Šta je novo?
Sto se mene tice 7201 je bolja verzija(nemam problema sa kvalitetom slike). win7 je ok, ali drajveri su problem (problem sa zvucnom) :( E sada jedno pitanje, zasto je potreban serial? Ja sam instalirao bez njega.
 
Poslednja izmena:
Sto se mene tice 7201 je bolja verzija(nemam problema sa kvalitetom slike). win7 je ok, ali drajveri su problem (problem sa zvucnom) :( E sada jedno pitanje, zasto je potreban serial? Ja sam instalirao bez njega.

Serial ti treba da bi mogao da aktiviras win. Bez njega imas 30 dana fore da probas win, to ti je kao trial mode.
 
I na 7201 buildu radi onaj sa Microsoft šajta što se dobija za RC 7100 verziju.
 
Imam jedno pitanjce. Verovatno je glupo ali ...

Elem, pre 2 nedelje sam instalirao Win 7 da vidim na sta lici. To ne bi bio nikakav dogadjaj da ja nemam Abit NF7-S v.2.0 maticnu.
Posto nisam imao lepa iskustva, sa onih pola sata, koliko sam ukupno ikada koristio Vistu, ovaj me je (W 7) prijatno iznenadio. Prepoznao je sve (cak i mreznu koju vista nije mogla), a ono sto nije prepoznao update-ova je sa MS site-a.
E sada mene zanima jedna stvar da mi neko ko zna objasni:
Posto je nvidia napustila izdradu driver-a za nforce 2 maticne ploce, a sa druge strane Win 7 je prepoznao sve komponente, da li je meni (i zasto) potrebno da instaliram driver-e za maticnu?
Stalno imam osecaj da su driveri za maticnu potrebni iako je sve prepoznato, ali opet me sada stavlja u dilemu jer je Win 7 sve prepoznao i instalirao sam. I sve radi kako treba, tj. ja nisam primetio mnogo losih stvari.
Dakle, da li su driveri za maticnu i dalje potrebni cak iako je W7 sve sam instalirao?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
jel moze neko da postavi link zq deamon tools za W7, pokusavam da instaliram neke igrice pomocu powerISO i svaki pu fali neku fajl i ne mogu da pokrenem igricu.
pa da pokusam sa deamonom.
 
Pa skini lite verziju sa zvanicnog sajta!
 
...Dakle, da li su driveri za maticnu i dalje potrebni cak iako je W7 sve sam instalirao?

Hvala.

Ne treba ništa da instaliraš dodatno.

jel moze neko da postavi link zq deamon tools za W7, pokusavam da instaliram neke igrice pomocu powerISO i svaki pu fali neku fajl i ne mogu da pokrenem igricu.
pa da pokusam sa deamonom.

To nema veze sa tim, biće da ti nešto drugo škripi. A kakvi fajlovi ti fale?
 
Poslednja izmena:
Jel neko zna kako da rasporedim fajlove i foldere po particiji ili unutar foldera kako ja hocu?(Vizuelno).Daje on mnogo varijanti ali nema ono kao na Visti i na XP-u da ih razmestim bilo gde.Ako neko zna nek odgovori.Fala.
 
Obrati pažnju kako ti radi mrežna (ako je koristiš). Relativno noviji nForce 5xx ima bag da ne može da tera integrušu u full duplex, čak ni sa svežim drajverima namenjenim w7-ici. Sve ostalo radi kao podmazano.
 
Hm, ne znam da li sledece ima veze sa celom pricom ali...
Lepo sam skockao sistem, najbolje sto sam moga s'obzirom da sam se po prvi put nasao u W7 okruzenju... i na kraju rekoh ajde da bez veze pustim u najnovijem kmplayer-u neki xvid film cisto reda radi. Medjutim poceo je da secka i to neverovatno. Zvuk se cas cuo a cas ne (kao da se neko priblizavao i udaljavao od..'mikrofona'). U redu, rekoh mora da me zezaju W7 driveri za moj matori Audigy 1 koji koristim umesto integrisane zvucne sa Abit-a. Ali W7 je instalirao zvucnu preko autoupdate-a i ona je bez problema pustala mp3 fajlove.
Instaliram ja xvid codec i pustim ponovo film, ali to nije donelo nikakve promene. Probam onda preko foobar2000 da pustim neki flac, kad ono nece. Probam neki obican wav a ono isto. I onda se nakon svega razocaram i sklonim W7, vrativsi se na meni solidno poznat XPSP3. :) (graficka je BFG GF 7600 GS 512 RAM, imam 2 GB RAM i Barton 2500+).

Sad, moj Audigy 1 ima nekih problem oko driver-a. Ali mislim da ce to biti reseno jer najnoviji officielni driveri rade solidno sada na XPSP3.

Ali zbog navedenog problema sam se i zapitao da li je sistemu falilo nesto jos instalirano sto se obicno dobije instalacijom driver-a za maticnu a sto W7 ipak nije instalirao?

p.s. za one koji ce mi predloziti za Audigy, vec sam isprobao kx i mypax drivere, nekoliko verzija. Cak mi je prilikom chat-a, Robert napravio i neku modifikaciju za moj Audigy, ali ni to nije radilo bas kako treba.
Eto to bi otprilike bilo to... :)
 
Poslednja izmena:
Da li je IKAKO moguce iskljuciti senku ispod menija (tipa meni koji se dobije desnim klikom na desktop) a ne iskljuciti ujedno senke ispod prozora?
 
Evo kad kutija spomenu iskljucenje, da i ja spomenem tih 'par stvari' koje mi se nisu svidele kod W7, meni koji je navikao na XPSP3 (ali kapiram da cu na neke morati da se naviknem u W7).
Evo prvih 4-5 koje mi padaju na pamet.

1. Kako da iskljucim 'senku' ako se tako moze nazvati koja ide sa nazivom 'ikonica' (shortcut-ova) pa da ne budu nekako 'boldovana'. Znam da je postojala mogucnost jos kod XP-a da mu se instalira neki mod koji to menja ali meni to smeta i veoma me iritira. Zelim samo normalna slova kod ikonica, a ne i neka sa, pa mora da je to senka, boldovanim povrsinama.

2. Da li je moguce vratiti start-menu na XP classic view?

3. Da li je moguce da u W7 kada kliknem neku ikonicu to bude i selektovano a ne kao neki 'taster' (kvadrat, dugme) na kome se ta slicica, koja predstavlja ikonicu, nalazi. Npr. u XP-u, kliknes na Firefox ikonicu i poplavi samo lisica sa zemljskom kuglom. U W7 je selktovan citav neki 'taster' na kome se nalazi lisac.

4. Ne mogu da verujem da i u rezoluciji 1920x1200 sa 26" monitorom, ja koliko god smanjim ikonice, imam osecaj da mi je desktop u 1024 ili jos gore 800x600 rezoluciji. Pa nemam ovaj monitor da u W7 imam osecaj kako je mali. Znaci mogu li se ikonice doterati da mi ne zderu desktop (a i pogled kroz foldere) ovako. Ja sam smanjio koliko sam mogao ali su i dalje primetno vece (ikonice) nego kod XP-a u istoj rezoluciji.

5. Kako da kod W7 iskljucim da ako gledam folder kao (details ili list) da mi se prilikom pravljenja imena novog foldera, on automatski ne aranzira i postavi medju vec postojecim folderima tako da ne mogu odmah da udjem u njega nego moram da ga 'nadjem' i tek onda udjem. Ovo me je extra iritiralo (zajedno sa velicinom ikonica).

Eto, ako neko zna odgovore, unapred sam zahvalan da mi objasni kako da ovih 5 (za sada) tacaka dovedem u red. Hvala.

(ove tacke u kombinaciji sa seckanjem prilikom reprodukcije video fajlova je doprinelo da uklonim W7 i vratim se Xp-u)
 
Poslednja izmena:
Net je konacno proradio (zamenio sam router), ali imam problem ponovo (malko drugachiji :)). Skoro svaki put kada ukljuchim komp, prepozna se neka "x mreza" i ne pise da ima net. Potom moram da uklonim ethernet adapter i ponovo ga instaliram (obican disable enable ne resava problem), i onda net radi kako treba. Kada se komp ugasi, sve opet... To jeste posao odo 30sec, ali je poprilichno dosadan! Ima li reshenja?
 
To nema veze sa tim, biće da ti nešto drugo škripi. A kakvi fajlovi ti fale?[/QUOTE]

evo slika.
 

Prilozi

  • sh.jpg
    sh.jpg
    167.4 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Preuzeto sa ES foruma:
Za one koji zele da igraju tj. pokrenu igru - Prince of Persia - a moguce i neke druge igre, potrebno je da dodaju ova dva dll fajla (d3dx9_39.dll i xinput1_3.dll ) u C:\Windows\system , jer ovi fajlovi nedostaju u windowsu 7 .

fajlove mozete preuzeti besplatno ovde :

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?d3dx9_39

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?xinput1_3

Znači ne bi ti ni Daemon pomogao. Ako to ne uspe, na jednom drugom sajtu se pominje reinstalacija DirectX-a.

Možeš pogledati i ovo
 
Poslednja izmena:
U vezi tih xinput dll-ova, mislim da je neko ovde na benchu pisao da je to do verzije DirectX9.
 
ee, meni sad trazi d3dx9_38.dl
 
Skini ga odavde.
Ako ne pomogne, uradi ono što sam ti već rekao...nađi najnoviju verziju DirectX9 i reinstaliraj.

:wave:
 
Pre par dana Win7 je počeo da se restartuje prilikom podizanja. Nisam siguran da li je taj restart kontrolisan od strane Win-a ili je u pitanju neko zapucavanje.

Nakon restarta, pri sledećem pokušaju se učita bez problema, a na root-u C diska je pojavi fajl "bootsqm.dat" koji nakon narednog restarta nestane.

Ovo se ne dešava svaki put, nego jednom od pet podizanja Win-a. Odradio sam scan sistema sa Avirom i online Kaspersky skenerom i sve je čisto...

Da li neko ima ideju šta bi moglo biti?
 
sta je sad ovo?

Microsoft.Windows.7.Build.7227.PRE-SP1.x86

To je novo "curenje" :D

According to one of the uploaders the following changes have been made to build 7227

1. Changes in the mechanism for displaying thumbnails in the taskbar.

2. Pop-Up lists for the panel

3. Pop-Up lists for Remote Desktop

4. Applying the settings of the taskbar

5. Multitouch zoom

6. Invert selection

7. You can search for music by artist

8. View the contents of the search results

9. Intelligent indexing after installation

10. Reducing the length of playback sounds system

11. Changes in the panel Devices and Printers

12. Changes in the mechanism of extraction devices

13. Support for FireWire-cameras

14. Reduction in section in system

15. Improved driver support

16. Reducing the paging file

17. Assigning a letter to boot with two OS loaded

18. Naming the section reserved for the system.


Step one: from 10 to 15 June will be the last public build is available for corporate partners Microsoft, this “public” assembly will be assembled:
6.1.7229.0.winmain.090604-1901. Since then and up until the final RTM release is no domestic partnership, or the assembly will not be available.

* (We are talking about formal access assemblies and can escape anything in the network, even the latest current build: 6.1.7230.0.winmain.090605-1900 - and this assembly may be RTM Escrow assembly).
Step Two: just since mid-June will be collected in the assembly - the candidates for the final RTM release, none of these assemblies will not be distributed to partners.
Step three: final RTM release of Windows 7 will be collected until the day of the summer solstice that is, until 21 June! In Microsoft realize that the case should be initiated prior to finish it before this mysterious date!
Since June 19, you may receive the RTM release of Windows 7 and the Internet.
Finish?: Since the assembly in the RTM release of Microsoft will be a closed test release before signing (sign-off), before the end of these procedures, no one can argue what will become an official build, the final RTM release of Windows 7.
The forthcoming assembly RTM build is not suggested that it would immediately appear on CONNECT’e or the subscribers to MSDN.
Be careful with this point a mass of false information about the final release. We will promptly inform you!
The eyes and Co.

http://windows7news.com/2009/06/09/windows-7-sp1-7227-leak/
 
Poslednja izmena:
Skini ga odavde.
Ako ne pomogne, uradi ono što sam ti već rekao...nađi najnoviju verziju DirectX9 i reinstaliraj.

:wave:

skinuo sam ja taj fajl sa predhodnog linka samo sam promenio zadnji broj.

nego koliko je dobro ubacivati razne fajlove u windows, jel moze da steti sistemu?
 
Pre par dana Win7 je počeo da se restartuje prilikom podizanja. Nisam siguran da li je taj restart kontrolisan od strane Win-a ili je u pitanju neko zapucavanje.

Nakon restarta, pri sledećem pokušaju se učita bez problema, a na root-u C diska je pojavi fajl "bootsqm.dat" koji nakon narednog restarta nestane.

Ovo se ne dešava svaki put, nego jednom od pet podizanja Win-a. Odradio sam scan sistema sa Avirom i online Kaspersky skenerom i sve je čisto...

Da li neko ima ideju šta bi moglo biti?

da ti nije istekla licenca za W7?
 

Jok.... instalirao ja 7127 uz XP tako da nije to. Inače je Win7 instaliran na G particiju (druga particija drugog diska) a po boot-ovanju dotična particija se proglašava za C, dok realno prva particija prvog diska dobija slovo D.

Edit: Ko žuri taj i greši :). Ovo je trebalo da ide kao odgovor na post #2095
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno