Šta je novo?
Stavio sam GF 7600 i malkice je bolje. Skidam upravo win 7.201 64b, pa cu videti kako se u njemu ponasa. Da li mislis da je to do drivera, posto je graficka je stara 20 dana, i da li je moguce da je zbog drajvera sa ploce?
 
Vidi meni na ovom mom monitoru sa obicnim d-sub cablom slika ninasta ne lici(zamucena je malo) dok za DVI izgledaonako kako treba.

E sad ne secam se tacno kako je bilo sa drugarovom 8500gt kada je bila privremeno, ali mislimda nije bilo nesto bolje.
Probaj ti tu graf jos na drugom monitoru.

Na kraju krajeva zato ti i sluzi garancija, nema veze dal je nesto staro 2 dana ili 2 god, kinezi su cudo:D.
 
Ok imam staru 17'' isto tft pa cu probati, inaci koristim DIV-i. Ne razumem zasto na Xp-u radi savrseno, a na win7 ima problema.
 
Kakva je situacija sa memory consumption na ovom novom bildu 7201 - 64bit ako je neko probao ?

Au nikad gora! Upravo sam provalio da sa SIDEBAR procesom najvise "curi" memorija. U jednom trenutku mi je pojeo cak 1,2GB!! da bi se po restartu procesa (sidebar-a) memorija vratila na nekih 500-600MB i to sa aktivnim istim gadget-ima!
Tako da ako vam gadget-i nisu bas toliko neophodni gasite sidebar jer je najveci
4-442.gif
sto se tice RAM-a :d
 
Poslednja izmena:
Nadam se samo zato sto je Beta verzija. Jedno pitanje, posto nema nigde drajvera za plocu za win 7, da li mogu da koristim drivere od VISTE?
 
Nadam se samo zato sto je Beta verzija. Jedno pitanje, posto nema nigde drajvera za plocu za win 7, da li mogu da koristim drivere od VISTE?

Pa probaj. U vecini slucajeva drajveri sa Viste prolaze na Win7. Ali pre pokusaja u "system restore" napravi jedan "check point" ili uz pomoc Norton Ghost-a odradis ghost sistema pa ako zeza nakon instalacije drajvera ti lepo vratis restore na tvoj chekpoint ili u najgorem slucaju vracas ghoust sistema na tu particiju za 5-10 minuta ;)
 
Poslednja izmena:
Ok imam staru 17'' isto tft pa cu probati, inaci koristim DIV-i. Ne razumem zasto na Xp-u radi savrseno, a na win7 ima problema.

Ondaje sigurno do 7-ice, kao sto rece Bane-Nis opusti se i uzivaj, ako ti je bas toliko stalo do 7-ice probaj sa nekom drugom graf ili mon ako imas.


@Bane-nis

Kako se tebi to desava sa sidebar-om posto sam se ja zalio u jednom od prethodih post-ova da je meni skocilo na 1,7GB, doduse ja imam 7100 i evo sad kad sam ustao mi je porasla potrosnja za nekih 100MB od sinoc kada sam legao a samo JD i Utorrent rade...
 
...Kako se tebi to desava sa sidebar-om posto sam se ja zalio u jednom od prethodih post-ova da je meni skocilo na 1,7GB, doduse ja imam 7100 i evo sad kad sam ustao mi je porasla potrosnja za nekih 100MB od sinoc kada sam legao a samo JD i Utorrent rade...

Pa lepo. Posle odredjenog vremena virnem na tastaturi (G15) opterecenost memorije i imam sta da vidim! 1-1,5GB i kad podignem taskbar upravo sidebar zauzima tih 1-1,5GB memorije i to se ne menja kad pogasim sve prozore. Restartujem proces sidebar i sve se vrati na nekih 600-700MB zauzeca.
 
Poslednja izmena:
A na buildu 7100 se nije desavalo znaci???
Posto je meni malopre skocilo za nekih 100Mb,ugasim i ja isto tako iztask-a ali kad upalim ponovo vrati se oterecenje na isto.
 
koristim windows 7 verziju 7127 i prezadovoljan sam kako radi imam samo jedan problem programi sa instalacionog diska koji je dosao uz HP Deskjet 3745 nece da se instaliraju jer ne prepoznaju ovaj operativni sistem da li postoji neka mogucnost da se preskoci provera operativnog sistema ili da se prevare programi nekako da je drugi operativni u pitanju da bi se instalirali
Programi na XP naravno rade

Stampac radi jer windows 7 ima u sebi drajvere za njega ali ne rade opcije za pokazivanje nivoa boje,ciscenje ketridza i sl
 
Znaš kako, za tvoj model nema drajvera ni za Vistu pa ne očekuj nešto za W7. Na tvom mestu ne bih razmišljao o "naprednim funkcijama" koje si imao, jer pokazivač nivoa to radi ofrlje po nekoj svojoj računici a to čišćenje kertridža je beskorisno. Lepo kad primetiš da blede boje odneseš na reciklažu i kažeš da ga prethodno očiste u ultrazvučnoj ;). Dakle štampaj i ne misli.
 
koristim windows 7 verziju 7127 i prezadovoljan sam kako radi imam samo jedan problem programi sa instalacionog diska koji je dosao uz HP Deskjet 3745 nece da se instaliraju jer ne prepoznaju ovaj operativni sistem da li postoji neka mogucnost da se preskoci provera operativnog sistema ili da se prevare programi nekako da je drugi operativni u pitanju da bi se instalirali
Programi na XP naravno rade

Stampac radi jer windows 7 ima u sebi drajvere za njega ali ne rade opcije za pokazivanje nivoa boje,ciscenje ketridza i sl

Pa jedino resenje, ukoliko ne postoje drajveri ni za Vistu, ti je da instaliras stampac u virtual XP-u u 7-ci. Tada ce ti raditi sve sto ti treba.
 
Pa jedino resenje, ukoliko ne postoje drajveri ni za Vistu, ti je da instaliras stampac u virtual XP-u u 7-ci. Tada ce ti raditi sve sto ti treba.

Ili da instalira neki Linux ili sl, gde nema problema sa drajverima :p

Ja sinoc nekako instalirah windows, mada 32-bit, uskoro cu opet da bih ga prebacio na 64... Ok, radi, nemam nekih vecih zamerki, jedino sto nije hteo da se instalira dok je u biosu bio ukljucen ahci... Smeta mi i sto su gomilu dialoga menjali nepreglednijim, nekako je sve razbacano.
Prepoznao je sve od hardvera (osim ahci), nisam nikad sanjao da ce windows nekad to moci :zgran:
 
Ili da instalira neki Linux ili sl, gde nema problema sa drajverima :p

Ja sinoc nekako instalirah windows, mada 32-bit, uskoro cu opet da bih ga prebacio na 64... Ok, radi, nemam nekih vecih zamerki, jedino sto nije hteo da se instalira dok je u biosu bio ukljucen ahci... Smeta mi i sto su gomilu dialoga menjali nepreglednijim, nekako je sve razbacano.
Prepoznao je sve od hardvera (osim ahci), nisam nikad sanjao da ce windows nekad to moci :zgran:

to moze i XP samo mu slipstrimujes ve drajevre i ima 10x bolju HW podrsku od linux-a :p
 
to moze i XP samo mu slipstrimujes ve drajevre i ima 10x bolju HW podrsku od linux-a :p

Odosmo u offtopic, ali 99% su sanse da mu pod linuxom nece trebati ni jedan drajver (da doinstalira), a za windows znamo kakva je situacija. Takodje imamo slucajeve sa novim laptopovima gde se treba namuciti da se nadju drajveri za XP, a linux samo radi. Tako da taj klise nije uvek primenjiv ;)
 
evo i na toshibi notebook-u sam instalirao win7 x64bit i naravno sve je poletelo. nema vishe bloatware-a josh samo da zamenim ram da bude 2x2 gb i to je to.

idem da instaliram grafichku moblitity radeon hd 2600 pa cju da javim da li je bilo problema. to je jedino shto mozhe da mi padne na pamet kao potencijalni problem...sve je iz prve nameshteno tako da nisam imao problema ni sa zvukom, ni wireless-om itd....
 
Ovaj 7201 build meni radi savršeno dobro. Čak i više nema puckanja na M-Audio Fast Track USB kada koristim ASIO (a koristim ga uvek, čak i za slušanje muzike u foobaru, umesto directsounda), dok je u Visti i u RC ovo bio nerešiv problem. Što se tiče samog Win7, sviđa mi se nov tray mnogo.
 
proshlo sve bez problema...sve radi kako treba : ) cheka se plata pa da padne ram i to je to..chak i onaj index number nije losh mada koga josh briga za to...
 
Ovaj 7201 build meni radi savršeno dobro. Čak i više nema puckanja na M-Audio Fast Track USB kada koristim ASIO (a koristim ga uvek, čak i za slušanje muzike u foobaru, umesto directsounda), dok je u Visti i u RC ovo bio nerešiv problem. Što se tiče samog Win7, sviđa mi se nov tray mnogo.

Daj neki screen da vidimo kako to igleda pa da znamo dal odma da skidamo 7201:p.
 
To nije dozvoljeno na forumu...proguglaj malo...torrenti, rapid, itd.

Izgleda da se uskoro očekuje 7225...možda već sutra :)
 
Poslednja izmena:
Citao sam malo ms forum, posasaveli nacisto. Svima odgovaraju u fazonu: sta ce ti memorija, daj ti to windowsu, on zna najpametnije da je iskoristi. :wall:
Rekao bih da im ne pada na pamet da spuste usage ispod ovih 1.5 gb za 64-bit verziju.
 
Sta prichash to ? Meni bash na laptopu usage nije vishe od 700mb !?!? A evo na desktopu je da ne greshim dushu 1.25gb...
 
Instalirao sam 7021 i radi super, nemam problema sa grafikom , ali novi problem.Instalirao sam drajvere za zvucnu(integrisana). Kada testiram 5.1 sistem, sve je ok. Ali kada pustim na pr. winamp, ili neki film, samo rade stereo zvucnici.
 
Nazad
Vrh Dno