Šta je novo?
Lepo ti piše na tvom Disk Menagmentu da su ti boot fajlovi na Windows 10 i kada se Sedmica diže ona se zbunjuje moraš napraviti onako kako sam napisao gore ili probati sa EasyBCD da podesiš ovako ili ti neće to raditi valjano nikada
 
Analayzer@
Evo isto je kao kod tebe, 1111111.PNG 222222.PNG
nije mi jasno, da sam nesto cackao pa ajde de, samo sam ocistio laptop, jedino da baterija na ploci samo skidanje i stavljanje hdd-e tretira kako tretira.

Sto se boot-a tice, prvo sam instalirao 7-cu pa 10-ku i ona je sama boot napravila, samo sam pitan gde hocu da bude boot i ja sam stavio da bude na 10-ki.

Kazes mi da treba da podesim kao sto je kod tebe, i kod mene je isto na ovim slikama??
 
Poslednja izmena:
Pa baš to samo sam pitan gde hocu da bude boot i ja sam stavio da bude na 10-ki. ti je i izazvalo problema. BOOT fajlovi moraju biti na prvih 100MB diska koji ti služi za butovanje sistema..


Probaj da u easyBCD reinstaliraš Boot Loader ko na slici i tada ih podesi operativne ko u prethodnom postu ali prvo moraš da podesiš malu particiju da bude aktivna a ostale da deaktiviraš to može samo pomoću partition managera.
 
BOOT fajlovi moraju biti na prvih 100MB diska koji ti služi za butovanje sistema..

Ne moraju. Čak štaviše, svaka particija može imati svoje.

Propagiraš to kao svetu kravu po celom internetu, o sekiri da ne pričamo.
 
Može a i ne mora to je tačno ako znaš šta radiš a pošto ne zna zato i ima probleme. Ako nisi imao šta korisno da dodaš nisi morao ni da troluješ bezvradan komentar.
 
- Mora!
- Ne mora.
- I moze i ne mora, ne troluj!


Pa lol :d
Podseti me sad na kolegu koji je pre 2 sata objasnjavao zeni da na Celeron G540 stavi grafiku od 15k i umesto 2x2gb dual channel rama, stavi 2+4 GB, i taj komp ce biti spreman za AutoCAD 2018....
 
Ja izvinjavam sto sam proizveo polemiku oko mog problema, i dalje ga nisam resio.
Nekako mi je ovo objasnjenje konfuzno, strah me da ne ostanem bez i jednog OS-a, da li moze nesto da se uradi odavde 111.PNG
 
Kazes da treba,
prvo moraš da podesiš malu particiju da bude aktivna a ostale da deaktiviraš to može samo pomoću partition managera.
sta treba da uradim kod male particije da bude aktivna Screenshot (8).png a sta kod ostalih da budu deaktivirane Screenshot (9).png

posle toga treba da uradim ovo 44444re.PNG, na write MBR i sta posle toga, install BCD na particiju od 100MB, da li je to ta operacija koja treba da se uradi?
 
EasyBCD će instalirati boot loader u MBR sektor hard diska ali ako to nije aktivna particija ne znam da li će ga sistem očitati.... Nije to nešto što se radi svaki dan. Postaviš Sistem kako treba i više ne misliš na to godinama....samo dodaješ diskove.. Mora da bude onako kako sam rekao gore to je najsigurniji metod za koji sam otkrio da radi glatko i stabilno za bilo koliko operativnih sistema da imaš a ja ih imam TRI, Win 10, Win insajder i Server insajder 2016.
Imaš u meniju partition managera opcije za podešavanje aktivne particije. Lično najviše volim Acronis Disk Direktor. Crvena zastavica pokazuje koja je particija aktivna. Program je isti i kada se digne preko boot diska jedino nije moguće ovako lepo slikati. Sve je to lako ko pasulj.......


 
Nastavak. Sada ste me naterali ovi mundrijaši da skidam Windows 7 i instaliram na još dodatna tri ali nema veze obrisaću ga:D Eto kada imaš sistem i znaš kako ondak je lako......Dole još završna slika sa kraja videa i to je to.

 
Instalirao sam i evo sta kaze 12.PNG (prva je aktivna ostale nisu), uradio sam 44444re.PNG write MBR i sta dalje?
Kada sam otisao na restart i u win 7 dobio sam i odradio sledece i opet nista, tj. komp se restartuje i opet nista.

Da li moze nesto preko ovoga 14.PNG
 
Poslednja izmena:
ajd neka javi neko kad instalira da li je sve ok :)
 
kul, instaliram ga onda kad upalim masinu malo kasnije.
 
Novi sam što se tiče ove teme, pa ako neko ima vremena da napiše kratko šta je Simplix.
Intalirao sam w7 ultimate i isključio automatski update. Mogu li sada (i kako) da ubacim Simplix?
 
Simplix su ti svi update do sad skupljeni u jedan paket, a posle instalacije ti je najbolje da uključiš auto update.
Jer nema potrebe da trošiš vreme sam na proveravanje kad ima, staviš eventualno manuelnu instalaciju, ako te brine potpuno automatski i to je to.
 
kao sto rece Dark Magician samo obavezno ugasi uvek auto update da ti se ne bi instalirala telemetrija i ostalo sto ne treba.
cekas sledeci simplix i instaliras ga kad izadje.
prvi put ce malo da potraje dok svaki sledeci ide dosta brzo.
 
Ima telemetriju, samo što je ona u simplix-u podrazumevano isključena. To je urađeno da bi se samo zadovoljio windows update, tj prikazao da nema zakrpa, jer su sve tu.

Windows Update zaboraviti da postoji i to je to. Jer, ako Vam padne napamet da koristite WU, recimo stavljanjem (nove) nazovi "zakrpe" KB2952664 i slične, uključićete telemetriju.
 
E, a divno je što vrlo lako možeš da skontaš kome nikako da ne daješ svoje podatke jer ti ljudi jasno kažu kada bi ih zloupotrebljavali.

Ali je zato izrazito bitno da programerima koje neko tamo šiba da nama naprave bolji sistem za rad, ne dajemo nikakve podatke o tome kako taj isti sistem koristimo.
Lakše ćemo ih mi ganjati posle što im kristalna kugla nije dala jasan odgovor.
 
Problem je, što to konstantno zvuči i predstavlja se, kao da zapravo korisnici pišu source. I niko drugi, bože sačuvaj.

Da ne spominjem da danas, ne postoje granice šta sve može biti "feedback". Lep je primer uvaljivanja besmislenih zakrpa kao Important ili Critical.

Jedna stvar je feedback, sasvim druga je pretvaranje korisnika u besplatnu radnu marvu i traćenje tuđih resursa za to.

Zbog čega je (danas) toliki problem, ne želeti tuđu odgovornost?
 
Poslednja izmena:
Ništa od 7mice na Ryzen 2700x, samo zakuca kada se desktop skroz otvori. Radila lepo na 1700x. Prvi put je pokazivao instalaciju drajvera za CPU ali posle nikako.
 
Jok, probao sam nekoliko poslednjih izdanja 7mice, samo procesor je u pitanju a tu nema drajvera.

Izvini ali te nista ne razumijem da bi instalirao sedmicu moras koristiti tool od prozvodjaca maticne da ugradis USB drajvere. Drajveri za procesor ne postoje postoje samo za chipset(Ispravi me ako grijesim). Ovo pisem sa windows 7 ultimate 64 bit a moja masina je iz opisa.Kako mislis zakuca kad se desktop skroz otvori? Znaci mozes instalirati?
 
Izvini ali te nista ne razumijem da bi instalirao sedmicu moras koristiti tool od prozvodjaca maticne da ugradis USB drajvere. Drajveri za procesor ne postoje postoje samo za chipset(Ispravi me ako grijesim). Ovo pisem sa windows 7 ultimate 64 bit a moja masina je iz opisa.Kako mislis zakuca kad se desktop skroz otvori? Znaci mozes instalirati?
Nije do USB drajvera, to sam već ubacio. Sve instalira i radi isto kao ovaj koji je već bio instaliran io nda ukoči kada se system podigne već. Jedina promena je procesor, od 1700x na 2700x.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno