Šta je novo?
) superfetch je najvece zlo koje moze da te zadesi :)

pa superfetck koliko pomogne toliko i odmogne...
stvarno je fino kad se aplikacije startuju za 1 sekundu.. dok drljanje po disku stvarno nervira sa druge strane (mada buducnost je SSD bar za sistem paaa.)

win7 to dosta manje radi ali ga jos nisam dovoljno koristio da vidim razlike u ponasanju superfetch servisa... za koji bi po meni morali da odrade konzulu gde bi moglo fino da se ispodesava sta kesira a sta ne...
 
win7 to dosta manje radi ali ga jos nisam dovoljno koristio da vidim razlike u ponasanju superfetch servisa... za koji bi po meni morali da odrade konzulu gde bi moglo fino da se ispodesava sta kesira a sta ne...

Windows 7 dosta sporije radi od lepo tweakovane Viste 32-bit. Ne osakaćene, već samo lepo tweakovane, sa pogašenim nepotrebnim (većinom navedenim) servisima i blagim štelovanjem :)

Kada dođe neki w7Lite i final verzija sedmice, onda ćemo da pričamo, i da instaliramo :)
 
Zbog cega? Redovan defragment traje krace nego da radis jednom mesecno ili redje, meni recimo oko 10sec (pod uslovom da nemam >10GB novih fajlova).

Pa samo tolko, skinem preko noci i u toku dan jedno 10-11GB, sta ce ti vise, plus da ne pricamo o tome sto ja ne koristim defragmentaciju uopste.

@Vule, sve mi govori da si u pravu!
 
Poslednja izmena:
Meni ovaj defragmenter lepo deluje kako radi.. Prefetch i sistemske fajlove stavlja na pocetak particije a vece fajlove ubacuje u sredinu plus ih lepo poslaze jedan za drugim bez rupa u slobodnom prostoru.. Nije da je idealan ali lepo radi i ja sam mu promenio shedule sa jednom nedeljno na jednom na dan.. I takvom mu treba 40sec od shutdown-a do novog desktopa
 
@Prostreet
Ma to 10GB sam ja hteo reci da ako nema mnogo novih fajlova a ne konkretno 10GB.
 
Sve sto na prvi pogled nije valjalo u Visti oni su u 7 to "sredili" i sad svi svrsavaju, a u principu isti OS kao i Vista. Svega 10 min i jedan restart vam je potrebno da podesite Vistu da radi odlicno.

Drlja i superfetch, auto defragment (schedule svaki put kad je komp idle ili jednom dnevno) i jos ponesto. ;) Kod mene je superfetch i nakon dva meseca drljao po disku 5 minuta nakon dizanja sistema, auto tj. schedule defragment je umeo da se pali dok gledam film...bla bla. Poiskljucuje se sve to ali treba i to znati tj. nije za end-end-end usere.

Dobro momci, ajde recite šta sve to poisključujete kada instalirate Vistu, jer ja svaki put kad krenem da isključujem servise i stvari koje mi ne trebaju, a vođen logikom iz XP-a, završim sa time da Vista neće da radi... :wall:
 
Samo ugasiš UAC, system restore i windows defender, servise zagasiš po "safe" koloni sa blackviperovog sajta i to je to.

Superfetch jedino može da smeta kod nešto starijih instalacija programa, kad iz nekog razloga krene da kešira ogromne fajlove unapred, pa em kopiranje traje sto godina em disk urla. U tom slučaju prosto stopiram servis, pustim instalaciju, kad završi opet upalim servis i to je to. U svim ostalim slučajevima SF samo pomaže.
 
Izaci ce i 7lite :p
 
Poslednja izmena:
jel koristio neko 7 za neki "ozbiljniji" softver :) tipa vmware, vegas, adobe i tome slicno, jer nisam siguran kakav softver koriste ljudi koji kazu, nema nikakvih problema cak i sa ovom betom, ako se koriscenje zasniva na playerima za filmove, muziku, internet i igre, onda je to prilicno relativno da li ima problema ili ne? :)
 
Poslednja izmena:
Koristio sam ja Visual Studio 2008, Power Designed i SQL server 2008. Sve savrseno sljaka, a i nema razloga da ne radi, ako je radilo u Visti.
 
Doceka, SP4 za XP :D :D :d

Pa dobro, ako treba docekacu i SP5 za XP jer su Vista a i Windows 7 (isto ****** drugo pakovanje) neopevan crap u odnosu na njega, pa ja u zivotu nisam mogao da zamislim da ce na quad core sistemu isti program da renderuje sporije na novom 64bit OS-u koji zdere resurse vise nego bilo sta do sada napisano u odnosu na maltene 10 godina stari OS-u, XP SP3 i XP 64bit je MAMA u odnosu na bilo koju verziju Viste a da ne pricam o Windows 7 gde je i skrolovanje internet sadrzaja usporeno, brate to je takav krsh da ce industrija video kartica opet morati da uvede piggy back sistem 2d akceleratora i 3d akceleratora koji ce se kaciti jedan na drugi, samo da ze ubrza skrolovanje texta u Win 7...eto nama povratka Tseng ETxxxx serije na velika vrata.

@e6111

Vegas 8.0c je drasticno...ALI DRASTICNO sporiji na WIN 7 u odnosu na 32bit XP, toliko o tome.
 
Poslednja izmena:
@stormwatch153 majku mu pa ti bas preterujes.......... na tone :)
 
Ko zna zna, ko ne zna da optimizuje sistem i XP mu moze biti spor.
Ja ne znam za te simptome o kojima ti pricas...
@e6111, koristio sam AutoCAD 2009, PS CS4, Flash CS4 i sve sasvim normalno radi. Takodje i sve igrice koje sam pokrenuo idu lepo i brzo sem NFS Undercover-a koji se kanda kolje sa 181.71 driverima za Nvida VGA
 
to me u sustini i zanima, presek performansi/kompatibilnosti/stabilnosti odredjenog softvera kod xp-a i 7-ce, jer vista je po meni promasaj sto se tice ove tri osobine.
 
Poslednja izmena:
Vegas 8.0c je drasticno...ALI DRASTICNO sporiji na WIN 7 u odnosu na 32bit XP, toliko o tome.

Sony Vegas 8 je pisao Sony Creative Software, a ne MS, obrati se njima pa neka malo dorade svoj softver. Jedan PS isto radi pod Vistom i XPom, plus 64bitna verzija dodaje jos koji procenat performansi.
 
Poslednja izmena:
Tripujes buraz, CS4 radi odlicno i mnogo bolje i brze nego CS3 na istim masinama (moje iskustvo).
 
@gx-x
Nikakvih problema nemam sa CS4, i to u radu sa fajlovima od 6048x4032 pix.
Jedini problem je bio jedan set drajvera za nVidiju koji nisu aktivirali hardversku akceleraciju ali su i to resili u ovim najnovijim.

A ono sto prica stormwatch153 je neopevano lupanje, izvini ako se vredjas ali ko te tera da pricas takve gluposti ... ti pricas sta pricas a moje je da to proglasim za budalastine jer to i jesu.
 
meni se PS cs4 64bit slupa na svakom 5-tom alatu, a svaki put kad izaberem type tool. Redovan 32bit radi najnormalnije. Moguce da ima veze sa brojem fontova (opet) ali generalno sam jako razocaran u cs4 64 (a i u cs4 sobzirom da mu treba zver masina da bi radio i sa 100x100 piksela
Ovo si milion posto u pravu. Ja sam do sada izmenio sve PS-ove i sada radim u CS4 32-bit koji blago receno ima katastrofa performanse. Cim otvorim neku malo vecu sliku, prodje vecnost dok odskrolujem sa vrha do dna. Blagi uzas i jeza. Ima dosta novih stvari koje mi se svidjaju u CS4 ali cu najverovatnije sve to da prezalim i da se vratim na CS3 da barem mogu nesto da zavrsim ko co'ek.
 
jel koristio neko 7 za neki "ozbiljniji" softver :) tipa vmware, vegas, adobe i tome slicno, jer nisam siguran kakav softver koriste ljudi koji kazu, nema nikakvih problema cak i sa ovom betom, ako se koriscenje zasniva na playerima za filmove, muziku, internet i igre, onda je to prilicno relativno da li ima problema ili ne? :)

Windows 7 x64. Koristim 3ds max 2008, Adobe Creative Suite Master Collection CS4, ArchiCAD 12 i Autocad 2009.

3ds max radi fino, jedino ima problema sa plug-onovima koji koriste Turbosquid licenziranje - pojavi se prozor gde trazi licenziju, ali kada se pritisne Request izbaci prozor Internet Explorera gde pishe neshto u fazonu No Connection... Nisam nashao nachin da reshim ovaj problem. Isto ne radi sistem licenziranja od digimationa, ali on nije radio kako treba ni pod Vistom...

Adobe programi uglavnom svi rade kako treba, chak mi je After Effects CS4 stabilniji u radu pod Win 7 nego pod WinXP x64. Jedino shto ne radi je print to PDF, izgleda da Acrobat ne ume da instalira drajver u Win 7...

ArchiCAD 12 i AutoCAD 2009 rade ok, mada ja ih neshto preterano ne koristim, tako da moze da bude bagova.

Igrice rade kako treba uglavnom, samo ne radi zvuk u animacijama koje koriste bink format (radtools kompresija). To su igre kao Rise of the Argonauts i Unreal Tournament 3.

edit: zaboravih da kazem da me je razocharalo to shto ne radi Remote Administrator (tj. ne radi server) pod Win 7....
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se za mali off
@zerbah
Vidim da imas 8GB...koliko After moze maximalno RAM-a da koristi (naravno kad se ukljuci multiprocessing)?
 
meni se PS cs4 64bit slupa na svakom 5-tom alatu, a svaki put kad izaberem type tool. Redovan 32bit radi najnormalnije. Moguce da ima veze sa brojem fontova (opet) ali generalno sam jako razocaran u cs4 64 (a i u cs4 sobzirom da mu treba zver masina da bi radio i sa 100x100 piksela

Prvo, skini tih 1238 fontova jer ih ne koristis svaki dan. Pametni ljudi su izmislili font managere u kojima fontove mozes da sortiras po grupama i onda da ih palis i gasis po potrebi. Cemu 1238 fontova? :) Eto i ja se bavim kod kuce DTP-om pa nemam 1300 fontova vec svega 100 a ostatak je u grupama.
A drugo, na tom praistorijskom hardveru ne mozes da ocekujes da radi bog zna kako dobro. Opet, kazem, meni na E6600 sa 2 GB rama kao i na MacBook Pro koji ima CPU na 2 GHz i 2 Gb RAM-a CS4 radi mnogo brze nego CS3.
 
8GB...koliko After moze maximalno RAM-a da koristi (naravno kad se ukljuci multiprocessing)?
Evo ti primer kako ga vidi CS4:
2q8t6ih.png
 
Nazad
Vrh Dno