Šta je novo?
PS je 64bitan, znam da mu nije problem da adresira veliku kolicunu RAM-a. After je jos uvek 32bitan pa me zato interesuje.
 
Onda bi morao da bude ogranicen 32-bitnim adresiranjem i samim OS-om tj. koliko moze da mu ponudi virtelne memorije a to bi trebalo biti oko 2800-3255 MB.
 
Poslednja izmena:
Onda bi morao da bude ogranicen 32-bitnim adresiranjem i samim OS-om tj. koliko moze da mu ponudi virtelne memorije a to bi trebalo biti oko 2800-3255 MB.
Kod mene je 2.4GB ali kad ukljucim multiprocessing onda je 3.75GB. Multiprocessing omogucava da procesor obradjuje vise frejmova odjednom, podize se njegova iskoriscenost pa je samim tim i render brzi. Kada se aktivira multiprocessing pokrecu su dodatni procesi (broj procesa zavisi od broja jezgara), a svaki proces/jezgro raspolaze sa onoliko RAM-a koliko si mu dodelio (u mom slucaju 1GB). Posto moze da se dodeli i 2GB pretpostavljam da iskoriscenost na 4 jezgra moze da bude i 8GB????

Nego vidim ja da su svi daleko od teme....
 
Pa moje iskustvo je da na masini na poslu (celeron 2.4ghz i 1gb ram, 7200gs) cs3 radi najnormalnije, a cs4 je neupotrebljiv. (ogroman lag sto god da radim, od unosa teksta, menjanja fonta, drag lejera sa slicicma ili bilo cime, sve laguje i kasni po sekundu i najcesce usput i secka i cepa se)

jesi li probao da iskljucis GPU akceleraciju?
 
Kod mene je 2.4GB ali kad ukljucim multiprocessing onda je 3.75GB. Multiprocessing omogucava da procesor obradjuje vise frejmova odjednom, podize se njegova iskoriscenost pa je samim tim i render brzi. Kada se aktivira multiprocessing pokrecu su dodatni procesi (broj procesa zavisi od broja jezgara), a svaki proces/jezgro raspolaze sa onoliko RAM-a koliko si mu dodelio (u mom slucaju 1GB). Posto moze da se dodeli i 2GB pretpostavljam da iskoriscenost na 4 jezgra moze da bude i 8GB????

Nego vidim ja da su svi daleko od teme....
Gde ukljcujes multipressing i kako?
 
Edit>preferences>memory&multiprocessing i cekiraj Render Multiple Frames Simultaneously pa podesi koliko RAM-a dajes svakom jezgru, Adobe preporucuje minimum 1GB po jezgru. I stvarno ubrzava render za nekih ~20%.
 
Poslednja izmena:
To mi izgleda kao da svaki od procesa/po jezgru radi u svom virutelnom radnom prostoru tj. kao da rade zasebni programi ... a to bi onda mogao biti način da se prevaziđe ukupno ograničenje koje nameće 32-bit radni prostor (jednom programu).
Kao što si rekao, to liči da bi moglo da se iskoristi na Quad-u, 4x1,75GB (ukuno 7GB).
 
Sony Vegas 8 je pisao Sony Creative Software, a ne MS, obrati se njima pa neka malo dorade svoj softver. Jedan PS isto radi pod Vistom i XPom, plus 64bitna verzija dodaje jos koji procenat performansi.

Dzaba meni da se obracam Sony sofwareu kada necu da koristim Premiere CS4 (ni bilo koji drugi Premiere) za HD montazu jer sto se toga tice tu on ponosno nosi titulu krsh programa u svim kategorijama. Neka MS napravi redovan OS (kao sto je XP SP2/3) pa onda mozemo pricati o obracanju softverskim kompanijama.
 
Izvinjavam se za mali off
@zerbah
Vidim da imas 8GB...koliko After moze maximalno RAM-a da koristi (naravno kad se ukljuci multiprocessing)?

Kod mene je maksimum 1.77 Gb na core:
http://img.photobucket.com/albums/v436/zerbah/AE.jpg

Mada ja ga drzim na minimumu (tj. Longer RAM Preview) i tada ima 1.23 na core (shto je josh uvek dosta).

After pushta po jedan 32 bita proces za svaki core - tj. ako imash dual core pushtace 2 procesa pri renderingu, ako imash quad 4 procesa. Sistem je po meni jako glupav poshto se deshava da u toku rendera jedan proces zaglavi, pa morash da ga ruchno ubijesh iz Task Managera da bi ostali produzili render :d Dodushe ovo mi se nije deshavalo sa CS4 verzijom AE.
 
Poslednja izmena:
Dzaba meni da se obracam Sony sofwareu kada necu da koristim Premiere CS4 (ni bilo koji drugi Premiere) za HD montazu jer sto se toga tice tu on ponosno nosi titulu krsh programa u svim kategorijama. Neka MS napravi redovan OS (kao sto je XP SP2/3) pa onda mozemo pricati o obracanju softverskim kompanijama.

preporucujem FinalCut :) (vrti se na redovnom OS-u koji, btw, nikada nije imao problem tranzicije bilo kakve tranzicije sa 32 na 64bita ;))

btw maxer ne zaboravi da u tome slucaju ("da svaki od procesa/po jezgru radi u svom virutelnom radnom prostoru tj. kao da rade zasebni programi") procesi ne bi videli jedan drugom sadrzaj memorije ;)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ako treba docekacu i SP5 za XP jer su Vista a i Windows 7 (isto ****** drugo pakovanje) neopevan crap u odnosu na njega, pa ja u zivotu nisam mogao da zamislim da ce na quad core sistemu isti program da renderuje sporije na novom 64bit OS-u koji zdere resurse vise nego bilo sta do sada napisano u odnosu na maltene 10 godina stari OS-u, XP SP3 i XP 64bit je MAMA u odnosu na bilo koju verziju Viste a da ne pricam o Windows 7 gde je i skrolovanje internet sadrzaja usporeno, brate to je takav krsh da ce industrija video kartica opet morati da uvede piggy back sistem 2d akceleratora i 3d akceleratora koji ce se kaciti jedan na drugi, samo da ze ubrza skrolovanje texta u Win 7...eto nama povratka Tseng ETxxxx serije na velika vrata.

@e6111

Vegas 8.0c je drasticno...ALI DRASTICNO sporiji na WIN 7 u odnosu na 32bit XP, toliko o tome.



Skrolovanje texta?

O cemu ti govorish? Ti bi trebao da proverish imas li driver a graficku, kod mene skrolovanje radi kako treba bas kao i na ostalim sistemima, nemozes da ocekujes da ti stvari brze rade na win7 nego li na xp-u kao sto nemozes da ocekujes da ti bolje radi farcry 2 od prvog dela, noviji sistemi koriste vise resursa pa je normalno da i programi rade sporije mada recimo ja ne primecujem neku razliku u igrama i programima u odnosu na ostale windowse, recimo 3dmark mi daje slican broj poena u xp i win7, crysis radi skoro isto, nijedan problem nisam imao sa winom do sada tako da sam ostao na sedmici za sad
 
Najbolje bi bilo da poveca brzinu skrolovanja u control panelu.
 
Edit>preferences>memory&multiprocessing i cekiraj Render Multiple Frames Simultaneously pa podesi koliko RAM-a dajes svakom jezgru, Adobe preporucuje minimum 1GB po jezgru. I stvarno ubrzava render za nekih ~20%.

Ja to nemam. Evo kako izgleda kod mene Adobe Photoshop CS4 (64 Bit), imam konfiguraciju iz potpisa i Vista 64.


 
Druze ti si u Photoshopu, mi pricamo o After Effects-u ;)

@zerbah
Hvala na odgovoru :)
 
preporucujem FinalCut :) (vrti se na redovnom OS-u koji, btw, nikada nije imao problem tranzicije bilo kakve tranzicije sa 32 na 64bita ;))

Final Cut je kako i sam kazes exkluziva MAC OS-a, medjutim Vegas ima nekih fora koje ne bih dao za nista a prebacivanje iz OS-a u OS dok radis na jednom projektu je prilicno zamorno.


@doct.or

A ne, instalirao sam drajvere za voznu kartu jbt... mislim daj malo ozbiljnosti u sve ovo.
 
Evo mog testa DX9 i DX10 performansi u W7, Visti i XP-u. Testirao sam tek izašli demo za Tom Clancy's H.A.W.X, drajveri su najnoviji, procesor i grafička na defaultu

- U DX9 W7/Vista pobeđuju i u average i u max fps, mada bih ja max fps rezultate uzeo sa rezervom (naročito kod Vsync=ON)
- U DX10 su W7 i Vista jednaki u average fps, a W7 ima veći max fps
- u DX10 se mogu uključiti "sun shafts" i "ambient occlusion" pa je kvalitet grafike drastično bolji - razlika se odmah primeti

I na kraju jako zanimljiva stvar, zauzeće procesora:
prvi deo demoa je bez AI i eksplozija, a drugi deo je sa, pa više opterećuje CPU

I deo II deo
XP 30-40% 50-70%
W7DX9 60-80% 70-80%
W7DX10 20-30% 40-60%

razlika u zauzeću CPU-a između DX10 i DX9 je drastična, W7DX10 manje opterećuje CPU čak i od XPDX9 :zgran: , a sve testove sam vrteo 2 puta i nemoguće je da sam se zeznuo jer sam sve vreme pratio CPU usage.

Izgleda da su noviji drajveri definitivno izbrisali prednost XP-a u novim igrama, a izgleda da je i DX10 ispunio očekivanja bar u delu koji se tiče rasterećenja CPU-a...

Zaključak: od sada i igre instaliram na W7, a XP će vrlo skoro i definitivno u kantu, jer samo igre i neke sitne gluposti u Visti su me do sada držale na XP-u, a W7 je i definitivno prevazišao i Vistu a o XP-u da ne govorim...
 

Prilozi

  • results.jpg
    results.jpg
    75.3 KB · Pregleda: 56
Poslednja izmena:
Meni i dalje nije jasno zasto prave 32bit verziju sistema?
 
imam, ali i do sada sam koristio 32bit (loša iskustva sa prvom 64bit vistom)

nije mi toliko zbog rama koliko do stabilnosti, brzine i kompatibilnosti sa programima i drajverima.
 
ako imas 4+ GB rama onda moras 64bit, ako ne onda nemas razloga da prelazis na 64bit system..

...a kad cene memorije jos malo padnu i kupis >4GB onda ces morati opet 64bitnu Vistu (pardon, Windows7) :D

btw da li se placa upgrade sa Viste 32bita na 64bitnu verziju ?
 
Poslednja izmena:
Windows 7 Build 7057 features changed UAC settings, reflecting modifications promised by Microsoft a while back for the User Account Control, but also new wallpapers, new logon screen, and fresh imagery for the personalization of user accounts.
 
Da, da nema sanse da ja ovo instaliram dok ne izadje finalna verzija, lepo je cuti da bolje radi od Viste, sto iskreno nije ni tesko, ali finalna verzija kakva god da je je ipak finalna verzija.
 
Da, da nema sanse da ja ovo instaliram dok ne izadje finalna verzija, lepo je cuti da bolje radi od Viste, sto iskreno nije ni tesko, ali finalna verzija kakva god da je je ipak finalna verzija.

Meni je sasvim svejedno kakva je vezija ako sluzi dobro, za moje potrebe je bolja nego xp i vista a ne patim od toga dali mi negde pise win ili win SP1 ili sta vec drugo
 
indexing service (desni klik na drive (svaki pojedinacno) i iskljucis indexing), search service (mora preko servicies managera), superfetch (isto preko srvcs), zatim i disk defragmenter ali bolje preko task scheduler-a, ne znam tacno gde se nalazi, naci ces ga u administrative options ili tamo negde.

Planiram da stavim uskoro Vistu x64 pa me interesuje jel samo ovo iskljuciti zbog poboljsanja performansi sistema ili ima jos nekih stvarcica?
 
Nazad
Vrh Dno