Šta je novo?
FlashGet brlja na Win 7 build 7260 i to mu ne praštam. Na listu da dodam česte probleme oko administratorskih prava oko brisanja sa harda, zakucavanje KMplayer-a, skypa i sl. Dovoljan razlog da ga ipak (još jednom), sklonim sa harda.
 
ISO je generalno namenjen onima koji hoce da odrade clean install (me included). Mislim da nema problema da izvrsis upgrade sa VHDa, no ne znam tacan postupak... pretrazi net, ima uputstvo sigurno. :)
Postoji opcija sa ISOm da setup 7260 zaustavis negde na pola puta, stavis Vista SP2 compatibility mode, nakon cega normalno nastavlja upgrade. Ali opet, ne znam tacan postupak :p. Ako ti taj build sto imas radi OK, zasto komplikovati, osim ako te bas ne svrbi "new build" bubica ;) SoL*R, vas**l i ostali su obecali da ce za sledece buildove sklepati nesto oko ISOa da omoguce upgrade sa starijim loaderima, ali nema garancija. :)
---
6.1.7262.0.win7_rtm.090617-1900 - RTM branch build => novo... :)

Sorry, nisam ranije instalirao OS pre nego što stigne final za n00bove, pa mi sad reci - šta je VHD?

drljacinu foru ćemo da iskoristimo ako ne budemo mogli da apdejtujemo ovaj build sa definitivno finalnim RTM bildom...
 
FlashGet brlja na Win 7 build 7260 i to mu ne praštam. Na listu da dodam česte probleme oko administratorskih prava oko brisanja sa harda, zakucavanje KMplayer-a, skypa i sl. Dovoljan razlog da ga ipak (još jednom), sklonim sa harda.
Koje verzije FlashGet-a i KMplayer-a koristis?
 
FlashGet 1.73 i 1.96. KMplayer je 2.9.4.1434.
 
Poslednja izmena:
Sorry, nisam ranije instalirao OS pre nego što stigne final za n00bove, pa mi sad reci - šta je VHD?

drljacinu foru ćemo da iskoristimo ako ne budemo mogli da apdejtujemo ovaj build sa definitivno finalnim RTM bildom...

VHD-Virtual Hard Disk: http://en.wikipedia.org/wiki/VHD_(file_format), najbitnije
Windows 7 and Windows Server 2008 R2 will include support for creating, mounting, and booting from VHD files.
Neki buildovi su (leakovani) izvorno u VHD formatu (kasnije konvetovani u custom ISO), dok neki izvorno dolaze u ISO formatu (tako da nema petljanja oko konverzije/instalacije sa VHDa). Nisam se "zanimao" sa VHD verzijama, pa uopste nemam iskustva kako/sta (da li je moguc upgrade i sl.)...
Ima par tutorijala kako mountovati, kreirati, bootovati sa VHDa.. na pr.:
http://www.sevenforums.com/tutorials/566-virtual-hard-disk-create-attach-vhd.html
http://www.sevenforums.com/tutorials/625-boot-vhd-using-windows-7-a.html
(i Related Links)
 
Poslednja izmena:
drljacinu foru ćemo da iskoristimo ako ne budemo mogli da apdejtujemo ovaj build sa definitivno finalnim RTM bildom...

fora radi...sto je najvaznije...možda je to put za "kupovinu":eyebrows:

http://www.sevenforums.com/general-discussion/13407-w7-build-7260-leak-66.html\

"Here is the solution for those who have 7229 installed and want to make an upgrade with build 7260 VHD.

1) Attach the VHD in Disk Management
2) Extract the content of the VHD in a folder
3) Build the install.wim with "imagex /capture ..."
4) extract the ISO of the version you are running (tested with 7229).
5) replace the install.wim in the sources subfolder
6) run the setup.exe with the compatibility mode set to "Windows Vista SP2". The setup will not tell you you are upgrading a newer version... he he

I just finished the test with an ISO build with the 7229 ISO + 7260 VHD and I have upgrade a 7229.


jedno pitanje:
jel radi garmin na 7260?
 
Poslednja izmena:
@danilo989, hvala!
Garmin? Softver koji dolazi uz GPS navigaciju? Radi, sigurno. Ako radi na 7227, što ne bi na 7260?
 
@danilo989, hvala!
Garmin? Softver koji dolazi uz GPS navigaciju? Radi, sigurno. Ako radi na 7227, što ne bi na 7260?

da.nisam bio jasan ok.hvala ti....
hocu da ubacim mape u racunar pa da pitam da se ne smaram.....:type:
 
Da li je neko prešao sa XP-a na Win7, pa da kaže utiske takve tranzicije? Vidim da se inače komentarišu dobici u odnosu na Vistu ali ja sam još na XP-u pa me zanima kako stvari stoje po pitanju XP vs Win7, npr. brzina rada, stabilnost, igre i drugo. Vistu nisam koristio pa mi ništa ne znači poređenje Win7 sa Vistom.
 
Ima dosta izmena, na oko lepo odrađen OS, ali još pati od dosta bubica. Mislim da mu treba dati vremena da "sazri" ( recimo do SP1).
 
Ima dosta izmena, na oko lepo odrađen OS, ali još pati od dosta bubica. Mislim da mu treba dati vremena da "sazri" ( recimo do SP1).

pa pate neke aplikacije, problem novih OSa nije u njima vec u toni lose napisanih i ne updatovanih aplikacija.... mislim da ce se do okt/nov i ti sitni problemi sto postoje resiti novim revizijama software-a... (djubre od skypa na primer..)
 
Da li je neko prešao sa XP-a na Win7, pa da kaže utiske takve tranzicije? Vidim da se inače komentarišu dobici u odnosu na Vistu ali ja sam još na XP-u pa me zanima kako stvari stoje po pitanju XP vs Win7, npr. brzina rada, stabilnost, igre i drugo. Vistu nisam koristio pa mi ništa ne znači poređenje Win7 sa Vistom.

Ja sam izgleda jedini bio prezadovoljan Vistom. Kao i svaki Os i ona je imala svojih mana, ali meni nisu toliko bile bitne, da bih skoro 9 godina bio na Win Xp-u. Instalirao sam Win 7, testirao skoro 20 dana i sve mi je radilo isto kao i pod Vistom. U vecini programa pod Win7 je bilo primetno brze otvaranje nekih aplikacija ( Acdsee, Corel Premiere Cs4 ...) Od svih aplikacija koje sam koristio u Visti, samo mi Tmpgenc Dvd Authoring nije radio, kao i Azureus schuu mode ( da neposten sam, ali bar priznajem). Preci cu na Win 7 , tek negde u avgustu, kada se vratim sa god.odmora.

Predji na Win 7 i neces se pokajati, ali pre prelaska obavezno uradi image particije u image. Za slicaj da brzo odustanes od novih stvari.
Toliko.
Gotovo.
 
Pa 7100, JD kod mene radi OK.

Radi i on kod mene ali kada ga ugasim zauzece ostaje maltene isto, bas je cudno da isti build radi drugacije.:crash:

Posto pise da ti je i JD bio upaljen dok se leak desio probaj ako mozes samo jd par dana cisto da utvrdimo da tebi ne brlja kao meni.
 
Najnovija vest glasi :

22.06 - 10.07 RTM RECALL - Testiranje koja ce verzija biti konacna.
10.07 WINDOWS 7 RTM FINAL BUILD TARGET - "golden code" compilation day. Finalni bild ide na stanc masinu.
13.07 WINDOWS 7 RTM SIGN-OFF. Odjava i otvaranje sampanjca.

Znaci, da se strpimo jos 3 nedelje, do finala. A i red je da ljudi odu posle 13.07 na zasluzeni godisnji odmor.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko prešao sa XP-a na Win7, pa da kaže utiske takve tranzicije? Vidim da se inače komentarišu dobici u odnosu na Vistu ali ja sam još na XP-u pa me zanima kako stvari stoje po pitanju XP vs Win7, npr. brzina rada, stabilnost, igre i drugo. Vistu nisam koristio pa mi ništa ne znači poređenje Win7 sa Vistom.

Presao sam ja direktno sa XP SP3 na W7 i zadovoljan sam. W7 je mnogo zivlji nego XP, igre mi bolje rade nego na XP. Svi programi koje ja koristim rade ok jedino je zezao Alcohol ali to nije bilo do windowsa nego samog Alcohol-a ali sa zadnjom verzijom i on radi kako treba.
 
Da, zadnja verzija Alcohola radi na Win 7, odlično.
 
Sinoc probah Pc mark vantage u Visti Win 7 i dodjoh do vrlo interesantnog rezultata.
Uradio sam samo prvi test, tj onaj koji je free.

VistaSp2 ----------5856 index poena
Win7-7231---------6619 index poena

Startup do od power buttona do upotrebljivosti racunara:
VistaSp2 --------- 85 sec
Win7-7231---------55 sec

Shutdown
VistaSp2----------14 sec
Win7-7231--------14 sec
 
Dobra je sedmica, nema priče. Meni i Skype 4.0 radi!
 
borab

to ti je w7 x64 verzija, i ako jeste je li to poslednja
 
evo da se i ja oglasim jer sam od juce uvece ponosni korisnik win 7 (7100) sve je ok, za sada sve sljaka cak sam uspeo i daemon tools da namestim da radi a za sve koje interesuje kako (ako mozda vec je objasnjeno ja se izvinjavam) pa skinete sa neta SPTDinst-v159-x86 i posle nadjete daemon4304-lite, inastalirate SPTD pa se restartuje win pa ponovo pokrenete daemon i eto ga radi u kompu! a za one koji mozda neveruju evo slika:

http://i44.tinypic.com/lxfub.jpg

nego sada meni treba pomoc! kako da msn pomerim tu gde sada stoji a hocu da ga pomerim tamo kod sata gde je nekada stojao! jos sto me zanima dali nekako moze da se malo ubrza ucitavanje win 7? lepo radi za razliku od prosle verzije koju sam imao ali ova mnogo dugo ucitava ulazak u sam windows. hvala
 
Poslednja izmena:
Pokreni msnmsgr.exe u Vista Compatibility modu.
 
koja je poslednja verzija w7 x64
 
Nazad
Vrh Dno