Šta je novo?
Novi info u vezi virtuelizacije XPa: procesor mora imati hardversku podršku za virtualizaciju. Kad se na ovo doda i uslov o verziji Windows 7 koje će podržavati virtuelizaciju onda se broj potencijalnih korisnika prilično smanjuje, npr. vlasnici intelovih C2D procesora 7 i 4 serije.

A, otkud to, mislim da je dezinformacija...
 
Ko do sada nije virtuelizovao sa vmware-om, nece ni sa Win 7.
 
Znao sam da će jednom podrška za VT u ovom mom E6550 vredeti nešto :d
 
Meni se pojavio trojanac tj. par kada sam pokretao instalaciu ali sam je odmah prekidao i obrisao iso i skinuo novi i ovaj je ok!
Zanima me sta je to MD5 Checksum koga pominju tj. kako to da vidim?
 
Poslednja izmena:
bas sam besan!!
Virtual XP ne radi bez CPU sa VT-om.......
oni nisu citavi definitivno
1. moras da imas Ultimate verizju koja kosta ko suvo zlato
2. moras da imas CPU za vise kesa!!!

pa desktop konfiguracije po kacelarijama definitivno nemaju take CPU-eve !!!!!!!!!
a jos plus koji ce firmi ultimate verzija!
 
Poslednja izmena:
Nije samo za Ultimate, daje se jos za Professional i Enterprise.
E sad pitanje da li su oni normalni je suvisno :p
 

На http://en.wikipedia.org/wiki/X86_virtualization пише
AMD virtualization (AMD-V)

AMD markets its virtualization extensions to the 64-bit x86 architecture as AMD Virtualization, abbreviated AMD-V. It is still referred to as "Pacifica", the AMD internal project code name.

AMD-V operates on AMD Athlon 64 and Athlon 64 X2 with family "F" or "G" on socket AM2 (not 939), Turion 64 X2, Opteron 2nd generation[1] and 3rd-generation,[2] Phenom, and all newer processors. Sempron processors do not include support for AMD-V.

On May 23, 2006, AMD released the Athlon 64 ("Orleans"), the Athlon 64 X2 ("Windsor") and the Athlon 64 FX ("Windsor") as the first AMD processors to support AMD-V. Prior processors do not have AMD-V.

Intel Virtualization Technology for x86 (Intel VT-x)

Previously codenamed "Vanderpool", VT-x represents Intel's technology for virtualization on the x86 platform. Intel plans to add Extended Page Tables (EPT),[3] a technology for page table virtualization,[4] in the Nehalem architecture.[5]

The following modern Intel processors include support for VT-x,[6]:

* Pentium 4 662 and 672
* Pentium Extreme Edition 955 and 965 (not Pentium 4 Extreme Edition with HT)
* Pentium D 920-960 except 945, 935, 925, 915
* some models of the Core processors family
* some models of the Core 2 processors family (list here)
* Xeon 3000, 5000, 7000 series
* some Atom chips
* all Intel Core i7 processors

Neither Intel Celeron, Pentium Dual-Core nor Pentium M processors have VT technology.

По овоме испаде да семпрони немају подршку. Ја сам мислио да имају сви.

bas sam besan!!
Virtual XP ne radi bez CPU sa VT-om.......
oni nisu citavi definitivno
1. moras da imas Ultimate verizju koja kosta ko suvo zlato
2. moras da imas CPU za vise kesa!!!

pa desktop konfiguracije po kacelarijama definitivno nemaju take CPU-eve !!!!!!!!!
a jos plus koji ce firmi ultimate verzija!

Истина већина канцеларијских машина су целерони, али један део канцеларијских машина има атлоне, а они имају подршку за виртуализацију.
Мада ако је машина тако саката (целерон, семпрон), што онда и стављати на њу седмицу
 
pa vecina core2 procesora nema VT... pocev od 2xx, 4xx, 7xx, 8xxx
znaci samo:
6xx i 9xx imaju VT sto je smesno????
ako M$ u final ne omoguci i ostalim procesorima da rade to ce biti totalan debakl cilja... jer ionako pod VXP-om ljudi ce terat maximalno 1-2 programa koji sigurno nisu zahtevni...
 
E8xxx imaju VT
 
Sta poboljsava vt? Meni je ukljucen u biosu, imam x2 4800+.
 
Koja verzija w7 se dosada pokazala kao najbolja u radu,odnosno sta da nabavim?
 
Svi koriste Ultimate, do ovog pojavljivanja RC-a 7100, ne znam ni da li si mogao drugačije da biraš.
 
koja je najbolja verzija W7, trenutno koristim 7057 32bit, a hocvu da predjem na 64bit-a 7057 i 7077 ili 7100?
 
Moj savet za x64 je najsvežiji dostupan build, tj. 7100. Za sada nisam naleteo ni na jedan problem s njim.

PS: što se verzije tiče, zar se svi dosadašnji buildovi nisu registrovali kao Ultimate?
 
Poslednja izmena:
jel isti seriski broj vazi za sve verzije, primetio sam da se pojavljuje isti seriski na dve verzije( u torenti gde pise sta ima od fajlova)?

jel programi koji rade na 32bit W7 treba da rade i na i na 64bit.
da li se za 64 prave specijalne verzije programa samo za 64bit W7?

planplus10, avast, acd,nero mozila,bit torrent....
 
32bit verzije rade i na 64bit platformi, a obrnuto ne dok postoje i posebne verzije odredjenih programa koji su 64bit napisani (npr Photoshop CS4).
 
prvo, kakve sam sve obaveze imao poslednjih dana i da je bio ogroman problem bio bi mi apsloutno nebitan. drugo, vec sam rekao (u prethodnom postu) da je bio MALI problem. a trece, nije uopste poenta u tome koliki je problem vec samo napominjem da ih ima i dalje.
 
Ljudi, zašto kada pokrenem DScaler, Win 7 smanji paletu boja sistema i onda izgubim sve ove Aero zeyebancije. To se nije dešavalo na Visti. Kada ugasim DScaler sve se vrati na normalu.
 
prvo, kakve sam sve obaveze imao poslednjih dana i da je bio ogroman problem bio bi mi apsloutno nebitan. drugo, vec sam rekao (u prethodnom postu) da je bio MALI problem. a trece, nije uopste poenta u tome koliki je problem vec samo napominjem da ih ima i dalje.

A kad i gde ih neće biti? Hardver je toliko šaren da nikad neće izaći OS koji će na bilo kom hardveru raditi bez ijednog problema. Eto, ti si imao jedan i to mali.
Ovo govorim da ne bi ljudi tumačili tvoj post kao hejt ka MS-u ili Windowsu, taj posto može biti samo pohvala ;)
 
Ljudi, zašto kada pokrenem DScaler, Win 7 smanji paletu boja sistema i onda izgubim sve ove Aero zeyebancije. To se nije dešavalo na Visti. Kada ugasim DScaler sve se vrati na normalu.

To se meni desavalo kad pokrecem neki program, ne mogu da se setim tacno koji al mi je izbacivalo poruku tipa da aero nije supported sa tim programom i da mora da ga disable dok je taj program ukljucen.
 
Svi programi koji koriste overlay za prikaz slike dovode do isključivanja aero interfejsa. Vidi u DScalleru da li ima da koristi VMR9 ili kako se već zove. Dok sam imao Leadtek TV kartu u njegovom softveru prebacivanjem sa overlay-a koji je def. namestio da mi je aero prisutan dok gledam TV.
Takodje, MV2player mi to isto radi ali nisam našao nigde da promenim overlay podešavanje.. ako je neko našao i zna, slušam..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno