
Imam jedan problem.Naime,pre nekoliko dana sam instalirao Windows 7 i imam problem sa TV kartom(Winfast TV2000 XP Global)a tice se zvuka.Skinuo sam ove drivere:http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pr...tegoryID=1&DetailName=Driver&MenuID=1&LanID=0 i imam 5.1 zvuk ali ne znam kako da podesim za TV.Posto sam video da su neki uspeli da nameste,bio bih zahvalan ako bi mi pomogli.pozdrav :wave:
 
Poslednja izmena:
Jel je uspeo neko da skine ono "Evaluation..." iz donjeg desnog ugla???
 
Nazad
Vrh Dno