Šta je novo?
Skidam i ja, posle ću da instaliram. Ja doduše skidam x86 verziju.
 
Samo da kazem da je resen problem sa rezacem zamenom SATA porta.
 
Eto, drago mi je da je to uspelo. :) Meni se to dešavalo kada sam prelazio sa XP-a na Vistu, na tom portu na kom je radio na XP-u nije htelo da čita diskove, kada sam stavio na drugi port sve je normalno radilo.
 
After Windows 7 Build 7137, the next Windows 7 development build has been leaked to Internet. The latest leaked build is Windows 7 Build 7201, with SP1. The leaked build is from winmain_win7ids_sp IDX Client and Server branch, which has been said to be RC2 (Release Candidate 2). In fact, it’s Internal Developer build (see what happen to winmain and winmain_win7ids and SP) which may contain every more bugs than official Windows 7 RC.
 
ne preporucujem update win 7 na noviji build vec samo clean install.. kod mene pukao deamon tool (nisam uspeo da ga deinstaliram ili popravim mada se nisam previse ni trudio) kao i Virtual XP (verovatno reinstalacija pomaze)...........
 
I sta kazu? Kakve su novine/izmene/popravke uradjene u 7201?

Microsoft Windows 7 7201 Change log:
1. You can now add anything to the Taskbar.
2. Icons slightly expand when you hover over them on the taskbar.
3. The System menu is more simplistic, and easier to navigate.
4. You can change the login screen picture through the Personalization menu.
5. The menu/lists that pop up when you right click on things now have the Aero Glass effect.
6. The default icons for Folders have changed to be the transparent blue ones featured a long time ago.
7. The Minimize/Maximize/Exit buttons on the top-right of a window have changed icons, and are a bit smaller than the Vista/7 counterparts.
8. There’s an “Upload” feature for Pictures, files, and videos. If you right-click a file, and click Upload, you can make it automatically upload to a website of your choice. After uploading, a pop-up will appear saying it’s done, and clicking OK will cause the link/download link to the file to appear in the popup box.
9. Spanish, Chinese, Korean, and Japanese unicode(s) and settings are integrated, so one can run foreign apps or use foreign keyboards without changing languages & restarting.
10. Bug fixes and more stability


stavio noćas kod komšije, čini mi se a i on reče da dosta brže butuje. Fin napredak u odnosu na 7100 i po izgledu. Preporuka.
 
Cao jedno pitanje. Imam amd 6000+ ati 4870, Samsung 931bf.... i veliki problem. Kada sam instalirao windows 7 32b, ustanovio sam da mi je slika malo mutna, tj, kada je bela pozadina. Instalirao sam drajvere za graficku, ali ne pomaze. Za plocu (chipset 590) skinuo sam drajvere za vistu. Pokusao sam da se igram sa podesavanjima boja, ali nisam uspeo. Sta da radim?
 
verovatno refresh rate, otidji u podešavanja za display i smanji ga malo.
 
Poslednja izmena:
Cao jedno pitanje. Imam amd 6000+ ati 4870, Samsung 931bf.... i veliki problem. Kada sam instalirao windows 7 32b, ustanovio sam da mi je slika malo mutna, tj, kada je bela pozadina. Instalirao sam drajvere za graficku, ali ne pomaze. Za plocu (chipset 590) skinuo sam drajvere za vistu. Pokusao sam da se igram sa podesavanjima boja, ali nisam uspeo. Sta da radim?

Ako imas mogucnost probaj monitor na drugom racunaru (ili sa drugom grafickom u tvom racunaru). Ako je situacija ista znaci da je otisao fokus na tom CRT monitoru. Ukoliko iz menija monitora ne mozes da izostris fokus postoji sansa da se "rucno" izostri slika ali to moras do obliznjeg servisa jer mora da se otvori monitor i na kaskadi da se nasteluje fokus.
 
Monitor nije CRT nego TFT, spustio sam na 60hz i nista ista slika. Ekran sam probao na drugom compu. i ok. radi.Na drugom comp je xp. Win7 sam instalirao 4x i svaki put isti problem.Graficka je nova. Da li je jos neko imao slicnih problema, da nije ati problem?
 
imam jedno pitanje,....

na kompu na kome radim zelim instalirat win iz pocetka pa se dvoumim dali da instaliram Vistu x64 ili pak da instaliram Windows 7-u.
Na njemu cu samo da sljakam adobove programe i eventarlno corel.

...?
 
Monitor nije CRT nego TFT, spustio sam na 60hz i nista ista slika. Ekran sam probao na drugom compu. i ok. radi.Na drugom comp je xp. Win7 sam instalirao 4x i svaki put isti problem.Graficka je nova. Da li je jos neko imao slicnih problema, da nije ati problem?

Wops! What'a mistejka to mejka ... Zbunih se sorry :d
 
Probaj jednostavno drugu grafiku, a tvoju u visti.

Ako je na visti resen problem onda je do drajvera ili 7-ice pa bi trebalo da bude reseno sa RTM verzijom, ako ti radi sa drugom grafikom onda zadrzi nju do daljnjeg ako ti nije problem.

Jel 7200 ima samo preko T-a da se skine ili ima na ms-ovom sajtu dase skine posto vidim da ima changelog. Moze i info na pm ako neko imadirect link.

Jos jedno pitanje, da li je x64 stvarno brza ili nije neka razlika???
 
Poslednja izmena:
Sudeći po tvojoj mašini, stavi x86 verziju, nema potrebe za x64. Ima samo preko torrenta.
 
ovako stoje stvari

skinuo sam win 7 sa microsoftovog sajta i microsoft mi dao original key kad sam se logovao na hotmail adresu.
Instalirao, aktivirao bez problema...

43026205.png


e sad ovako stoje stvari.. udjem np. u Counter Strike 1.6 igram bez problema...

Udjem u Counter Strike Source gledam iz speca sve ok... udjem da igram posle 10s ugasi mi se lap top (asus x59gl-ap138)..

e sad na visti SP2 mi se to nije desavalo. tj. desilo mi se samo 1dnom nakon 2h igranja cssa i posle toga nikad..

pitanje mi je da li se to desava mozda zbog pregrevanja lap topa.. ili drajvera? (od drajvera nisam nista instalirao, samo mi je windows update nasao driver za grafiku) a ovako radi perfektno samo sto mi se nekad ugasi ceo lap top ne znam zasto....

help?
 
Sudeći po tvojoj mašini, stavi x86 verziju, nema potrebe za x64. Ima samo preko torrenta.

a da pomognem oko ovoga :D

ne mora preko torrenta da se zeza.. na microsoftovom sajtu se moze skinuti jos i microsoft da originalny key koji radi.. radi i update i sve stavio sam moj ss dole :D ali ja imam isto prob...
 
ovako stoje stvari

skinuo sam win 7 sa microsoftovog sajta i microsoft mi dao original key kad sam se logovao na hotmail adresu.
Instalirao, aktivirao bez problema...

43026205.png


e sad ovako stoje stvari.. udjem np. u Counter Strike 1.6 igram bez problema...

Udjem u Counter Strike Source gledam iz speca sve ok... udjem da igram posle 10s ugasi mi se lap top (asus x59gl-ap138)..

e sad na visti SP2 mi se to nije desavalo. tj. desilo mi se samo 1dnom nakon 2h igranja cssa i posle toga nikad..

pitanje mi je da li se to desava mozda zbog pregrevanja lap topa.. ili drajvera? (od drajvera nisam nista instalirao, samo mi je windows update nasao driver za grafiku) a ovako radi perfektno samo sto mi se nekad ugasi ceo lap top ne znam zasto....

help?

krastavac, asus(Shalim se malo:p).

Vidi dal imas u CP->Administrative tools->Event viewer, pa proprckaj po logovima.
Probaj isto tako da skines svedrajvere rucno za vistu pa da njih instaliras, i skini poslednji DX 9 i 10, pa i to instaliraj.
 
imam disk sa originalnim driverima za vistu dobio uz lap top

i za x64 i x86 nece da prihvati :S
 
Kakva je situacija sa memory consumption na ovom novom bildu 7201 - 64bit ako je neko probao ?
 
U planu je bila nadogradnja na 4GB da sistem radi stabilnije i brze od x86.;)

Dakle pitanje je bilo da li x64 radi bolje i stabilnije od x86??:trust:(nevezano za ram koji trenutno imam)
 
Pa to i mene interesuje, zato i pitam.

Samo sam jedno mstavio; mislim, Vistu x64 i obrisao je jer nisam mogao da nadjem tada sve drajvere i sw, pa posto je dosta proslo, a ima par ljudi koji kazu da radi bolje i stabilnije, sto da ne pitam kad je vec neko izdvojio vremena za nesto sto ja nisam??
 
Nema uopšte veze to da li je sistem x86 ili x64 sa stabilnošću.
Ono što mogu da ti kažem iz ličnog iskustva je da mi je x64 Vista do sada pucala samo kada sam imao hardverski problem sa memorijom. Takođe, x64 sistem definitivno nema smisla bez bar 4GB ram-a.
 
Nazad
Vrh Dno