Šta je novo?
Evo odradio sam i ja mali test Vista x64 SP1 vs 7 x64 RC i dosao do poprilicno drugacijih rezultata nego Coola ,). Da napomenem da je iskljuceno indexiranje na oba sitema, dok je superfetch ukljucen.
Za test kopiranja velikih fajlova sam koristio jedan folder sa 10GB filmova, za male fajlove 1GB muzike i kopiranje je islo sa harda na hard (pogledaj moja masina sa Hitachija na WD)

Veliki fajlovi:
7 x64 - 153 sec
Vista x64 - 124 sec

Mali fajlovi:
7 x64 - 17 sec
Vista x64 - 19 sec

Za test kompresije sam koristio 7zip x64, folder sa 210 pesama, stepen kompresije normal
7 x64 - 134 sec
Vista x64 - 129 sec

I Photoshop CS4 x64, retouchartists bench (nisam koristio preporucena podesavanja)
7 x64 - 76 sec
Vista x64 - 67 sec

I jedna zanimljivost. Kada sam danas prvi put otisao u Vistu (posto sam podigao Win7) docekalo me je obavestenje o istekloj aktivaciji :trust:. Da nije Win7 izvrsio proveru ili nesto slicno.
 
Poslednja izmena:
1. preterao si malko sa memorijom ili sa CPU, trece nema :)

Ne. Nisam neupucen u oc, i smatram da je moje znanje pristojno. Kao sto rekoh proc mi je oc-ovan na vrednosti iz potpisa i nista nisam dirao, a i pustim sa vremena na vreme intel burn test i orthos da proverim. Posto je temp u sobi porasla za 3,4 stepena izgleda da bas toliko utice na stabilnost sistema, jer kad sam ukljucio klimu prolazi 10 ciklusa IBT lagano. Samo mi nije jasno kako skok od 59 na 63 utice na celokupnu stabilnost..

Da ne bude totalno offtopic da kazem da sam prerano optuzio windows 7 :) vracam se na testiranje programa heh.

Link za test je nestao a kad ocu da ga stavim, cenzurisano je ime sajta
 
I jedna zanimljivost. Kada sam danas prvi put otisao u Vistu (posto sam podigao Win7) docekalo me je obavestenje o istekloj aktivaciji :trust:. Da nije Win7 izvrsio proveru ili nesto slicno.

nema snase, jedino ako koristis "loader" za vistu pa si sa win7 pregazio taj loader...
 
Samo jedno pitanje, da li je neko imao problem sa "prezauzetoscu" procesora? kad nista nije upaljeno ide 20-30%. (C2D 2.1GHZ Penryn, i 4gb rama ako znaci sta)? Dogadja se da nesto kopiram i da pustim film i film secka. Sa betom(7000) je sve bilo cool.
 
znači treći put radim download iz onog u*ranog java menadžera i na 99% mi kaže corrupted !
pa majku mu kakav je to download, nema nastavka posle prekida??

p.s
ima li nekog iz mog komšiluka ovde da dođem kod njega po disk ? Niš je u pitanju
 
Poslednja izmena:
znači treći put radim download iz onog u*ranog java menadžera i na 99% mi kaže corrupted !
pa majku mu kakav je to download, nema nastavka posle prekida??

p.s
ima li nekog iz mog komšiluka ovde da dođem kod njega po disk ? Niš je u pitanju

Hm...kod mene je radilo normalno danas sam skinuo i X64 najnormalnije i gasio par puta FF i kada se upali vrati se downloadu. Ae ako ne nadjes nikog iz nisa mogu ti bacim ja dvd postom.
 
Poslednja izmena:
@mr_bungle:
Mogu ja da stavim da se skida veceras, pa da ti sutra narezem disk, ako sve prodje OK.
 
imate ljudi instalaciju W7 RC-a i na drugim mestima da skinete, što na torentima, što preko nekog download managera..
 
Jedan savet za sve koji koriste KMPlayer i uopšte za sve ostale "problematične programe":

Kada neće da se instalira ili pravi probleme skinite ga, pa ponovo instalirajte u compatibility modu za npr XP SP2 (desni klik na installer, pa compatibility), a posle može i za .exe u program files da se stavi "run in compatibility mod for ..."

Ovo pomaže kod dosta programa, a KMPlayer je konkretno meni primarni player na 7-ici i (jelte) radi bez problema.

PS: ako neko ima problema sa theatre modom na ATI karticama - u KMPlayer-u treba ručno namestiti overlay mixer, pa će biti slike na drugom display-u.
 
Evo odradio sam i ja mali test Vista x64 SP1 vs 7 x64 RC i dosao do poprilicno drugacijih rezultata nego Coola ,). Da napomenem da je iskljuceno indexiranje na oba sitema, dok je superfetch ukljucen.
Za test kopiranja velikih fajlova sam koristio jedan folder sa 10GB filmova, za male fajlove 1GB muzike i kopiranje je islo sa harda na hard (pogledaj moja masina sa Hitachija na WD)

Veliki fajlovi:
7 x64 - 153 sec
Vista x64 - 124 sec

Mali fajlovi:
7 x64 - 17 sec
Vista x64 - 19 sec

Za test kompresije sam koristio 7zip x64, folder sa 210 pesama, stepen kompresije normal
7 x64 - 134 sec
Vista x64 - 129 sec

I Photoshop CS4 x64, retouchartists bench (nisam koristio preporucena podesavanja)
7 x64 - 76 sec
Vista x64 - 67 sec

I jedna zanimljivost. Kada sam danas prvi put otisao u Vistu (posto sam podigao Win7) docekalo me je obavestenje o istekloj aktivaciji :trust:. Da nije Win7 izvrsio proveru ili nesto slicno.

Mogao si da dobijes 300 puta drugacije rezultate, kad nije ista test konfiguracija ;)
 
Nisam ni rekao da jeste. Samo kod tebe je prakticno u svakom testu bolji Win 7, a kod mene je Vista. Razlicit hardver, razliciti drajveri i naravno OS se drugacije ponasa.
 
Nesto si ti za*ebao W7 kad je u tvom slučaju svuda bolja Vista..
Mislim da nigde na netu nema takvih rezultata..
 
Nesto si ti za*ebao W7 kad je u tvom slučaju svuda bolja Vista..
Mislim da nigde na netu nema takvih rezultata..
kod mene je pre bila vista x64 a sad je w7 x64, pa nenormalno bolje mi radi w7, ostavio sam ga kao primarni sistem, nema sanse da vista radi brze kao sto je on dobio u tom njegovom testu, stvarno nesto tu ne stima...
 
Stvarno ne znam sta sam ja to mogao da za****m....

ps Slobodno i vi provrtite neki test, niko vam nece uzeti za zlo ;)
 
Poslednja izmena:
Evo i jos dva grafikona, koja su se zabagovala...

net_copy.png


boottime.png
 
po meni ni jedan test nije merodavan, jer problem OS je rad i snalazenje u multitasking okruzenju i generalni odziv sistema za koji ja nisam video alat da moze sto opsirnije i preciznije da obuhvati..
 
Ok... Subjektivni osecaj: Razbija koliko dobro radi!
 
Biće da je do toga.

Inače, instalirao sam x86 verziju, radi super za sada, čak sam i matori Cubase SX 3 naterao da radi. :)
 
skinuo i probao danas xp mode za windows 7, odlicna stvarcica za one koji imaju neke programe koji rade samo u xpu. po instaliranju programa u virtuelni xp, program se moze pokrenuti direktno iz windowsa 7 i koristiti skroz normalno. nisam bas previse testirao, probao sam open office koji sam instalirao u virtueni xp i foino je radio. posle sam video da ima ista (slicna) fora i sa ubuntuom. pa koga zanima... :)
 
hm... nesto cudno sam skontao... imam instaliran win7 x64, i fajl za hibernaciju je oko 3,2gb, zar ne bi treba da je 4gb? tako je bilo u visti x64... i jos nesto: kad odem na computer properties kod installed memory (ram) ne pise nista... jako cudno... moze li neko sa x64 da ovo potvrdi/opovrgne?
 
Za hiber ne znam (iskljucen momentalno :D), a za RAM ne pise ni meni.
 
Poslednja izmena:
Meni piše za memoriju, hibernacija takođe isključena ali mi nije dao da izbrišem masivan hiberfil dok nisam ubio hibernaciju iz cmd-a.
 
Meni sve OK :D
 
Poslednja izmena:
Ko, jel ja? CooLa, loš ti ukupan skor :d
 

Prilozi

  • cpu.JPG
    cpu.JPG
    80.8 KB · Pregleda: 170
Svaki build trazi aktivaciju. Samo ti to aktiviraj i nemaš problema
Ne vidim zašto koristiš 7077 kad imas 7100 RC build
 
Nazad
Vrh Dno