Šta je novo?
Hvala Vam, a sto se tice pregledaca slika da li je picasa najbolje resenje?
Jedno zapazanje, da li se to tako zalomilo kod mene ili je stvarno tako,
prilikom instalacia driver-a desilo mi se da neki driver direktno iz zipa nije hteo da instalira prikazivaono obavestenje o "neceme da je u toku" i da nesto ne valja, tek sam kasnije ukapirao da moram da ga odzipam u folder pa tek onda instalacija driver-a dok kod winrara nematyakve greske.
 
Za pregled slika imaš IrfanView ako ti nije dobar Photo Viewer koji je meni glavni. Probao ja taj VLC ali jok......Najbolji mi je KMPlayer samo mu zabraniš da ide na net......To ti je samoraspakujuća datoteka mora tako- Inače i WinRar to isto radi samo u pozadini pa ti ne primećuješ jer te ne obaveštava već radi automatski.

Inače kako šta će ti fajervol!? Pa to je najvažnije. Kod FreeFirewola imaš dugme Permit (za ideš na net) ili Block za ne ideš i program je blokiran u crvenoj boji. Dole ako staviš Mode Paranoid onda će te pitati za dozvolu dok na Credulus radi automatski pa ti moraš sam da podesiš. Volim da ga koristim u kombinaciji sa PrivateFirewalom
 
PotPlayer je bolji od KMP, duhovni naslednik.
 
Ma, FastStone, IrfanView, XN View...stvar ukusa, svi odlično rade posao za prosećnu kućnu upotrebu. Isprobao sam ih sve. Inače umeju različito da se ponašaju u zavisnosti od generacije računara. Blagu prednost dajem XN-u, full verzija, nema šta da razmišljaš o plaginovima i dodacima.
Za ljubitelje KM plejera, starija varijanta, verzija 3.0.0.1440, poslednja koja nema reklame i ne povlači išta sa neta. Radi bez greške.
 
Da li se oba "services" odnose na jedno te isto?
Capture.jpg

I ako moze screenshot vaseg "services" sta je iskljuceno a sta ne, nesto sam cackao pa sam z...
 
Mislim da si zeznuo Bitloker servis
Dozvoljeni
Enabled.png

Zabranjeni
Disabled.png

Ostali su na MANUAL
 
A reci mi kako je ovde 1.PNG, da li ti je ovde sve štiklirano, jer mi se čini da nije bilo a ja sam ih sve enable-ovao i sada sistemu treba duže vremena da se stabilizuje.
 
Sa korisničkim servisima možeš da radiš šta hoćeš. Sa sistemskim ne.
Ne čačkam msconfig, sve završavam iz menadžment konzole i registry-ja. Ne možeš sve direktno da porediš, imamo različit hardver, ali na mojim skrinšotovima ti je detaljan spisak.
 
Šta fali VLC playeru? Ne oslanja se na Windows Media framework niti na direct show, već sve codece ima u sebi integrisane (vlc je frontend za ffmpeg) i pušta sve video formate na planeti bez dodatnih egzibicija.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

nije preterano lep ni intuitivan.
Za nekoga ko zna (tj. je znao) da provede dane przeci celu seriju odjednom, volim da mi plejer ne izgleda kao ispao od pre 20 godina, i da bude jednostavan za upotrebu.
Zato i furam pot.
Ali, moram da dodam da je VLC brutalan software. Bilo za rad sa klasicnim internet stream-ovima, bilo za sirove 'kablovske' stream-ove, ali je on definitivno mogo vise od plejera, za razliku od, manje-vise, svega ostalog navedenog.
 
U fullscreenu su svi isti..
Ne volim te klite pakete zato što nemam pojma sta je tvorac tog paketa strpao unutra.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
moze li da se na vlc-u namesti da kad je u windowed modu bilo gde kursorom da ga uhvatim mogu da vucem po ekranu? ne znam da li sam lepo objasnio... recimo kliknem na sred plejera i vucem prozor da ga pozicioniram gde hocu.

probao sam prekjuce ovu novu 3.0.1 verziju ali ona jos dodatno otvara neki prozor kad kliknem samo na plejer dok nista nije pusteno pa sam ga obrisao posle par minuta.
 
Pa kao svaki drugi program, ufvatiš gornju crutu pa vozi, čak prelazi in druge monitore.
 
to znam i to me najvise i nervira kod vlc-a, zato i pitam moze li kao na svim drugim normalnim plejerima da se vuce bilo gde da kliknem ili moram da nisanim i hvatam bas gornju crtu...
 
ode mi vreme za edit, nema ni veze, skroz je gotivan ovaj MPC-HC, nalazi i skida sve prevode i pusta sve bez problema. ne secam se da sam ga ikad koristio, odlican je.
SM Player je poceo da mi brljavi pre neki dan sam od sebe. prilikom pustanja klipova random nestane onaj bar gde se prikazuje trajanje filma i gde su kontrole pa sam ga uklonio.

treba mi neka preporuka za dobar free uninstaller kao sto je Revo. njega koristim godinama i odlican je ali ne znam da li postoji neka adekvatna zamena.

evo da odgovorim sebi, nadjoh HiBit Uninstaller koji super radi i skroz je free.
testirao sam par programa i mogu samo da kazem da bolje radi i cisti od revo pro verzije :)
 
Poslednja izmena:
Sa korisničkim servisima možeš da radiš šta hoćeš. Sa sistemskim ne.
Ne čačkam msconfig, sve završavam iz menadžment konzole i registry-ja. Ne možeš sve direktno da porediš, imamo različit hardver, ali na mojim skrinšotovima ti je detaljan spisak.

Resio sam problem, hvala ti.

ovaj driver mi se prikazuje da ga nemam nije mi jasno koji je to,
BTHENUM\{00001801-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&0045
 
Poslednja izmena:
Pa čim počinje na BTHENUM, to je nešto od bluetooth dodataka. Moguće neki uređaj koji je privremeno bio zakačen na komp
Gugl mi kaže da pripada Broadcom čipovima, što ništa ne znači ako neznaš koja je periferija.
 
Nikakav drugi bluetooth nisam povezivao niti imam potrebe jer ima ga u sebi, jedini spoljni uredjaji koje sam prikljucivao su stampac i skener koji su bez bluetooth-a, bluetooth normalno radi, sve drivere instalirao driver.PNG, sta je ovo 45.PNG, nije mi jasno?!

Za sada ne osecam da ima bilo kakav problem ali me nervira da pored svih mogucih driver-a nema taj.
Da ga pustim da sam nadje ne znam kako bih moga da ga poteram jer je disabled update, osim onog rucnog "ruskog" update-a.
 
Poslednja izmena:
pokreni check for update pa stikliraj samo taj drajvrer da instalira ako ga pronadje. posle opet iskljuci i resen problem.
 
Rekoh da je neki uređaj privremeno bio zakačen na komp :)
Izgleda da je konstantno. Ti si svoje sistemske drajvere instalirao, ostaje ti za periferiju. Moguće da je recimo BT multimedijalna tastatura, možda mob, gugl kaže da čak i digitalni fotoaparat ima sličan način konekcije. Dakle periferni uređaj širih i nestandardnih mogućnosti.
Ne možeš iz win apdejta skoro nikada da nađeš takve drajvere. Dakle prvo vidi šta si povezao plavim zubom pa traži njegov CD ili onlajn drajver.
 
Vraćam se na win 7 pro, malo da odmorim od desetke, ionako za 775 (koji je i više nego star) leži Win7.
 
Imam dul boot win10 + win7, cistio sam laptop i sada se 10-ka se pokrece normalno a 7-ica nece, tera me u recovery, kada odem normalno da podigne 7-cu krene i restartuje pa ponovo ponudi recavery, kada odem na recavery krece kao da ce da ponovo instalira OS, sta da radim, da ne zeznem nesto, da li da idem na recavery ili nesto drugo?
 
Izgleda da si zdrndao boot fajlove pa zato neće. Trebalo je da napraviš malu particiju od 100MB na početak hard diska koji koji koristš za butovanje krstiš je kao Primarnu, Aktivnu particiju. Ja imam triple boot(pro, pro for workstation i Server insider 2019) nekada i više operativnih sistema sa Linuxom pride i moraju se dobro uskladiti.
 
Ovo je ono sto imam, sve je radilo normalno, i sada butuje, samo sto kada izaberem na 7-cu desava se ono sto sam rekao.
device manager.PNG
 
Hiren's boot cd pa pod partition nadjes bootice aplikaciju ...iz nje otvoris BCD fajl koji se u tvom slucaju nalazi na poslednjoj particiji u folderu "boot" ...gore levo ces imati pojedinacne zapise za win7 i win10 i ti obelezis win7 pa onda sa desne strane ukazes na putanju do win7 particije (druga u tvom slucaju) i do fajla "winload" ...sacuvas podesavanje i reboot u sedmicu. Sve ovo mozes uraditi i drugim programima poput EasyBCD npr.

Astal da blista bejbi!
 
BootICE radi i na regularnom windows-u, ako zatreba. Skoro kao da je boot.ini. :)
 
Da li to na ovaj nacin treba da se radi? 7e.PNG ako je tako, kako da nadjem taj BCD file?

Kada Hiren's.BootCD.15.2.iso isbutujem i butujem dobijam sledece 20180409_091005.jpg
 
Nazad
Vrh Dno