Šta je novo?
Klikneš na Windows Color pa ides u novom prozoru na zadnju opciju "Advanced appearance settings" i tu je ono što tražiš
Pa to je onaj stari meni još iz 95-ce (ako se ne varam)
Ja ovo nikada nisam imao potrebe da koristim ... sve u svemu ovde lepo piše da njegove funkcije ne rade u Aero paketu već samo u Basic tj. u običnom ne-directx desktopu ... borab - da nije to tvoj problem ?
 
Probao sam danas da uradim upgrade sa 7057 na 7100 RC1 i rekao mi setup da nece da moze... Jel neko radio dotichni upgrade (win7 x64 je u pitanju)?
Tako je, ne možeš a evo šta treba da znaš-uradiš:

Windows 7 build 7077 is out in the wild and easily available on major torrent sites. It is now expected that Microsoft will name 7100 as the RC build and builds 7105 onwards will be the ongoing development branched towards RTM. There are many rumors why Microsoft Skips 7100 to 7105 directly. It’s not the first time they already skipped from 6956 to 7000 and then the reserved 7001 and 7002 builds for the beta to RC period. it’s likely that build 7077 is the RC that will be modified to 7100 and distributed widely in May. At the same time, Microsoft has built a mechanism into Windows 7 RC designed to block upgrades from Beta Build 7000 and pre-RC development milestones to full RC, but also provided a technique to circumvent the limitation.

When you try to upgrade a pre-RC build you will find that you’re not able to and setup will tell you and you can then exit gracefully. You can install as a clean installation and use the Windows Easy Transfer feature as well (run this from your current installation of course) if you wish to move your accounts, settings, files, and more. You need to follow the trick when you are upgrading from build 70XX series to build 71XX series.

Here’s what you can do to bypass the check for pre-release upgrade :

- Download the ISO as you did previously and burn the ISO to a DVD.
- Copy the whole image to a storage location you wish to run the upgrade from (a bootable flash drive or a directory on any partition on the machine running the pre-release build).
- Browse to the sources directory.
- Open the file cversion.ini in a text editor like Notepad.
- Modify the MinClient build number to a value lower than the down-level build. For example, change 7100 to 7000 (see picture).
- Save the file in place with the same name.
- Run setup like you would normally from this modified copy of the image and the version check will be bypassed.”
 
Ja sam urapvo instalirao na laptop RC, i moram priznati da mi je beta bolje radila. Ovaj se vec zabo 3 puta :D


E da i sad secka film dok kopiram nesto :), sta li sam sjebao da mi je znati :). A svi programi i sve ostalo isto kao i na predhodnoj verziji na kojoj je radilo extra :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako je kod vas W7 odmah vidio RAID ali meni nije vidio bez drajvera sa CD-a. A na W7 x64 nije htio da ucita x64 drajvere za RAID jer nisu signed ali je zato bez problema ucitao x86 drajvere na x64 windowsu... WTF?
Uglavnom taj x64 u pitanju je build 7068 je trajao jedan dan jer nakon sto sam ga poslao u sleep mode vise nije htio da digne windows jer se komp zaglavio. Nakon restarta mi je trazio da ubacim instalacioni disk da bi popravio windows ali nije imalo sta da se popravi jer je C particija bila prazna :D

A prije prelaska na x64 koristio sam x86 build 7068 i pokusao sam da uradim upgrade na RC editovanjem cversion.ini ali sam nakon sto je setup prvi put resetovao komp dobio BSOD. Tako da je upitno to kako ce proci upgrade sa nekog starijeg build-a na RC.
 
Stavih juce rc 64bit. Imao 7057 32bit i uradio clean install.Pre toga ubacio ubuntu live cd i obrisao windows folder od proslog i laganica. Svidja mi se kako radi. Mozda zapravo predjem odma sa xp na sedmicu ako se pokaze dobro.
 
brate, sta cemo sa grafikonom?

divxcompr.png


5fps = 50% razlike? jbt, bar sad nismo u amd vs intel vs nvidia pr-bullsh*tovima
 
Grafikon je u redu jer na x-osi nije označena nula, što znači da je početak tamo negdje lijevo.

Inače da je prikazivao od nule svaki grafikon bi izgledao isto!

Po meni je ovo ok!
 
Ja sam nekako skroz suprotnog misljenja. Mislim da bi ga trebalo sto pre staviti na hdd kao primarni. Ja sam to uradio, i ne kajem se...



Je si li probao nove WDDM 1.1 drajvere. Oni bas donose ubrzanje!

Примарни или секундарни све зависи само од перцепције :).

Ако су то ови последњи онда јесам. Него нешто друго може бити проблем, како си решио проблем непотписаних драјвера?

Мени је успело пребацивањем у тест мод али онда можда је због тога COH правио проблеме.

Једни начин који сам нашао је да ја сам себи потпишем драјвере :)
 
Drajvere sam instalirao normalno, u jednom momentu me je pitao da li zelim da instaliram nepotpisanu verziju, klik na ok dugme, i to je to...

Meni je UAC bio iskljucen potpuno!
 
Хмм... занимљиво, само не говорим о UAC, него о дигиталном потписивању драјвера, вероватно имаш потписане верзије чим ти није тражио то (64бит верзија).
 
Skinuo najnovije sa nVidia sajta. Kao sto rekoh, bez problema...
 
Nikakvih problema sa drajverima za 4870. Pakujem se polako sa xp-a, stavljam programe sto sam imao na xp. Jednom sam popio bsod iz nekog razloga kad sam prvi put startovao firefox, pa sam stavio xp compatibility mode i sada je ok.
 
Pih... Taman sve lepo instalirao i naidjem na problem koji nisam uspeo da resim.
Moja tv kartica nije podrzana u win7-ci. Uspeo sam da dobijem ton, ali slike nigde.
A taman, reko da predjem na novi win. Pu, bedaka!
Probao par softvera i nista. U svima isto.
 
Prosto neverovatno koliko sranja prave TV karte, te ne odgovara OS, te drajveri, te programi i sto nekih cuda da bi to parcence stampane ploce radilo iole normalno :wall:
 
Pih... Taman sve lepo instalirao i naidjem na problem koji nisam uspeo da resim.
Moja tv kartica nije podrzana u win7-ci. Uspeo sam da dobijem ton, ali slike nigde.
A taman, reko da predjem na novi win. Pu, bedaka!
Probao par softvera i nista. U svima isto.

Možda će kao i moja, na reklamaciju, tj.možda nije do W7..
Jel ti radi trenutno u XP ili Visti?
 
Možda će kao i moja, na reklamaciju, tj.možda nije do W7..
Jel ti radi trenutno u XP ili Visti?
Ma radi odlicno. Nemam nikakvih zamerki. Xp, nisam probao. Muka mi da ga instaliram. Na visti odlicno radi. Ali ovu 7-cu ni da pipne,sve zivo sam probao. Cak i driver od neke kworld karte(kazu da su isti).
 
Poslednja izmena:
Što se gaminga tiče, W7 mi se pokazao odlično, npr. GTA4 mi mnogo bolje radi nego u XP-u, ali samo jedno upozorenje - COD4 Multiplayer ne radi u sedmici (zbog retardiranog PunkBustera, navodno će problem biti rešen tek kad izađe retail kopija sedmice!). S tim u vezi, verovatno i druge igre koje koriste ovaj sistem zaštite imaju problema (BF serijal, ostale COD igre...), ali nisam isprobao pa ne znam. Tako da ko igra COD neće moći da ostavi sedmicu za primarni sistem (kao što sam i ja hteo da uradim :().
P.S. Izvinjavam se ako je o tome već bilo reči.
 
Nisam znao da ne radi pb :(

A taman sam razmišlao da stavim w7 kao primarni...
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko kmplayer na windows 7 rc 64bit. Meni izgleda pravi problem, vec 2 bsod do sada.. valjda je on problem ili firefox. Razocarao sam se, mislio sam da ce sve biti stabilno.
 
Poslednja izmena:
Jel probao neko kmplayer na windows 7 rc 64bit. Meni izgleda pravi problem, vec 2 bsod do sada.. valjda je on problem ili firefox. Razocarao sam se, mislio sam da ce sve biti stabilno.

Isti OS, i kmplayer(obavezno instaliraj flash za IE ako koristis cover ili kako se vec to zove) i Firefoz rade.
 
Pisao sam da mi ne radi KMplayer. Nije radio ni pod betom. U fullscreenu se zamrzne.
 
meni win 7 radi odlicno. i build 7068 koji sam imao pre rc 7100, i sada 7100 (koju sam upgradeovao na 7068). nema zabadanja, zamrzavanja i bsod sistema. jedino sto me malo nervira, a vec sam o tome pisao pre par strana, je povremeni "pucanj" u zvucnicima (npr. kod msna kada se neko nov sa liste kontakata uloguje, cuje se "pucanj" u zvucnicima i pojavi se u donjem desnom uglu obavestenje, tek posle toga, posle 2-3 sekunde, cuje se zvuk).
 
Pisao sam da mi ne radi KMplayer. Nije radio ni pod betom. U fullscreenu se zamrzne.

KMPlayer nije bas optimizovan za Win 7, tako da ovde iznenađenja nema. Probaj da ne koristiš Overlay prikaz, možda je do toga.
 
Ustanovio sam sa problem, nije ni do kmplayer-a ni do firefox-a vec opste stabilnosti sistema.. posto sam pustao hd ripove i video da se javlja bsod posle odredjenog vremena, uzeo pustio orthos i kad vidim cuda puca mi posle minut na podesavanjima koja su radila vec 3 meseca... moguce je da je toplota (posto je danas 30c) ali je porasla samo 2c u loadu sa ~59 na 61. Sad moram opet da se zezam da vidim gde je problem..
 
1. preterao si malko sa memorijom ili sa CPU, trece nema :)
 
Nazad
Vrh Dno