Šta je novo?
Pa, i 7057 kad instaliras, pise RC1 kod prihvatanja EULA..
I ja sam bio dugo na 7000, presao sam na 7057 i zadovoljan sam..
 
Vec skoro 2 meseca :)

Prekljuche mi isteklo vreme za aktivaciju 7000builda pa sam preshao na 7057 :wave:

Ok sad cu malo da te smorim sa pitanjima, jer ne mogu sad da listam celu temu.


Koliko igras igrice cesto? Od toga sto si igrao da li je nesto bug-ovalo?

Da li je fps u igrama manji nego na xp-u ili visti?

Da li generalno postoje bilo kakvi bug-ovi, pri otvaranju bilo kojih aplikacija?

Da li imas slucajeva sa bsod i koliko cesto, i u kojim slucajevima se desava?

Koliko ti rama zauzima?

Koliko je, sto se tice hardvera, zahtevniji ili manje zahtevniji u poredjenju sa vistom?
 
Ok sad cu malo da te smorim sa pitanjima, jer ne mogu sad da listam celu temu.


Koliko igras igrice cesto? Od toga sto si igrao da li je nesto bug-ovalo?

Da li je fps u igrama manji nego na xp-u ili visti?

Da li generalno postoje bilo kakvi bug-ovi, pri otvaranju bilo kojih aplikacija?

Da li imas slucajeva sa bsod i koliko cesto, i u kojim slucajevima se desava?

Koliko ti rama zauzima?

Koliko je, sto se tice hardvera, zahtevniji ili manje zahtevniji u poredjenju sa vistom?

1. Pa onako umereno, PES 2009 opichim svakodnevno po partiju minimum, a probao sam josh neke igre (SimCity 4, Sims2....) i radilo je :)

2. Ovo ne znam, poshto nisam merio nichim, a i igre shto sam probao na W7 nisu neke zahtevne pa da bi se primetila neka razlika u fps, al po iskustvima drugih W7 daje boost u odnosu na Vistu.

3. Od svih aplikacija shto koristim, jedini problem mi je zadavao VirtualBox koji je znao da zabaguje i morao sam da ga ubijem i pokrenem ponovo, al ostatak tipa Photoshop CS, Office 2007, Winamp, Opera, Windows Live messenger, Gom player i slichi progrmchici rade bez problema i po subjektivnom utisku brze se pokrecu nego na Visti.

4. Nijedan BSOD do sad, nadam se da ce tako i da ostane.

5. Pa od mojih 4gb ode oko pola, al imam nekolicinu aplikacija koje rade praktichno odma pri butovanju.

6. Po o5 mom subjektivnom mishljenu W7 radi neshto brze od Viste, e sad dal se ja samo tripujem ili je stvarno tako ne znam, al i drugar je instalirao kod sebe W7 za primarni os i vrlo je zadovoljan :type:

:wave:
 
Poslednja izmena:
Ok sad cu malo da te smorim sa pitanjima, jer ne mogu sad da listam celu temu.


Koliko igras igrice cesto? Od toga sto si igrao da li je nesto bug-ovalo?

Da li je fps u igrama manji nego na xp-u ili visti?

Da li generalno postoje bilo kakvi bug-ovi, pri otvaranju bilo kojih aplikacija?

Da li imas slucajeva sa bsod i koliko cesto, i u kojim slucajevima se desava?

Koliko ti rama zauzima?

Koliko je, sto se tice hardvera, zahtevniji ili manje zahtevniji u poredjenju sa vistom?


Evo ukratko, instalirao sam 4 igrice sve rade odlicno i brze nego na dva starij OSa, programe jos nisam, ali sam cuo da Photoshop dosta brze radi, nikakvih anomalija samo je bitno da aktiviras svoju verziju i to je to.
BSOD ni jednom nisam imao.
 
Cao svima :)

Problem sa rezolucijom na win7 sam uspeo da reshim, ali sa power strip. Preko VGA, sve okej, medjutim, preko DVI (nakacen tv) mi je slika samo na 1024x768 (native plazme) preko celog ekrana. Ovako je centrirana, tj ne moze da bude full screen. Resenje? :)

Problem mi je druga stvar. Counter Strike 1.5 ne mogu da pokrenem! ukljucio win xp compactibility, jok, pokrene igricu kao u windowed prozoru, nece u full screen nikako. Neko nasao resenje? :)
 
dali sad moze da se instalira verzija 7000, vidim da je u prethodnom postu istekla.
i kako da 7000 upgrade na 7057?
 
Poslednja izmena:
I josh jedan problem...Ne mogu da podesim digital oputput (spdif) na audigy LS? Any suggestion?
 
Instalirao sam novu verziju 7068, 32bitnu jer za 64 ne mogu da nadjem drivere za skener.

Ne vidim neku razliku sem sto na desktopu pise 7068.....
 
I josh jedan problem...Ne mogu da podesim digital oputput (spdif) na audigy LS? Any suggestion?

Problem sam resio! Tako sto sam istakao audigy LS i preshao na integrisanu zvucnu. Radi fino :) Ali problem sa counter strike 1.5 still persists...
 
Cao svima :)

Problem sa rezolucijom na win7 sam uspeo da reshim, ali sa power strip. Preko VGA, sve okej, medjutim, preko DVI (nakacen tv) mi je slika samo na 1024x768 (native plazme) preko celog ekrana. Ovako je centrirana, tj ne moze da bude full screen. Resenje? :)

Problem mi je druga stvar. Counter Strike 1.5 ne mogu da pokrenem! ukljucio win xp compactibility, jok, pokrene igricu kao u windowed prozoru, nece u full screen nikako. Neko nasao resenje? :)

cs 1.6 uredno radi na w7 :wave:
 
ne igram 1.6...mada mozda i predjem, 1.5 postao suvishe lagan :)

Enivej, ovo postaje moj primarni sistem. Posebno sam se iznenadio kad sam veceras podesavao wireless mrezu izmedju dva kompa. Brdo opcija, a opet, sve je nekako jasno uklopljeno, ma milina podesavati! Sve je priblizeno krajnjem korisniku, bez onog gorkog osecaja kad kazes kompu "a ti mi se tu qrchish nekim gejtvejima i slichnim djavolima, pusti mrezu bre ne ke***!!" :D
 
Poslednja izmena:
Upgrade sa 7057 na 7068 trajao 3 i po sata. Sve je prošlo bez problema, jedini problem pri ponovnom pokretanju je ESS koji je bilo potrebno ponovo instalirati.
 
Upgrade sa 7057 na 7068 trajao 3 i po sata.
Uh...a ja instalirao 7068 u VirtualBoxu za nekih 12 minuta. Čuo sam da je upgrade dosta sporiji ali nisam čuo da mu treba baš 3 i po sata. Još je neko primjetio da se 7068 brzo instalira a i meni je tako djelovalo, nisam sad tačno gledao koliko je trebalo prethodnim buildovima koje sam takođe instalirao u VirtualBoxu ali sam kod 7068 baš primjetio da je instalacija brzo prošla.

Da li ima problema sa wireless mrežom ako je jedan kompjuter na Win7 a drugi na XP?
 
Da li je neko imao problema sa int.grafikom ATI HD3200 (780G) sa drajverima skinutim sa AMD sajta bas za Win7, mislim da su 9.3, ne secam se bas? To mi je kod drugara..
Njemu je dok je surfovao samo izletelo na ekranu "No Signal" i ugasio se monitor, ne daje sliku a masina radi..
Restartovao je komp na dugme i posle restart opet sve ok..
 
kako vam rade tv kartice?konkretno leadtek 2000 expert?naime imam problema sa kompatibilnoscu tako da je neupotrebljiva.vidim da driver-a nema jos uvek.....
 
kako vam rade tv kartice?konkretno leadtek 2000 expert?naime imam problema sa kompatibilnoscu tako da je neupotrebljiva.vidim da driver-a nema jos uvek.....

Global Xp 2000, radi ali hoce PVR da pukne posle par sati, i mrljavi graficki prikaz u meniju sa opcijama, za sada jos nema nekih novih drajvera ni za Vistu, kamoli za Win 7, ja opet tu krivim Leadtek, koji tako spava po pitanju drajvera.
 
Poslednja izmena:
Kod mene radi normalno 2000 XP Expert, jedino kada udjem u settigsu malo se pojavljaju neke kockice, ali sve ostalo radi kao i pre, i daljinski koji mi je na XP-u stalno pravio problema, sada radi normalno.
Instalirao sam drajvere za Vistu, a vidim da je i win7 nesto update-ovao.
 
Poslednja izmena:
Global Xp 2000, radi ali hoce PVR da pukne posle par sati, i mrljavi graficki prikaz u meniju sa opcijama, za sada jos nema nekih novih drajvera ni za Vistu, kamoli za Win 7, ja opet tu krivim Leadtek, koji tako spava po pitanju drajvera.

koja verzija driver-a?
 
Kod mene radi normalno 2000 XP Expert, jedino kada udjem u settigsu malo se pojavljaju neke kockice, ali sve ostalo radi kao i pre, i daljinski koji mi je na XP-u stalno pravio problema, sada radi normalno.
Instalirao sam drajvere za Vistu, a vidim da je i win7 nesto update-ovao.

kod mene je izgleda problem zato sto je 64 bitni win.
 
Meni radi Leadtek Expert u 7047 samo što nemam kontrolu visine tona iz samog PVR2, znači ne reaguje na smanjenje, povećanje ni mute, nivo tona je stalno isti. I brljaju se ivice programa kada odem na frameless mod, možda ga zbuni Aero.
 
Meni radi Leadtek Expert u 7047 samo što nemam kontrolu visine tona iz samog PVR2, znači ne reaguje na smanjenje, povećanje ni mute, nivo tona je stalno isti. I brljaju se ivice programa kada odem na frameless mod, možda ga zbuni Aero.

moguce da je aero posto je slican problem kao i sa bs player-om za koji postoji resenje tj podesavanje da funkcionise ok.
 
Poslednja izmena:
Meni Leadtek WinFast PVR3000 Deluxe radi u W7 32bit sa Windows Media Center bez problema, PVR2 ne koristim. Na W7 64bit Leadtekov drajver izgleda pravi neki konflikt koji dovodi do BSOD tokom gledanja TV-a - a isto se dešavalo i u 64bit Visti -> Leadtekovi drajveri su izgleda teško s*anje
 
Jel moguce iskoristiti "cd-key" sa build-a 7000, na 7068?:)
 
Naravno.
 
Windows 7 Build 7105, Windows 7 Reached A New Milestone ?

Details of Windows 7 build 7105

Version: - 6.1.7105.0.090404-1235_x86fre_client_en-us_Retail_Ultimate-GB1CULFRER_EN_DVD

Size :- 2.58 GB

Compiled on :- 4th April 2009

source
 
Nazad
Vrh Dno