Šta je novo?
haha pa da tako je to kod sezama, treba specijalni parametri koji se menjaju na osnovu krsaaa od usb modema :p
 
Ja vecu paljevinu nisam video, kad nesto utripuje to je strasno :zgran:

To mozes slobodno da kazes za sebe ja za sve imam i odgovarajuci dokaz ili primer, kada budes dosao videces kako Necrovision radi sa 8x AA u 70-100 frejmova, a nemam GTX260, izvoli pa se uveri... A i ostale igre imam duplo instalirane u XP i u Win 7, mada opet ne verujem da bi se ti snasao u Win7, ipak je to beta verzija, tako da ono drzi se ti Hasta La Viste...
 
Poslednja izmena:
pa win7 koristi isti kernel + driver, nema sanse da radi brze od viste mozda 1-2% gore/dole :p
 
Probao sam W7 i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Pogotovo odzivom sistema. Programi se osjetno brze pokrecu na W7 nego na XP x64 koji trenutno koristim kao primarni sistem. Nisam nesto puno koristio W7 posto sam ga tek danas instalirao ali prvi utisci su pozitivni, za razliku od Viste koju sam uklonio sa kompa prije par dana :D

Nisam jos probao igre ali ne vjerujem da rade toliko brze nego na XP.
To kod tebe @Prostreet sigurno XP nesto nije u redu :D

Mada cini mi se kad si uzeo Kumu da ti je skok u igrama bio za 20 i vise frejmova u odnosu na 5000+, jos ako ti je W7 dodao bar +10fps pa to je loodilo LOL

Salim se ;)
 
pa win7 koristi isti kernel + driver, nema sanse da radi brze od viste mozda 1-2% gore/dole :p

Jeste, ali sam sistem ima drasticno brzi odziv, programi se brze startuju, igrice lepse rade, u nekim sam imao seckanje iako mi je FPS zakucan na 60 u slucaju Viste dok na win7 toga nema u istim igrama..
Nemam ja nista protiv Viste, naprotiv, koristio sam je cim je dosla.
Kako je dosao Windows 7, Vista je otisla pa-pa :p
U bootloaderu imam XP /*ako nesto podje po zlu zbog bekapa podataka*/ i Windows 7 ali to opet ne znaci ako nesto rokne u Windows 7 da cu koristiti WinXP a bataliti Win7, to je samo do nove, sveze verzije Win7
 
Šta je ovo build 7057 64bita samo ima na torrentima ?
M$ ne da više - imali neko "normalan", direktan link da se ne maltretiram sa torrentima ?
Još bolje ako neko zna link za 7061 build (a možda i neki RC1 ?)
 
Davno bilo kad je MS davao direktan download. Nazalost, moraces preko torrenta ili RS ako neko ima linkove..
 
Probao sam W7 i mogu reci da sam prijatno iznenadjen. Pogotovo odzivom sistema. Programi se osjetno brze pokrecu na W7 nego na XP x64 koji trenutno koristim kao primarni sistem. Nisam nesto puno koristio W7 posto sam ga tek danas instalirao ali prvi utisci su pozitivni, za razliku od Viste koju sam uklonio sa kompa prije par dana :D

Nisam jos probao igre ali ne vjerujem da rade toliko brze nego na XP.
To kod tebe @Prostreet sigurno XP nesto nije u redu :D

Mada cini mi se kad si uzeo Kumu da ti je skok u igrama bio za 20 i vise frejmova u odnosu na 5000+, jos ako ti je W7 dodao bar +10fps pa to je loodilo LOL

Salim se ;)

Znas sta ja Srbe iz Republike Srpske izuzetno cenim, zato molim te nemoj da mi kvaris utisak i da kenj** :)

Igre rade brze i bolje nego na XP-u ili Visti i to sa istom verzijom drajvera.

A za taj 5000+ ako si video uporedni test u FC2 sam imao 9 frejmova vise, sto znaci u nekoj manje zahtevnoj igri logican je skok i do 20 frejmova.
 
Poslednja izmena:
Mislim da nije fino nekom reci da kenj** pogotovo jer se ne znamo.

Ja sam juce testirao FC@ na XP x64 vs W7 32 rezultati su bili slicni. W7 je vodio za 2-3fps (u DX9) ali posto su mi na XP bili malo stariji drajveri (180.84) nego na W7 (182.08) mislim da je to i ocekivano i da bi sa istim drajverima bilo izjednaceno. Jedino me malo iznenadilo sto sam bez patch-a na XP imao min 9fps a nakon sto sam patch-ovao Far Cry 2 sa patch 1.0.2 min fps je skocio na 22.
Takodje FC2 u DX10 testu ima skok od +2fps za min do 10fps za max.
Jos jedna sitnica koja mi se vidjela je to da prilikom benchmarka FC2 sve ide glatko bez trzanja dok na XP ima dosta zapinjanja iako je fps ~30.
Jos nesto razlika u 3DMark06 je bila oko 500 poena u korist XP x64 sto znaci da 3DMark za sada ne voli W7 :D

Bez uvrede ali malo si pretjerivao sa svojim tvrdnjama o 5000+ vs 7750BE. Kao sto si pretjerivao u vezi W7. Prvo ti ne valja a onda si odusevljen sa njim.

E sad imam jedno pitanje. Kako da pregazim XP x64 koji se nalazi na C particiji sa XP 32 a da ne zeznem W7 koji se nalazi na E? Hocu da uradim neke testove za sebe posto imam istu verziju drajvera za XP 32 i W7.
 
Poslednja izmena:
@shoma, ja tebe nisam podjebavao, zato sam ti rekao to sto sam rekao, bas me briga sta ce ovede neko reci na forumu, ali da me ne bi nazivali lazovom iz nekog uzeg drustva odredjeni pojedinci :), pozvao sam dva prijatelja i pustao sam im uporedo iste igre na XP i u Win 7 i rekao im da pamte frejmove u datim situacijama, ljudi su se sami uverili i videli skok performansi, pogotovu stabilnost framerate cak i u igri u kojoj je razlika bila samo 2 frejma sto i ti tvrdis, drugo WinXP koji sam ja poredio je 32 bita, a Win 7 je 64bita.

Ja nisam preterivao sa tvrdnjama 5000+ vs 7750 imas uporedjenje FC2 i na jednom i na drugom procesoru, pa idi u onu temu pa opet pogledaj.
 
Poslednja izmena:
E sad imam jedno pitanje. Kako da pregazim XP x64 koji se nalazi na C particiji sa XP 32 a da ne zeznem W7 koji se nalazi na E? Hocu da uradim neke testove za sebe posto imam istu verziju drajvera za XP 32 i W7.

Trebalo bi da ti ovako podje za rukom: Instaliraj xp na c particiju a zatim ubaci instalacioni disk za win 7 i uz pomoc njega uradi rapair. Sada neces moci da udjes u xp ali zato instaliraj EasyBCD i podesi u njemu da je na c-u xp i to ti je to:)

E sada, ne bih znao da li EasyBCD radi pod sedmicom tako da ti to proveri pre nego sto pocnes, a ne bi bilo lose ni da napravis backup sedmice sa acronisom.
 
Vec je spominjano al ajde da se ponovi ...
VistaBoot Pro, EasyBCD ili neki treci program koji ume da radi sa bootloader-ima ima mogucnost bekapa, vracanja, menjanja bootloadera, tako da oni apsolutno mogu sve odraditi.
Za one koji zele da obrisu/uklone particiju na kojoj im je XP/Vista a na kojoj se takodje nalazi i bootloader, mogu slobodno obrisati tu particiju.
Naravno, posle toga nece moci butovati u Windows 7 ali ako postoji butabilni DVD ili USB disk sa instalacijom Windows 7, pokrenete Setup i umesto instalacije odabarete Repair i Setup ce sam pronaci da fali bootloader, prepoznati koji sistemi postoje i napraviti novi bootloader na particiji sa Windows 7 sistemom.
Ovo sam probao i uspesno vratio/popravio bootloader.
E, sad da kazem nesto u vezi koriscenja Windows 7..
Ne radi Sony Ericsson PC Suite kako treba. Nije hteo da mi uradi sinhronizaciju sa telefonom, izbacio mi je par gresaka u toku sinhronizacije i sam se zatvorio.
Probao sam da mu dam Compatibility for Vista i ovaj put mi je pokrenuo sinhronizaciju, opet mi izbacio par gresaka ali se nije zatvorio, samo je nije zavrsio.
Probao sam da mu dam Compatibility for Windows XP SP3 i ovaj put nije hteo uopste da ga pokrene pa ni taj put nisam uradio sinhronizaciju.
Otisao sam u XP i odradio sinhronizaciju bez problema..

Eto, jednom da mi i XP bude od koristi.. :p
 
Instaliraj VirtualBox i instaliraj XP u njega. Nema potrebe da ides u XP samo da bi sinhroniozovao telefon.
 
Trebalo mi samo jednom da ubacim imenik, kalendar i ostale stvari u fon.. Ali ako bude trebalo jos neki put, odradice se..
 
Meni u Win 7 Leadtek GLobal TV kartica radi, samo sto se PVR software nesto brlja po ekranu kada se udje u opcije, slika je bez ikakvih problema i mana, medjutim zvuk ne moze da se kontrolise preko TV kartice, dosta je kvalitetniji nego u XP, ali ne mogu da menjam ton preko daljinskog vec direktno preko zvucnog sistema.
 
Poslednja izmena:
Ni meni ne radi kontrola zvuka u PVR2 za Leadtek Expert karticu, ako nađeš rješenje javi :)
 
@shoma, ja tebe nisam podjebavao, zato sam ti rekao to sto sam rekao, bas me briga sta ce ovede neko reci na forumu, ali da me ne bi nazivali lazovom iz nekog uzeg drustva odredjeni pojedinci :), pozvao sam dva prijatelja i pustao sam im uporedo iste igre na XP i u Win 7 i rekao im da pamte frejmove u datim situacijama, ljudi su se sami uverili i videli skok performansi, pogotovu stabilnost framerate cak i u igri u kojoj je razlika bila samo 2 frejma sto i ti tvrdis, drugo WinXP koji sam ja poredio je 32 bita, a Win 7 je 64bita.

Ja nisam preterivao sa tvrdnjama 5000+ vs 7750 imas uporedjenje FC2 i na jednom i na drugom procesoru, pa idi u onu temu pa opet pogledaj.

Pa malo sam se zezao i ne vidim nista lose a nisam te ni uvrijedio. Sem toga nisam ti ja kriv sto prvo tvrdis jedno pa onda drugo i onda te ljudi prozivaju. Mislim, slazem se da W7 radi brze od XP ali ne 2x kako ti to tvrdis. Budi malo realniji. Zamisli da neko ozbiljno shvati da W7 2x brze radi od XP i onda instalira W7 i razocara se.

Sem toga lakse je da uradis benchmark neke igre nego da zoves drugare i da oni pamte kad je koliki fps. Onda okacis te rezultate ovdje i pokazes nam da nismo u pravu ;)


Ljudi hvala vam za savijete oko bootloadera :wave:

Meni ne radi Alcohol 120% a koliko sam citao nece ni raditi dok ne izadje W7 Final. To mi je jedina zamijerka za sada.
 
^zato postoji PowerISO koji odlicno radi posao..
 
Pa malo sam se zezao i ne vidim nista lose a nisam te ni uvrijedio. Sem toga nisam ti ja kriv sto prvo tvrdis jedno pa onda drugo i onda te ljudi prozivaju. Mislim, slazem se da W7 radi brze od XP ali ne 2x kako ti to tvrdis. Budi malo realniji. Zamisli da neko ozbiljno shvati da W7 2x brze radi od XP i onda instalira W7 i razocara se.

Sem toga lakse je da uradis benchmark neke igre nego da zoves drugare i da oni pamte kad je koliki fps. Onda okacis te rezultate ovdje i pokazes nam da nismo u pravu ;)


Ljudi hvala vam za savijete oko bootloadera :wave:

Meni ne radi Alcohol 120% a koliko sam citao nece ni raditi dok ne izadje W7 Final. To mi je jedina zamijerka za sada.

Sto kad moji drugari bolje pamte od Frapsa, nemoj da ih potcenjujes! :)
Ako okacim rezultate onda ce da bude ko zna sta sam ja to radio i tako dalje, ovako dva svedoka pa izvolte! :D

Imoram da se ispravim ne radi 5x brze nego 8x puta, e tako!!!
 
Poslednja izmena:
Da li je neko instalirao win7 7057?
ja imam problem sa ovim izdanjem. naime, hard koji koristim za skladistenje 7 ne vidi. samo iz menadzera.
interesuje me da li je to do ove verzije,ili sam ja nesto zezno prilikom instalacije?
 
Imam dva problema sa umrežavanjem Windows 7 i XP računara koji su u Workgroup mreži (a nisam jedini, iste probleme imaju i drugi ljudi po komentarima sa net-a):
- Windows 7 računar ne vidi članove XP Worgroup mreže (ali ako mu zadate eksplicitnu adresu ili naziv te mašine onda će joj on pristupiti)
- Ostali XP računari ne mogu da pristupe C: disku koji ima Windows 7 komp.

Ukratko je podešeno ovako: isključen je Sharing Wizard, ručno je definisano da je Win.7 član Workgroup mreže (Work network) i sam naziv je podešen na Workgroup, deljenje je odrađeno za svaki disk po sistemu Everyone: Change/Read.

Ja gledah po net-u evo već dva sata ali nikako da nađem neko rešenje.

Zna li ga ko odavde ?
 
Kod mene svi računari vide i pristupaju sa full access Win7x64 (build 7000) deljenom folderu (Public).
Pod svi podrazumevam: 2x XP SP2 (LAN), Vista Home Premium (wireless), Win 7 32b (wireless). Takođe sa Win7 x64 se vide svi ovi računari i pristupa se njihovim deljenim resursima.
Ništa posebno nisam podešavao sem što sam uključio sharing i isključio password protected sharing (pod CP --> Network and Sharing Center --> Advanced Sharing Settings). Nisam ni isprobavao Homegroup između 2 Win7 računara...
 
Da li je neko instalirao win7 7057?
ja imam problem sa ovim izdanjem. naime, hard koji koristim za skladistenje 7 ne vidi. samo iz menadzera.
interesuje me da li je to do ove verzije,ili sam ja nesto zezno prilikom instalacije?

To je nesto do tebe. Ja koristim 7057 i nemam takvih problema, u stvari za sada nemam nikakvih problema:)
 
Nazad
Vrh Dno