Šta je novo?
'Ajmo sad nazad na temu, ne vidim koji je smisao rasprave da li je veći krš bio Me ili 98SE u Win 7 thread-u.
 
Izbaci i jedan Everest screenshot
 
same sh...
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    131 KB · Pregleda: 145
Kod mene na W7 32-bit pise total 3327 MB. To kod tebe izgleda kao da imas ukupno 3GB mem.
 
Ovo isto mi se desavalo i na visti 64, cak sam stavljao i 2x2GB, igrom slucaja mijenjao plocu pa se vratio na isti model stare samo druga revizija, sve isto dok nijesam stavio sp1 za vistu a otkad sam na w7 "problem" se vratio :trust:
 
Jesi li siguran da nije problem u nekom podešvanju u BIOS-u?
 
Memory Remap-Enable i sve radi ko podmazano. Jesam noob :D.

Hvala ljudi :wave:
 
ni meni ne vidi svih 4 GB rama.

koristim 7057.
 

Prilozi

  • W7.jpg
    W7.jpg
    181.4 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Kako ne vidi. Lijepo ti pise Installed memory 4GB ali koristis 32-bit verziju koja ne moze da iskoristi sav ram. Mada ne znam zbog cega kod tebe pise 3,50GB usable kad bi trebalo da pise 3,25GB.
 
Poslednja izmena:
Kako ne vidi. Lijepo ti pise Installed memory 4GB ali koristis 32-bit verziju koja ne moze da iskoristi sav ram. Mada ne znam zbog cega kod tebe pise 3,50GB usable kad bi trebalo da pise 3,25GB.

usable zavisi od HW i najvise od graficke (kolicina ram-a) koju ima...
 
Kako ide procedura sa upadate-om verzija, ja sam sa 7057 napravio update na 7077, direktno iz Win-a, i prvo sam imao neku zezanciju sa drajverima za graficku, a sada onako zezucka ponegde kada zelim da instaliram neki sitan program, da li sam morao update da odradim na neki drugi nacin?
 
To je to. Ovi iz microsofta su svjesni da pojedinci imaju problema prilikom update-a na noviji build ali su izjavili da nece raditi na rijesavanju toga. Tako da ti preostaje clean install.
 
Kako da instaliram driver za chipset ako kad kliknem na setup.exe dobijem poruku da OS nije podrzan ?? W7 je 7077 x64 a driver je za Vistu X64. Osim ako nema driver za W7 za ICH10R ??
 
To je to. Ovi iz microsofta su svjesni da pojedinci imaju problema prilikom update-a na noviji build ali su izjavili da nece raditi na rijesavanju toga. Tako da ti preostaje clean install.

Hehe, hvala na odgovoru, nema veze ionako sam danas instalirao ispocetka win 7077, instalacija trajala max 15 minuta, stvarno se brzo instalira.:)

Jos nesto sada posle ciste instalacije Win 7077, Leadtek PVR za TV karticu radi besprekorno, a u verziji 7057, je radio polovicno.
 
Poslednja izmena:
Windows 7 Official Release Candidate Is Build 7100

It’s been confirmed that Windows 7 Build 7100 is the official RC release. Complied on 21 April 2009 it is tagged as 7100.0.winmain_win7rc .090421-1700. More recent internal builds have been released, but 7100 is the official RC build.

The Windows 7 Release Candidate will be available for download on May 5th, although expect it to be leaked before then particualarly as MSDN and Technet subscribers will get it beforehand. Already fake torrents have been seen in the wild.

Builds 71XX will be based on RC1, and RC2 builds expected around August 2009 will be Builds 72XX. Given the pace of Windows 7’s development, if I were a betting man, I would put money in on the Windows 7 Release Date being before Christmas 2009.

U međuvremenu 7100 se pojavio na torentima 32bit i 64bit
http://thepiratebay.org/torrent/4866676/Windows_7_Ultimate_x64_RC_Build_7100

Ako moderatori ne odobravaju link do torenta neka ga obrišu, mada to je Oficijelni RC1 tako da nema ništa nelegalno.
 
Pa, ima i 7106..
 
Jel moze neko sa 71xx buildom da provjeri radi li mu punkbuster tj da izdrzi 5 minuta bez Windows API bana :)
 
@vns:

7106 je iz RTM branše a 7100 je iz RC.

7100 je noviji build.
 
Poslednja izmena:
jel radi onaj tvoj link? Jesi skinuo vec? na poslu sam pa ne mogu da proverim.
 
i ja sam na poslu :D videću kad dođem kući ili ću sačekati 5maj, tad će biti na m$ sajtu
 
Kada će finalna verzija?
 
Ja bas instalirao RC1, TV kartica proradila nekih 30 minuta i u Virtual Dub-u i u WinDVR-u, i odjednom opet crn ekran i ama bas nista ne pomaze (restart , gasenje kompa...)
Inace izasao je danas novi deamon tools lite koji radi OK sa Windows 7com... (7ca i dalje upozorava da nije kompatibilna ali sve radi ok..)

edit:
problem sa TV karticom resen tako sto su setovane druge vrednosti za contrast, hue.. na default-u daju crnu sliku a na max ponasaju se kao na normali.. cudno..
 
Poslednja izmena:
Windows 7 će imati ugrađenu podršku za XP mod rada (XPM) - praktično virtuelizovani XP u okviru Win7, tako da će u njega korisnici moći da instaliraju aplikacije koje rade samo na XP-u, bez uticaja na rad Win7. Ovim potezom Microsoft omogućava podršku za starije aplikacije bez potrebe da opterećuje Win7 sa gomilom XP koda koji bi inače bio potreban.
Microsoft će uz Win7 licencu davati i XPSP3 licencu!

Link ka vesti: http://www.tomshardware.com/news/microsoft-windows-xp-vista-win7,7631.html
 
Nazad
Vrh Dno