Šta je novo?
Evo, juce sam instalirao Mirros edge, radi lepo (laptop sa 8400m grafikom). Instalirao sam i nove beta drajvere za laptopove.

Molio bih moderatore da razmisle o merge-ovanju ove teme sa temom ``Windows 7 ``
 
Probao sam da instaliram Windows 7 beta 1 Build 7022 Ultimate x86 na mom laptopu Fujicu Siemens Amilo Xi2528. Instalacija krene prodje prvi ekran sa unmosom jezika, izborom regionalnog podrucija i tastature. Prodje i drugi ekran ekstraktovanja i kopiranja fajlova, onda se restartuje i prijavi mi gresku:

Windows could not finish configuration the sistem. To attempt to resume configuration, restart the computer.

I imam samo opciju da kliknem OK.

I kada pritisnem enter on se restartuje, i ponovo dodje do toga i ni makac dalje. Vrti se non stop u krug.

Da napomenem jos da sam probao windows 7 da instaliram na formatiranu C particiju.

Da li se je ovo nekom desavalo i da li neko zna resenje za ovaj problem?
 
Kad vam ističe licenca za W7? Ja sam bio u nekom tripu da svima ističe 01.08. međutim malopre vidim da mi piše da ističe 02.07. :trust:
 
Da ne bunarim po net-u, gde to piše ?
Gledah po raznim panelima i nigde nema takve informacije ?
 
@maxer

u Run-u kucaj winver.

Našao sam ovo na netu, mada, kad sam otkucao sve ono u cmd-u nije mi izbacilo nikakav datum. Možda zato što mi je aktiviran Win, ili...???
 
Probao sam: piše mi isto kao i njemu 02/08/2009 (dd/mm/yyyy) samo je satnica drugačija zbog časovne zone.
 
U pravu si,cmd pokazuje da je ipak do drugog avgusta.:wave:
 
Za one koji su raspravljali u vezi W7 startera:

To je win koji se koristi u mašinama, npr. u bankomatima, i pokrene se samo jedna aplikacija.

E sad, čitao sam ono da je to za tržište Brazila i Indije, mada mi djeluje glupo...
 
Poslednja izmena:
Meni je najjace kad dodjem do bankomata a na njemu Windows desktop ili BSOD :D
 
Da li je neko uspeo da dobije zvuk na TV kartici V-Gear i kako.Zvuk kod pustanja filmova i mp3 muzike je odlican.
 
Ne znam zasto, ali nikako ne mogu da stavim bilo koji (video) player da bude default, uvek otvara glupi windows media player, a navikao sam na media player classic.
Isto tako ne mogu da menjam broeser, jer uvek kad kliknem link, ili www dugme na tastaturi, uvek otvara IE, iako u browseru stavim da je on default, a ne ie.

Inace za ovih par dana koliko ga koristim nisam imao nikakvih problema, sasvim normalno radi, bez zakucavanja i sl. cak sam i zavoleo svu tu nasminkanost lol, sem retardiranog start menija.
 
Poslednja izmena:
Da dodam moje iskustvo sa igricama:
Crysis = radi ali moram da setujem Compatibility mod: Vista (a stavio sam i: as administrator)
Unreal Tournametnt 3 = radi iz prve i to radi extra :)
F.E.A.R.2 = radi iz prve, za razliku od XP-a nema seckanja prilikom automatskog snimanja.

@LongWayToGo
ja nemam tih problema koje ti navodis, KMPlayer mi je default i jedini problem je bio sa registrovanjem BDRip ekstenzija .m2ts ali sam posle nekoliko uzastopnih pokusaja registrovanja te ekstenzije uspeo da je pridruzim KM-u (pokusaji su isli i kroz sam plejer i kroz OS).
Za internet koristim Operu i ona je sebe pravilno registrovala kao default, tako da se uvek ona otvara ako naprimer kliknem na neki http link.
 
jel može neko ko koristi x64 windows7 da mi pošalje na mail irprops.cpl iz system32 foldera, ne mogu da instaliram bluetooth bez ovog fajla na server-u 2008 r2....
 
jest da sam vec pitao u win7 secrets, al reko aj i ovde:

ima li fora da se iskljuci opcija "permissions" i da li moze da se promeni start meni jer je ovaj grozan, hocu neki pregledan, slican onom u xp-u.

Ima i jako je jednostavna fora koja resava oba tvoja problema -- formatiraj disk i instaliraj XP SP3 :d

Inace cross-posting (ista pitanja/teme) u razlicite sobe se smatra nepristojnim.
 
ma imam xp sp3 na drugoj particiji, al mi 7 nekako simpa :) i ocem malo da se falim kad mi neko dodje :) :) :) :) :) :) :) :) :) lol

no za par dana back to xp
 
Poslednja izmena:
kakve ste vi paljevine... pljuvali Vistu a sad se pale na malo ispeglanoj verziji te iste Viste :p
 
Onda instaliraj linux sa compizom ili neki Mac ;)
Primetio sam da compiz ostavlja ljude bez daha, mada uglavnom sluzi samo za pokazivanje (ima par korisnih stvarcica, ali ja sam ga iskljucio).

ne bi rekao compiz je meni par kopalja iza Viste GUI-a... samo sto je drugaciji pa to mozda pali neke dok ne vide da Linux nije Windows compatible :)
 
^^
malo vise ispeglana verzija viste...mada meni savrseno dobro rade oba samo je w7 mnogo zivahniji na manje rama...
 
ne bi rekao compiz je meni par kopalja iza Viste GUI-a... samo sto je drugaciji pa to mozda pali neke dok ne vide da Linux nije Windows compatible :)

Izvinjavam se za offtopic, ali moram da napisem.

?
Kojih :D
Izvini, ali moram da se nasmejem, treba biti veliki fan pa ovako nesto napisati. U redu je da si napisao da nije potpuno stabilan (stvarno nije) ili sl, ali ja sam se pitao sto se digla tolika galama oko viste kad sam to prvi put video.
Sa 2 efekta, od kojih mi je ono oko prozora ruzno, a promena prozora nije losa. Oba naravno i compiz ima. Mada je za promenu prozora u compizu lepsi onaj plugin da se misem ode u gornji desni ugao pa se svi prozori umanje i onda se samo izabere pravi.
Znaci oko 150 efekata naspram par, takodje prednost compiza je sto sve moze da se ukljuci/iskljuci/podesi i svi rade i na nekoj slabasnoj intelovoj integrisanoj (A vista znamo koliko je zahtevna)...

Ali da ne sirimo pricu ovde je tema windows 7, ako te interesuje imas par snimaka na youtubu.
 
a poenta je u tome sto je compiz cist kiceraj............ isto kao na primer kad poredis montazu profesionalnu gde se zna kako se radi (premier, itd) ili pinnacle i milion sarenih tranzicija.....
ja ih teko gledam :)
 
a poenta je u tome sto je compiz cist kiceraj............ isto kao na primer kad poredis montazu profesionalnu gde se zna kako se radi (premier, itd) ili pinnacle i milion sarenih tranzicija.....
ja ih teko gledam :)

Nisi probao, napisah ja da je velika vecina toga bezveze (sto ti kazes kiceraj), ali za razliku od windows "3d okruzenja" (gde je sve 100% kiceraj ili hoces da kazes da je okvir oko prozora koristan za nesto?) ima i par stvarcica koji olaksavaju zivot i ne sluze samo da butu lepe (vec pominjani window switch, mogucnost da se prozor zumira i ucini transparentnim, mogucnost da kad nekome nesto objasnjavas crtas po ekranu, mogucnost da u taskbaru vidis live preview prozora - to ima i vista...). I naravno kiceraj mozes da iskljucis, a ostavis korisne stvari, mozes da izaberes tip animacije kako bi krace trajalo i bilo manje smorno.
Ako vec pravis paralelu sa video montazom pre bih rekao da je to kao program sa 2 opcije (sve je podrazumevano i ima samo next) i premiere gde moze sve da se fino podesi kako zelis (naravno povlaci i da znas sta zelis i znanje da to podesis).
Ali los sam ti ja advokat za compiz, posle nekog vremena sam ga iskljucio, a vistu sam video i odmah me razocarala (ponajvise tromost zarad malo fenseraja), a i kad se ukljuci clasic look tromost ostaje.
Pazljivo pratim sta se desava sa 7-com, valjda ce vecinu stvari ispraviti...
 
gresis delimicno za tromost viste... ima par stvarcicakoje su trebali doterat (drukcije konfigurisat)... ali system nije trom samo opterecen sa malo vise balasta..pa tako deluje narocitu prvih dana, dok se kasnije naviknes a i system se uhoda (superfetch, prefetch, itd) dok ja win7 nisam mogao zakljuciti koliko su na tome poradili ali nije mi se cimalo jer za takav zakljucak potrebno je bar 2 nedelje intenzivnog koriscenja...
vidim da neki spominju bolji odziv win7 sa manje ram-a pa se nadam da su poradili na superfetch-u koji kod Viste bas preteruje i kesira/dira bas sve
 
I ja sam to procitao i ulilo mi je nadu da se nesto poradilo na tome.
Vistu sam uglavnom probavao kad sam nesto sredjivao nekim drugovima/drugaricama na laptopovima (uglavnom 1-2GB i neki slabiji core2duo T2xxx ili celeron). Mozda ja nisam navikao, ali definitivno me nervira sto se primeti tromost cak i kad ucitava control panel i sl...
Po prvim komentarima win7 obecava. Cak i beta radi jako lepo.
Nisam je instalirao, mrzi me da se bakcem posto jos nije skroz ispeglan, ali citam komentare :)
 
Jel neko probao novije build-ove od 7000? Skinuo sam i 7022 ali vidim da nije nesto ispeglan, da 7000 zasad radi bolje a ja bih trebao reinstalirati sistem jer imam "compatibility" problem koji mi se javio od skidanja "send feedback" opcije iz prozora.. Ne znam da li da ostanem na 7000 ili instaliram 7022
 
I meni 7022 cuci na hardu, a instaliran build 7000. Mrzi me da menajm kad ovaj lepo radi
 
Nazad
Vrh Dno