Šta je novo?
hm... nesto cudno sam skontao... imam instaliran win7 x64, i fajl za hibernaciju je oko 3,2gb, zar ne bi treba da je 4gb? tako je bilo u visti x64... i jos nesto: kad odem na computer properties kod installed memory (ram) ne pise nista... jako cudno... moze li neko sa x64 da ovo potvrdi/opovrgne?

Sve normalno ocitava 4gb i 5,9 ocena:D
 
S'tim sto je meni procesor na 4.0... Ne cita dobro ovaj Windows xD
 
Meni je na 3.33GHz.. Verovatno nam je isti FSB, 333MHz a on to odmah množi sa 12.5 iako je realno, meni, x10
 
meni je 12*333 xD
 
bar mi brzinu procesora dobro ocitava :D izgleda da nema problema, jer kad odem na System Information uredno pise 4gb :) zasto je onda fajl od hibernacije 3,2gb ko ce ga znati... :(
 
bar mi brzinu procesora dobro ocitava :D izgleda da nema problema, jer kad odem na System Information uredno pise 4gb :) zasto je onda fajl od hibernacije 3,2gb ko ce ga znati... :(

Зато што је микрософт променио (на захтев произвођача рачунара) да приказује укупну меморију, а не само ону коју може да користи ;)
Тако да теби користи 3.2ГБ, али ти приказује да имаш 4ГБ у рачунару (оба податка су тачна).
 
Зато што је микрософт променио (на захтев произвођача рачунара) да приказује укупну меморију, а не само ону коју може да користи ;)
Тако да теби користи 3.2ГБ, али ти приказује да имаш 4ГБ у рачунару (оба податка су тачна).

Rekao je da ima x64 verziju, što znači da bi trebalo da mu koristi svih 4 GB.
 
Ja imam 8GB RAM-a ali je hiberfil.sys 5.99GB (i potpuno je funkcionalna, malopre sam digao mašinu iz hibernacije).
 
Ne kesira celu memoriju, samo deo koji je zauzet. ;)!
 
Ja instalirao sebi WIN7 Ultimate x64 RC1 7100. Radi bre kao blesav. Radi stabilno i normalno bez ikakvog zabadanja itd. Nema drljanja po HDDu (sto je Vista otkidala drljajuci), refresh rate mi je 60Hz :D, apdejtuje se normalno, zauzece RAMa u IDLEu je 20-25% koliko god da ga imate...

Kopiranje "velikog fajla" (700MB DiVX) sa particije na particiju istog HDDa traje 19s krace nego pod Vistom (malo li je) igrice rade brze 20tak% itd...

Ko ne veruje neka proveri sam, uglavnom je win7 ono sto je vista trebalo da bude. Zadrzace stabilnost Viste a bice malo brzi od XPa. To je ono sto se trazi ovih dana :D:D:D.
 
To da je kopiranje fajlova brže pod W7 RC1 od kopiranja pod XP-om ( Vistu nemam, probao je i naježio se kad sam video da klot Vista zauzima 10-tak GB, ni W7 nije bolji po tom pitanju, zauzima oko 7 GB ) sam primetio i ja, i to sa flash diskova, hard nisam testirao, znači u identičnim uslovima pod XP kopira brzinom od 16-tak MB, dok pod W7 ide i do 17.2 MB
 
skinuo i probao danas xp mode za windows 7, odlicna stvarcica za one koji imaju neke programe koji rade samo u xpu. po instaliranju programa u virtuelni xp, program se moze pokrenuti direktno iz windowsa 7 i koristiti skroz normalno. nisam bas previse testirao, probao sam open office koji sam instalirao u virtueni xp i foino je radio. posle sam video da ima ista (slicna) fora i sa ubuntuom. pa koga zanima... :)

Da li je u pitanju obicna virtuelna masina kao i najobicniji xp instaliran u virtual pc ili je drugaciji sistem i vidim da trazi dosta hdd prostora pa me interesuje koja kolicina rama je potrebna?


Poz
 
Poslednja izmena:
mislim da je u pitanju malo izmenjen virtual pc, sa instaliranim windows xp sp3. xpu je dato 256mb rama, i toliko otprilike i koristi.

vise ovde

bitno je da procesor ima virtuelizaciju kako bi ovo radilo.
 
copysmall.png


copybig.png


Nuff said!
 
Zna li neko kakvo je stanje sa sedmicom i starijim TV karticama? Tacnije da li radi Asus 7134 kartica?
 
Poslednja izmena:
@petarboj

Hvala,vec sam prelistao sta pise i stavio da se skida pa cu da vidim sta kaze..

Poz
 
Probaj da obrišeš particiju na koju hoćeš da staviš W7 iz XP-a koji ti radi, pa onda pokreni install W7 i pusti ga da se instalira na unpartitioned space, tj. da sam formira particiju na kojoj će biti.

Hvala, ovo je uspelo. Konacno imam dual boot izmedju Win7 64 i XP 32.
 
Zna li neko kakvo je stanje sa sedmicom i starijim TV karticama? Tacnije da li radi Asus 7134 kartica?

Ja imam MyCinema P7131 - nešto ne gledam TV preko komp-a, al´ mogu dati kažem da je (verovao ili ne) W7 sam prepoznao i instalirao drivere.
 
^
Koji soft koristis za gledanje tv-a tj. da li bi dscaler radio sa tom tv kartom?

Poz
 
Meni sa tom kartom radi KMPlayer kao softver za gledanje TV-a, mogu da kažem da mi on najstabilnije radi od svih softvera za gledanje TV-a (ne snimam ništa sa TV-a tako da ne znam kako to radi niti mi treba).
 
^
Koji soft koristis za gledanje tv-a tj. da li bi dscaler radio sa tom tv kartom?

Poz

Mogu da ti kažem kako je na XP-u - pošto na 7-ici nisam još uvek instalirao (mada probaću kući kad stignem i na 7).

Gledanje je meni najbolje preko K!TV programa koji koristi DScaler filtere (DScaler nije hteo da radi tj. ne podržava tjuner na karti) i to Greedy 2 Frame filter zato što daje 50 FPS i najlakše namestim ostale parametre kako se meni sviđa - ali ne podržava mi remote, pa kada mi je bitno da šaltam kanale koristim cyberlink-ov PowerCinema softver koji je stigao uz karticu i za koji je konfigurisan remote.
 
Meni sa tom kartom radi KMPlayer kao softver za gledanje TV-a, mogu da kažem da mi on najstabilnije radi od svih softvera za gledanje TV-a (ne snimam ništa sa TV-a tako da ne znam kako to radi niti mi treba).

Da ti ne napisa ja ne bih ni znao da mogu da gledam TV preko KMPlayera (koji inače koristim za sve ostalo i omiljeni mi je player). :wall:

Osećam se glupo :S:
 
@BaalBehrit

Ni ja nisam znao da kmplayer moze to a cim budem imao prilike moram da isprobam kako funkcionise...

@vlawyer

Hvala,ja imam asus 7135 i uvek mi je najbolje radio sa dscalerom.Zanima me kako bi radio dscaler mozda kroz xp mode?

Poz
 
Da ti ne napisa ja ne bih ni znao da mogu da gledam TV preko KMPlayera (koji inače koristim za sve ostalo i omiljeni mi je player). :wall:

Osećam se glupo :S:

I meni je KMPlayer omiljen player i koristim ga za sve, pa možeš da zamisliš kakva je moja sreća bila kada sam video da može da se koristi i kao program za gledanje TV-a. :)
 
Nazad
Vrh Dno