Šta je novo?
Nema nikakvih gresaka ako koristis uredne drivere i sveziji softver inace naslusao sam se svakakvih prica i za vreme kad je vista izasla, ti slobodno furaj XP ili 98 za mene je ovaj OS oodlican kao i vista sto je bila, inace koristio sam i build 7000 i pre njega 6800 (valjda) nikakvih "gresaka" nema, mozda bih i ostao na build 7000 da ovih dana nisam imao slobodnog vremena za upgrade...

Ja "ne furam" ni XP ni 98 i nisam od onih sto ce da cekaju SP25 da izadje kako bih instalirao OS po prvi put...Tvoja konstatacija da je OS dobar i da nema greske je olako donesena:
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=743894

Kao i u tvom postu - nije 7084, nego 7048.
U prevodu, svako moze da pogresi, bitno je na vreme uociti gresku i ispraviti je, a ne da ostane greska doveka.

kom advokatu treba da posaljem pismeno izvinjenje!? :trust:
 
Ja "ne furam" ni XP ni 98 i nisam od onih sto ce da cekaju SP25 da izadje kako bih instalirao OS po prvi put...Tvoja konstatacija da je OS dobar i da nema greske je olako donesena:
http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=743894



kom advokatu treba da posaljem pismeno izvinjenje!? :trust:


Konstantacije donosim po svom iskustvu a ne po tome sta pise po netu i sajtovima, na netu ti mogu naci lose stvari za svaki proizvod kamoli za OS, win 7 je odlican kada se uredno instalira ubace driveri i koriste podrzani programi




Sto se tice drivera svi driveri koji su za vistu rade na win 7 bar sto se mog hardwera tice tako je
 
Poslednja izmena:
Ma da Vista je odlican OS :D Najvise mi se svidjalo ono konstantno drljanje po HDD ili ona beskonacna kalkulacija prilikom kopiranja fajlova :D
 
Važno je da to ne radi i 7-ca ... ja lično vistu probao samo jedno i nijednom više - odmah sam je deinstalirao (konkretnije: preformatirao).

Ali Win.7-ca ... prvo pa muško, što bi reko naš narod :D ... bez greške još u beta fazi (bar na mojoj mašini). Kom ne radi - taj neće ni da je koristi.
 
Poslednja izmena:
kom advokatu treba da posaljem pismeno izvinjenje!? :trust:

Ocito si promasio poentu koja glasi da svi gresimo (sto sam potkrepio i tvojim primerom), pa je normalno da i u prethodnim buildovima sedmice ima gresaka, ali je bitno da ih i ispravljaju. Ne smeta mi ni da se pojavi i build 7084, ako ce da ispravi bugove koji do sada nisu ispravljeni.
Ne razumem, sto se nalazis uvredjenim - sa jedne strane znas da kritikujes, a kad ti neko kaze da i ti znas da pogresis, uvredis se i naljutis se.
Btw, meni hvaljenje/blacenje sedmice niti donosi niti odnosi sta, ali cinjenica je da je ta sedmica po mnogo pitanja jedan veliki korak unapred u odnosu na prethodne MS operativne sisteme, a to svoje misljenje baziram iskljucivo na sopstvenom iskustvu koriscenja istog, nikako iskljucivo na osnovu postova drugih na raznim forumima.
 
Konstantacije donosim po svom iskustvu a ne po tome sta pise po netu i sajtovima, na netu ti mogu naci lose stvari za svaki proizvod kamoli za OS, win 7 je odlican kada se uredno instalira ubace driveri i koriste podrzani programi

Sve je jasno...

Protiv Viste licno nemam nista, i svestan sam da cu preci na Windows 7 uskoro ali u beta fazi bez servis packa necu sigurno.
 
Skinuh 7048, e sad u onom uputstvu pise da ovo instaliram kao update na 7014 verziju, da li to znaci da sad moram da skidam i tu 7014 verziju, onaj iso je 3,3gb na kome pise 7048???
 
Ocito si promasio poentu koja glasi da svi gresimo (sto sam potkrepio i tvojim primerom), pa je normalno da i u prethodnim buildovima sedmice ima gresaka, ali je bitno da ih i ispravljaju. Ne smeta mi ni da se pojavi i build 7084, ako ce da ispravi bugove koji do sada nisu ispravljeni.
Ne razumem, sto se nalazis uvredjenim - sa jedne strane znas da kritikujes, a kad ti neko kaze da i ti znas da pogresis, uvredis se i naljutis se.
Btw, meni hvaljenje/blacenje sedmice niti donosi niti odnosi sta, ali cinjenica je da je ta sedmica po mnogo pitanja jedan veliki korak unapred u odnosu na prethodne MS operativne sisteme, a to svoje misljenje baziram iskljucivo na sopstvenom iskustvu koriscenja istog, nikako iskljucivo na osnovu postova drugih na raznim forumima.

Uopste se ne nalazim uvredjenim i moja prva kritika uopste nije bila zlonamerna (cak sam i smajli stavio)...

Konstantacije donosim po svom iskustvu a ne po tome sta pise po netu i sajtovima, na netu ti mogu naci lose stvari za svaki proizvod kamoli za OS, win 7 je odlican kada se uredno instalira ubace driveri i koriste podrzani programi

Sto se tice drivera svi driveri koji su za vistu rade na win 7 bar sto se mog hardwera tice tako je

naravno da je prvo probano...Primer sa neowin-a sam dao posto sam i ja vecinu bug-ova primetio, daleko od toga da cu da komentarisem, a da ne probam...
Npr. kod mene ne rade sve komponente posto ne postoje svi potrebni drajveri...
 
Uopste se ne nalazim uvredjenim i moja prva kritika uopste nije bila zlonamerna (cak sam i smajli stavio)...

Onda se izvinjavam, jer ovaj put izgleda da ja nisam shvatio poentu. Mada mi je smajli bio malo cudan, tj malo me je cudno gledao :)trust:), pa sam zato zakljucio da si se uvredio.:D
Kao sto rekoh - ko radi taj i gresi.
 
Ma da Vista je odlican OS :D Najvise mi se svidjalo ono konstantno drljanje po HDD ili ona beskonacna kalkulacija prilikom kopiranja fajlova :D

Ako bi znao iskljuciti Indexing Service i ne bi ti drljala.
Cak ako ga i ne iskljucis, drljace dok ne napravi full index svih lokacija gde je ukljuceno indexiranje.
Za tu beskonacnu kalkulaciju ne znam, jer koristim Total Commander :p

Mogli bi malo da se okrenemo od hejta ka onome sto je "tema" teme. :-devil-:
 
Važno je da to ne radi i 7-ca ... ja lično vistu probao samo jedno i nijednom više - odmah sam je deinstalirao (konkretnije: preformatirao).

Ali Win.7-ca ... prvo pa muško, što bi reko naš narod :D ... bez greške još u beta fazi (bar na mojoj mašini). Kom ne radi - taj neće ni da je koristi.
Sve sto na prvi pogled nije valjalo u Visti oni su u 7 to "sredili" i sad svi svrsavaju, a u principu isti OS kao i Vista. Svega 10 min i jedan restart vam je potrebno da podesite Vistu da radi odlicno.
 
Ko ceka taj i doceka :d
 
Doceka, SP4 za XP :D :D :d
 
jel neko ima neku od PCTV TV kartu na ovom zadnjem build-u ne radi driver kako treba (ne daje sliku)?
 
Ispravite me ako gresim, ovaj zadnji build nije beta


Imam ja tv kartu i dobro mi radi sa driverima za vistu x64 (naravno i sedmica je x64)
 
Poslednja izmena:
Imam ja Leadtek XP2000 Expert i zasad nije proradila kako treba, koristim PVR1 softver a Win7 je sam skinuo neke drajvere, ima slike ali ne i tone, ja sam onda skinuo drajvere za Vistu x64 ali i dalje istva stvar, ustvari tada je nestalo boje na slici a tona i dalje nema. Inače ova kartica je osjetljiva po pitanju kombinacije drajvera i verzije softvera, radi dobro sa tačno nekim kombinacijama a sa nekim ne, kad sam sad promjenio ploču morao sam naći novu kombinaciju drajveri + PRV da bi radilo kako treba.
 
Imam ja Leadtek XP2000 Expert i zasad nije proradila kako treba, koristim PVR1 softver a Win7 je sam skinuo neke drajvere, ima slike ali ne i tone, ja sam onda skinuo drajvere za Vistu x64 ali i dalje istva stvar, ustvari tada je nestalo boje na slici a tona i dalje nema. Inače ova kartica je osjetljiva po pitanju kombinacije drajvera i verzije softvera, radi dobro sa tačno nekim kombinacijama a sa nekim ne, kad sam sad promjenio ploču morao sam naći novu kombinaciju drajveri + PRV da bi radilo kako treba.

Koristi PVR2 software,sve ce ti raditi.
 
Nazad
Vrh Dno