Šta je novo?
A meni taj watermark ni ne smeta... drzim gadgete preko njega :x
 
Poslednja izmena:
Tako ću i ja, samo da se dokopam engleske verzije 7106. :d Inače, pojavio se English transform pack za x64 7106, ali ja preporučujem da se čeka native verzija. :)
 
skinuo 7077-cu,upgrade-ovao i mogu reci da je vizuelno odlicna... ali ima bug-ova (u 7000 nisam primetio ni jedan ) naime kad udem desni klik pin to start desava se ponekad da se sve ikone izgube...
 
Mora du bude dobar Os, kada osim placenih imaju i gomilu slobodnih beta terstera.
Najzad su poceli da osluskuju vapaje home i business usera, te njihove opravdane zelje pretoce u jedan dobar Os.
Jedva cekam finalnu verziju za Ovs korisnike (10/2009).
 
Trenutno vozim Windows 7 x64.7077. I prezadovoljan sam... Nema nikakvog performance dropa. Ni u igricama, ni u programima... A novi Windows Media Player mi se mnogo svidja...
 
ja ne kapiram kako da namestim net za sbb usb modem u pitanju. Prijavljuje da nema drajvere za modem. W7 x64 7077 u pitanju
 
A zašto ga jednostavno ne povežeš na LAN?
 
ps3 mi povezan preko LANa na komp
 
Pa onda verovatno nema drajvera za taj SBB modem za x64 verziju. Inače, ja sam se vratio na XP, Pro Tools ne radi na Windows 7 tako da sam zaobišao. ;)
 
@rastafarian, 300-400din odvoj za jednu PCI LAN kartu i resen problem..
 
Da,kad direktno povezem modem preko LANa radi kako treba. Definitivno nema drivera za usb
 
Kako u Windows-u 7 na Taskbaru napraviti "klasičan" Quick Lanch kakav poznajemo iz XP-a

29m66qg.jpg


Nisam siguran da li je bilo ali pošto sam ovo napisao za jednu svoju prijateljicu, evo postovaću i ovde - možda nekome koristi:

1. Kopiraj ovaj tekst: %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

2. Desni klik na Taskbar pa > Toolbars > New Toolbar

3. Otvorio se prozor, pritisni Ctrl+V
(tj. Paste onog teksta iz stava 1.)

4. Klik na taster "Select Folder"
(prozor se zatvara a na Taskbaru se pojavio Quick Lanch)

5. Unlock Taskbar

6. Ako imas na Taskbaru otvoren "Language bar", zatvori ga - kasnije ces ga upaliti ponovo
(desn.klik pa "Close the Language bar"), jer ti ne dozvoljava da pomeris "Quick Lanch" meni

7. Premesti "Quick Lanch": levi klik na njega i ponesi u levo neposredno do slicice "Start" dugmeta.
Pusti ga tamo.

8. Desni klik na "Quick Launch" pa decekiraj "Show Text" i "Show Title"

9. Povuci granicnik Taskbar-a (koji je sada desno od Quick Lanch-a) u levo koliko zelis
(time regulises koliko ce se ikona videti u Quick Lanch-u)

10. Lock Taskbar

11. Vrati nazad "Language bar":
- otvori Control Panel
- otvori Region and Language
- klik na tab Keyboards and Languages
- klik na taster Change keyboards...
- klik na tab Language Bar
- klik na tacku Docked in the taskbar (OK, dok ne zatvoris sve prozore).

To je to.
 
Poslednja izmena:
Koja je poenta inovacija kad ce korisnici u 90% slucajeva da koriste resenje staro 10 godina?
 
Ja sam za inovacije koje su korisne a ne one koje su nezgrapnije i komplikovanije za upotrebu (nalik na novi start meni i ovaj novi "zakači me na taskbar" meni).
Ebeš inovacije koje ti komplikuju život umesto da ga učine jednostavnijim i efikasnijim.
 
Druga je stvar ako si navikao na stari meni pa ti se svaka promena čini kao korak nazad. Ne vidim kako je novi start meni kompikovaniji od XP menija kad sve sto ti treba kucaš u search bar-u a uvek možes da klikćeš po menijima ako ti je tako lakše. A meni je licno sad mnogo teže da se priviknem na običan taskbar nakon korišćenja novog, nekako se u Win 7 dosta lakse snalazim kad su mi prozori rasporedjeni prema aplikacijama u kojima su otvoreni. Ali, 100 ljudi 100 ćudi...
 
Hvala Maxer za ovo daleko je bio bolji XP-ov quick launch!
 
Ja sam za inovacije koje su korisne a ne one koje su nezgrapnije i komplikovanije za upotrebu (nalik na novi start meni i ovaj novi "zakači me na taskbar" meni).
Ebeš inovacije koje ti komplikuju život umesto da ga učine jednostavnijim i efikasnijim.

Mene ako pitaš novi start meni i task bar su jednostavniji i efikasniji od starog.

Isto tako je bilo i kada je izašao XP - ljudi su non stop pljuvali start meni i vraćali "classic" start meni iz 98se.

Navika je čudo.
 
Hvala Maxer za ovo daleko je bio bolji XP-ov quick launch!
Nema na čemu :)

@Wabbit
Neko je ovde već dao odgovor na takav isti komentar kao tvoj: mnogo je lakše da pokazuješ mišem i koristiš vizuelno pretraživanje nego da kucaš i pamtiš kako se koji program zove tj. piše ... što priznajem prilično zavisi od mentalne šeme po kojoj je tvoja ličnost sagrađena tj. da li si vizuelni ili numeriči tip ličnosti.
Ja sam vizuelni i tvoj komentar je u mom slučaju neprihvatljiv i neprimenjljiv.

@vlawyer
Ja o starom "classic" meniju i pričam kad kažem "iz XP-a" ... taman posla da koristim onaj default XP start meni. Meni je po defaultu bilo da ga odmah posle instalacije XP-a promenim u Classic, ukinem onaj XP look (sa leve strane prozora, već sam i zaboravio kako se zove) i otključam da vidim sve fajlove i ekstenzije ... ukratko da XP učinim prilično sličnim 98-ci.
Na žalost to u 7-ci ne mogu pa više u windows explorer i ne ulazim, koristim isključivo Total Commander.
 
Naravno da mozes namjestiti na W7 da ti prikazuje sve fajlove i extenzije. Da si trazio sigurno bi i nasao :D
 
U brate shoma ... pa ti si mene potpuno pogrešno shvatio (pa podešavanja su tamo gde su bila i u XP-u).
Win.expl. u 7-ci ne koristim jer me nervira nedostatak menija sa ikonicama tipa: copy to..., move to..., i sl. a i traćenje korisne površine prozora sa ogromnim linijama koje zvrje prazne mi uopšte nije jasno (mislim na sve van okvira za prikaz foldera i fajlova).
Hteo sam da kažem da ne koristim (tj. max. izbegavam) ni Start meni, ni Win.Expl. već se trudim da sve što mi treba stavim na desktop ili quickbar i uz Total Comm. zaokružim upotrebu OS-a.
 
Poslednja izmena:
@maxer, za tebe je Win95 savršen :D Još će ispasti da uopšte ne koristiš Windows :d

Taskbar u Win7 je neuporedivo bolji i logičniji, bar meni :)
 
U stvari Millennium je bio moj omiljeni OS ... trebalo mi je jedno godinu dana da pređem na XP pa i tada isključivo sa pomenutim preoblikovanjem interfejsa XP-a, tako da liči na Millennium.
 
Poslednja izmena:
Milenijum je bio krsh
 
Posle Win95 OSR2 i NT4, prvi zaista dobar sistem je bio Win2000 pro. Win Millenium je bio u stvari produzenje Win95/98 i bio je uzasno isfusherisan. WinXP je samo ulepshana verzija Win2000.
 
Uh, ja sam tada imao neki žešći krš od kompa i prelazak sa Win98 na Win Me mi je bio pravo otkrovenje. Nestala je gomila problema, stvari su počele konačno da rade onako kako je trebalo. Zato mi je Me ostao u lepom sećanju. Posle mi je trebalo baš mnogo vremena da se prebacim na XP. Pre svega zato što je bio onako šaren i jeo je više resursa... Vistu sam preskočio, a Win 7 me zaista oduševio, mislim da za mene nema više povratka na XP :)
 
... prelazak sa Win98 na Win Me mi je bio pravo otkrovenje. Nestala je gomila problema, stvari su počele konačno da rade onako kako je trebalo. Zato mi je Me ostao u lepom sećanju. Posle mi je trebalo baš mnogo vremena da se prebacim na XP. Pre svega zato što je bio onako šaren i jeo je više resursa... Vistu sam preskočio, a Win 7 me zaista oduševio, mislim da za mene nema više povratka na XP :)
Identično iskustvo i jedina novina je da smo na Win7 prešli još u beta fazi ... prilično neverovatno da M$ napravi nešto tako.
 
Neznam jeli neko vec pomenuo, jeli moguce da win7 64-bit ne koristi svu memoriju :trust:. Ovo isto mi se desavalo u Visti dok nijesam instalirao sp1
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    138.4 KB · Pregleda: 171
I to tezak krsh, najnestabilniji win ikad.

nista gori od 98ce, neznam zasto su se ljudi uvatili za ME toliko, jedonostavno bio je razocarenje jer nista konkretnu u odnosu na 98se nije nudio parkticno kao SP1 je bio (update drivera, programa itd...)
 
Mene ako pitaš novi start meni i task bar su jednostavniji i efikasniji od starog.

Isto tako je bilo i kada je izašao XP - ljudi su non stop pljuvali start meni i vraćali "classic" start meni iz 98se.

Navika je čudo.
E da, zaista ne kapiram classic start meni, uvek promenim na standardni meni i do small icons i 20-25 komada, bukvalno je uvek sve sto ti treba tu...

I da ME je bio u sustini samo SP za 98 ali je regularna verzija (orginal tj.) radio sasvim solidno, a razni RC Alpha isl. koje su tada valjali ovde su pravili probleme... inace je u sustini ispoliran 98.
 
Nazad
Vrh Dno