Šta je novo?
Potrebno je instalirati DX9 pored DX-a koji ima sam Win. Sto za igrice, sto za neke programe
 
Ljudi , ajd probajte da razmaknete ikone u folderu ( ne u control panelu ) .
Sta god uradim, uvek je isto.
Hvala.

Takodje ime foldera ( mpg + audio ) je u Visti ispisan u jednom redu.


Provalio sam i jedan tweak za multicore procesore.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam sada i build 7227, navodno ima SP1, šta god im to značilo. Djasvi mi se što možeš da updateuješ buildove... tako sutra kad izađe final, samo ga sručiš preko ovoga... koji u međuvremenu možeš da podesiš i središ, a ne da RTM verziju moraš od nule da instaliraš kao što je bio slučaj sa Vistom...
 
Instalirao sam sada i build 7227, navodno ima SP1, šta god im to značilo. Djasvi mi se što možeš da updateuješ buildove... tako sutra kad izađe final, samo ga sručiš preko ovoga... koji u međuvremenu možeš da podesiš i središ, a ne da RTM verziju moraš od nule da instaliraš kao što je bio slučaj sa Vistom...

pa bas i nije sve tako fino... update traje 3x duze od clean install-a a i programi koji zavise od sistema vise (veci stepen integracije) prave problem ili nerade kao sto su deamon tool i virtual XP e sad da sam imao gomilu aplikacija kao u Vistu sigurno bi tu bilo jos dosta kandidata za problem...
 
Pojavio se 7231 build.
 
Instalirao sam sada i build 7227, navodno ima SP1, šta god im to značilo.

Kol'ko sam ja skontao, nakon RCa (7100) jos jedan tim developera je poceo da radi na SP1, pored standarnog non-SP branch tima, tj. uporedo se radi i SP i "standardni" Release/RTM.
--
7229 je najverovatnije poslednji "public" build koji je iz non-SP branch (OEM label), nakon ovoga ide RTM. Izasao je juce predvece, tj. "leakovao" na dobro poznatim mestima. Probao sam par buildova (7100 RC, 7201 i ovaj 7229, 32bit naravno) i za sada su utisci pretezno pozitivni; presao sam direktno iz XPa, tako da je bilo malo privikavanja na UI. Ima par stvari koje me nerviraju, neki vise neki manje. Ponajvise me nervira neki audio stutter koji se javlja nasumice pri pomeranju/resizeovanju prozora, refreshovanju deska, prebacivanju izmedju FF tabova, itd itd. ali kompletno nasumice. Masina je iz potpisa... znam da je krntija, ali bi treala da vozi W7 sasvim ok. Memory usage je normalan, CPU takodje. Probao sam svasta, mrzi me da sve navodim... no sta god pokusavao i dalje se javlja, bez obzira koji player (WMP, foobar...) :smash:
Aj' ako nekom sa AC'97 i default drajverima (sa Win update-a) i nekim 32bit (a moze i 64bit) w7 nije problem da proba, nek pusti neku pesmu u plejeru (bilo foobar, WMP..) i polako resizeuje prozor od Process Explorer-a, bilo po visini ili sirini... cisto da vidim sta da radim dalje po pitanju debagovanja... :S:
I jos jedan "problem"... zasto mi prijavljuje da imam 2.0 GB RAM-a (& 1.0 GB usable) kad imam samo 1 GB. :trust: Prelistao sam temu na brzaka, ali nisam video slicno pitanje (obicno se desava obrnuto... ;))
Pojavio se 7231 build.
VHD ili regularni iso?
 
Poslednja izmena:
pa bas i nije sve tako fino... update traje 3x duze od clean install-a a i programi koji zavise od sistema vise (veci stepen integracije) prave problem ili nerade kao sto su deamon tool i virtual XP e sad da sam imao gomilu aplikacija kao u Vistu sigurno bi tu bilo jos dosta kandidata za problem...

U mom iskustvu, update je prilično dobra stvar. Jer, instalacija OS-a je najmanja briga. Nakon OS-a, potrebno je instalirati drajvere (ako držiš do toga da ti mašina ima prave drajvere, a ne one koje je windows našao), ali ni to nije frka. Ako imaš desktop sa tonom periferija - probaj da izračunaš koliko traje instalacija Creative kartice sa svim podešavanjima, koliko Logitech softver, printer softver? Drajveri za grafiku, podešavanje istih. Podešavanje TVersitija, kodeka za njega. Ludnica opšta.

A onda imaš i tonu drugih stvari. Recimo, meni samo za iTunes treba nekoliko sati da podesim sve plejliste, da ubacim sve aplikacije koje koristim na telefonu (da ne bi wipe-ovao sa telefona, pa onda vraćao kasnije opet). Nakon toga, imaš import svega u Outlook, podešavanje accountova i pravila (rules) i potpisa. To traje bar još sat vremena. Nakon toga... haha... čeka te instalacija Adobe softvera, podešavanje Macromedie za posao, akcija za Photoshop. Pa onda, kodeci, sitni softver (CCleaner, Driver Cleaner, Uninstaller, softver za obradu videa, rezanje, podešavanja u njima,), ukroćivanje windows-a (čak i ako zanemarimo servise koje više ni ja ne diram), pa Firefox i dodaci za njega, bookmarci, login na sve forume koje posećuješ, sajtove sa kojih skidaš stvari...

I onda si tu negde na pola posla, jer moraš da vratiš i igre koje uvek moraju da su tu :). Tako da, upgrade? O da! Upgrade - samo tako!
 
Poslednja izmena:
Nego, zna li neko - postoji li classic view za start? Ovaj napredni me baš ubi. Ubijao me je i u Visti, ali to je bilo rešivo. Sada hoću da poludim. Ne radi drag and drop, a ja ne volim da mi sve bude pod programima, nego sortiram to pod multimediju, maintenance, bench alate, igre itd.
 
Zato ja volim portable programe. Ne moras nista da instaliras, samo kopiras precice.
 
... zasto mi prijavljuje da imam 2.0 GB RAM-a (& 1.0 GB usable) kad imam samo 1 GB. :trust: Prelistao sam temu na brzaka, ali nisam video slicno pitanje (obicno se desava obrnuto... ;))...

Izgleda da vrsi neku cudnu matematiku RAM-a i i mem. graficke samo ne znam kako je kod tebe dodao celih giga. Kod mene na 2G+512graf dxdiag javlja sledece (a uz to i prilog sta javlja taskmanager):
 

Prilozi

  • sist.jpg
    sist.jpg
    110.1 KB · Pregleda: 93
  • graf.jpg
    graf.jpg
    100.6 KB · Pregleda: 81
  • task.jpg
    task.jpg
    110.1 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
A gde je tu problem? Imas 2GB fizicke memorije i 4GB page file...
 
Izgleda da vrsi neku cudnu matematiku RAM-a i i mem. graficke samo ne znam kako je kod tebe dodao celih giga. Kod mene na 2G+512graf dxdiag javlja sledece (a uz to i prilog sta javlja taskmanager):

Cini mi se da sam negde procitao da ne ocitava instaliranu memoriju kako treba na nekim Gigabyte plocama, al' ne mogu da nadjem link sad... no, nije ni bitno. Evo kako izgleda kod mene:
W7mem.png
(za Graf prijavljuje 376 MB)
P.S sad sam pogledao na XPu, uredno prijavljuje 128 MB za graf., i 1024MB RAM. (ocekivano :p)
 
Poslednja izmena:
Nego, zna li neko - postoji li classic view za start? Ovaj napredni me baš ubi. Ubijao me je i u Visti, ali to je bilo rešivo. Sada hoću da poludim. Ne radi drag and drop, a ja ne volim da mi sve bude pod programima, nego sortiram to pod multimediju, maintenance, bench alate, igre itd.
Ja sam zapravo prihvatio Vistin start još odavno. Sada ni ne razmišljam gde mi je šta nego samo krenem da kucam ime programa i on mi ga nađe :)
A ako baš želiš, uvek možeš u okviru All Programs da sortiraš i rasporediš stvari kako hoćeš. Desni klik na Start, Explore ili Open All Users i raspoređuj :p
 
Poslednja izmena:
Ima li sanse da upgrade-ujem najnoviji build 7231 preko builda 7100 ( rc1) ?
 
Ja sam zapravo prihvatio Vistin start još odavno. Sada ni ne razmišljam gde mi je šta nego samo krenem da kucam ime programa i on mi ga nađe :)
A ako baš želiš, uvek možeš u okviru All Programs da sortiraš i rasporediš stvari kako hoćeš. Desni klik na Start, Explore ili Open All Users i raspoređuj :p

To ne radi na sedmici... Pricao si za vistu?
 
Hvala za link.
Kako se meni cini, sada korisnici W7 treba da placaju za neke nepromisljene poteze billijevog tima. :)

Da, očigledno. Mora da postoji neki jednostavniji način od aplikacije koja ima 4.5 MB???
 
To ne radi na sedmici... Pricao si za vistu?
Da, priznajem da nisam probao Win7, ali mi je čudno da ne može. Nisam bio svestan da su toliko promenili meni u odnosu na Vistu.

edit: Proguglah malo. Zaista su izbacili tu opciju. Pretpostavljam da je moguće naći fizičku lokaciju Start Menu foldera na disku, pa tamo promeniti kako ti se sviđa. Mada ja stvarno ne vidim potrebu za time. Sada mi recimo u XP-u užasno fali search iz Vista start menija. Neuporedivo je brži za traženje bilo čega od šetanja mišem okolo.
 
Poslednja izmena:
Uradio sam upgrdae sa 7100 na 7321 , ali nisam u stanju da instaliram DT 4.30.4 koji je radio sa 7100 ?
Gde gresim.
 
Verovatno ces morati da sacekas sledecu iteraciju DTa.
 
Uradio sam upgrdae sa 7100 na 7321 , ali nisam u stanju da instaliram DT 4.30.4 koji je radio sa 7100 ?
Gde gresim.

gresis u upgradu da si prvo deinstalirao deamon tool pa updatovao verovatno bi sve radilo... kazao sam vec da taj update zna da napravili problema sa nekim aplikacijama....... meni se isto desilo sa demon tool-om pa sam odradio clean install i sve radi..
 
gresis u upgradu da si prvo deinstalirao deamon tool pa updatovao verovatno bi sve radilo... kazao sam vec da taj update zna da napravili problema sa nekim aplikacijama....... meni se isto desilo sa demon tool-om pa sam odradio clean install i sve radi..

Naravno da sam deinstalirao ( citao sam forume). Evo malog uputstva za sve koje imaju probleme. Meni je pomoglo.
 
Ja koristim build 7100 x64, savrsheno radi, klizi sve, dooosta bolji od Viste, chak i TV karta radi bez problema. :)
 
Nazad
Vrh Dno