Šta je novo?
Planiram da stavim uskoro Vistu x64 pa me interesuje jel samo ovo iskljuciti zbog poboljsanja performansi sistema ili ima jos nekih stvarcica?

uglavnom to je to, sa tim sto ako imas 2GB ili vise rama superfetch mozda bolje da ostane ukljucen... jest da povremeno kesira fajlove i one sto ne treba ali stvarno ubrza dizanje sistema i aplikacija koje cesto koristis..
 
Meni je sasvim svejedno kakva je vezija ako sluzi dobro, za moje potrebe je bolja nego xp i vista a ne patim od toga dali mi negde pise win ili win SP1 ili sta vec drugo

Pa znas sta to sto ti koristis nije finalni proizvod, odakle ja znam kakve sigurnosne propuste ili recimo padove u performansama moze da ima ta beta verzija, za koju niko nije odgovoran bas zato sto je beta, da probam i sam isprobavam necu da se jebavam pa posle da moram da formatiram particiju po drugi put zaredom i slicno...
 
Pa znas sta to sto ti koristis nije finalni proizvod, odakle ja znam kakve sigurnosne propuste ili recimo padove u performansama moze da ima ta beta verzija, za koju niko nije odgovoran bas zato sto je beta, da probam i sam isprobavam necu da se jebavam pa posle da moram da formatiram particiju po drugi put zaredom i slicno...

Svakom svoje, ni XP nije zabranjen pa ko voli neka fura:type:
 
Uh, ja sam se navukao na ovu betu, stalno kuci sedim za kompom gde je ona instalirana. Sad me brine kako cu preci na finalnu verziju i kako da produzim rad ove bete dok ne izadje final... A kada sam instalirao betu, to je bilo kao i uvek u fazonu "ajde da vidim i to chudo, pa da ga obrishem posle nedelju dana igranja". Prvi put mi se ovako neshto desilo sa MS operativnim sistemom :d
 
Uh, ja sam se navukao na ovu betu, stalno kuci sedim za kompom gde je ona instalirana. Sad me brine kako cu preci na finalnu verziju i kako da produzim rad ove bete dok ne izadje final... A kada sam instalirao betu, to je bilo kao i uvek u fazonu "ajde da vidim i to chudo, pa da ga obrishem posle nedelju dana igranja". Prvi put mi se ovako neshto desilo sa MS operativnim sistemom :d

razumljivo zgadio se ljudima XP sa 100 godina matorim GUI-em :p
a na Vistu niste hteli...... :)
 
Da se razumemo, meni je Vista x64 isto OK, ali posle Windows 7 je nekako nedoradjena...
 
downloadphpfilepost2481.png


RC1!? :trust:
hmm...
 
Jel ga probao neko?
 
Jel moze upgrade sa ranije bete ili mora clean install?
Ja sam jos na 7000, koji radi lepo pa ako moze i upgrade da se ne njakam sa stvarima nakon instalacije..
 
Evo i x64, stavio da curi polako, necu ni dual boot nego win 7 cisto pa sta bude ,)
 
Resih se Xp-a konacno i stavio ovo, malo je reci odusevljen. Brz, stabilan, sve prosto klizi. Ko bi rekao da je beta (ili rc). Definitivno ga ostavljam kao glavni os.
 
^
Koji build si stavio?
 
Još nema 7057 64bit?
 
Jel' može nekako upgrade sa 7048 na 7057 (sve x64) ili mora clean instal?
 
Pitao i ja to isto i niko jos nista ne rece..
 
Izvinite ljudi, a koje drivere da koristim za grafu u ovom OS-u posto oni od Viste nece da rade? U pitanju je 7048 beta 32-bit...
Hvala...
 
Poslednja izmena:
pa drajvere za 7-icu. imaš na sajtu.

btw. ja baš stavio taj RC1 7057 da se skida, jel probao neko, kakav je?
 
Skida se još :), ne ide brzo.
 
Ja svukoh al ne stigoh da ga probam. Sutra cemo.
 
Weather Gadget bug?
gadgetbug.png


Je l' kod nekoga isto ovako sa crnom linijom ispod?
 
Jos ranije sam napisao da imam problem sa gadgetima tj. da su samo nestali, a nestali su jer sam iskljucio UAC. Resenje sam nasao na ES i provereno radi.

Nisam baš sve detaljno pročitao, ali sam na par mesta naišao da pojedini imaju problem sa Gadgetima, tj. da im oni ne rade nakon isključivanja UAC. Jednostavno rešenje koje je i meni pomoglo je sledeće:

1. Open Registry Editor (regedit.exe)
2. Navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Sidebar\Settings
3. Create a new DWORD Value called AllowElevatedProcess
4. Set the value of the new DWORD to 1
5. Close the registry editor. Your gadgets should work now. No reboot or anything necessary.
 
Nazad
Vrh Dno