Šta je novo?
nego sada trazim email da ga podesim i nemogu nigde da ga pronadjem. jel moguce da ova verzija (windows 7 build 7100) nema svoj email client ili ja nesto neradim dobro? nasao sam folfer ali kada tamo udjem nema nista sto bih iskoristio za pokretanje email-a.

ako neko ima slican problem neka mi kaze koju alternativu koristi za email poruke?

hvala
 
MS Outlook 2010. Najbolja verzija do sada! Apsolutna preporuka! Napravili su i 64bit verziju!
 
Master Tutorial to Make Your Windows 7 Super Fast

Windows7logo.png
 
Vecina je vec u ovom stadijumu. :D

waiting2.jpg
 
@Jovyland hvala za ovo ali ovo nije ono sto sam trazio! ja sam trazio ako neko zna kako da ubrzam sam ulazak u win a ne da poiskljucujem pola stvari u istom! jer nije meni problem kad se vec podigao sistem nego dok se podize sistem jer nekada mi znaci da se win digne za par sekundi (e sada koliko je to) pa verovatno brze nego sto sada ulazi jer da budem iskren nisam merio vreme ali odprilike podize sistem oko 1 minut ako ne i vise. pa me zanima dali moze da se skrati vreme ulaska u sam win?
 
@Jovyland hvala za ovo ali ovo nije ono sto sam trazio! ja sam trazio ako neko zna kako da ubrzam sam ulazak u win a ne da poiskljucujem pola stvari u istom! jer nije meni problem kad se vec podigao sistem nego dok se podize sistem jer nekada mi znaci da se win digne za par sekundi (e sada koliko je to) pa verovatno brze nego sto sada ulazi jer da budem iskren nisam merio vreme ali odprilike podize sistem oko 1 minut ako ne i vise. pa me zanima dali moze da se skrati vreme ulaska u sam win?

naravno da moze, kupi SSD...
 
@zeljko hvala ali nazalost nisam ni na to mislio, jer to sto mi ti nudis nije ni malo jeftino a ja sam opet mislio nesto sto moze u samom windowsu da se odradi da se malo ubrza jer ovo bas ubija u pojam!

u svakom slucaju hvala, mislim super je spravica ali jako skupa za obicnog korisnika!
 
Poslednja izmena:
nego jel moze neko da mi kaze u cemu je caka oko memorije? pa imam 4 gb rama u kompu ali pise pored u zagradi da korist samo 3 gb.

jel to mozda nesto do samog win-a ili treba neka dodatna podesavanja da bih imao iskoriscenost svih 4 gb?

p.s. da nisam napomenu da je obicna verzija windows 7 (7100) x32. mozda je do toga problem sto je x32 dali bi mozda bilo drugacije da je x64?
 
Poslednja izmena:
nego jel moze neko da mi kaze u cemu je caka oko memorije? pa imam 4 gb rama u kompu ali pise pored u zagradi da korist samo 3 gb.

jel to mozda nesto do samog win-a ili treba neka dodatna podesavanja da bih imao iskoriscenost svih 4 gb?

sledeci put instaliraj x64 verziju ako zelis da adresira sav ram..
x86 ima limit od adresiranje 4GB od cega deo odlazi na mapiranje GPU i ostalih uredjaja na racunaru pa on u zavisnosti od graficke adresira od ~3 do 3.75GB rama
 
Narode ja naleteo na netu na Windows.7.Server.Enterprise.Build.7260.x64... Jel ko skidao ovo? Mislim znali ko jel je "fake" ili je ok??
 
nije fake, 2k8 r2 build 7260 iliti po novom Windows 7 Server, samo što ga za sada ne vredi instalirati kao workstation a pitanje i da li će, ne verujem da će se ponoviti situacija kao sa Vistom i Server 2008 verzijom.
 
@dexx
Mislis na velik trial period? Sto ne bi ponovili, to im je sigurno doprinelo u popularizovanju OS-a
 
Ok su kutije. Prosto i jasno.

Nadam se da ce do 13.07. da reshe koji build ce biti RTM, pa da se polako organizujemo za prelazak na isti.
 
Evo da ostavim i ja neke utiske o Win7 x64 7100 RC1 za prvih mesec dana:

Ostavih posle 6 godina WinXP :) A Win7 je sad jedini sistem na mašini.

[+] brzo se instalirao

[+] prepoznao maltene sve uređaje, instalirao drajvere, samo nije za SkyStar 2 i web cameru

[+] osetno brže startovanje Windowsa 7 sa istim skupom programa u odnosu na XP SP2
(nisam nikad instalirao SP3 ali sam imao instalirano brdo updateova koji su uključeni u njega)

[+] NIŠTA nisam gasio od servisa, startup procesa, sakatio grafičko okruženje...itd.itd
ama baš ništa! I radi izuzetno živahno ne oseća se nikakav napor mašine. Pretpostavljam da je najviše zbog grafičke (8800GTS 640)

[+] 98% programa koje sam koristio i ranije radi i na Win7. Ako neki i nije hteo, rešenje je bilo najčešće:

a) novija verzija programa
b) 64bit verzija programa
c) instalacija pod WindowsXP modom.

e sad loše stvari:

[-] posle 3 nedelje počeo je češće da mi se pojavljuje plavi ekran. ostavim ga da downloaduje preko noći a ujutru kad pogledam, čeka me “plavac” ! Predložio mi je skleniranje RAM-a i posle odrađivanje dijagnostike mi je napisao da mi je RAM problematičan ?? Takve probleme nisam imao pod XP. Hmm.... Ostaje mi da proverim RAM, imam neke sumnje i ja. O tome ću da postavim pitanje na hardware sekciji.

[-] hoće povremeno da se zaglupira napredna grafika (tzv “Aero” ?) pa se restartuje VGA driver na i za par sekundi se popravi sam.

[-]hoće, ali samo ponekad, da zeza prilikom kopiranja fajlova (gnjavi, sporiji odziv itd) . Nije kao kod Viste, daleko od toga ali ima...

Napomenuću neke programe kao i probleme koje sam imao i šta sam uradio povodom toga:

- AutoCAD Land Desktop 2004 ne radi pod Win7 64bit
pod Windows XP modom se samo uspešno instalira ali ne radi “narodna medicina” :)
jedino rešenje: Autodesk Land Desktop 2009. Čak ni 2007 neće da radi!

- Autodesk Civil 3D 2010 u kombinaciji sa Raster Design 2010 radi extra. Ima optimizaciju za 64bit os

- Mozila 64bit Firefox Minefield radi super ali
ne postoji 64bit podrška za Adobe Flash :((
Kako je to ključna stvar (Youtube i milio sajtova pride) vratio sam se na klasični 32bit Firefox

- Adobe PhotoShop CS4 64bit radi FENOMENALNO!
Učitao sam JPG sliku od 200MB (snimak sa hablovog teleskopa, duboki svemir) sa daleko manje gušenja nego klasičan Photoshop CS na XP. Ali zoom me je tek oduševio. Zumira je bukvalno tečno. Jedini 64bit program koji po meni konkretno pokazuje smisao prelaska na 64bit.

- Adobe Premiere CS4 je samo optimizovan za rad sa 64bit OS ali nije native 64bit aplikacija.
radi sasvim korektno! Mogu samo da zamislim kad bi kako bi to radilo sa 8GB umesto sa moja 4GB RAM

- ProjectX ne radi (obrada SatTV MPEG fajlova)
JAVA program je u pitanju
Rešenje je instalacija pod WinXP modom, radi perfektno. Najverovatnije sa odgovarajućom instalacijom Jave će raditi i na Win7

- AltDVB (gledanje satelitskih kanala) NE RADI kako treba ... na moju veliku nesreću
- DVBViewer Pro 4, (gledanje satelitskih kanala) radi mada sam se malo namučio da ga namestim.
- ProgDVB 64bit (gledanje satelitskih kanala)
Pluginovi vPlug i S2Emu rade samo na 32bit verzijama tako da gledanje kriptovanih kanala nije moguće, već samo free-to-air. Inače lepo radi.

Video Igre :

- KOTOR 1 kod mene RADI! :) Na silnim forumima ljudi se javjalju kako to neće da radi pod Win7 64bit ali meni ipak radi nekako! Često ispada u Windows, ali ipak radi.

- Steam i HalfLife, Portal itd orange box radi.

- Oblivion Radi

- Fallout 3 sa svim extenzijama i ovom novom Point Lookout i Patchom 1.6 radi fenomenalno pogotovu posle instalacije novih nVidia drajvera

- Crysis Warhead 64bit šljaka super.
Nisam siguran dal su performanse mnogo bolje od 32bit dx9 XP verzije, ne osećam neku bitnu razliku.

- FarCry 2 radi

- F.E.A.R. 2 je radio super do prvog nivoa a onda više nije hteo , pretpostavljam da je do narodne verzije.


eto to je ... pitanja ? :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je BSOD zbog drajvera za mreznu karticu. Probaj da skinesh sa ASUS sajta poslednju verziju drajvera Marvell za Vistu x64, mozda ispravi situaciju. Meni je to pomoglo na poslu sa Asus P5B-SE i Atheros mreznom karticom. Do toga sam imao par BSOD-ova. Posle instalacije Vista x64 drajvera, nijedan.
 
@dexx
Mislis na velik trial period? Sto ne bi ponovili, to im je sigurno doprinelo u popularizovanju OS-a

Mislim na to što su ljudi zbog nezadovoljstva sporim radim Viste instalirali Server i prilagodili ga za rad kao worksation, dobit je bila očigledna. Mislim da to sa Windows 7 neće biti potrebno.

Što se tiče trial perioda, ipak je to u suštini Server 2008 r2 tako da bi i dalje slmgr.vbs –rearm trebao biti u funkciji. :)
 
Hm, citajuci sve ove postove i komentare i za i protiv, dolazim u iskusenje da isprobam ovu sedmicu.. Da li se zna kada ce izaci konacna verzija? OK, kontam da ce kao i sa svakim "novim" OS-om biti problema u pocetku, ali bih rekao da ima vise pozitivnih nego negativnih stvari, ili su ljudi samo tesko razocarani vistom pa sve sto je iole bolje nailazi na salve odusevljenja. :) Posto inace koristim Linux kao primarni OS (apsolutno mi nije namera da pokrecem neki flejm nego hocu da kazem kako sam potpuno preskocio Vistu) osim na kucnom media centru (gde trenutno trci XP SP3), interesuje me da li je Win7 Ultimate RC (x64) vec sada dovoljno stabilan da radi na gore pomenutom racunaru (dakle pustanje filmova, surfovanje, muzika i sl.), i da li ce se vremenom win sam update-ovati na konacnu verziju posto imam i serijski broj uz njega? Kada kazem dovoljno stabilan, mislim na to da moze da radi 24/7 (muzika, filmovi, torrenti) kao sto XP sada radi? Dakle apsolutno me ne zanima igranje / office / aplikacije..
 
Dovoljno je da ti ne radi samo nekoliko važnih aplikacija i pošalješ Win 7 u PM, kao ja. :)

Pa da, bas zato me i zanimaju iskustva ljudi koji su vec probali to novo cudo.. :) U principu imam obicaj da ne diram stvari koje rade, osim ako je potencijalna korist od cackanja dovoljna da se upustim u isto.. :p Mada me malo brine iskustvo mr_bungle-a sa RAM-om, al' mozda je covek resio problem u medjuvremenu..
 
Hm, citajuci sve ove postove i komentare i za i protiv, dolazim u iskusenje da isprobam ovu sedmicu.. Da li se zna kada ce izaci konacna verzija? OK, kontam da ce kao i sa svakim "novim" OS-om biti problema u pocetku, ali bih rekao da ima vise pozitivnih nego negativnih stvari, ili su ljudi samo tesko razocarani vistom pa sve sto je iole bolje nailazi na salve odusevljenja. :) Posto inace koristim Linux kao primarni OS (apsolutno mi nije namera da pokrecem neki flejm nego hocu da kazem kako sam potpuno preskocio Vistu) osim na kucnom media centru (gde trenutno trci XP SP3), interesuje me da li je Win7 Ultimate RC (x64) vec sada dovoljno stabilan da radi na gore pomenutom racunaru (dakle pustanje filmova, surfovanje, muzika i sl.), i da li ce se vremenom win sam update-ovati na konacnu verziju posto imam i serijski broj uz njega? Kada kazem dovoljno stabilan, mislim na to da moze da radi 24/7 (muzika, filmovi, torrenti) kao sto XP sada radi? Dakle apsolutno me ne zanima igranje / office / aplikacije..

Ne moraš da diraš Linux, ostaviš Dual Boot.
Ako u RC fazi ne radi dobro ovaj posao koji zahtevaš, onda ne znam šta radi.
 
Radi kao zmaj i nishta ne pita. Realno najbolji windows za poslednjih 10-ak godina.
 
Hm, citajuci sve ove postove i komentare i za i protiv, dolazim u iskusenje da isprobam ovu sedmicu.. Da li se zna kada ce izaci konacna verzija? OK, kontam da ce kao i sa svakim "novim" OS-om biti problema u pocetku, ali bih rekao da ima vise pozitivnih nego negativnih stvari, ili su ljudi samo tesko razocarani vistom pa sve sto je iole bolje nailazi na salve odusevljenja. :) Posto inace koristim Linux kao primarni OS (apsolutno mi nije namera da pokrecem neki flejm nego hocu da kazem kako sam potpuno preskocio Vistu) osim na kucnom media centru (gde trenutno trci XP SP3), interesuje me da li je Win7 Ultimate RC (x64) vec sada dovoljno stabilan da radi na gore pomenutom racunaru (dakle pustanje filmova, surfovanje, muzika i sl.), i da li ce se vremenom win sam update-ovati na konacnu verziju posto imam i serijski broj uz njega? Kada kazem dovoljno stabilan, mislim na to da moze da radi 24/7 (muzika, filmovi, torrenti) kao sto XP sada radi? Dakle apsolutno me ne zanima igranje / office / aplikacije..

Moj jedini odgovor bi ti bio u stilu preprodavca kola... "Brate! Ma auto je FUL sve sem koze" :d
 
Poslednja izmena:
Ne moraš da diraš Linux, ostaviš Dual Boot.
Ako u RC fazi ne radi dobro ovaj posao koji zahtevaš, onda ne znam šta radi.

Ne, Linux mi je na radnim masinama (laptop, moj desktop) i tu ne planiram da instaliram win, a winxp samo na tom "media centru" posto ga koriste i ostali ukucani koji su navikli na njega. Pa sam kontao da umesto tog XP-a instaliram Win 7 posto sam ga dobio legalno.. I upravo zato pitam da li je dovoljno stabilan za te "najjednostavnije" stvari posto ipak jos uvek nije full release a znas kako keva/cale/sestra/baba umeju da budu kriticki raspolozeni kad' nesto sto je ranije radilo odjednom vise nece.. :D

@zerbah, Bane-Nis
Thx za info.. Probacu za vikend da stavim ovo novo cudo pa javim kako fercera..
 
Nazad
Vrh Dno