Šta je novo?
Ja ih snimio za svaki slucaj:d

Inace utisci su mi za sada vise nego pozitivni!!! ...Heh...ovako je trebalo da izgleda prelazak sa XP-a na Vistu, a ne da cekamo 8 godina na sedmicu...

Da nije bilo Viste i njenog (ne)uspeha ne bi danas postojao win7 (ovakav kakav je trenutno). Win7 novi inkrement viste, tjs optimizovana i poboljsana vista.
 
Nekoliko pitanja:
-Jel neko uspeo da instalira SkyStar2 ?? Uvek kad pokrenem instalaciju popijem BSOD sa "Dumping Memory bla bla". Verzija Sky Star 2 je 2.3 Win je 7100 x64 a drivere koje sam probao su 4.4.3 BETA i 4.5.0 ( mislim da su i one beta ) ali na XP-u rade normalno. Novijih drivera od 4.5.0 nema.

-Koji AV i koji FW da stavim ??

-Jel treba da instaliram DX9.0 i DX10 ??

-Koji program za defragmentaciju ??
 
Poslednja izmena:
skini 4.5.0a ja nisam inao nikakvih problema sa win7 i skystar rev2.3, ali prodao sam kartu pa neznam za RC1 buildom ali 100% bi radilo

drugi problem moze biti da neki chipset +skystar2 prave problema pod win7
 
Poslednja izmena:
Nekoliko pitanja:
-Jel neko uspeo da instalira SkyStar2 ?? Uvek kad pokrenem instalaciju popijem BSOD sa "Dumping Memory bla bla". Verzija Sky Star 2 je 2.3 Win je 7100 x64 a drivere koje sam probao su 4.4.3 BETA i 4.5.0 ( mislim da su i one beta ) ali na XP-u rade normalno. Novijih drivera od 4.5.0 nema.

-Koji AV i koji FW da stavim ??

-Jel treba da instaliram DX9.0 i DX10 ??

-Koji program za defragmentaciju ??

stavi Kaspersky Internet Security

ne treba

defraggler
 
Nekoliko pitanja:
-Jel neko uspeo da instalira SkyStar2 ?? Uvek kad pokrenem instalaciju popijem BSOD sa "Dumping Memory bla bla". Verzija Sky Star 2 je 2.3 Win je 7100 x64 a drivere koje sam probao su 4.4.3 BETA i 4.5.0 ( mislim da su i one beta ) ali na XP-u rade normalno. Novijih drivera od 4.5.0 nema.

-Koji AV i koji FW da stavim ??

-Jel treba da instaliram DX9.0 i DX10 ??

-Koji program za defragmentaciju ??

Sto se tice antivirusa i fw: NOD32 v4 i Comodo Firewall rade idealno!
Mislim da je DX10 preinstaliran, ali nece ti trebati previse vremena za instalaciju DX9 ako zatreba.
Za defragmentovanje koristim tune up utilities 2009 defragmenter, s tim sto je neophodno da se softver pokrene u modu za vistu da bi se pokrenuo, jer je navodno nekompatibilan sa win7 (a sve bez problema radi, samo pravim backup kad "popravlja" registry).
 
^
Siguran da comodo radi na sedmici?Pokusao sam da ga instaliram pre neke 2 nedelje i nije hteo da se pokrene a vidim da su drugi imali problema i sa bsod-ovima kada su pokusali da ga koriste.Da nije neka novija verzija izbacena?

Poz

Inache avira radi perfektno i nema potrebe da se ljudi zamlacuju sa programima koji em trose brdo resursa em ne rade nista znacajno...
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa internetom na win 7.

HW je Dell 1525. Nakon instalacije, sve deluje odlichno osim interneta. Ovo je isprobano i u x32 i x64 win 7. U pocetku browse ne radi uopste iako, kada se mis stavi na ikonicu, pise da postoji i internet. Ipak, iako se iz browsera ne moze pristupiti sajtovima, ping prema svim sajtovima normalno funkcionishe. Nakon raznih egzibicija, internet i uspem da osposobim ali radi veoma sporo, dok neke sajtove ne otvara nikako (npr. google.com). Ipak, ping ka google.com normalno radi. Sve ovo je nezavisno od browsera i nacina povezivanja (i preko wirelessa i etherneta je isto).

Probao sam raznorazne komande iz command promta, iskljuchivanje QoS, iskljuchivanje IPv6 i razne druge "akrobacije". Naravno, win firewall je iskljuchen kao i ostali potencijalni uzroci ali se stvari ne menjaju mnogo.

Ne sumnjam mnogo na drajvere (iako sam pokushao da ih promenim) jer je ista situacija i sa wirelessom, i sa ethernetom. Na drugom lapu pored, sve shljaka normalno u xp-u, a ok je i na ovom kada se instalira XP.
 
Poslednja izmena:
win 7 brljavi

vec neko vreme win 7 brljavi prilikom pisanja. prvo se nista ne desava, a onda slova izadju na ekranu, ali ne redosledom kojim su kucana.

promenio sam tastaturu i isto?!

evo primera: "ovo wej kako bi nesto izgledalo beikvarpsi z"

(treba da pise "ovako je kako bi nesto izgledalo bez ispravki")

restart stvari dovede u normalu, ali ne zadugo.

jos sam na 7057 verziji i to najvise zato sto ne podrzava nadgradnju na poslednju
 
^
Siguran da comodo radi na sedmici?Pokusao sam da ga instaliram pre neke 2 nedelje i nije hteo da se pokrene a vidim da su drugi imali problema i sa bsod-ovima kada su pokusali da ga koriste.Da nije neka novija verzija izbacena?

Poz

Inache avira radi perfektno i nema potrebe da se ljudi zamlacuju sa programima koji em trose brdo resursa em ne rade nista znacajno...

Comodo verzija 3.9 radi sa win7. Prvo je bila beta, a pre par dana je izbacena kao stabilna finalna. :)
Jedino sto ga action centar ne prepoznaje kao firewall pa se buni nakon sto ugasis windows firewall, ali to se resi sa dva klika (ignore firewall notifications/monitoring) u samom centru.
 
pa ako ga action centar ne prepozna kako je onda pisan za win7 a jos i final ;)

meni i dalje nije jasno sta ce ljudima bolje od viste/win7 fw, samo ukljucis i in/out
 
pa ako ga action centar ne prepozna kako je onda pisan za win7 a jos i final ;)

meni i dalje nije jasno sta ce ljudima bolje od viste/win7 fw, samo ukljucis i in/out

Zato sto firma koja stoji iza comodo firewall-a nije zelela da baca pare i postane microsoftov "security software partner": http://www.microsoft.com/windows/antivirus-partners/windows-7.aspx
Bitno je da radi, a onaj kome je bitan action centar taj verovatno drzi windows po defaultu i ne zna da koristi firewall, niti ga zanima.
Meni licno treba bolja kontrola, a na comodo sam navikao, imam ga na XP-u.
Doduse sa instaliranim comodom moze slobodno da se ugasi UAC, jer je dosta agresivniji Comodo defence+ deo softvera. Uz to moguce je prijaviti se u "Threatcast" community i tako za svako pitanje: "da li dozvoliti programu da pritupi racunaru..." dobija se i statistika ostalih korisnika i procentualno je prikazan broj onih koji su pozitivno i onih koji su negativno odgovorili na upozorenje. Uz to moze se staviti softver u trusted listu, upamtiti odgovor, dok UAC non stop smara za iste programe.
 
skini 4.5.0a ja nisam inao nikakvih problema sa win7 i skystar rev2.3, ali prodao sam kartu pa neznam za RC1 buildom ali 100% bi radilo

drugi problem moze biti da neki chipset +skystar2 prave problema pod win7

Pre ove verzije Win-a sam imao 7067 ( valjda ) i na njemu sam uspeo da instaliram SS2 sa 4.5.0a driverima a na ovom neradi... Neznam shta moze da bude problem ?? Pogledacu shta tachno pishe na BSOD-u mada neznam dali cu stici poshto se odmah restartuje i nestignem da prochitam sve shta pishe...
 
-Koji AV i koji FW da stavim ??
Možeš i Eset Antivirus 4 ili ESET Smart Security 4

-Jel treba da instaliram DX9.0 i DX10 ??
Možeš skinuti sa Microsoft sajta DirectX web setup pa ce on skinuti ako ima update-a (dxwebsetup.exe)

-Koji program za defragmentaciju ??
Integrisani Windows Defragmenter ovaj put radi odlično posao. Smešta prefetch fajlove na početak particije, ovaj put defragmentuje i MFT ako je fragmentovan. Ja sam ga čak postavio i u shedule jednom nedeljno.
 
Evo obradovao me je M$...
taman sam kukao kako ne radi dxva iz mpc hc, i onda negde procitam da interni w7 filter podrzava dxva nativno...
probam - stvarno radi... cpu usage <10% za 720p...
 
Pre ove verzije Win-a sam imao 7067 ( valjda ) i na njemu sam uspeo da instaliram SS2 sa 4.5.0a driverima a na ovom neradi... Neznam shta moze da bude problem ?? Pogledacu shta tachno pishe na BSOD-u mada neznam dali cu stici poshto se odmah restartuje i nestignem da prochitam sve shta pishe...

Prvo uninstall tih drajvera za SS2 koje imas na winu. Onda instaliras drajvere sa CD-a od SS2 (kod mene su na CD-u 4.3.3) i uradis upgrade na nove drajvere.
 
Prvo uninstall tih drajvera za SS2 koje imas na winu. Onda instaliras drajvere sa CD-a od SS2 (kod mene su na CD-u 4.3.3) i uradis upgrade na nove drajvere.

Nemam CD :d ali pokushacu najpre stare da instaliram pa da uradim update kao shto kazesh...

Josh jedno pitanje:
-Skinuo sam KMPlayer i instalirao K-Lite codec pack full 4.8.5. i onu x64 verziju istog codeca ali kad pustim divx preko ovog playera nekako je zrnast. U pitanju su DVD-Rip-ovi koji na bilo kojem normalnom playeru izgledaju normalno i nisu zrnasti.
Kad sam instalirao player ishao sam samo na next--> next--> next--> yes pa verujem da sam negde pogreshio kad me pitao za neka podeshavanja ??

Inache ovaj player prvi put koristim.
 
Poslednja izmena:
Bilo je neke priče ranije da će MS dozvoliti prelazak sa Viste na Win 7 besplatno? Ima neko nekih svežih informacija?

http://it.slashdot.org/article.pl?sid=09/02/11/238222

http://www.tomshardware.com/news/windows-7-vista-free-upgrade,7018.html

Nema sanse za besplatan prelazak. Svi koji se bave licenciranjem znaju sta znaci upgrade i koliko ga placaju.

Jednostavno, ako i dozvole mogu da dozvole samo firmama, ali za hup program, isti onaj koji je vazio za office.
 
Nekoliko pitanja:
-Jel neko uspeo da instalira SkyStar2 ?? Uvek kad pokrenem instalaciju popijem BSOD sa "Dumping Memory bla bla". Verzija Sky Star 2 je 2.3 Win je 7100 x64 a drivere koje sam probao su 4.4.3 BETA i 4.5.0 ( mislim da su i one beta ) ali na XP-u rade normalno. Novijih drivera od 4.5.0 nema.[/url]

Ortaku proradilo iz prve... 4.4.4 beta drajvere smo stavili

-Koji AV i koji FW da stavim ??

Ja imam samo Nod32 v4 i koristim integrale firewall.

-Jel treba da instaliram DX9.0 i DX10?

Samo DX9

-Koji program za defragmentaciju ??

PerfectDisk 10... Odvaljuje kako radi posao
 
Comodo verzija 3.9 radi sa win7. Prvo je bila beta, a pre par dana je izbacena kao stabilna finalna. :)
Jedino sto ga action centar ne prepoznaje kao firewall pa se buni nakon sto ugasis windows firewall, ali to se resi sa dva klika (ignore firewall notifications/monitoring) u samom centru.

Hvala za info..:)Bas sam bio ubedjen da ne radi,cak dve nedelje ukupno...

Poz
 
Win 7 i Taskbar

Pošto je moderator zaključao temu Win 7 i Taskbar u kojoj su neki odgovori ostali nedorečeni, prilažem sličicu koja će nadam se otkloniti sve nedoumice vezane za pomenutu temu
 

Prilozi

  • quick launch.jpg
    quick launch.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 140
^
Mislim da nema potrebe da duzimo pricu na tu temu,da li su kruske ili jabuke svejedno je potpuno!
Da li ides u taskbar da stikliras opciju show quick launch ili ides na add new toolbar pa nadjes qucik launch,potpuno svejedno.
Nazvao ga custom toolbar ili punokrvni(u smislu xp-a i viste) quick launch nebitno je.Vazno je da moze da se ukljuci i da oni koji su navikli da ga koriste mogu da ga koriste kao sto su koristili QL kao i do sada mada iskren da budem sa novom koncepcijom taskbara meni je QL postao suvisan i mnogo mi je laksi novi nacin mada je to krajnje stvar licnog ukusa i radnih navika..

Poz:)
 
Nemam CD :d ali pokushacu najpre stare da instaliram pa da uradim update kao shto kazesh...

Ma nevredi... Pokushao sa svim driverima koje imam ali uvek BSOD. Onda sam instalirao preko safe moda a sad PC nece ni da bootuje u Win7 nego odmah dobijem BSOD. :S:

Josh jedno pitanje:
-Skinuo sam KMPlayer i instalirao K-Lite codec pack full 4.8.5. i onu x64 verziju istog codeca ali kad pustim divx preko ovog playera nekako je zrnast. U pitanju su DVD-Rip-ovi koji na bilo kojem normalnom playeru izgledaju normalno i nisu zrnasti.
Kad sam instalirao player ishao sam samo na next--> next--> next--> yes pa verujem da sam negde pogreshio kad me pitao za neka podeshavanja ??

Inache ovaj player prvi put koristim.

Na ovo mi josh niko nije odgovorio...
 
Josh jedno pitanje:
-Skinuo sam KMPlayer i instalirao K-Lite codec pack full 4.8.5. i onu x64 verziju istog codeca ali kad pustim divx preko ovog playera nekako je zrnast. U pitanju su DVD-Rip-ovi koji na bilo kojem normalnom playeru izgledaju normalno i nisu zrnasti.
Kad sam instalirao player ishao sam samo na next--> next--> next--> yes pa verujem da sam negde pogreshio kad me pitao za neka podeshavanja ??

Inache ovaj player prvi put koristim.
Na ovo mi josh niko nije odgovorio...

Na ovo mi josh niko nije odgovorio...


Valjda znas da ti ne treba k-lite codec pack jer Kmplayer ima svoje codece. Slika je zrnasta jer je iz nekog razloga default Video renderer posle instalacije VMR9 Windowed. Znaci desni klik> Options> stikliras Advanced Menu. Posle udjes u Video (Advanced)> Video Renderer i prebacis na Overlay Mixer ili Enchanced Video renderer. Javi da li si uspeo.
 
Antivirus i firewall : ESET Smart Security Business Edition 4.0.437 64bitna. Sve OK.
 
Valjda znas da ti ne treba k-lite codec pack jer Kmplayer ima svoje codece. Slika je zrnasta jer je iz nekog razloga default Video renderer posle instalacije VMR9 Windowed. Znaci desni klik> Options> stikliras Advanced Menu. Posle udjes u Video (Advanced)> Video Renderer i prebacis na Overlay Mixer ili Enchanced Video renderer. Javi da li si uspeo.

Thx radi. :)

A evo ga BSOD sa SS2:

24c922013c.jpg


Neshto sam googlao ali nevidim reshenje za moj problem.
 
Poslednja izmena:
pa x64 driveri sta reci....... zato sam ja jos na x86 systemu sa 4GB rama
 
Problem koji imam sa internetom (na prethodnoj strani), apsolutno ne postoji kada se Win7 stavi na virtuelnu mashinu... Sada mi tek nistha nije jasno. Ne mogu da ga normalno instaliram jer NE radi, a kao VM radi. Ima li ko reshenje?
 
@Genghis Khan

90% je problem do drivera.Mada je stvarno cudno sto radi u VM-u a ovako pravi probleme mada opet je u pitanju emulacija drivera.Ne znam koja kartica je u pitanju ali pokusaj da nadjes starije verzije drivera za nju.Za 7cu pokusaj da stavis vistine drajvere i probaj par razlicitih verzija.
Ako mozes da skines 2-3 verzije pa da krenes od najmladje pa dalje.
Nisam dao neko konstruktivno resenje ali posto se niko drugi ne javlja probaj ovo..

Poz
 
Nazad
Vrh Dno