Šta je novo?
Sredio sam i to sada, samo je fora da se iskljuci ona integracija u W7 i onda se pokrene XP a prvo se ubaci Card Reader, tako da onda XP to lepo ucita i svi sertifikati su tu :)
Naravno sve je ovo radjeno pod Virtual XP-om, njegov IE je verzija 6.
A Vista i W7 uopste nemaju drivere za ovaj moj card reader...
 
Zdravo!!!
Ako netko zna kako da mi prikazuje status konekcije kada predjem misem preko ikone pokraj sata, znaci up/dl, koliko sam potrosio, jer imam limite, a ovako stalno moram ici otvarati status konekcije.
Hvala!
 
Žoki mangupe, nabio si postove i nemaš valjanih razloga da dižeš prašinu.
Ako znaš pomozi, a ako......ne hvališi se.
 
Meni je bio problem najvise zbog card readera, znaci Vista x64 i W7 x64 jednostavno nemaju drivere za njega, samo XP, a uopste nije problem IE, radilo je i pod 6 i pod 7 bez ikakvih problema, svi oni imaju isto ucitavanje sertifikata, samo kada je ukljucen card reader.
Samo jos malo testiranja i mislim da se na XP necu ni vracati :)
 
Ja sam danas skinuo i instalirao 7137x64 al ima problem sa pppoe konekciom nema sanse nikako da mi zapamti username i pass nemam pojma sta se desava sa ovim build-om znaci moram svaki put da kucam ide mi na zivce ima da vratim 7121 ako ne nadjem resenje uskoro :wall:

"Ala su ga opravili svaka im cast! Ostali samo dugmici!..." :D
 
Meni je bio problem najvise zbog card readera, znaci Vista x64 i W7 x64 jednostavno nemaju drivere za njega, samo XP, a uopste nije problem IE, radilo je i pod 6 i pod 7 bez ikakvih problema, svi oni imaju isto ucitavanje sertifikata, samo kada je ukljucen card reader.
Samo jos malo testiranja i mislim da se na XP necu ni vracati :)

Čovek koji pozitivno razmišlja!!!
 
Pa zar nema Virtual XP na sedmici da uvuce smart card reader, ima i USB fizicki da povuce.
 
Kako vam rade TV kartice pod W7?
Meni Kworld terminator nece nikako!
Ubacivao Dscalaer, Chris lite TV i na kraju samo Kworld Hyper media centar izbaci zvuk ali bez slike.
Na visti X64 sve radi savrseno.

Imam W7 x64 7070
 
Meni Leadtek WinFast TV2000XP radi sa vistinim drajverima, jedinu u snimanju nemogu da pidesim da pored slike snimi i zvuk :(
 
Jel ima neko Canon LBP2900 stampac i da li mu radi pod Windowsom 7 x64... Znam da Canon nije izbacio drivere za Vistu x64, vec samo za 32bitnu verziju...
 
Meni je bio problem najvise zbog card readera, znaci Vista x64 i W7 x64 jednostavno nemaju drivere za njega, samo XP, a uopste nije problem IE, radilo je i pod 6 i pod 7 bez ikakvih problema, svi oni imaju isto ucitavanje sertifikata, samo kada je ukljucen card reader.
Samo jos malo testiranja i mislim da se na XP necu ni vracati :)

Bavio sam se istim problemom i našao rešenje. PM ako treba pomoć.
 
Ja sam danas skinuo i instalirao 7137x64 al ima problem sa pppoe konekciom nema sanse nikako da mi zapamti username i pass nemam pojma sta se desava sa ovim build-om znaci moram svaki put da kucam ide mi na zivce ima da vratim 7121 ako ne nadjem resenje uskoro :wall:

I meni isto nemoze da zapamti PPPOE!!!Jel si mozda do sada resio taj problem?Ako jesi-pricaj kako???
 
Kako vam rade TV kartice pod W7?
Meni Kworld terminator nece nikako!
Ubacivao Dscalaer, Chris lite TV i na kraju samo Kworld Hyper media centar izbaci zvuk ali bez slike.
Na visti X64 sve radi savrseno.

Imam W7 x64 7070

Ja sam MSI VOX usb naterao da radi preko virtual XP-a jer doticna nema noviju podrsku jos od pojave XP SP1, tj drajveri su radili i kasnije ali je sw za daljinac imao podrsku samo za SP1, iako se i posle prodavala kao novi proizvod :mad:
 
simpaticna sedmica

Pa sada svi kukamo kako vista ne radi kako treba, kako jede mnogo memorije, itd. Nije Vista izdrzala ni godinu dana a evo vec novi os. Pa ovo novo sto izlazi je modifikovana vista. Ako se secate kako je win 98 radio. On ima 5 verzije milenium koj je bio uzasan, pa su se opet vracali na 98, ali je sve to bazirano na istom. Sedmica je za sada jos test verzija, ali posto ima dobru stabilnost vistine podloge ona stvarno lepo radi, jos malo memorije jedede. Sta ce zvanicna 7. da donese videcemo. Tako da zvanicno neki novi os od MS-a imamo dugo da cekamo. Kada bi MS sedeo skrstenih ruku i nista ne ibaci na trzise za 4 god. propao bi. Zato svaka inovacija pa makar to bila i sminka ovde otvori novu temu i krene diskusija o tome sto pokazuje da ta firma mrda, koliko god ona bila dobra ili losa.

Ja jedinu zamerku oko sedmice imam sto mi se racunar ne gasi, moja ploca nije kompatibilna sa sedmicom pa moram rcuno da ugasim racunar.
 
Fala ti puno,ali nisam razumeo ono-@echo off rasdial "connection_name" "login" "password" -jel umesto connection name kucam ime moje konekcije,sta kucam umesto-login,i umesto password- kucam moj password?I kako da promenim onu ekstenziju txt u .bat?




connection name ime tvoje konekcije login ti je username a password ti je tvoj password i na kraju snimis kao txt i u totall comanderu promenis .txt u .bat
:smash:
 
Ne kukaju svi i pre ce biti tri godine...


Ja sam samo naveo kako, uvek se nadju oni koj kukaju. Jeste 3 godine, ali ovo sto izlazi jeste win 7 ali sve je bazirano na visti. Kao sto je pre bilo 95se, i 98se tako je i ovo. Microsoft tek najavljuje zvanicnu i pravu verziju novog OS sistema. Sta i kada ce to biti videcemo. Najvise mrzim ljude koji koriste drugi operativni sistem a ovde pljuju win. Ako ga vec ne koriste zato sto im se ne dopada ili imaju probleme ne moraju jos i da smaraju druge kako to ne valja.

Koliko vam win jede memoriju?
Da li postoji neki prograg koji radi kao tuneup2009?
 
Poslednja izmena:
Koliko vam win jede memoriju?
Pa u "idle" jede oko 700 i kusur MB
_________________________________________________________________


Evo zanimljive opcije za multicore-ovce! :)

Increase boot up speed change number processors used boot up windows7

"In msconfig Windows 7 is set by default for 1 processor. That strikes me as being wrong if, like me, you have a Core 2 Dual processor. I have 2 processors and not 1. You can change this in msconfig so that Windows 7 sees how many processors you have [1,2,or 4] at startup. This will speed up booting your system..."

detaljnije na:

http://windows7forums.com/windows-7...mber-processors-used-boot-up-windows-7-a.html

Evo i VB skriptice da proverite koliko pomaze a evo i stanja kod mene PRE i POSLE...
 

Prilozi

  • bootspeed.rar
    613 bajta · Pregleda: 45
  • pre.jpg
    pre.jpg
    15.5 KB · Pregleda: 112
  • posle.jpg
    posle.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 109
Poslednja izmena:
nista pomoglo nije imam 7 i butuje za 62sec PRE i POSLE mozda kad bi u biosu namestio da preskoči neke stavke pa da butuje brze

evo isključio JMB IDE controller(P5QL-E) i dobio 5sec posto više ne proverava da li imam ili nema neki ata hdd :D
 
Poslednja izmena:
RTM ili u prodaju? Ako je u prodaju, onda mislim da RTM možemo očekivati krajem avgusta.

Za korisnike u kolicinskom licenciranju, Win 7 izlazi krajem jula.
A na kom os-u kao osnova bi po vama strucjacima Win 7 trebao da bude baziran.
Na Xp-u na kojem su toliko odradili zakrpa tako da izgleda kao one kozne jakne koje su bile moderne, a bile su od raznih parcica koze, pa sve to spojeno u jednu.
Meni je Vista radila bolje, lepse i po brzini isto brzo kao cuveni Xp.
 
Today during a keynote address at Computex 2009 in Taipei, Microsoft’s OEM Division Corporate Vice President Steve Guggenheimer revealed that the company is confident with the progress made with Windows 7 and Windows Server 2008 R2, and that as a result, Microsoft will deliver Release to Manufacturing (RTM) code to partners in the second half of July. Windows 7 will become generally available on Oct. 22, 2009, and Windows Server 2008 R2 will be broadly available at the same time.
http://www.microsoft.com/presspass/features/2009/Jun09/06-02SteveGuggenheimer.mspx
 
Nazad
Vrh Dno