Šta je novo?
Nego, umesto da presipate iz supljeg u prazno u cemu ste jako dobri, mozda bi mogli da povedete diskusiju o tome sta konkretno bi trebalo da se implementira/promeni u W7 da bi bio jos vise user friendly/bolji/stabilniji/etc...

pa mogao bi da se implementira TimeMachine, QuickLock, CoverFlow.... :d

i da iskopiraju sve sto inace kopiraju od Apple i Unix sveta, samo malo brze :D ;) - pre ili kasnije ce doci na isto (okretanje ka OpenSourceu, sto i jeste slucaj u poslednje vreme...)
 
Poslednja izmena:
Pa imas... VirusRestore :) QuickLook je ql a CoverFlow je samo fensersko ******.
 
Zone, DTrace, ZFS like fs, Snapshoti...
 
a mogli bi da koriste i harddlinkove kad su vec implementirani u XP... :) pa se ne bi desavalo da ne mozes da preimenujes fajl jer je otvoren u npr. PhotoShopu ... :D (pa mroas da ga zatvaras, preimenujes, ponovo otvoris)

a i FileSelector ne znam da li su napokon sredili ili se jos uvek ne pamti velicinu pa se otvara u 100px :D i ne pamti poslednji selektovan file, ne mozes da dodajes svoje foldere u Favorites ... ?

takodje bi mogli da se odluce da li ce koristiti Apple-ovu filozofiju za GUI 100% ili ce koristiti svoj izum MDI (Multi Document Interface). Ovako polako prave kupus. Word koristi - "jedan dokument - jedan prozor" princip a Excel MDI...

takodje bi mogli da dodaju jos neke stvari iz Dock-a u novi "super" TaskBar koje nedostaju...
 
Poslednja izmena:
Ja bih vise voleo da urade softlinks, ovi njihovi shortcuti su bezveze, kako npr da prebacim program files direktorijum na drugu particiju ili sl...
 
sta ti je mipko Zone, mislis na trusted Zone ili ... ?

a inace imaju oni nesto bolje od ZFS-a!

nisi cuo? - WinFS ! :D ...

(klasicno poturanje Vapor-e prozivoda koji za cilj imaju odvracanje paznje javnosti od konkurentskih resanja; koja su za razliku od njihovih - postojeca i realna... ;))
 
Milane mojne trujes temu.
 
pa ne trujemo :d samo pokazujemo sta bi smo zeleli da imamo - sam si trazio :p
 
^^ pa zar nisi pitao : "povedete diskusiju o tome sta konkretno bi trebalo da se implementira/promeni u W7 da bi bio jos vise user friendly/bolji/stabilniji/etc..." :)

ali dobro, necu vise :|

@mipko 10x! ;)
 
Poslednja izmena:
Ma zna Milan na sta ja mislim :) nema potrebe za ironijom i sarkazmom.
 
eto ti ga na sad samo da odlucimo ko je od nas dvojice (Milan i ja) sarkazam a ko ironija :)
 
Da li radi Daemon Tools? Ako on ne radi koja zamjena za mountovanje radi?
 
Magic iso, vec je bilo reci. Ja koristim Virtual CloneDrive.
 
Poslednja izmena:
Nekako sam uspeo da ubijem gadget-e (mozda i nisam ja, nasao sam 4 trojanca na win7 particiji posle i obrisao), ne mogu ni iz CP da ih pozovem, jel ima neko ideju kako da ih vratim? Kad pokusam da ih otvorim nista se ne desava ???
 
Da li radi Daemon Tools? Ako on ne radi koja zamjena za mountovanje radi?

Ima jedna starija verzija Daemon Tools-a da radi na win7 ali prouzrokuje to da se win7 "deaktivira". Naime, trazi posle nekog vremena aktivaciju, iako je vec aktiviran a nakon klika na "Activate" izbaci neku gresku.
Meni je MagicDisc radio ok a i besplatan je.
 
Microsoft outlines Windows 7 tweaks

Microsoft developers have provided users with a laundry list of new features and interface changes for the upcoming Windows 7 Release Candidate build.

The company issued a blog posting from senior program manager Chaitanya Sareen outlining some 36 changes to the Windows interface that users can expect in future versions of Windows 7.
Many of the changes are designed to speed up operations, such as new keyboard shortcuts and a simplified process for editing the taskbar. Sareen also confirmed that improved controls for multi-touch keyboards would be included in the release candidate.

The company is also focusing on speeding up the performance new version of the operating system. Tasks such as Start Menu load times have been sped up.

Microsoft also plans to add more features to the Windows 7 interface. The new "aero peek" preview feature can be triggered by pressing 'alt-tab,' while alert windows on the taskbar will be made more visible.

"A careful balance must be struck between providing information and not irritating the customer," Sareen wrote of the so-called 'needy windows.'

"With the new taskbar, we received feedback that Outlook reminders or a Messenger chat sometimes went unnoticed because needy windows were too subtle."

Perhaps the most discussed change users will find in the release candidate will be in the user account control (UAC) component. Microsoft vowed to change the security settings for UAC after researchers discovered that the feature could be disabled without any warning or notification.

The upcoming release candidate is set to be among the final builds of Windows 7 before the operating system ships to OEMs and then retailers. While the company has set the first quarter of 2010 as its target period for release, recent development schedules suggest that Windows 7 may be out before Christmas.

source:
 
Samo da Microsoft pocne nudi korisnicima opciju IZBORA, mnostvo KOMBINACIJA koje se ticu podesavanja intrefejsa i bice Windows 7 jako dobar operativni sistem ;)
 

Prilozi

  • no wall.jpg
    no wall.jpg
    131.2 KB · Pregleda: 106
Upravo sam primetio da Win7 ima potpuno novi Calculator sa dosta novih korisnih opcija kao što je konverzija jedinica, izračunavanje datuma, programmer i statistics modovi...
 
Jer ima-imao neko slicnih problema,rekao bih da je BUG u ovoj beti: nestao wallpaper i probao,ni jedan ne moze da se stavi,promena tema radi,ali wallpaper-samo crno- wtf???? :trust:

A vidim da nisam jedini:

http://www.dslreports.com/forum/r21844386-WIN7-No-wallpaper-showing-in-Windows-7

Meni se ovo desavalo samo kad postavim svoju temu koju sam napravio. Tema je sadrzavala preko 600 slika koje su se menjale na 10sec pa sam kontao da je to problem. Posle restarta, vrati mi se pozadina ali samo jedna slika od onih 600 slika. Morao sam da promenim na drugu temu pa vratim tu svoju da bih aktivirao menjanje pozadina dok opet ne dobijem crni ekran.
Inace kad stavim neku od predefinisanih tema sa staticnim pozadinom ili njih par koji se menjaju, nisam imao ovaj bug.
 
Poslednja izmena:
@VexMunja
Kako ti se zove ovaj gadget iz sidebara?
Treba mi za vistu 64
 

Prilozi

  • no wall.jpg
    no wall.jpg
    4.2 KB · Pregleda: 92
Cini mi se da je Quick Launch
 
Nazad
Vrh Dno