Šta je novo?
7232 izasao (VHD & custom ISO)
 
Ja sam uradio update 7227-ice klasičnim windows updateom. Uradio mi je i update ofisa na SP2 (nisam znao da može). Čuo sam da oni na tim custom ISO-ima samo pokupe apdejte (kapiram da na sličan način radi i MS) i formiraju novi nezvanični build.
 
ja imam problem sa punkbusterom,nikako da ga namestim,citao sam po nekim forumima resenje za ovaj problem ali zu ljudi mnogo zakomplikovali,jel resio neko ovaj problem?
 
ovo se vrti na wzoru vec neko vreme:
SENSATION: Microsoft Windows 7 (Client / Server) build RTM - FINAL WILL leak after June 19, 2009 ... WZor&Ko!

a ovo je vest od juce (za one koji znaju ruski)
15 июня компания Microsoft начала работы над RTM сборками Windows 7, и сейчас мы уже наблюдаем подготовку к запуску технологических процессов для начала сборки RTM сборок Windows 7, а так же появление новой ветки сборок win7_rtm.
Мы будем информировать вас о продвижении процессов сборки RTM сборок.
 
ovo se vrti na wzoru vec neko vreme:
SENSATION: Microsoft Windows 7 (Client / Server) build RTM - FINAL WILL leak after June 19, 2009 ... WZor&Ko!

a ovo je vest od juce (za one koji znaju ruski)
15 июня компания Microsoft начала работы над RTM сборками Windows 7, и сейчас мы уже наблюдаем подготовку к запуску технологических процессов для начала сборки RTM сборок Windows 7, а так же появление новой ветки сборок win7_rtm.
Мы будем информировать вас о продвижении процессов сборки RTM сборок.

Super!... jos samo da nam prevedes i milina :d
 
Super!... jos samo da nam prevedes i milina :d

On June 15 the company Of microsoft of the beginning of the work on RTM by assemblings by Windows 7, and now we already observe preparation for the starting of technological processes for the beginning of assembling RTM of assemblings by Windows 7, and so the appearance of a new branch of assemblings of win7_rtm. We will inform you about the advance of the processes of assembling RTM of the assemblings.
 
"Pakovanje" RTM Windows 7 pocelo je 15, a zavrsava se 19. juna, posle cega ocekuju (wzor) prvi "leak".
 
Da li je neko uspeo da potera standardni PCI Data/Fax modem na sedmici x64?

Konkretno me interesuje za Intel 536EP, na Visti x64 nije hteo da radi - Treba mi za primanje i slanje faksova.
 
"Pakovanje" RTM Windows 7 pocelo je 15, a zavrsava se 19. juna, posle cega ocekuju (wzor) prvi "leak".

Znaci , da pocetkom sledece nedelje, redovno proveravam stanje na MVLS-u.
Ko razume, shvati ce.
 
Znaci , da pocetkom sledece nedelje, redovno proveravam stanje na MVLS-u.
Ko razume, shvati ce.

Jel mozda znas studenti koji imaju pristup MSDNAA kad oni dobijaju nov OS?
Vidim da jos nema Viste SP2 samo sa SP1... a nedavno sam dobio pristup pa neznam azurnost....
 
Jel mozda znas studenti koji imaju pristup MSDNAA kad oni dobijaju nov OS?
Vidim da jos nema Viste SP2 samo sa SP1... a nedavno sam dobio pristup pa neznam azurnost....

Trebalo bi da mozes. U isto vreme izbacuju na oba servisa isti softver.
Ja sam admin za Msdn i OVS u mojoj firmi. Evo screen...
 
ko ce ga znati ja jos nemam Vista SP2... dok je Windows 7 RC najsveziji... mozda zavisi od admina na faksu... videt cu...
 
ko ce ga znati ja jos nemam Vista SP2... dok je Windows 7 RC najsveziji... mozda zavisi od admina na faksu... videt cu...

Da, samo on moze ( admin nalog) da ti skine softver i da kljuc.
 
imam pianje:

kako da namestim search da mi odmah pretrazuje ceo kompijuter a ne samo "c" ili sta vec pretrazuje po defaltu. i da tako ostane stalno, isto to i za foldere kad ih namesti ( razirim polja kako meni odgovaraju i podmenije koji meni trebaju), jer komp sam po sebi ih suzi smanji izbaci menije kako on hoce i kad on hoce, jer cas je onako kako sam namestio cas nije.
'to nikad nisam znao da namesti ni na visti ni na xp-u ni sad u 7ci.
 
grupa Wzor kaze da je RTM vec izasao i da mu je build: 7260 za sada postoji samo VHD file...
 
...a kazu i da je taj .vhd (koji se pojavio po torrent-ima i sl.) fake, tj. rename-ovani 7100 x64. Mozda je RTM stvarno 7260 ali jos ne postoji "pravi" download link...
 
Malo mi je nelogicno da se RTM verzija pojavi polovinom juna, a da Win zvanicno izlazi polovinom oktobra? Sigurno mogu da peglaju sistem bar do pocetka ili polovine septembra, odnosno jos puna dva-tri meseca?
 
Poslednja izmena:
Malo mi je nelogicno da se RTM verzija pojavi polovinom juna, a da Win zvanicno izlazi polovinom oktobra? Sigurno mogu da peglaju sistem bar do pocetka ili polovine septembra, odnosno jos puna dva-tri meseca?


a sta mislis 3 godina peglanja Viste im nije dosta ? :p

ima komentar da je ljudima koji testiraju vec dosadilo da gledaju "iste" buildove i da ne idu dalje... u prinipu proglasis build kao RTM i nastavis testiranja (tako je lakse nego da sve zabunis sa novim buildom pa da vise nikom nije jasno sta je pokvareno a sta popravljeno....), eventualne propuste do oktobra ubacis na windows update...
 
Malo mi je nelogicno da se RTM verzija pojavi polovinom juna, a da Win zvanicno izlazi polovinom oktobra? Sigurno mogu da peglaju sistem bar do pocetka ili polovine septembra, odnosno jos puna dva-tri meseca?

MS uvek ima spremne verzije OS-ova par meseci pre zvanicnog izlaska. Secam se da sam imao Vistu na poslu (preko MS licensing sajta) mnogo pre zvanicnog lansiranja.
 
Prica je vrlo jednostavna.
Prvo dobijaju korisnici preko kolicinskog licenciranja + Msdn > wave 1.
Zatim, oem > wave 2. ( oko 3 meseca kasnije )
Zatim, retail > wave 3. ( + 2 meseca)

Tako je bilo sa Xp, Sa Vistom, a bice i dalje ista praksa.

Cim je bildovanje rtm-a pocelo 15.06-19.06 to se sve uklapa u pricu. Pa sami su "krivi" za hype koji je oko Win 7. Ide sezona god.odmora, a ljudi u Microsoftu nisu roboti, zar ne.
 
zadnji info od Wzor-a je da ce se tek od 24 juna znati koji 72xx build je final jel ce tek tada M$ odabrati jedan od kandidata...
 
FYI 7260 32bit custom ISO (So**R) je uploadovan (mini****). ;)
 
FYI 7260 32bit custom ISO (So**R) je uploadovan (mini****). ;)

Zanemarite, izgleda da ima problema sa ISO verzijama (pl.), ne moze se uspesno konvertovati iz VHD-a kao pre (7229 loader verovatno pravi probleme u kombinaciji sa 726x buildovima)
VHD je jedini nacin, za sad (nadam se).
 
7260, potvrđuju da je RTM.. so early. Najave su bile sredina jula, avgust i oktobar za GA. Možda će i GA da pomere za Back to School sezonu...
 
Nazad
Vrh Dno