Šta je novo?
Evo odgovor na ovo pitanje gore sam nasao u roku od odma' :trust:
 
Uradio sam upgrade sa 7000 na 7057, zaista je sve proshlo glatko, jedino sam dugo chekao (oko 2,5 sata :zgran:) i morao sam da napravim nove licenzije za Autodesk proizvode.
 
Poslednja izmena:
E jos kada bi mogao update sa 32 na 64 :).
 
Izvinite ljudi, imam jedno pitanjce. Kako da izbacim sliku na tv preko s kabla posto mi nikako ne polazi za rukom? U pitanju je win 7 32-bit... Pomagajte, treba ortak da dodje da pikamo PES 2009....:S:
 
Nabavih i ja W7 ali imam mali problem. Kad boot-ujem instalacioni dvd sve mi pise na ruskom, ali kad pokrenem setup koji se nalazi u folderu sources sve mi pise na engleskom. E sad pitanje glasi kako da namjestim da mi i prilikom boot-a pise ne eng?
 
Posle blagog odusevljenja kada sam probao Win7 7000 32bit, stavio sam sada Win7 7057 64bit koji, cini mi se, radi jos bolje i nesto brze tj. agilnije. Doduse boot traje nesto duze nego za 32 bit.

"Jedini" problem koji trenutno imam je taj da ne mogu da nadjem drajvere za Sezamov USB adsl modem access runner, zvao sam tehicku podrsku poslali su mi drajvere na mail ali nista od onih drajvera nije htelo da prodje. Ruku na srce poslali su mi drajvere koji su za Vistu 64bit, ali sam se ponadao da ce da prodju :)
 
Posle blagog odusevljenja kada sam probao Win7 7000 32bit, stavio sam sada Win7 7057 64bit koji, cini mi se, radi jos bolje i nesto brze tj. agilnije. Doduse boot traje nesto duze nego za 32 bit.

"Jedini" problem koji trenutno imam je taj da ne mogu da nadjem drajvere za Sezamov USB adsl modem access runner, zvao sam tehicku podrsku poslali su mi drajvere na mail ali nista od onih drajvera nije htelo da prodje. Ruku na srce poslali su mi drajvere koji su za Vistu 64bit, ali sam se ponadao da ce da prodju :)

Uzmi ruter i resices se muka, nema drajvera i za****ncija :smoke:
 
Sada smo bas gledali neke stvari sa drugarom koji ima Phenom II 920, Win 7 je od XP-a brzi u nekim radnjama i do 5 puta, znaci cudo, ovo do sada video nisam da neki novi sistem nudi ovoliko bolje performanse u odnosu na stariji!

Kod sebe sam instalirao Necrovision video igru i za sada radi besprekorno!
 
Poslednja izmena:
kao sto ti covek rece - ne preteruj. Ne moze hdd koji je hw ogranicen raditi 2x brze zbog OS-a. Ni WinCommander ne kopira 2x brze, ne kopira ni 1.5x brze...

Znaci ne valja ni kad kudim Win 7 ni kad ga hvalim, pa stvarno, ljudi odlucite se sta hocete! :D

Bre nisam jedini koji je video da neke stvari rade mnogo brze, i ja imam oba sistema pa cu bas da obratim panju na brzinu.
 
joj bre kako si sujetan :) Sve valja, samo ne preteruej, ne moze W7 naterati hdd da prilikom kopiranja fajlova (instalcija igre se 99.9% sastoji iz raspkaivanja i kopiranja fajlova) da radi umesto 50MB/s 100MB/s ( a to je duplo brze, a reko si da je duplo brze)

:wave:

Sad sam zbunjen! :)
 
kao sto ti covek rece - ne preteruj. Ne moze hdd koji je hw ogranicen raditi 2x brze zbog OS-a. Ni WinCommander ne kopira 2x brze, ne kopira ni 1.5x brze...

Nisam instalirao W7, još uvek, ali vezano za iskorišćenost HDDa. Mogu da kažem da MacOS bolje koristi HDD od XPa i Vista-e. Moguće je da su nešto promenili kod W7 (bio je i red) da se promeni način iskorićenja HDDa.

Mogu da kažem da stvari koje kopiram sa 1 punog DVDa na HDD pod MacOS, XP i Vista, da je kopiranje osetno brže kod MacOS-a, na istom hard disku. Mada nije to toliko izraženo, da je u pitanju 2x brže, ali sigurno negde između x1.1 do x1.6 prema odokativnoj proceni, duplo sigurno nije. :)

Znaci ne valja ni kad kudim Win 7 ni kad ga hvalim, pa stvarno, ljudi odlucite se sta hocete! :D

Da imaš svoje mišljenje i stav, i da stojiš iza toga.
 
Poslednja izmena:
Postoji jedna stvar vezano za instaliranje - System restore koji je kod XP-a po defaultu uključen, za razliku od ovih W7 beta kod kojih je isključen, koliko se sećam za mog kratkog korišćenja - teško da će tako biti i u finalnoj verziji.

Isključivanjem System restore na XP-u sigurno se dobija na brzini instaliranja, kao što se dobija na brzini rada sistema isključivanjem raznih servisa.

Bog te pita koji je još od servisa u W7 betama isključen pa "leti" do "5 puta" brže.

W7 radi dobro i puno obećava, ali da bi bio proglašen za svetsko čudo - daj da izađe final.
 
Ima li neko ideju kako da resim problem sa drajverima za USB adsl modem dobijen od Sezama za Win 7 64 bit, a da to nije kupovina rutera :D:d
 
Postoji jedna stvar vezano za instaliranje - System restore koji je kod XP-a po defaultu uključen, za razliku od ovih W7 beta kod kojih je isključen, koliko se sećam za mog kratkog korišćenja - teško da će tako biti i u finalnoj verziji.

Isključivanjem System restore na XP-u sigurno se dobija na brzini instaliranja, kao što se dobija na brzini rada sistema isključivanjem raznih servisa.

Bog te pita koji je još od servisa u W7 betama isključen pa "leti" do "5 puta" brže.

W7 radi dobro i puno obećava, ali da bi bio proglašen za svetsko čudo - daj da izađe final.

Neznam koju si verziju probao al 7057 je sys restore definitivno ukljucen po defaultu a bogme i svi servisi u odnosu na Vistu, koliko ja mogu da vidim :trust:
 
Neznam koju si verziju probao al 7057 je sys restore definitivno ukljucen po defaultu a bogme i svi servisi u odnosu na Vistu, koliko ja mogu da vidim :trust:

E pa, ruku na srce koristio sam 7000 jedno 2 dana i ono što se sećam - kod instaliranja nekog cd/dvd emulatora (valjda daemon tools) došlo je do teškog slučaja zaglupljivalja sistema koji sam ja probao da rešim sa system restore koji mi nije nudio ni jedan restore point iako je svašta bilo instalirano do tog momenta (uključujući i neke driver-e - XP bi do tog momenta imao bar 10 restore point-a).

:d Mada postoji "određena verovatnoća" da sam i ja kao Prodigy Freak odma isključio sys restore, pa zaboravio. :d

Evo instaliraću ponovo W7 da ne pričam napamet, a i očigledno se radi na njemu.

PS: da li može sa 7000 na 7057 preko win. update-a - da ne skidam ponovo ISO.
 
Moraćeš da skineš ISO.
 
Sto se tice kopiranja fajlova, radi brze na sedmici nego na visti, jer vista je radila ne znam kakve kalkulacje pre nego sto je krenula da kopira neki file, to me strasno nerviralo.
 
pa ako je igra instalirana iz iso fajla a taj iso pre instalacije kopiran na HDD, verovatno je deo iso fajla ostao u memoriji i zato je instalacija iz iso fajla bila brza....
 
Nisam instalirao W7, još uvek, ali vezano za iskorišćenost HDDa. Mogu da kažem da MacOS bolje koristi HDD od XPa i Vista-e. Moguće je da su nešto promenili kod W7 (bio je i red) da se promeni način iskorićenja HDDa.

Da imaš svoje mišljenje i stav, i da stojiš iza toga.

Mozda su napravili da snima fajlove u kontinuitetu, tj ne fragmentuje ih (kao i svi ostali sistemi)? Tu bi moglo da se ustedi neko vreme, jer windows ima nepotreban seek time...
Trebalo bi time da se pozabave (ako vec nisu) i da usavrse malo NTFS i stigli bi konkurenciju brzo. Pitanje je samo da li postoji volja za tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Evo sada sam instalirao igru Watchman the End is Nigh, i u XpSP3 i u Win 7 7057 64bita, znaci u XP-u na maks podesavanjima imam povremene padove frejmova, ovamo u Win 7 framerate je visi i stabilniji, znaci igra dosta bolje radi!

Sad me zanima sledece, ja bih litnuo Win XP koji mi je na prvoj particiji, da li oko bootovanja nece nesto da mi se zezne i Win 7 koji je na drugoj particiji, ako formatiram prvu particiju gde je WinXP?
 
pa Vistu bi zeznulo sigurno jer je boot loader na prvoj particiji... dok za win 7 neznam jer kad se radi clean install ona napravi hidden particiju na pocetku hard-a gde bude boot loader
 
pa Vistu bi zeznulo sigurno jer je boot loader na prvoj particiji... dok za win 7 neznam jer kad se radi clean install ona napravi hidden particiju na pocetku hard-a gde bude boot loader

Pa nista do daljnjeg necu da diram XP, mozda je neko probao pa ce nam reci?

Ovo je ludnica, Necrovision razbija koliko dobro radi u Win 7, prosto mi je neverovatno, znaci izgleda su napokon ovi iz MSa napravili OS koji koristi 64 bitnu arhitekturu procesora kako treba!!! Jeste da sam ubacio patch za Necrovision ali mi je nemoguce da je patch mogao toliko da ubrza performanse u odnosu na XP.

Hehehe evo i trece igre koja radi neuporedivo bolje King's Bounty, I'm in Heaven!!! Ludnica, win 7 braco, Win 7!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
Aj da odgovorim sam sebi :)

Elem, problem resen tako sto sam otisao do Sezama i uzeo drugi modem za koji, po njihovim recima, postoje drajveri za 64-bitnu verziju operativnog sistema.

Ali kad sam dosao kuci, probah na Win 7 i nije hteo da se konektuje tj. da prodje autenifikaciju. Isti problem je bio i sa Win XP 32 bit. Nazvao tehnicku podrsku jedan lik rece da ne zna u cemu je greska i da ce poslati nekoga da dodje na lice mesta (najvise 2 radna dana). Ne dao mi djavo mira pa pozove opet posle 45 min i javi se drugi operater koji mi je rekao koje parametre da upisem i sve prodje kako treba :wall::wall:

Ko ce ga znati da treba VPI i VCI da se stavi 8 i 35 :mad:
 
Nazad
Vrh Dno