Šta je novo?
Instalirao sam build 7048 na VirtualPC 2007 SP1, i radi katastrofa! Ima li pomoci, mozda mu je malo 1.5GB RAM-a, a mozda i zato sto 7ica kaze da mi procesor radi na 8MHz :d? Domacin je Vista x64....
 
Poslednja izmena:
Ja sam uradio sa 7000 na 7057 (x32) samo upgrade. Sve mi je ostalo i sve odmah radi ;)
Da li kod upgrade procesa novi build treba da bude narezan na DVD i da sa njega ide upgrade ili može sa mountovanjem ISO fajla? Ne znam da li tokom tog procesa možda resetuje pa opet traži da nastavi sa DVD-a kao kod prave instalacije, onda ne može mountovanje ako tako radi.
 
ja i dalje nemam srece sa Win 7 ... radim Clean Install i svaki put posle instalacije dodjem do dela gde mi zacrni ekran i sistem posle boota jednostavno nece u logon :trust:

Prilikom boot-a vec imam 2 opcije za win 7 ... :S: a nije do grafike posto mi je u prvom naletu radila 8800 a u drugom ati 4850 ... a bas bih voleo da probam
 
Poslednja izmena:
Aha znaci nema bugova i OS radi bez greske, bas lepo sto su svi tako ubedjeni u to.

Nije bas tako, dobio sam plavi ekran sa ovim zadnjim izdanjem na masini iz potpisa sto mi se nikada nije desilo na legalnoj vlite visti 64bit npr;)
Nego bez uvrede, ti apsolutno nista pametno nisi rekao u ovoj temi, neces da probas i samo kritikujes! Ovo je BETA, normalno da ima problema! Ako nemas nista konstruktivno da kazes bolje nemoj nista ni da pricas! Ovo ti kazem iz najbolje namere.
 
ja i dalje nemam srece sa Win 7 ... radim Clean Install i svaki put posle instalacije dodjem do dela gde mi zacrni ekran i sistem posle boota jednostavno nece u logon :trust:

Prilikom boot-a vec imam 2 opcije za win 7 ... :S: a nije do grafike posto mi je u prvom naletu radila 8800 a u drugom ati 4850 ... a bas bih voleo da probam

Jel si formatirao particiju prilikom instalacije ili pre toga, partition magic-om i sl.???
 
Nisam ,) mislio samo onako da probam ... na neku vec postojecu :p manjak hard diskova

Znaci MORA format ??
 
Poslednja izmena:
Nije bas tako, dobio sam plavi ekran sa ovim zadnjim izdanjem na masini iz potpisa sto mi se nikada nije desilo na legalnoj vlite visti 64bit npr;)
Nego bez uvrede, ti apsolutno nista pametno nisi rekao u ovoj temi, neces da probas i samo kritikujes! Ovo je BETA, normalno da ima problema! Ako nemas nista konstruktivno da kazes bolje nemoj nista ni da pricas! Ovo ti kazem iz najbolje namere.

Pa ne mene ubedjuju ovde ljudi kako sve radi bez greske, a evo covek skinuo RC1 verziju odma' bug onako primetan. Znaci ja da sam poslusao te sto su mi savetovali da je sve u redu i da mogu da instaliram OS, sada bih vec formatirao tu particiju nezadovoljan Win 7-com, a njih bi dok to radim onako psovao usput.
 
Ok, ti onda nemoj da ga koristis. Mi koji nemamo problema hocemo.
 
Nisam ,) mislio samo onako da probam ... na neku vec postojecu :p manjak hard diskova

Znaci MORA format ??

99% je do toga, formatiraj particiju i to iz same instalacije win-a, nemoj nekim externim programom.
 
Poslednja izmena:
Pa ne mene ubedjuju ovde ljudi kako sve radi bez greske, a evo covek skinuo RC1 verziju odma' bug onako primetan. Znaci ja da sam poslusao te sto su mi savetovali da je sve u redu i da mogu da instaliram OS, sada bih vec formatirao tu particiju nezadovoljan Win 7-com, a njih bi dok to radim onako psovao usput.

Pa dobro sad, vecina stvari radi bez greske:p
E sad, da ne bi psovao nikog, instaliraj Acronis True Image, napravi jedan butabilan usb/cd preko njega, bekapuj os i onda se zezaj kolko hoces. Kad shvatis da ti nesto ne odgovara ti lepo ubacis usb, vratis sistem za 15min i taman imas vremena da popijes jedan caj/kafu;)
 
Pa ne mene ubedjuju ovde ljudi kako sve radi bez greske, a evo covek skinuo RC1 verziju odma' bug onako primetan. Znaci ja da sam poslusao te sto su mi savetovali da je sve u redu i da mogu da instaliram OS, sada bih vec formatirao tu particiju nezadovoljan Win 7-com, a njih bi dok to radim onako psovao usput.

Vec mesec ipo furam W7 kao primarni OS i ko shto rekoh jedino me virtualBox zeza. Widgete ne koristim tako da me zabole uvo ako weather ne radi kako treba :d
 
Poslednja izmena:
Nocas sam pustio network render iz Win 7 (Manager na Win 7 x64, 3dsmax 2008 x64), fercera samo tako (drugi komp radi na Visti Ultimate x64). Do toga sam probao WinXP x64 (na njemu je bio Manager) i Vista nije htela ni da pusti render (Server se podigne, nadje Manager, ali pri pokretanju max-a izbaci "Uknown error"). Tako da je josh jedna (meni vaznja) stvar proradila \o/
 
Da li kod upgrade procesa novi build treba da bude narezan na DVD i da sa njega ide upgrade ili može sa mountovanjem ISO fajla? Ne znam da li tokom tog procesa možda resetuje pa opet traži da nastavi sa DVD-a kao kod prave instalacije, onda ne može mountovanje ako tako radi.

Ja sam narezao na DVD, pa onda pustio. Krenuo je iz Windows-a proces, trajalo je prilično dugo, ali nije se resetovao sve do kraja, kada se ponovo pokrenuo tražio je podešavanja i unošenja "KEY"-a, budući da sam uzeo jedan na microsoft-ovom sajtu, prihvatio je i bez problema aktivirao "GENUINE" ,)
 
A može li upgrade sa x32 na x64?
 
posle sat vremena koriscenja 7057 mogu samo da primetim dve stvari:
1. problema i dalje ima (i to ne onih sa zalutalim fajlicem koji se obrise iz startup-a cime se resava problem a zbog kojih dezurni pljuvaci bi odma formatirali disk dok psuju one koji su preporucili da ga instaliraju)
2. primetan je veliki skok u odnosu na 7000 koji sam prethodno probao. dosta stvari je isprvljeno i generalno ceo sistem sad vec deluje dosta ozbiljno, jer mi je 7000 bas radila kao beta..

ocekujem da ove sitne (ali iritirajuce) gluposti srede do finalne verzije pa da mi xp sa kompa konacno ode u penziju :)
 
Pa ne mene ubedjuju ovde ljudi kako sve radi bez greske, a evo covek skinuo RC1 verziju odma' bug onako primetan. Znaci ja da sam poslusao te sto su mi savetovali da je sve u redu i da mogu da instaliram OS, sada bih vec formatirao tu particiju nezadovoljan Win 7-com, a njih bi dok to radim onako psovao usput.

Koliko vidim ovdje niko nikoga ne tjera niti ubjedjuje da da instalira W7. Ako hoces da vidis kakav je win onda ga instaliraj i vidi kako radi a ako neces ne mora. Niko te ne tjera. Sem toga ako je neki software BETA onda je normalno da ima gresaka u njemu jer da je bez greske nebi bio BETA nego FINAL.
Koliko sam do sada procitao vecina korisnika ima pozitivna iskustva sa ovim windows-om iako je beta tako da vjerujem da ce biti dobra zamjena za vremesni XP.
 
ja sam stavio na laptop EX610 (msi). radi kao nenormalan (u pozitivnom smislu). pored 7-ice imam još i vistu sp1 sa najnovijim updateovima i ne radi ni blizu tako dobro i brzo kao ova 7-ica rc1.
čak mi je našao bluetooth adapter, što vista nije mogla. wireless radi (za razliku od viste).
ja sam pozitivno zapanjen. greškom sam skinuo x64 verziju, ali nema frke.
microsoft može ovo odmah na police.
 
dajete pogresne savete.... ni RC1 nemoze na policu a ne beta...
ja sam za 2 sata zakljucio da neradi driver za tv kartu a win 7 ga je instalirao, nerade gadgeti (brljaju), i neki programi za skystar kartu... i to samo za 2 sata...
 
Pa pazi, ne mozesh ochekivati da novi OS u BETA verziji odmah sve podrzava i da svi odmah za njega napishu BETA drajvere. Kada izadje finalna verzija, onda mozesh da ga "spushtash" ako ti neshto ne bude radilo.
 
Pa pazi, ne mozesh ochekivati da novi OS u BETA verziji odmah sve podrzava i da svi odmah za njega napishu BETA drajvere. Kada izadje finalna verzija, onda mozesh da ga "spushtash" ako ti neshto ne bude radilo.

slazem se...

samo kazem za one koji ga koriste kao primarni OS a navode da je spreman ;)
 
dajete pogresne savete.... ni RC1 nemoze na policu a ne beta...
ja sam za 2 sata zakljucio da neradi driver za tv kartu a win 7 ga je instalirao, nerade gadgeti (brljaju), i neki programi za skystar kartu... i to samo za 2 sata...
Ako mozes da mi kazes da li ti je ss2 radila pod win7,tj da li se pravilno instalirala.Ako jeste,koji,za ime Boga,drajveri,mislim da sam sve isprobao i sa exyu sata i sa oficijelnog sajta.
Izbacuje mi poruku device cannot start,mislio sam da je crkao tjuner ali pod vistom radi.
I koji programi rade a koji ne pod win7 za ss2?Alt,prog,dvbdream?
 
Ako mozes da mi kazes da li ti je ss2 radila pod win7,tj da li se pravilno instalirala.Ako jeste,koji,za ime Boga,drajveri,mislim da sam sve isprobao i sa exyu sata i sa oficijelnog sajta.
Izbacuje mi poruku device cannot start,mislio sam da je crkao tjuner ali pod vistom radi.
I koji programi rade a koji ne pod win7 za ss2?Alt,prog,dvbdream?

pa sad onaj zadnji sa sajta (Software 4.5.0a) radio ok (skystar2 rev 2.3) od programa proban progdvb radi ali brlja nevidjeno 5.0 i ne secam se sta sam jos probao ali sa driverima nisam imao problem
mada se nesecam da li sam instalirao BDA drivere ili klasicne.. posto je ovo sve testirano sa skystar2 pre par meseci, dok je na novijem buildu testiran bez skystar2 koju prodajem...
 
i formatirao i ne vredi :S: da li mozda zato sto je OC-ovana masina ??
Naravno da to može biti razlog (u slučaju da tvoja mašina nije sposobna da izdrži puno opterećenje kad je OC i to pre svega u memoriskim zahtevima) ali može biti da ti breba i novi BIOS.

Probah sada ono "dokle traje" i stvarno čak 2010.:
30rle68.png
 
Poslednja izmena:
Da li vama radi LooknStop 206p3 x64 na ovom zadnjem win7 (64)?
Koji firewall koristite?

@maxer
Kako proveravas rok trajanja?
 
Startuj CMD u admin modu i pokreni ovo:
C:\Windows\system32>cscript %systemroot%\system32\slmgr.vbs -dlv
 
Ne verujem, meni je oc-ovana masina, ne znam sta da ti kazem, mozda lose narezan disk/neispravan .iso...nemam pojma...
Pa tvoja masina nije sto i njegova masina, ne? Ako tebi radi tako OC-ovana, to znaci da ce i svima raditi?
@vkozomar, narezi novi DVD ili skini ponovo pa ponovo narezi. Nemoj rezati na DVD RW (neki su imali problema sa RW diskovima),mozes probati i instalaciju sa USB fles diska.
Ako ni tako ne sljaka, vrati klokove na def pa kad instaliras, probaj OC da vidis kako ce ici..
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao slicnih problema pri instalaciji Viste i ispostavilo se da je zbog OC-a. Da bude jos smijesnije XP je na istom kloku radio bez problema cak je i orthos przio preko 3 sata na prioritet 9 isto bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno