Šta je novo?
Eeee... I sa ovim si se juce igrao ceo dan. Ti to samo da bi nam bubice proradile.
Za ceo dan 3dmark i to bez grafikona.:D

Ajde ne zavlaci vise. Kad ce finalni test?
 
Ajde cisto da vas zainitrigiram malo...

3D Mark 2006

WinXP 32bit: 12818 SM2:5730 SM3: 5421 CPU: 3522
Win7 64bit: 12518 SM2: 5624 SM3 5301 CPU: 3489

Na konfi iz potpisa. Proc je radio na 3,8GHz Memorija na 1GHz a grafa je neklokovana!

:wave:

Porediti 32-bitni XP sa 64-bitnom Win 7?
 
Zauzece memorije...

Ladno mi otkinu 1gb memorije, osecam se pokradenim.
Win XP 32bit vidi 3.7gb i zauzima jedno 0.4gb
Win 7 64bit vidi svih 4gb i zauzima 1gb.

Prilicno sam razocaran pogotovu sto imam utisak da je Win 7 32bit malko brzi.

A i nervira me sledece:

c:\program files
i
c:\program files x86

Sad mi treba vodic da nadjem pojedine programe.

A u dokumentima ima trista precica pa se treba snaci gde su Moja Dokumenta.

No dobro period navikavanja ce biti bar mesec dva.
 
zato sam ja za to da se do 4GB rama koristi 32bit system :)
A sto se tice zauzeca memorije po meni najbolji scenario je kad OS zauzme svu memoriji i naj racionalnije je rasporedjuje... a ne da zauzima samo jedan deo...
 
Ladno mi otkinu 1gb memorije, osecam se pokradenim.
Win XP 32bit vidi 3.7gb i zauzima jedno 0.4gb
Win 7 64bit vidi svih 4gb i zauzima 1gb.


Xp vidi kod tebe 3.7gb, a radi sa 3.25gb- tih 0.4gb i imas slobodno2.85gb.
Vista/win7 64bit vidi 4gb, radi sa 4gb-a - tih 1gb, dodje mu da imas slobodno 3gb-a.
+ vista i win7 malo drugacije koriste ram.
Tako da sam ja uvek pre za vistu ili win 7, nego za Xp.:wave:
 
Xp vidi kod tebe 3.7gb, a radi sa 3.25gb- tih 0.4gb i imas slobodno2.85gb.
Vista/win7 64bit vidi 4gb, radi sa 4gb-a - tih 1gb, dodje mu da imas slobodno 3gb-a.
+ vista i win7 malo drugacije koriste ram.
Tako da sam ja uvek pre za vistu ili win 7, nego za Xp.:wave:

A sto si ti tako siguran u tu matematiku?
Bez obzira sto sistem vidi samo 3.3-3.7gb ima programa koji mogu da iskoriste sve sto im se ponudi cak i preko 4gb i to na XP-u, recimo 3Ds Max.
 
A sto si ti tako siguran u tu matematiku?
Bez obzira sto sistem vidi samo 3.3-3.7gb ima programa koji mogu da iskoriste sve sto im se ponudi cak i preko 4gb i to na XP-u, recimo 3Ds Max.

"Grešiš..ovaaaj...silno grešiš, šinko"
 
Video sam i ja da pravi X86 Program Files i tamo smesta sve 32-bitne aplikacije a u klasican 64bit valjda.
Jeste da se treba navici ali mesec dana je dovoljno mislim ako se koristi svaki dan.
 
ovde kao da se raspravlja o 64'bitnom windowsu..
ne, ne... tema je W7 RC :d
 
e ljudi kad je vec tema o win7, ajde da pitam nesto, Riva Tuner ne prepoznaje drivere, kako da OC-ujem sad graficku? jel da cekam na novu rivu ili ima neka alternativa koja provereno radi :)
 
Instalirao sam prekjuce Win 7-cu RC x64 za 15-tak minuta bez ijedne greskice. Instalirao drajvere(Vista 64) i Kaspersky 9, iskljucio Win Defender,Superfetch,indexing i ostala sr...idle je 33 procesa pri startup-u.
Trenutno takav sistem koristi 758mb RAM-a.
Bootuje u desktop-u sam za nekih 18 sekundi sto je daleko brze od ovog mog XP-a kome treba jedno 40 sekundi.
Rad u RC-u za sada nijedna greska mada nisam probao dosta programa osim Daemon tools-a,Kasperskog, ACdsee.
Mnogo brzo radi, nema krljanja po HD-u i ne znam meni se mnogo svidja za sada.
 
e ljudi kad je vec tema o win7, ajde da pitam nesto, Riva Tuner ne prepoznaje drivere, kako da OC-ujem sad graficku? jel da cekam na novu rivu ili ima neka alternativa koja provereno radi :)

Pa trebalo bi da radi EVGA precision da bilo kojom kartom zar ne?
 
po nekim prvim zapazanjima superfetch je dosta pametniji na win 7 i ne drlja na nepotrebnim podacima... tako da bi njega trebao ukljuciti ako imas 2GB rama ili vise
 
A ok Zeljko ako su to doterali u red onda cu ukljucim Superfelacio:D.
 
Superfetch u Win7 radi odlichno - kako se pojavi desktop ekran, mozesh odmah da pushtash programe i sve se dize veoma brzo. Posle nekoliko meseci na Win7 i Visti x64 kad upalim WinXP x64 kao da sam se vratio u proshli vek: sistem se dize 5 minuta (posle pokazivanja desktopa cepa hard, ne moze da se smiri). A programa/igrica sada imam vishe u Win7 :)
 
Poslednja izmena:
"Grešiš..ovaaaj...silno grešiš, šinko"

Dobro ako gresim reci mi molim te kako je to 3Ds Max i pod DOS-om gutao memoriju koju navodni 16bit os nije ni video ali se Max nije bunio. Mislim pricam o preko 1Gb memorije u ono vreme od pre desetak godina kad je Pentium PRO bio tata brada.
 
uuu to mi nije palo na pamet, ajd skidam pa javljam :), hvala...


edit: woohooo RADI!!!!!!!!!!!

hvala!!!!!!!

Nema na cemu inace meni se svidja taj programcic vise nego Riva takod a nju ni ne koristim.
Zerbah ne znam ali meni i bez Superfetcha odmah sve radi kao iz topa cim udjem na desktop mada ako ubrzava onda cu ga zasigurno ukljuciti.
 
pa mozda na nekoj server verziji windows-a da, ali na XP 32bit nema sanse da alocira vise od 3.75GB
 
Porediti 32-bitni XP sa 64-bitnom Win 7?

XP x86 je u 3dmark-u brzi od 64bit, i poredjenje 64bit W7 sa njime je najbolji pokazatelj kolika je razlika, bar konkretno u 3dmark-u a recimo na Visti x64 CPU score moze da bude i za ~1000 manji u odnosu na XP x86 sto je ogromna razlika.

Ladno mi otkinu 1gb memorije, osecam se pokradenim.
Win XP 32bit vidi 3.7gb i zauzima jedno 0.4gb
Win 7 64bit vidi svih 4gb i zauzima 1gb.

Prilicno sam razocaran pogotovu sto imam utisak da je Win 7 32bit malko brzi.

A i nervira me sledece:

c:\program files
i
c:\program files x86

Sad mi treba vodic da nadjem pojedine programe.

A u dokumentima ima trista precica pa se treba snaci gde su Moja Dokumenta.

No dobro period navikavanja ce biti bar mesec dva.

90% programa ce ti ici u x86 direktorijum. A kod W7 sto vise zauzme za sebe to i bolje :)
 
Poslednja izmena:
Ma odlicno who cares about 3d mark samo da fercera brzo kao za sada.
 
Imam problem sa video karticom, naime pri promeni sa 4650 na 3850 desilo se sledece (pogledati sliku), i sta god pokusavao, graficka je uvek pod unknown, a video adapter ne postoji.

Probane su sledece stvari:

1. instalacija/deinstalacijavideo drajvera
2. brisanje svih uredjaja iz sistem device
3. sve gore pomenuto i iz safe moda

Kada se instaliraju drajveri, po restartu sistem se podigne, ali posto nema video adapter, nema ni slike.

Ako ima neko ideju bio bih mu zahvalan.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    23.6 KB · Pregleda: 88
XP x86 je u 3dmark-u brzi od 64bit, i poredjenje 64bit W7 sa njime je najbolji pokazatelj kolika je razlika, bar konkretno u 3dmark-u a recimo na Visti x64 CPU score moze da bude i za ~1000 manji u odnosu na XP x86 sto je ogromna razlika.

Znači logika je pokazati da je 32-bitni XP brži od 64-bitne win 7? I to u 3dmark-u? :wall:
 
Ne nego pokazati da je razlika mnogo manja nego sto je to Vista vs. XP. Kao sto je i Win 2k tu nesto bolji od XP-a. Nista novo u tome da je noviji sistem sporiji ( sto se tice 3dmark-a ).

A kao sto rekoh na tvoje pitanje koja je logika poredjenja x86 vs x64, pa, x86 je jos brzi i najvise korisnika trenutno i ima XP x86, a kada budu vrsili upgrade, to ce verovatno biti W7 x64.
 
Ne rade mi multimedijalni tasteri za prebacivanje pjesama, stop, play. Ostali rade (calculator, paljenje aimp-a, pojačavanje, mute...).

Drajveri su uredno instalirani.

Šta bih mogao uraditi da prorade; neki prijedlog?

P.s. Tastatura je u kompletu sa mišem Logitech Cordless Desktop s510.
 
Ne nego pokazati da je razlika mnogo manja nego sto je to Vista vs. XP. Kao sto je i Win 2k tu nesto bolji od XP-a. Nista novo u tome da je noviji sistem sporiji ( sto se tice 3dmark-a ).

A kao sto rekoh na tvoje pitanje koja je logika poredjenja x86 vs x64, pa, x86 je jos brzi i najvise korisnika trenutno i ima XP x86, a kada budu vrsili upgrade, to ce verovatno biti W7 x64.

Kada se lepo napiše onda se i razume. :wave:
 
Pustite coveka da zavrsi test kako treba majku mu sta ste navalili :D
 
Instalirao sam W 7 RC 7100 . Cisto da probam . Uz njega sam instalirao drivere kao za Vistu .
Instalirao sam i sve one gadgete koje koristim i na Visti i oni su sada nekako skroz poremeceni
Mislim , potpuno su asimetricni , jedn je veci a jedan je manji .
Sta mislite sta bi mogao da bude uzrok tome ?
Da , jos jedno pitanje .
Gde u W 7 mogu da pronadjem mogucnost da mi se sve otvara sa jednim klikom a ne dvoklikom ?

hvala :type:
 
Nazad
Vrh Dno