Šta je novo?
@stormwatch i audiofreak
Je l' vam neko rekao da ste ubedljivo najveći hejteri, flejmeri i smarači na ovom forumu? Morate li da prljate svaku temu potpuno beskorisnim komentarima?

ne lupaj! :whip:

;) :d :d :d
 
Kako se Win7 ponaša sa igrama? Da li je neko testirao? Znači prije svega da li sve igre rade a onda i kakve su performanse u odnosu na XP i Vistu?

I ovo da pitam, na primarnom hard disku mi je XP SP3 i htio bih da stavim Win7 na drugi, ako samo instaliram Win7 napravice mi dualboot a ja to ne želim već hoću da preko BIOS-a biram sa kojeg hard diska da boot-uje i da zavisno od toga podižem XP ili Win7, način da to tako napravim je da fizički isključim ovaj HDD na kojem je XP i onda na drugi instaliram Win7, ali me zanima mogu li to uraditi bez fizičkog isključivanja jednog hard diska tj. da ga samo u BIOS-u isključim (isključio bih dakle SATA HDD a stavio Win7 na ATA)?
 
moze, ja ti predlazem da prilikom instalacije windows 7 iskljucis XP disk kako nesto ne bi zajebao, tada ce loader win 7-ce biti na tom drugom hardu i posle toga mozes ukljuciti oba harda i sa F12 ili iz biosa biras koji da to hard bude first boot..
 
Ja ne mogu da nateram Comodo CIS 64 da radi (instaliram samo firewall) ... odradi instalaciju ali stalno ima preko ikonice u systray-u onaj crveni znak za BLOCK
 
da li je neko ima instaliran Comodo FW 64bit ??

Koji FW radi na 64bitonoj 7-mici
 
Win7/Vista-in firewall je odlican kad se ukljuci i incoming filtriranje... ostali softverski fw su djubre
 
Q:
Does CIS support Windows 7 beta ?

A:
No it does not, you can use it if you like but there are some known limitations.

Install under Windows 7 use the right mouse properties on the installer and set "compatibility" to "Vista" NOT XP !!
Also "Run as Administrator"

Do not forget to DISABLE the windows firewall for all profiles (Work/Home/Public).

What seems to work:
- AV Scanning
- AV Updating
- Defense+

What is not optimal:
- Firewall the applications are not recognized resulting in all rules being written on the "Windows Operating System"
- Firewall will block incoming traffic if not explicitly allowed so you are stealth.

What does not work:
- Check for program updates.

COMODO ne radi na Win 7:wall:
 
nevredi polemisati sa zeoletima ;), to ti je isto kao kad se pojavio TV u boji :p

Sefe ako ces bas o televizorima....prelazak na Windows 7 sa XP-a ti je u ovom momentu kao prelazak sa Panasonic VIERA TH-46PZ85U na Ei Ambasador.


edit

@Vader

Sve igrice i svi programi ti rade primetno sporije, cak je i skrolovanje jadnog internet sadrzaja primetno sporije nego pod XP, ceo sistem mi lici na galeba koga sam pre par godina video kako leti protiv naleta vetra od 70-80km/h u suprotnom pravcu, i ma koliko mahao krilima i trudio se on u stvari nije svestan da ide unazad u vazduhu, komicno i tuzno, jedino sto je nasminkan svaka mu cast, hvala Bogu da postoji classic mode ali onda samo dobijes ocerupanu macku u dzaku. Dok MS ne napravi novi kernel od nule, ne rascisti kompletno sa Vista kodom, Visual Basicom i ostalim tricama i kucinama na kojima je Vista izgradjena (a to ce se desiti nikad po svoj prilici) to nece biti ono sto treba da bude - ovo je moje subjektivno misljenje ali ti bolje poslusaj savete priznatih OS experata sa bencha ovde, "kada tako lepo izgleda onda je SIGURNO dobar"...

edit 2.

@Speeder

ako kazes da ti Win7 sa 1gb radi primetnije brze i komotnije od XP-a onda je to cista laz...

edit 3.


@Mkrnjic
sad tek videh...ma sta ce ti Comodo kad imas savrseni Win7 firewall + AV kome nista ne moze da uleti, mislim bezveze...
 
Poslednja izmena:
o cemu ti pricas sad jbt? :) Al ozbiljno, evo, ja sam prvi pobunjenik protiv vista performansi, prvi sam skino i probao server 2008, bla bla, hiljade mana i ovo ono...(sve na 2GB) 4GB rama i vista x64 i ja ne vidim da mi ista fali, sve radi instant, odma i hitno. Nisam cekao ni na sta i jedino sto je losije je 3dmark 2006 skor. Verovatno neke igre malo losije rade nego pod XP al me to ne dotice imam overkill za njih krastavac.
Iskljucis UAC (ili pokupis vise nego zgodan virus koji to radi za tebe), iskljucis superfetch i indexing (i tako je "Launchy" 10x bolji nego nesto sto ce M$ ikada napraviti u start menu search-u) i eto ti sistem.
Da mu trazimo dlake - mozemo. Mozemo i OSX-u da trazimo dlake i nepostojane shortcute nakon instalacije programa ali nije sistem kriv za to niti je to presudno.
Ako je Win7 bolji od viste, a meni (tesko mi da priznam) vista radi e-ok, ne vidim zasto se ne bi prebacio. Imam ja XP iza ali iskreno - ne koristim ga vise. Vise volim 3.5GB alokacije rama za photoshop kad radim a300dpi rollup-u nego brz XP koji mi se gusi u shopu na onome na cemu zaradjujem kintu.

E sad, kako win 7 radi sa 1gb rama - pa to je mazohizam, krastavac. 2009-ta godina i giga rama samo po sebi ne ide. 2 gb jos nekako al 1gb ... no further comment. Tehnologija iz 2003-ce nije ni predvidjena da se koristi na softweru iz 2008-me.
 
bas tako, isto je vazilo za dos -> win 3.11 -> win95 -> XP......, mada iskreno M$ se malo zaneo sa Vistom pa neke sitnice koriguje u win7 sto i nije lose... ali daleko od toga da je win7/Vistin kernel los
 
Windows 7 will be "great for games"

Microsoft's VP of the Interactive Entertainment Business for the EMEA region, Chris Lewis, has told GamesIndustry.biz that the corporation's next major PC operating system, Windows 7, will be a positive step over and above Vista with respect to gaming.

"Windows 7 will be great for games, undoubtedly," he said. "It's all good news - it's even more robust, it's quicker relatively, and the early testing cycles are proving very promising overall.

"I think it'll be nothing but good news for PC gamers, but we'll have more to say on that later on this year," he added.

And Lewis also reaffirmed Microsoft's commitment to PC gaming overall, claiming that the Games For Windows campaign would be an ongoing investment.

"We're happy there, and we're very mindful that there's a strong and vibrant PC gaming community out there," he said. "Not all console games lend themselves to the PC - when it is appropriate we bring games to both platforms, when it's not we don't, and that will continue to be the case.

"Ultimately we're a Windows and PC company at heart, and that's not going to change, and the development on both platforms will remain central and important. The business ebbs and flows, and there will be times when we do more on one platform than the other, but they do co-exist very nicely, and as a company we're in a pretty unique position that we have a strong legacy on PC.

GI
 
@Vader

Sve igrice i svi programi ti rade primetno sporije, cak je i skrolovanje jadnog internet sadrzaja primetno sporije nego pod XP

edit 2.

@Speeder

ako kazes da ti Win7 sa 1gb radi primetnije brze i komotnije od XP-a onda je to cista laz...

Za XP ne znam, ali da od Viste sa SP1 radi primetno brže je provereno.Kod kuće sam prešao sa XP-a na Vistu (mašina iz potpisa) i ja nikakvih problema nisam imao.Na poslu sam sa Viste (mašina sa 1 giga ram-a) prešao na Win 7 i razlika je ogromna.Odziv je mnogo bolji, alokacija resursa je bolja, sistem sveukupno reaguje agilnije od viste.Boot je drastično brži od viste.
Otkada sam prešao na vistu ja nisam primetio neko usporenje bilo čega (osim onog čuvenog drljanja po hdd-u), a igram dosta igara, visim na netu i downloadujem non-stop.A windows 7 za sada vistu šije u svemu.
 
@Vader

Sve igrice i svi programi ti rade primetno sporije, cak je i skrolovanje jadnog internet sadrzaja primetno sporije nego pod XP, ceo sistem mi lici na galeba koga sam pre par godina video kako leti protiv naleta vetra od 70-80km/h u suprotnom pravcu, i ma koliko mahao krilima i trudio se on u stvari nije svestan da ide unazad u vazduhu, komicno i tuzno, jedino sto je nasminkan svaka mu cast, hvala Bogu da postoji classic mode ali onda samo dobijes ocerupanu macku u dzaku.
Skoro nisam gluplju izjavu procitao...;) Ti SIGURNO nisi probao win7.
 
ne lupaj! :whip:

;) :d :d :d
Ma ti si ljubomoran što nisam pomenuo tebe, ali ne vredi... nisi konkurentan dovoljno :d

@Speeder

ako kazes da ti Win7 sa 1gb radi primetnije brze i komotnije od XP-a onda je to cista laz...
Ja nisam ni hejter ni fanboy nego gledam samo kakav je osecaj tokom rada, da li je u kompu Intel ili AMD, da li OS pravi Microsoft ili ga je pravio neki klinac iz komšiluka... ne zanima me, tako da ne vidim zašto bih lagao da mi jedan Windows radi brže od drugog? Ako si ti u fazonu da lupetaš i lažeš (ne kažem da jesi, ne znam, ti znaš), nemoj to da reflektuješ na mene.
Ja na svom laptopu Vistu nisam hteo ni da probam, jer sam slušajući iskustva zaključio da ne bi radilo kako treba. W7 sam probao iz radoznalosti i prijatno sam se iznenadio. Evo, nije me mrzelo, pošto imam dual boot (OS-evi instalirani istog dana, s tim što je XP pokrenut nekoliko puta, a W7 koristim svakodnevno više od mesec dana) merio sam vreme podizanja sistema i gašenja: W7 se podiže za 30% manje vremena nego XP, a gasi za 10% manje vremena. Ne igram igre, programi koji su meni potrebni lepo rade i na W7 iako imam 1G memorije, na kraju krajeva okruženje W7 mi je prijatnije za rad.

E sad, kako win 7 radi sa 1gb rama - pa to je mazohizam, krastavac. 2009-ta godina i giga rama samo po sebi ne ide. 2 gb jos nekako al 1gb ... no further comment. Tehnologija iz 2003-ce nije ni predvidjena da se koristi na softweru iz 2008-me.
Za stvari koje meni trebaju radi podjednako kao XP, ne radim ništa posebno zahtevno za mašinu, što se može videti i po mašini koju imam i koja mi je za sada sasvim dovoljna. Što se memorije tiče, HP je naveo da je za moj laptop maksimalno podržana količina memorije 1GB, da može više... stavio bih više.
 
Poslednja izmena:
na laptopu sa 3 giga, zauzece viste je preko 800mega kad ga upalim (sa svim instaliranim programima koji se dizu uz win), dok w7 zauzme 700mb posle instalacije (nista nije instalirano naknadno sto bi se podiglo i uzelo jos rama).

subjektivno, w7 zaista deluje zivahnije od viste, ali mi nije jasno kako moze da radi na samo giga. mislim, moze da radi, ko sto je mi je i vista svojevremeno radila, ali to je onda katastrofa :)
 
O cemu vi uopste raspravljate? Ciji je ...ponos... veci?
Cinjenica je da je Win7 jos beta i da moze biti i ovo i ono. Druga cinjenica je da ce izaci Windows 7 Final pa cete raspravljati o drugim stvarima. Treca cinjenica je da ce Windows XP jednom biti zaboravljen. Cetvrta cinjenica je da ja imam dual boot, XP i Win7 a XP sam pokrenuo zadnji put, pa ne secam se, koristim 7-cu kao glavni sistem, XP particija zvrji u prazno.
A da se malo okrenete od hejta ka cinjenicama, problemima, poboljsanjima i svemu ostalom koje Win7 donosi u radu? Trujete temu glupostima kao mala deca.
Ukoliko se nekom ne svidja ili ne koristi ili nema nameru da koristi Windows 7 a pritom je to pomenuo vec 100x u ovoj temi, nema potrebe da dalje flejmuje ovde..
Da, @stormwatch153, na tebe se odnosi..
 
ja ne znam o chemu vi prichate, al meni W7 radi odlichno. Dal je brzi od XP ne mogu da ocenim, jer je proshlo vec dosta remena od kako sam ga koristio, a izmedju je bila vista. W7 je brzi od viste shto je vec dobro. XP sam zamenio samo zato jer imam 4gb ram-a i hocu 64bit sistem, a XP 64bit je ochaj shto se tiche drivera, a izmedju Viste i W7, W7 se bolje pokazao...
 
Poslednja izmena:
Ma ne prica se ni o cemu vec se prepucava kao u nekoj druzini sa prosekom godina 8 (slovima:eek:sam)
 
meni W7 radi odlichno....W7 je brzi od viste shto je vec dobro. XP sam zamenio samo zato jer imam 4gb ram-a i hocu 64bit sistem
Znači Win7 x64 radi dobro? Znam da mnogi kažu da Vista x64 radi dobro pa se nadam da tako (i bolje) radi i Win7 x64 pošto bih ga probao a ako se pokaže dobro onda i ostao na njemu, možda već ovih dana da ga stavim. Znači za drajvere za ploču koji se instaliraju automatski sa CD-a zavisno od operativnog sistema će on pretpostavljam staviti one za Vistu, a za GTX grafičku trebam staviti one za Vistu x64?
 
Ladno, da ne poveruje covek. Problem koji mi se javio a vezan je za aktivaciju je nestao posle deinstalacije Daemon Tools-a.
Cim sam ga deinstalirao i pokusao ponovo aktivaciju, odmah mi je izbacilo da je Genuine
 
Uopste nije vazno sta ko misli, nego je bitno sta se desava u koriscenju te 7-ce.. Kakva je, takva je a napredak je ocigledan... I cinjenica je da vecini ljudi ovde 7-ica lepo radi.
 
thanx! :)
 
Unused RAM is bad RAM. To je filozofija UNIX sveta, sve se kesira, a po potrebi se smanjuje kes.
 
naravno mipko, zato i pitam - da li je windows napokon preuzeo tu filozofiju... :)
 
Plus sa danasnjim cenama memorije, vrlo je smesno i glupo truditi se oko ustede 100 ili 200 MB iste na 4 ili 8 GB koliko neki od nas imaju u masinama :)

Nego, umesto da presipate iz supljeg u prazno u cemu ste jako dobri, mozda bi mogli da povedete diskusiju o tome sta konkretno bi trebalo da se implementira/promeni u W7 da bi bio jos vise user friendly/bolji/stabilniji/etc...
Na kraju krajeva, lako je pljuvati tudji rad (ne, ne branim MS) ali da vidimo koliko mozete sami da mislite u tom smeru.
 
Unused RAM is bad RAM. To je filozofija UNIX sveta, sve se kesira, a po potrebi se smanjuje kes.

I to je dobra filozofija, neko rece da je XP nije primenjivao, drago mi je da je to popravljeno :)
Posto je to kes fajlova koji su vec snimljeni na disku, jako je jeftino osloboditi tu memoriju kad zatreba...
 
Nazad
Vrh Dno