Šta je novo?
hmm ako ce biti tog moda zar on bi vec morao da se nalazi u RC1 verziji?
 
I ja sam razmišljao o tome, ali ako se radi o virtuelnoj mašini koja radi na već postojećoj tehnici virtualizacije onda tu nema šta da se isprobava jer će taj XP biti "izolovan" od Win7. Na primer, kao i bilo koji OS koji radi pod VMware-om - testira se samo kompatibilnost engine-a za virtualizaciju (VMware) a ne i guest OS (XP). Videćemo uskoro o čemu se u stvari radi...
 
Massive Windows 7 vunerability not fixable
By Hilbert Hagedoorn, April 25, 2009 - 7:57 PM




Researchers claim the Windows 7 operating system's boot up sequence is flawed and completely unfixable.

This week the world's leading cybersecurity professionals gathered in Dubai at the Hack In The Box Security Conference to discuss the state of the industry, identify new threats, share pro-tips, and play Dungeons and Dragons. Ok, probably not that last part, but you get the point; high-nerdery was clearly afoot at the Sheraton Dubai Creek.

One of the more prominent topics of discussion was Microsoft's latest operating system, Windows 7. While a number of exploits and potential vulnerabilities of the system were discussed at the conference, one identified loophole in the system has security professionals troubled… and morbidly fascinated.

A team of researchers located an exploit within the new operating system that can allow hackers to take control of a user's machine during the startup process. The problem was identified by Vipin Kumar and Nitin Kumar, who created a program called VBootKit 2.0 that exploits the weakness and allows a hacker to bypass the machine's hard drive entirely, making it nearly impossible to detect.

Once hackers can implement the software, they can then change access permissions, passwords, and gain access to a user's sensitive information. What's worse, a program like the one created by Vipin and Nitin Kumar can be as small as 3KBs, and thus can be spread rapidly. Naturally, problems like these are common during the pre-release beta stages, but Vipin and Nitin Kumar claim that this vulnerability is unique and completely unfixable. "There's no fix for this. It cannot be fixed," said Vipin during his presentation in Dubai. "It's a design problem." Microsoft has yet to comment on the exploit or formally acknowledge its existence, however, if Vipin and Nitin's claims are true, it could mean serious trouble for the forthcoming operating system's sales. For all the latest on Windows 7 [ via IGN - thanks Devolution]
:trust:
Izvor:
http://www.guru3d.com/news/windows-7-vunerability-not-fixable/
 
Pa ne kapiram u čemu je tolika frka. Za sve dosadašnje Windows-e postoji način da se butuje sa nekog eksternog diska i da se resetuju password-i i permission-i.
Jedini zaista veliki potencijalni problem koji vidim je ako je moguće uraditi plant tog programa dok je sistem aktivan, pa da se prilikom sledećeg restarta on uglavi ispod sistema.
Prilično je neodređen tekst. Ja bih sačekao malo stručniji tekst na ovu temu pre donošenja sudova.
 
Bojim se samo da ovo ne znači i odlaganje izlaska Win7 na ko zna koliko,no dobro,da sačekamo šta će reći sam Microsoft.
 
Bojim se samo da ovo ne znači i odlaganje izlaska Win7 na ko zna koliko,no dobro,da sačekamo šta će reći sam Microsoft.

Не верујем, издаће они то тако, па ће то да сређују у СП1 или сл. Ипак просечан корисник виндоуза неће око тога да прави проблем, битно је само да обећају да ће некад бити сређено.
 
Probaj desni click i compatiblity mod, izaberi vistu 64

Hvala odradio sam...

Kako da object dock namestim nek mi je iznad taskbara a ne ispod ( zalapljen je za dno ekrana ) ?? Na XP-u mi je to bilo po default-u ??
 
Molim ove koji su na 7100 buildu jos jednom da provjere radi li punkbuster u igrama, skinuo sam build a ne radi mi se reinstal osim ako je ovo ispravljeno. Procitao sam na forumu za sedmicu da je jednom tipu proradilo pa mi treba potvrda.
 
Ja mogu samo da kazem da 7077 ne radi bas najbolje, doduse u jendoj situaciji, kada ostavim da mi pc radi i downloaduje nesto posle vise sati, kada zelim da krenem ponovo da koristim pc, sve je usporeno, i najcesce moram da resetujem, iskljucio sam sleep u power option i opet isto.

7057 radi besprekorno, probano na 3 racunara.
 
Jedini zaista veliki potencijalni problem koji vidim je ako je moguće uraditi plant tog programa dok je sistem aktivan, pa da se prilikom sledećeg restarta on uglavi ispod sistema.
Pa valjda će antivirus programi da odrade nešto.:)
 
Ja sam se vratio sa 7077 na 7057 RC1 i za sada radi sve dobro, dok ne izadje finalna verzija necu ni da isprobavam te novije revizije.
 
Windows 7 će imati ugrađenu podršku za XP mod rada (XPM) - praktično virtuelizovani XP u okviru Win7, tako da će u njega korisnici moći da instaliraju aplikacije koje rade samo na XP-u, bez uticaja na rad Win7. Ovim potezom Microsoft omogućava podršku za starije aplikacije bez potrebe da opterećuje Win7 sa gomilom XP koda koji bi inače bio potreban.
Microsoft će uz Win7 licencu davati i XPSP3 licencu!

Link ka vesti: http://www.tomshardware.com/news/microsoft-windows-xp-vista-win7,7631.html

Ovo je obican Microsoft Virtual PC. To postoji odavno i mozes rucno da instaliras.
Nista novo.
 
Ovo je obican Microsoft Virtual PC. To postoji odavno i mozes rucno da instaliras.
Nista novo.
Nije bas obican sobzirom da ces moci da drzis na desktopu host OS-a precice do programa koji su instalirani u virtuelnoj masini.
 
W7 7100 nece da mi se aktivira... probao vise puta, prijavljuje timeout (posle 2-3 minuta)...
kljuc je onaj koji sam dobio od MS kad sam skidao 7000, a vidim da ustvari ima svega 5 kljuceva koje su tako razdelili i ovo je jedan od tih... 7000 sam bio aktivirao, koristio 2 dana i zgazio...
ideje, sugestije predlozi? mislim danas sam ga tek instalirao pa imam jos 29 dana, ali volim preventivno da delujem |)
 
Mozes ono iz konzole da produzis trajal jos dva puta po 30 dana!

A dotle ce se vec pojaviti neko bolje resenje ili bolja verzija!
 
Aktivirao se jutros.. sinoc im je ocigledno bilo neko zagusenje...
 
Evo maloprije sam instalirao build 7100 u VMware-u i probam na njemu Alcohol120_retail_1.9.8.7612 kad ono radi Alcohol i njegov virtuelni drajv.
 
Instalirao sam sinoc Win 7 Rc1 build 7100 i:
Prvo sam probao upgrade sa VisteSp1 bussines i nije prosao.
Nakon toga je sledio format diska i clean instalacija , koja je prosla bez problema.
Posle nekih 25 minuta dobio sam desktop i sve je proradilo, osim zvuka kako treba.
Instalirao sam 180.25 beta drivere i X-fi exxtreme audio drivere, takodje beta i sve je bilo ok.
Zatim sam instalirao skoro sve programe koje sam imao i u Visti, osim Adobea CS4, kojeg cu danas i jos malih sitnijih programa.
Takodje Daemon Tools 4.12.30 lite radi kako treba.

3D Mark 06 , par poena raylike u odnosu na Vistu.
3D Vantage, 30 poena vise u odnosu na Vistu.

Ono sto me nervira je:
-Nema classic start meny ?
- Nisam uspeo da malo prosirim Icon space u folderima, kao kod Viste ?

Toliko.
 
Classic start menu ćeš morati malo zaboraviti, ionako je ovo rešenje mnogo ali mnogo bolje sem te navike koju ljudi vuku za sobom a za ovo drugo ne znam
 
Vrati se par strana unazad ima opis kako da se vrati classic start meni.

Pojavilo se danas ovo, moguće da je Microsoftova pačica.

Microsoft have warned users several times that downloading unofficial releases via torrents isn’t advised, and news that some of the leaked Windows 7 RC copies contain a trojan, may make some users who rushed out and installed the Windows 7 RC build regret it.

The trojan in question can potentially open a security hole in the user’s system once the installation file is run, installing both Windows 7 RC and also the malware.

windows_7_virus.jpg


If you do install an official RC build then you should confirm that the MD5 checksum on the ISO is the same as a known safe MD5. Known safe MD5s are:

* Windows 7 RC Build 7100 x86 is 8867C13330F56A93944BCD46DCD73590
* Windows 7 RC Build 7100 x64 is 98341af35655137966e382c4feaa282d

If you’ve already installed the windows 7 RC build, then all is not lost as some AV software is catching the trojan, so if you were infected you’d probably know by now.
 
Sad cemo ga iskenirati.. će da vidimo..
Skeniran i source i C particija na koju je juče instaliran 7100 build i... ničega... buva
 
Poslednja izmena:
Takodje, nema nista.
 
Novi info u vezi virtuelizacije XPa: procesor mora imati hardversku podršku za virtualizaciju. Kad se na ovo doda i uslov o verziji Windows 7 koje će podržavati virtuelizaciju onda se broj potencijalnih korisnika prilično smanjuje, npr. vlasnici intelovih C2D procesora 7 i 4 serije.
 
Baš svi?
 
Hmmm mi na faxu VirtualPC teramo na E5200 koji valjda ne podrzava Intel VT?
 
Nazad
Vrh Dno