Šta je novo?
izasao Simplix 18.4.30
 
Pa daj onda odmah i link za nas koji nismo u materiji i još uvek nikad nismo pokušali da instaliramo simplix :) a ne da nam google izbacuje neke traktorske gume po celoj strani :D
Zapravo ja tek od skoro koristim win7, na nekoliko starijih mašina sam izmenjao xp sedmicom ali nisam pokušavao niti ručni apdejt niti simplix. Skinuo sam svojevremeno neki 17.12.5 pa je u međuvremenu izašao 18.4.15 a evo sad i još jedan. Prečesto to izlazi za moj ukus ja ću verovatno da instaliram jednom i zaboravim par godina na čačkanje windowsa :D
Nadam se samo da neće biti problema na mašinama jer nisu sveže instalacije nego već natrpane drajverima i softverom.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Instaliraš Simplix da uštediš vreme na čistoj instalaciji, pa uključiš update periodično da proverava...



Evo link
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ma znam skinuo sam, ima na prvoj strani gugla youtube video sa linkom, ima i unazad na ovoj temi nego lakše odmah staviti nego tražiti, a bilo mi smešno kad opališ "Simplix 18.4.30" cela prva google strana su traktorske gume hahah izuzev tog jednog videa. A ja sam malo komformista, volim i očekujem da za tako poznate stvari dobijem ono što želim za sekundu tj prvi hit, kao da koristim "I'm Feeling Lucky" :D
Ću instaliram simplix i na ove malo korišćene sedmice pa valjda neće ništa da pobrljavi.
 
I ugasi update. ;) Ne koristi ga uopšte, kao da ne postoji. Postoji razlog za to. Samo simplix.

Pusti tamnog čarobnjaka koji bi radije prestao da diše, nego ugasio update.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
mislio sam da se zna. evo stranice iako si vec nasao:

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

ne ukljucuj win apdejt kao sto ti magician kaze jer ce time da povuce sve ono sto ne treba i izbaceno je u simplixu.

radice ti bez problema, nije ovo win 10 apdejt ;)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Znam, defender i apdejt ubijem prvo. I to na win7 barem i radi, i ostane trajno ubijeno :D
Ma znam da će da radi, i ako se nešto desi sredi se, to je proveren sistem haha. Hteo sam i u prethodnom postu da dodam da i ako nešto sitno pobrljavi to nije ništa s obzirom kako radi desetka i šta se sve dešava i kad ništa ne pipaš :D ali reko da ne pokrećem flejm ima posebna tema za to haha.
Nego, ovo često izlazi, ja sam mislio da se dosta ređe izbacuje taj simplix. Ja se ne bih cimao stalno da apdejtujem, pogotovo za nebitne starije mašine, čisto jedan da instaliram da pokrije većinu zakrpa da ne bude klot jer koristim neku staru proverenu instalaciju iz 2013, onu sa najviše seedera :)
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nego, ovo često izlazi, ja sam mislio da se dosta ređe izbacuje taj simplix.

Kad god postoji novi update za W7, to je preduslov za novo izdanje simplix-a. Ono u čemu se Simplix razlikuje od M$, je da neće raditi u korist sopstvene štete, kao što radi M$. Upravo zbog toga, na novo izdanje Simplix-a se čekalo više meseci, sve dok se M$ nije dozvao sebi i napravio zakrpu kako treba.

jer koristim neku staru proverenu instalaciju iz 2013, onu sa najviše seedera :)

Zaista nema potrebe za takvim besmislenim stvarima, samo treba imati ISO sa odgovarajućim checksum-om. Za W7 SP1 x64 Ultimate, SHA1 je:

36ae90defbad9d9539e649b193ae573b77a71c83 *en_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677332.iso
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Nije do USB drajvera, to sam već ubacio. Sve instalira i radi isto kao ovaj koji je već bio instaliran io nda ukoči kada se system podigne već. Jedina promena je procesor, od 1700x na 2700x.

*mjau**mjau**mjau**mjau*m li ga nisam pametan ovi potvrdise da bi trebalo da radi. Majmuni teski.....
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Pogledaću malo više o tom problemu i eventualnom rešenju, nije mi to neki važan mrnjau, došlo proleće. Jedno je sigurno, samo je do processora iliti drajvera za njega. Processor je jedina stvar koja je promenjena, čak isti BIOS.
Znači ovako, stari W7 instaliran, već radio na 1700x, butuje normalno, otvori se desktop, miš tastatura etc. radi minut -dva i onda stane ko ukopan. Slika ostane ali zvuk i sve ostalo ni makac. Isto i u safe modu.
Instaliram istu 7micu normalno, isti ISO koji sam koristio i pre te promene procesora, čak sam ubacio i neke drajvere kao recimo USB i za chipset. Isto tako stigne do desktopa normalno i opet zakuca na isti način.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Pogledaću malo više o tom problemu i eventualnom rešenju, nije mi to neki važan mrnjau, došlo proleće. Jedno je sigurno, samo je do processora iliti drajvera za njega. Processor je jedina stvar koja je promenjena, čak isti BIOS.
Znači ovako, stari W7 instaliran, već radio na 1700x, butuje normalno, otvori se desktop, miš tastatura etc. radi minut -dva i onda stane ko ukopan. Slika ostane ali zvuk i sve ostalo ni makac. Isto i u safe modu.
Instaliram istu 7micu normalno, isti ISO koji sam koristio i pre te promene procesora, čak sam ubacio i neke drajvere kao recimo USB i za chipset. Isto tako stigne do desktopa normalno i opet zakuca na isti način.

Koji bios koristis? Ako je onaj za raven ridge procesore(APU) taj ne podrzava sedmicu. Meni je ovo bitno jer sam batalio narodnu verziju enterprise ltsb desetke.
 
Ja ću da ponovim, opšte poznatu stvar, krpiti softver je broj jedan stvar, odložiti ga nedelju dana je sasvim dovoljno da patch ako ne valja bude povučen.

P.S. Fascinanto mi je kako se plašite telemetrije Microsofta, a slepo verujete nekome da ništa nije ubačeno u instalaciju kojoj dajete admin pristup.
 
To je isključivo zasluga M$-a, ako kojim slučajem, nisi primetio. :)

Hm, šta to beše GWX ili bolje reći GWX malware, koji je malware u svakom smislu te reči, npr? (retoričko pitanje)

Sebe si ionako ubedio da si gluv, nem i slep. :)

I hvala na potvrdi ovoga: :)

Pusti tamnog čarobnjaka koji bi radije prestao da diše, nego ugasio update.
 
Poslednja izmena:
Koji bios koristis? Ako je onaj za raven ridge procesore(APU) taj ne podrzava sedmicu. Meni je ovo bitno jer sam batalio narodnu verziju enterprise ltsb desetke.
4008 je poslednji za ovu ploču AGESA 1002a ali radilo je sa 1700x na svemu tome.
 
Ja ću da ponovim, opšte poznatu stvar, krpiti softver je broj jedan stvar, odložiti ga nedelju dana je sasvim dovoljno da patch ako ne valja bude povučen.

P.S. Fascinanto mi je kako se plašite telemetrije Microsofta, a slepo verujete nekome da ništa nije ubačeno u instalaciju kojoj dajete admin pristup.

Nema sta vjerovati sav kod je na github-u
 
Od kako je W10 izasao koristio sam ga, do danas :d

Probao svasta, W10 bez diranja ikakvih servisa, W10 sa gasenjem svega zivog skriptama, gasenjem samo servisa u services.msc, LTSB, ali jok, uvek neki problem. Probao 100 anti-virusa, ukljucujuci defender..

Instalirah W7 malopre na masinu iz potpisa, evo Simplix zavrsava update(nasao ih 80 :d), pa cu videti hoce li se svadjati sa Radeon drajverima kao W10 sto se svadjao, te ne radi FreeSync, te zabadaju igre u pocetku, te random freezovi i gluposti, iskljucivo zbog kombinacije drajvera i novijih W10 verzija.

Na prvu loptu, daleko lepse radi sistem od W10 :)

Edit:

172 update-a ima ukupno :D :D
 
Poslednja izmena:
Dva su se negde provukla.Simplix kod mene 170.

:crash: :crash:
 
Poslednja izmena:
Misim da Ivan ima dva vishka,koje mu je mikrosoft uterao ako nije ishchupo lan kabel prilikom instalacije,ili ugasio apdejt potljevo.

A koja su to dva hmmmmm........ .

:-devil-:

To ce da vidi u control panel - windows update - view update history,ali mora biti "upaljen" update.Koji se tu pojave nisu simplix-i.
 
Poslednja izmena:
Nisam iscupao lan kabl pri instalaciji :d
 
Strasno mi secka mis u Unified Remote Pro, ima li nekog ko koristi, da je imao isti problem?

Reinstalirao aplikaciju, probao da instaliram sa opcijom Windows Service, bez opcije za driver(nasao u troubleshoot), nista.
 
introduced by Intel with the initial version of the Pentium 4 in 2001, i AMD procesori pre 2003.
 
Ne vidi se normalno.
 
kod mene chrome otvara normalno a safari malu slicicu kao ikonica, mislim na desktop.
mada mogao je neko ko je otvorio da okaci jpeg :)
 
Зона сумрака. Малопре сам видео малу, отворио 2-3 пута и одједном је почео да отвара велику. Сад опет само мала. Можда има неки лимит па понекад прикаже велику.
 
Nazad
Vrh Dno