Šta je novo?
Dobro ako gresim reci mi molim te kako je to 3Ds Max i pod DOS-om gutao memoriju koju navodni 16bit os nije ni video ali se Max nije bunio. Mislim pricam o preko 1Gb memorije u ono vreme od pre desetak godina kad je Pentium PRO bio tata brada.

Kao prvo, 3ds max nije nikada postojao za DOS, kao drugo 3ds max ne moze da alocira vishe od 2Gb RAM memorije pod x86 OS-om. :smash:
 
Nazalost grijesis, imao sam prepotopsku verziju 3d studia max za dos, i sjecam se kao smo mjerili brzinu pentiuma dok renda neku kokos koja je bila kap demo.
 
Win 7 RC1 neće isteći do juna 2010?

http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=10218&Itemid=1

"Release Candidate ovog operativnog sistema je čudan jer neće isteći tako brzo kao protekle RC verzije raznih sistema iz Microsofta, ali tu postoji kvaka. Rani izvještaji su navodili kako RC1 ovog sistema neće isteći do juna 2010 i to je istina, ali djelomična. Ipak, od prvog marta 2010, release kandidat će započeti sa dvosatnim gašenjem, što znači da će se vaš PC gasiti svaka dva sata."
 
Nazalost grijesis, imao sam prepotopsku verziju 3d studia max za dos, i sjecam se kao smo mjerili brzinu pentiuma dok renda neku kokos koja je bila kap demo.

tehniči ne greši, 3D Studio Max ne postoji za DOS ali 3D Studio da... :)

M5-01.gif
 
Digao sam RC x64 umesto XP (doduse smestio je XP u Windows.old folder), radi fino, svidja mi se mogucnost kastomizacije ikona u trayu....videcemo kad ga bacimo na muke. Ono sto mi upada u oci jesu fade efekti na prozorima koji uopste nisu glatki. U startu ima 10ak procesa manje od Viste, ali o nekoj znacajno manjoj potrosnji memorije u odnosu na Vistu nema ni govora, barem na 4GB RAM-a....Ako mene pitate Vista SP2
 
Poslednja izmena:
Moracu izgleda da uradim update na ovu RC verziju iako mi se to ne svidja (ako radi, nemoj ga dirati fazon)...

Nazalost grijesis, imao sam prepotopsku verziju 3d studia max za dos, i sjecam se kao smo mjerili brzinu pentiuma dok renda neku kokos koja je bila kap demo.

Kao shto reche Dexx, 3D Studio je postojao u DOS verziji, 3ds max nije. 3D Studio takodje nije mogao da koristi 4Gb (mislim da nije mogao da koristi ni 2Gb, ali tada nije bilo mashina sa toliko rama :d).
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće u W7 podesiti prikaz fontova da ne budu 'Clear Type' već kao 'Standard' u WinXP?

Ovo pitam pošto mene bole oči i glava posle par minuta čitanja 'Clear Type' prikaza fontova.
 
desni klik na desktop>personalize, pa dole levo imas display i onda odaberi podesavanja za clear type
 
Ajd Vi , koji koristite build 7100, probajte da napravite veci horizontal icon spacing u folderima, a ne na desktopu.
Hvala.
 
Instalirao sam RC1 7100 32bit na masinu iz potpisa i sve radi jako lepo i brzo, ali...
Imam ogroman problem sa TV karticom, iako ju je Win 7 prepoznao prilikom instalacije ne mogu je naterati da radi, ni u Media Centru, ni u Dscaleru, Chris TV, nista. Ako se negde i pojavi slika nema sanse namestiti zvuk (Dscaler). Na kraju sam nabudzio drajvere za XP u Device Menageru, posledice su: u Dscaleru slika odlicna zvuka nema, Media Centar ima zvuka slika brlja, Chris TV ima zvuka i slike, al se razilaze.
Pomagajte, moram namestiti TV da radi (ubice me zena:smash:).
E da, u 3DMarku05 sam imao nekih 10% vise nego u XP-u (na integrisanoj grafici) :banana:
 
Moracu izgleda da uradim update na ovu RC verziju iako mi se to ne svidja (ako radi, nemoj ga dirati fazon)...



Kao shto reche Dexx, 3D Studio je postojao u DOS verziji, 3ds max nije. 3D Studio takodje nije mogao da koristi 4Gb (mislim da nije mogao da koristi ni 2Gb, ali tada nije bilo mashina sa toliko rama :d).


U pravu si 3D Studio DOS 4 (Windows/MS-DOS) pojavio se 1994 i bio poslednji koji je radio pod DOS-om.
Konkretno moj drugar ga je terao pod NT-om i to na JEDAN+ gb memorije nikad nisam ni naveo da je ta verzija radila sa 4gb.
Isto tako sam siguran da iako 32bit sistem ne prepoznaje vise od 3.3-3.7gb memorije Max moze da iskoristi i vise od onoga sto sistem prijavljuje.
 
Pozdrav,
da li ima resenje za aktivaciju on line?
Prijavljuje mi sledece:

Pitah google i problem je bio sto mi je godina bila podesena na 2008.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    23.6 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena od urednika:
32bitni XP sam testirao jer je OS koji se najvise koristi...
 
Meni stvar koja najvise smeta je sto nema Pan&scan funkcija za Atijeve kartice ni na sedmici ni na visti. Ako idem clone mode, mogu max 1440x900 a treba mi 1920x1080, ako idem extended onda ne mogu browser u isto vreme da gledam na oba, to mi je najvaznije kad mi dodje neko pa gledamo stvari sa youtube. Ako idem only one display onda mogu lepo 1920x1080 na tv-u, a monitor ugasen, ali moram da se krivim posto mi je tv desno od kompa jedno metar. Sa pan&scan stavim lepo clone sa 1920x1080 i sve mi je ok. Jel zna neko jel moze nekako da se odradi pan&scan da radi na sedmici, neki modovani drajveri ili tako nesto?
 
Poslednja izmena:
Zamolih lepo, ali nema odgovora na molbu.
ccc.
 
... Nisam uspeo da malo prosirim Icon space u folderima, kao kod Viste ?
De mi malo pojasni pitanje, pošto ja nisam nikada koristio Vistu duže od 1-2 sata i ovo što ti hoćeš nisam trebao tj. i ne shvatam koja je to funkcija ?

Ako misliš na povećanje ikona kao što se radi na desktopu sa stisnutim Ctrl i kotrljanjem točkića na mišu - to radi: možeš povećati ikone unutar Windows eksplorera koliko hoćeš. Ali predpostavljam da ti ciljaš na nešto drugo ?
 
nemam 5.1 zvuk; kod testa zvucnika samo 2 sviraju, ostali ne dok na xp sljaka
 
Poslednja izmena:
nemam 5.1 zvuk; kod testa zvucnika samo 2 sviraju, ostali ne dok na xp sljaka

Realtek AC'97 nije sertifikovan ni za Vistu a samim tim ni u W7 se ne zna kako ce raditi..
Poboljšaj zvučnu, to je već matoro.. Novi sistemi traže novi hardver ;) XP je mator kao i AC'97
 
De mi malo pojasni pitanje, pošto ja nisam nikada koristio Vistu duže od 1-2 sata i ovo što ti hoćeš nisam trebao tj. i ne shvatam koja je to funkcija ?

Ako misliš na povećanje ikona kao što se radi na desktopu sa stisnutim Ctrl i kotrljanjem točkića na mišu - to radi: možeš povećati ikone unutar Windows eksplorera koliko hoćeš. Ali predpostavljam da ti ciljaš na nešto drugo ?

Ne, bro. Kod Viste je velicina icona u folderima 23x23, kod Win 7 je 32x32. E sad, kod Viste moze da se napravi Icon spacing u folderima, a kod Win 7 ne, za sada. Vidim da i ostali na netu imaju isti problem.
Poenta je u tome da kada ima mnogo icona u folderima, po defoltu su mnogo zbijene. treba ih malo razmaknuti, ali u ovoj koju sam imao ( Microsoft rc1 - MSDN ) to ne funkcionise.
Znaci,
desni klik na desktop / peronalize / windows & color apperience / open classic/ p a nadjes horintal icon spacing i das mu razmak.

Posle apply razmak ostane isti.

E to vi ide na zivce, jer kod Viste radi kako treba.
 
Jedan dan bez restarta i Win 7 trosi pola RAM-a u leru, Vista mi to nikada nije priredila ;)

Manje vise sve funkcionise OK, PS CS4 sam morao da update-ujem na ver 11.0.1 posto je uzasno lagovao. AIMP ponekad nece da izadje iz tray-a i baguje ekvilajzer (lose se iscrtava).

ps Kopiranje velikih fajlova sa harda na hard 90-100MB/s, muzike 70-80MB/s , manjih slika oko 20ak MB/s.

I je l' zna neko da li moze da se iskljuci preview prozora kad se ide na alt-tab?
 
Poslednja izmena:
Znaci,
desni klik na desktop / peronalize / windows & color apperience / open classic/ p a nadjes horintal icon spacing i das mu razmak.
Posle apply razmak ostane isti.
E to vi ide na zivce, jer kod Viste radi kako treba.

Kod mene na Win7 7100 toga nema (ovaj deo koji sam obojio crveno)
Evo šta se pojavi kada kliknem desni na desktop pa na personalize:
 
3 puta pokušavam a skinem W7x64 ISO sa zvaničnog linka i svaki put pukne download, a sada zadnji put je pukao na 99% ! Pa jel neko imao toliko problema da skine ovo ? Sad sam počeo sa torrenta... aman više.
 
Не могу да верујем али х64 7ца ми се инсталирана као секундарни оператвни систем на RAID 0 без RAID драјвера :zgran: , изгледа да су напокон схватили да је RAID честа појава, биће нешто од овога.
 
To je i mene iznenadilo kad sam pocetkom godine instalirao betu 7000 ... odmah je videla RAID disk i instalirala se bez ikakvog problema. Bas prijatno iskustvo i to sa "beta" M$ operativnim sistemom :p
 
Poslednja izmena:
Kome ne radi video preview u Subtitle Workshop 2.51 na Win7, potrebno je instalirati K-Lite Mega Codec Pack 4.8.0 i tokom instalacije stiklirati ove opcije: enable proccessing for raw video i force RGB output.
Sada video preview sljaka sa svim *.mkv, *.avi, itd...!
pozz
 
Kod mene na Win7 7100 toga nema (ovaj deo koji sam obojio crveno)
Evo šta se pojavi kada kliknem desni na desktop pa na personalize:

Klikneš na Windows Color pa ides u novom prozoru na zadnju opciju "Advanced appearance settings" i tu je ono što tražiš
 
Probao sam danas da uradim upgrade sa 7057 na 7100 RC1 i rekao mi setup da nece da moze... Jel neko radio dotichni upgrade (win7 x64 je u pitanju)?
 
Please note: All users of the Windows 7 Release Candidate (including Windows Vista users who have upgraded to the Release Candidate) must do a clean installation of Windows 7 RTM. Please keep this is mind as you consider downloading the Release Candidate as opposed to waiting for the general availability release.

How to install the Windows 7 RC
You’ll need to do a "clean installation." That means you can’t upgrade an existing PC to Windows 7 RC.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno