Šta je novo?
Мој утисак после недељу две коришћења 7це је, XP је још увек далеко бољи. Игре брже раде у XP-u без изузетка, а и 7ца ми пуца после сат два регуларно (проверено стабилан хардвер). Нека они то пеглају још годину дана.

Ja do sada nisam primetio bilo kakvo pucanje sedmice, a koristim je od builda 7000 pa na ovamo na mašini sa 2 giga rama, biostar pločom (i to integruša) i Athlon X2 4000+ procesorom.
 
I kod mene sa masinom iz potpisa radi bez ikakvih problema, mnogo stabilnije nego XP.
 
Dule13:
- Sa tvojom instalacijom nešto nije u redu, zasigurno, a možda i sa hardverom pa ti kako hoćeš.
To što kažeš da treba da se pegla još godinu dana pričaš napamet (win7 je ono što je vista trebalo da bude na njenom izlasku) i .
Kao da si rekao da je bolji fića od mercedesa (sa tvojim tvrdnjom da je bolji XP od WIN 7)...
Isto su se tako ljudi kleli da je bolji WIN 98 od XPa nekada davno pa se svi prešaltovali ... :wall::wall::wall:

"Ko uči, znaće..."

:smoke:
 
Poslednja izmena:
@Bane-Nis:

- Nešto mi nije baš najjasnije. Otišo sam na Microsoft sajt da skinem Build 7127 windowsa 7 x64 i od njega na zvaničnom sajtu ni traga ni glasa???!!!

Možeš li mi ikako pojasniti ovo?

Evo screen shota šta je počelo da se downloaduje kao LATEST BUILD OF RC pa ako ja lažem, slika vljda ne...

Untitled.png
 
@zorz

Jeste da meni nije upuceno pitanje, ali ako se ne ljutite vas dvojica, da pokusam ja da odgovorim, dok se bane-ns ne javi:wave:

Poenta cele price oko Builda 7127 jeste da je leaked, tj. da je "procureo" na net, odnosno da je nezvanicnim putem dosao do sirokih narodnih masa pre zvanicne dostupnosti. Npr. i RC verzija 7100 je bila dostupna na torentima 10ak dana pre nego na ms sajtu, isto je recimo bilo i sa sp2 za Win Vistu koji je bio dostupan "nezvanicnim putem" cak mesec dana ranije cini mi se, itd...

Znaci ako hoces da snimis Build 7127, pravac torrenti :type:

p.s. Inace mogu da potvrdim da build 7127 meni vec nekoliko dana radi bez problema. Jedino mi je ACDSee 2009 bagovao, ali posle namestanja compatibility moda na vistu sp1 radi kao sat. Cak mi normalno rade i svi video snimci (preporuka u vezi njih: snimite zadnji DiVX + zadnji XViD + quick time alternative + real alternative i sve radi; sto se tice The KM Playera, da ne bi pokazivao zrnastu sliku, u compatibility-ju iskljucite aero).
 
Poslednja izmena:
@zorz

Jeste da meni nije upuceno pitanje, ali ako se ne ljutite vas dvojica, da pokusam ja da odgovorim, dok se bane-ns ne javi:wave:

Poenta cele price oko Builda 7127 jeste da je leaked, tj. da je "procureo" na net, odnosno da je nezvanicnim putem dosao do sirokih narodnih masa pre zvanicne dostupnosti. Npr. i RC verzija 7100 je bila dostupna na torentima 10ak dana pre nego na ms sajtu, isto je recimo bilo i sa sp2 za Win Vistu koji je bio dostupan "nezvanicnim putem" cak mesec dana ranije cini mi se, itd...

Znaci ako hoces da snimis Build 7127, pravac torrenti :type:

p.s. Inace mogu da potvrdim da build 7127 meni vec nekoliko dana radi bez problema. Jedino mi je ACDSee 2009 bagovao, ali posle namestanja compatibility moda na vistu sp1 radi kao sat. Cak mi normalno rade i svi video snimci (preporuka u vezi njih: snimite zadnji DiVX + zadnji XViD + quick time alternative + real alternative i sve radi; sto se tice The KM Playera, da ne bi pokazivao zrnastu sliku, u compatibility-ju iskljucite aero).

Nis kolega, Nis ne NS :) btw: zahvaljujem na pomoci tj. istom odgovoru koji bih uputio Zorzu ;)
 
Poslednja izmena:
:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje

:d:d:d:d

:smoke:
 
Мој утисак после недељу две коришћења 7це је, XP је још увек далеко бољи. Игре брже раде у XP-u без изузетка, а и 7ца ми пуца после сат два регуларно (проверено стабилан хардвер). Нека они то пеглају још годину дана.

A da li mozesh da napishesh shta puca posle sat dva regularno. Instalirao sam win7 kod kuce (sve radi bez problema vec 4 meseca, od verzije 7000 preko 7057 do 7100), kod ortaka na MacBook-u takodje sve cakum-pakum, ali sam imao jedan problem na kompu na poslu - naime pucala mi je sedmica nekoliko puta (7100 fresh instalirana), pa sam potrazio na netu razlog po infou iz BSOD-a. Ispalo je da je u pitanju bio drajver za mreznu karticu pa sam stavio drugi koji je bio za Vistu i sada sve radi odlichno.
 
Uh i ja sam dobio taj mail, tako sam i ja mislio dok nisam tri puta procitao mail.
Znaci ko ima betu, neka sto pre predje na RC: On June 1, 2009, the PC you’re using to test the Beta will begin shutting down every two hours.

Netom cirkuliše i ispravka MS-a:
"We said the Beta would start shutting down every two hours on June 1, 2009. The correct date is July 1, 2009."

Ukratko: Beta (pre 7100 builds) počinje da kašlje prvog jula, a zatvara radnju prvog avgusta tekuće nam godine; RC (7100 build i ovi posle njega) emituje dvočasovni kašalj od od prvog marta iduće godine, a načisto će da rikne prvog juna 2010. Ako i dok M$ drukčije ne odluči. :smoke:
 
@zerbah
Хмм могуће да је нешто до драјвера, погледаћу да ли могу да лоцирам проблем. У сваком случају морам на сваком старту да гасим проверу дигиталног потписа драјвера, и за то нема лека, не прихвата скриптовање те команде у у његов лоадер или где се беше оно убацује нити ради кроз промену регистра или групне полисе.
 
Poslednja izmena:
kolko sam video da pricaju po raznim forumima, 7127 nije nastavak 7100-ke vec druga "grana".

Ma na kraju krajeva, vazno je da lepo radi:wave:

p.s. Just curious: Sta kazu, u kom smislu druga grana? Kao build iz koga se razvija rc2 ili rtm verzija ili nesto drugo? To je i logicno jer je 7100 rc verzija (ne verujem da ce zvanicno izbacivati rc verziju veceg builda) i sad bi trebalo da drugi "veci" zvanicni build bude rc2 ili rtm, jel tako?


@Bane-Nis

Nis, upamtio Nis :D
 
Poslednja izmena:
Evo sta sam pronasao ... Nove Windows 7 skracenice sa WIN tasterom ... mozda nekom i bude od koristi :d

Win+Home: Clear all but the active window
Win+Space: All windows become transparent so you can see through to the desktop
Win+Up arrow: Maximize the active window
Win+Down arrow: Minimize the active window or restore the window if it’s maximized
Win+Left/Right arrows: Dock the active window to each side of the monitor
Win+Shift+Left/Right arrows: If you’ve got dual monitors, this will move the active window to the adjacent monitor
Win+T: Shift focus to and scroll through items on the taskbar
Win+P: Adjust presentation settings for your display
Win+(+/-): Zoom in/out
Shift+Click a taskbar item: Open a new instance of that particular application


Ma naravno. Evo, upravo se skida x64 izdanje istog ;).

Kasnis... "abortiraj" ti to pa se presaltuj na 7137 :D

@Zeko

E tako drugar, sad je ok ;)
 
Poslednja izmena:
Netom cirkuliše i ispravka MS-a:
"We said the Beta would start shutting down every two hours on June 1, 2009. The correct date is July 1, 2009."

Ukratko: Beta (pre 7100 builds) počinje da kašlje prvog jula, a zatvara radnju prvog avgusta tekuće nam godine; RC (7100 build i ovi posle njega) emituje dvočasovni kašalj od od prvog marta iduće godine, a načisto će da rikne prvog juna 2010. Ako i dok M$ drukčije ne odluči. :smoke:

To nije tacno, vec je bilo reci par stranica unazad o tome, i ja sam dobio taj mail od microsofta i jasno ljudi kazu da ce RC raditi bez ikakvih problema, evo procitaj pazljivo sta pisu, samo beta verzije ce gnjaviti ljude:

We’re sending this mail to remind you that Windows 7 Release candidate is available and to make sure you plan ahead for when the Beta expires on August 1, 2009. On June 1, 2009, the PC you’re using to test the Beta will begin shutting down every two hours. Windows will send you a notice a couple of weeks in advance, and that’d be the ideal time to rebuild your test PC with a non-expired version of Windows, such as the RC or Windows Vista. This will be a clean installation, so be ready to reinstall your programs and data.
 
^ Tacno je to sto Novim kaze, na betu se odnosi. Znaci ne jun, vec jul... ;)
 
Sta im ovo onda znaci:
"and that’d be the ideal time to rebuild your test PC with a non-expired version of Windows, such as the RC or Windows Vista."
 
Poslednja izmena:
Sta im ovo onda znaci:
"and that’d be the ideal time to rebuild your test PC with a non-expired version of Windows, such as the RC or Windows Vista."

Pa odnosi se na prethodne build-ove, koji nisu RC, tj. sve starije od 7100.


koji od porgama za virtual image radi na win 7 probao sam i demon tools i alcohol 120% i nijedan nece da mi radi,kod demona se non stop vrti instlacija i trazi reset i opet isto,a kod alkohola kaze da je nepodrzana os a skinuo sam zadnju verziju

Najnoviji Daemon tools radi, mada ja trenutno koristim MagicIso, koji radi besprekorno, a potpuno je besplatan. ;)
 
Poslednja izmena:
@priest77 to znaci da ne istice rc verzija tj da je jednom instaliras i imas onaj vec gore pominjani rok posle kojeg ce da se periodicno gasi sistem,pa ti uzmes odradis reinstal i opet sve jovo nanovo slobdno me ispravite ako gresim
Nije tako, bar ja sam razumeo iz onog pisma da beta verzije imaju rok trajanja pa zato preporucuju da se instalira neka verzija koja je nema rok trajanja kao sto je RC ili Windows Vista.
 
Kasnis... "abortiraj" ti to pa se presaltuj na 7137 :D

@Zeko

E tako drugar, sad je ok ;)


Ja sam danas skinuo i instalirao 7137x64 al ima problem sa pppoe konekciom nema sanse nikako da mi zapamti username i pass nemam pojma sta se desava sa ovim build-om znaci moram svaki put da kucam ide mi na zivce ima da vratim 7121 ako ne nadjem resenje uskoro :wall:
 
RC ce valjda od 1. marta 2010 poceti da gasi masinu svaka 2 sata... tako da definitivno istice... nije MS blesav bas da nas casti toliko.... beta ce poceti puno ranije...
 
I ja furam W7 vec par meseci, tacnije od 7057 builda i odusevljen sam. Sve radi lepo i maksimalno brzo, kada su svi drajveri dobri. Jedino sam primetio da je pomalo nestabilniji nego winXP jer je meni komp skoro uvek ukljucen, a sa xp-om moze takav da ostane i po nedelju dana i vise, ali ovde mi se resetuje jednom u par dana, mada moze biti i da je nesto drugo uzrok tome.
Imam jedno pitanje oko VirtualXP-a
Instalirao sam ga i sve radi savrseno. Jedini razlog zbog koga bih ga koristio je elektronsko placanje.
Imam Smart Card citac za koji XP ima jedino drajvere, kada ga ukljucim u VirtualXP on ga lepo prepozna i instalira drajvere, ali IE nece da automatski primi certifikate koji su na kartici a potrebni su mi za e-banking. Kako da ga nateram da prihvati to i onda mogu komotno da brisem XP skroz sa sistema :)
 
Isti problem sa sertifikatima za eBanking (proCredit Bank) imam i ja.
Mislim da je problem u Internet Exploreru 8.
 
Nazad
Vrh Dno