Šta je novo?
Reinstalirao sam 7-icu jer sam imao problem sa "Compatibility mode"-om. Problem je dosao sa starijom verzijom PlusPatchera pri uklanjanju watermarka sa desktopa.. Novije verzije v.8.2 i v.9 ne prave "Compatibility mode" problem..
Od programa sam sve instalirao sto mi treba i sve lepo radi. Adobe CS4 Master Edition samo na pocetku instalacije prijavi da nije pravljena za ovaj OS i da moze doci do problema i pita da li zelim da nastavim. Nokia PC Suite i Nokia Software Updater sam instalirao sa Compatibility for Vista (sa Compatibility for Windows XP nece da se instalira)
Od igra sam probao Virtual Pool 3 (jako matora igra), Warblade (takodje matoro) bez Compatibility-ja i rade sasvim normalno..
Od nedelje cu instalirati 10-ak novijih igara pa cu napisati ako nesto ne radi..
 
Moze li mi neko na kraju reci, ako se poredi stabilnost i brzina WXP i W7, kako stoje stvari? Dal' je W7 isti, brzi ili sporiji kada se radi o Office upotrebi, net and multimedia fore.... Corel, PS etc?
Procitah gro ov teme ali niko nije prekovise direktno odgovorio na ove pitanje :)
Danke!
Moje iskustvo:
- ima već dve nedelje (ili nešto duže) da koristim Win7 64-bit (b.7000) ... računar se ne gasi osim restarta u slučajevima ugradnje novih drajvera (to je bilo 2x za nVidia)
- isključen je swap file, 8GB RAM-a
- ni jedno-jedino zaglavljivanje OS-a, čak ni naznake da će se nešto slično možda desiti; nikakvih "curenja memorije" tj. utupljivanja OS zbog toga - nije bilo; sve se odigrava u trenu sa kompletnom šminkom koju ovaj directX desktop daje ...
- zauzeće memorije uglavnom od 35 do 55% (Opera je stalno otvorena sa jedno 60 tabova i ona zauzima od 500-700 MB, USDownload-er konstantno skida sa net-a uz stalno otkači-zakači jer je ADSL podešen na PureBridge zbog izmene IP-a), ovu zauzetu mem. uglavnom koristi OS kao cache.
- povremeno se koriste Photoshop CS4, ACDSee Pro. 2.5, Ofice 2003, KMPlayer (nemam instalirane codec-e osim jednog za HDTV), razne igrice (dodatno instaliran dx9/10), Total Commander se takođe konstantno koristi ...
- jedino je Opera 2 ili 3 puta pukla (ali interesantno na početku upotrebe Win7 a kasnije ni jednom)
- nikada nisam radio na Bržem i Stabilnijem M$ OS-u !
- EXTRA sam zadovoljan :smoke:

Eto mog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Ti si onda instalirao neki drugi OS. :d
 
Uspeo sam sa CS4. ****** me vidi kao administratora i usera pa moram stalno da dopuštam sve što menjam,kopiram i sl.
Vidim da će beta odleteti brzo s lapa.

CS4 kod mene radi na x64/7000 bez problema i pitanja osim glupog Contribute koga sam eliminisao
 
os kida :) samo da izadje final verzija i ode xp u zasluzenu penziju :)
 
Ja nikako da se naviknem na taskbar, nadam se da ce ostviti opciju za classic... I posto sam se navikao na show desktop u quick launchu nezgodno mi je sto je sada skroz levo. Takodje mislim da je libraries opcija koju ce koristiti mozda 20% ljudi. Inace generalno mi se svidja OS mada na mojoj masini nisam osetio neki znacajan performance boost. Pozitivno je sto ce ljudi konacno hteti da ostave XP iza sebe, pogotovo posle ovako pozitivnog hype-a koji se stvorio, verovatno ce i ljudi koji nemaju veze sa racunarima hteti sedmicu zato sto su culi da je najbolja :D
 
Mislis Vista ode u penziju, XP ce jos neko vreme ostati na netbookovima. :)

Kako na kojim,na windu vista radi (malo)bolje nego xp(nisam probao samo prenosim utiske sa www.msiwind.net Ali ako je verovati da W7 ima bolju podrsku za ssd i ako manje trosi resursa od viste mozda ce Sedmica da preuzme i taj segment,ko zna..

Poz
 
Poslednja izmena:
Kako na kojim,na windu vista radi (malo)bolje nego xp(nisam probao samo prenosim utiske sa www.msiwind.net Ali ako je verovati da W7 ima bolju podrsku za ssd i ako manje trosi resursa od viste mozda ce Sedmica da preuzme i taj segment,ko zna..

Poz

Sa cenom od 200$ za starter verziju tesko :)
A i sumnjicav sam ja prema tim njihovim testovima, W7 ipak trazi dosta rama, a trenutni netbukovi to nemaju previse...
A i dzabe mu bolji rad na ssd-u kad mu treba neki veliki ssd :)
Drzace oni Xp jos neko vreme, mada znajuci mikro$oft, upotrebice sve sto mogu da nateraju ljude da predju na novi sistem (verovatno prestanak prodaje XP-a i za netbuk).
 
Microsoft Confirms Windows 7 Release Candidate Will Launch on April 10 2009

In an exclusive interview with the guys at Neowin.net, Microsoft have confirmed, that provided no serious problems arise, they are on track to release Windows 7 RC on April 10. As yet the only changes which are known about, are User Account Control (UAC) fixes which prevent malware from disabling UAC all together.

More information about the development of Windows 7 comes from Geeksmack, with their email conversation with Steven Sinofsky, Microsoft Senior Vice President of Windows. Sinofsky said, "We have received an amazing amount of feedback, many suggestions for new features too, during the beta—over 500,000 suggestions just from the Send Feedback button." What was also interesting to note, "... by far the most humorous element has been that the build numbers blogged about are higher than our current build. Today’s build is 7046, but it hasn’t completed yet :)"
Sinofsky is also said to have spoken to Ars Technica, and said that, "The build will be available broadly".

source
 
Sa cenom od 200$ za starter verziju tesko :)
A i sumnjicav sam ja prema tim njihovim testovima, W7 ipak trazi dosta rama, a trenutni netbukovi to nemaju previse...
A i dzabe mu bolji rad na ssd-u kad mu treba neki veliki ssd :)
Drzace oni Xp jos neko vreme, mada znajuci mikro$oft, upotrebice sve sto mogu da nateraju ljude da predju na novi sistem (verovatno prestanak prodaje XP-a i za netbuk).

Pa dobro,netbook-ovi imaju od 1 do 2 Gb rama sto je i za vistu a nadajmo se i za W7("manje zahtevna od viste") sasvim dodvoljno ali si potpuno u pravu za ssd.A sto se tiche Ms politike za izbacivanje xp-a pa verovatno ce biti i toga mada xp ima podrsku do kada,2013 pa polako,ko zna...

Poz
 
... W7 ipak trazi dosta rama, a trenutni netbukovi to nemaju previse...
Instalirao sam Win7 na Asus-ovom A4 notebook-u iz 2004.g. koji ima Sempron 3000+, 512MB RAM-a, 40GB HD (veeeoma spor), ATi Mobil.9200.
Radi najnormalnije - bas kao i XP, jedino sto radi sa generickim drajverom za grafiku jer ne podrzava ovaj model ATi-ja (nije me interesovalo da bunarim po net-u da li ima odgovar. drajvera koji bi mogao da radi sa Win7-com).
Stvarno sam bio iznenadjen kako to lepo radi, licno imam utisak da radi bolje od XP-a (govorim o pomenutom notebook-u).
 
Poslednja izmena:
Sistem je prepoznao i instalirao apsolutno sve potrebne drajvere, pa cak i one za Asus-ovu TV kartu, samo sam naknadno instalirao Catalyst drajvere za Windows 7 i najnovije Realtek HD Audio drajvere za Vistu i instalacija je prosla bez problema.

Koja ti je rezolucija monitora?? ... meni nikako ne da 1650x1080 :mad: ATT ne može da promeni DDC sa 1600x1200 na 1650x1080 :smash: a ni CCC to ne može ... pa samim tim kada menjam rezoluciju nije mi ponuđena opcija 1650x1080:trust:

na 64-bitnom Win 7 niće da prihvati Intelove chipset drivere (infinst_autol) od Viste 64 !!! ... tako da u Device Manageru ne prepoznaje SM Bus :-(((
 
Poslednja izmena od urednika:
I XP radi odlicno cim se instalira.. kako ce W7 da radi posle npr. 6 meseci?
Ono sto mene zanima da li i dalje postoji limit od 10 TCP konekcija, da li ima limit za file sharing, DRM, ...
 
Evo ja ga koristim vec skoro 2 meseca(bar mi se cini) i dalje sljaka odlicno.
 
...na 64-bitnom Win 7 niće da prihvati Intelove chipset drivere (infinst_autol) od Viste 64 !!! ... tako da u Device Manageru ne prepoznaje SM Bus :-(((
Ja sam bez problema instalirao na 64-bit Win.7-ci ove: INF all OS 9.1.0.1012 PV (kao .exe fajl) ali i predhodne (starije verz.).
 
da, tuznog li OS-a... u svim izdanjima
 
Evo ja ga koristim vec skoro 2 meseca(bar mi se cini) i dalje sljaka odlicno.

Mislim da je filozofija OS-a bas da bude egzaktan sistem, znaci ako ti se samo cini da sljaka onda nesto sa njim sigurno nije u redu, smesno je spor i zahtevan, a ta sminka nije nista drugo nego ulepsana Vista sa cini mi se istim kernelom.
 
Cini mi se da ga koristim 2 meseca, ne da sljaka dobro :).
W7 je instaliran na 5920g, obicno istovremeno koristim VS2008, SQL Server2008 i Power Designer, uz otvorena 2-3 browsera(svaki sa po 2-10 tabova), download manager, skype, itunes, ...
Uz sve to, odziv racunara je odlican.
Sminka nije toliko bitna, ali XP na 22 monitoru izgleda zaista ruzno.
 
Mislim da je filozofija OS-a bas da bude egzaktan sistem, znaci ako ti se samo cini da sljaka onda nesto sa njim sigurno nije u redu, smesno je spor i zahtevan, a ta sminka nije nista drugo nego ulepsana Vista sa cini mi se istim kernelom.

Ko je rekao Windows Millenium Edition 2? :D
 
Cini mi se da ga koristim 2 meseca, ne da sljaka dobro :).
W7 je instaliran na 5920g, obicno istovremeno koristim VS2008, SQL Server2008 i Power Designer, uz otvorena 2-3 browsera(svaki sa po 2-10 tabova), download manager, skype, itunes, ...
Uz sve to, odziv racunara je odlican.
Sminka nije toliko bitna, ali XP na 22 monitoru izgleda zaista ruzno.

O ****m ti posao kada se kvalitet operativnog sistema meri kolicinom otvorenih tabova, pa to je mogao i WIN 3.11 sa Netscape Navigatorom, MS je bas daleko dogurao ako mu OS prodaje takva sitnica i sminka.
 
Cemu negativnost? Samo sam objasnio sta mi je obicno otvoreno od aplikacija.
VS2008 + SQLS2008 + PD prilicno optereti sistem, sto zna svako ko je iste koristio.
Subjektivan utisak je da brze radi od XPa i Viste koje sam terao na istoj masini.
 
nevredi polemisati sa zeoletima ;), to ti je isto kao kad se pojavio TV u boji :p
 
Poslednja izmena:
Meni se danas pojavio prozor da aktiviram windows?? iako je vec aktiviran po zavrsetku instalacije sa kljucem od Microsofta i sad mi pise 24dana do isteka roka. U cemu je stvar? Kad probam da ga aktiviram, dobijem sledeci prozor:
 
I XP radi odlicno cim se instalira.. kako ce W7 da radi posle npr. 6 meseci?
Ono sto mene zanima da li i dalje postoji limit od 10 TCP konekcija, da li ima limit za file sharing, DRM, ...
Ja sam istog dana instalirao XP i W7 na mašinu iz potpisa (kupio nov hard) i W7 mi lepse radi, brže se podiže, gasi, nekako prijatiniji je osećaj prilikom rada. Ima nekih problema, ali me srećom ne sprečavaju da W7 koristim kao primarni sistem sada, a s obzirom da je još beta... logično je da ne može sve da bude savršeno.

@stormwatch i audiofreak
Je l' vam neko rekao da ste ubedljivo najveći hejteri, flejmeri i smarači na ovom forumu? Morate li da prljate svaku temu potpuno beskorisnim komentarima?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno