Šta je novo?
Hvala svima, sada cu skinuti eset smart security.
Jedino me nervira to sto mi skener ne radi.

I sa 3 procesa? Daj ne budite smesni :) sto bi IKO stavio Starter kada bilo koji XP radi u "fulu fulova" na svakom netbooku?

Jesu bre oni duvali nesto?
Bice isto kao i sa Vistom, svaki drugi model nekog malo novijeg laptop-a nema drivere za XP i moras da kupis i da koristis Vistu...
 
Drajvere, ko trazi, taj i nadje. Jos nisam cuo da neki hardver radi na Visti a ne moze na XP-u..
 
koristim win7 build 7057,sada radi netlimiter2.
ESET Smart Security 4.0.314 isto radi bez greske
 
Jel ima neko iskustva sa driverima Creative Audigy 2 value na Win7x64,nasao sam dva paketa drivera,al'uspeo samo da instaliram WDM,sa kojima je sam signal daleko slabiji i prilicno losiji od zvuka sa driverima u XP:S:
 
^ja sam koristio daniel_k driver-e za vistu i radili su extra na obe ,32 i 64 verzije, doduše koristio sam ih sa audigy4 kartom ali isti se koriste i za ostale audigy-je (osim za software-ske se, le i sl.), ako ti prijavljuju grešku prilikom gašenja/restarta u mscofig/selective startup isključiš cthelper (ima dve stavke, isključiš obe) i uživaš u extra zvuku...
 
Opet totalni mess. Najjace je objasnjenje za Starter Edition, netbook users...jel oni misle da smo mi budale ili sta?

moguce da misle da ste budale :d
salu na stranu ja mislim da je to ona "poor" verzija za "poor" narod iz prijateljske nam zemlje zanzibar npr... i kao oni hoce da svako dete moze da priusti sebi tu poor varijantu... dostupno za sve po maloj ceni... tako neki trip...

a moguce da su na nekim novim drogama koje jos nisu stigle u nase vode :d
 
moguce da misle da ste budale :d
salu na stranu ja mislim da je to ona "poor" verzija za "poor" narod iz prijateljske nam zemlje zanzibar npr... i kao oni hoce da svako dete moze da priusti sebi tu poor varijantu... dostupno za sve po maloj ceni... tako neki trip...

a moguce da su na nekim novim drogama koje jos nisu stigle u nase vode :d

I davace ih u tim zemljama za ~30$ a njima je mesecna plata ~2$ i oni se nadaju da ce tako da smanje pirateriju :smoke:
 
moguce da misle da ste budale :d
salu na stranu ja mislim da je to ona "poor" verzija za "poor" narod iz prijateljske nam zemlje zanzibar npr... i kao oni hoce da svako dete moze da priusti sebi tu poor varijantu... dostupno za sve po maloj ceni... tako neki trip...

oce, oce... ali sutra malo - eno OPCL hoce da predje na ARM ;)
tako da ako ne predju (M$) sa x86 na ARM tesko da ce svako dete uzivati u carima Windowsa :D pa makar i u 3 aplikacije :d :d

a moguce da su na nekim novim drogama koje jos nisu stigle u nase vode :d

salvia aka zalfija ;) http://www.youtube.com/watch?v=9BgbFMgF5nk
 
Poslednja izmena:
Da li jos neko sa intelovim chipsetom ima smanjen transfer na USB disk?
Meni Sandisk Cruiser ima brzinu upisivanja u 7-ici oko 3.5MB/s dok inace upisuje sa 7MB/s na drugim sistemima.
Build je 7000, Intel Inf driver je instaliran odmah po instalaciji u Compatibility modu za Vistu, verzija 9.0.0.1011.
Prvi put kad sam instalirao 7-icu mi nije radio "Compatibility mode" pa sam rucno instalirao Intel drajvere u Device Manageru stavku po stavku i cini mi se da je upisivao tad sa 7MB/s
 
Pa mator ti build :) uradi upgrade na najnovij (ako je ikako moguce).
 
Danas cu mu ga dati po 7057.. al, reko' da pitam
 
inace, poslednji dostuapan, kompajliran build je 6.1.7063.0.winmain.090313-1842...:)

7065/7070 kruze internetom, ali izgleda da su fake...
 
Poslednja izmena:
Je l' ima ljudi sa SB Live i 7057 buildom da potvrde da li rade poslednji kxdrajveri (3545b)?
 
Tri DVD-a narezah i bez veze, i nijedan nece da mi butuje, zelim da instaliram win 7 7057????
 
Poslednja izmena:
Nesto ne radis kako treba...
Instaliraj sa USB diska ako imas od bar 4GB.
Postupak je sledeci..
1. Ubacis USB disk
2. Start -> Run -> CMD
3. Diskpart
4. List Disk
5. Select Disk 1 (u zavisnosti sta kaze komanda List Disk za tvoj USB.. Ja imam dva HDD-a i taj jedan USB disk mi je bio ubacen - pa sam kucao Select Disk 2).
Pazljivo, da ne bi obrisao neku particiju na kojoj imas podatke!!
6. clean
7. create partition primary
8. active
9. format fs=fat32 quick
10. assign
11. exit
12. prekopiras sadrzaj .iso fajla instalacije Win7 na USB
13. butujes sa USB-a i pratis tok instalacije..

Jel neko probao da instalira Windows 7 na USB disk?
 
Poslednja izmena:
Evo instalirao sam build 7057. Do sada sam imao 7000. Osim shminke, nista mi se ne chini drugachije, jer ni sa 700 nisam imao problema. Ali opet, dobar onaj osecaj sveze instalacije windows-a. Kao kad se okupash posle duzeg vremenskog perioda :D
 
@voodoons, hvala na bas iscrpnom objasnjenju, drugar nasao negde vec narezan DVD sa 7057 koji radi bez problema, tri DVD sam bacio u djubre i tako. :)
 
Tri DVD-a narezah i bez veze, i nijedan nece da mi butuje
Pa možda si narezivao ne-bootabilnu verziju, i ja sam bio skinuo 7048 koji nije bio bootabilan pa sam ga napravio bootabilnim i onda instalirao windows.
 
Pa možda si narezivao ne-bootabilnu verziju, i ja sam bio skinuo 7048 koji nije bio bootabilan pa sam ga napravio bootabilnim i onda instalirao windows.

Ne, navodno je butabilna verzija ima i folder boot, ali ocigledno da je los taj win koji sam ja skinuo, identicni fajlovi i folderi na ovom drugom koji sam pozajmio i koji radi.
 
Evo ja sam instalirao 7057 i imam veselje na racunaru, em radi sporije, em sam morao instalirati druge drajvere za mreznu karticu, ja stvarno ne primecujem nista osim sminke. Juce smo slikali za jedan veoma ozbiljan katalog i tip ladno nabacio samo Win 7 7000 32bit na laptop....popizditis hronikus.....USB se pali i gasi, racunar ne komunicira sa fotoaparatom, slike ne mogu da se pogledaju sa kartice nego samo kada se prebace na hard (WTF?) pa onda malo restart, pa onda malo blue screen itd...znaci Windows 7 je GO.VNO na 7.
 
Evo ja sam instalirao 7057 i imam veselje na racunaru, em radi sporije, em sam morao instalirati druge drajvere za mreznu karticu, ja stvarno ne primecujem nista osim sminke. Juce smo slikali za jedan veoma ozbiljan katalog i tip ladno nabacio samo Win 7 7000 32bit na laptop....popizditis hronikus.....USB se pali i gasi, racunar ne komunicira sa fotoaparatom, slike ne mogu da se pogledaju sa kartice nego samo kada se prebace na hard (WTF?) pa onda malo restart, pa onda malo blue screen itd...znaci Windows 7 je GO.VNO na 7.

biće da ti je laptop vnogo

imam nakačeno 6 uredjaja na usb i svi rade normalno (flash disk, skener, rumblepad...)

fotoaparat takodje radi normalno kao i sve ostali

ni jedan bluescreen nisam imao

probaj 7057 build, al biće da ti je do laptopa čim zakucava bsod
 
Poslednja izmena:
ovaj...koji burning software? Ne radi nero....Moze li iz win-a da se przi iso? Tj treba iz win 7 da narezem novi build na dvd i installiram :D
 
Nazad
Vrh Dno