Šta je novo?
...
e da, kad sam vec pobrojao ova 2-3 programcica, evo jos jednog umesto winrar-a i 7z-a. mnogo brze radi i izgleda. free je i bez bloatwarea:
https://www.zipware.org/screenshots.shtml

Pa 7-zip je open source, i kompaktniji od od ovog. (I manje šaren :d). Što se tiče brzine, zavisi od stepena kompresije, i realno nema konkurenta u tom svetu.
Ali dobro je videti da se mnogi i dalje trude.

Da predložim i ja jedan, ako već nije negde pomenut
Double Commander
takođe open source. Neke opcije čak i bolje nego TTC, ali dotični je i dalje tata za sve.
 
Poslednja izmena:
par puta sam vudeo negde da dosta hvale 7z i da navodno koristi sva jezgra ali meni je radio bas sporo i koliko se secam isto je blokirao celo okruzenje kao i winrar dok nesto ne otpakuje. ovaj zipware mi je odlican.
jeste malo saren u startu ali moze sve lako da se podesi tako da sam ga doterao da bude ok :)
neka bude slobodno malo tezi, imam masinu, bitno mi je da najbolje i najbrze radi.
otpakivao sam isti fajl od oko 4gb.

sto se tice small playera, nije valjda da imas 32bit sistem?

e dobro si me podsetio za neki tc/dc ili slicno. to cu taman sutra...

ima li neki dobar mali tool za prikazivanje network brzine u tray-u?
instalirao sam neki ali mi je nekako ruzan.
 
Poslednja izmena:
Nikad i nigde nisam imao problema sa 7-zipom. Naprotiv.
Naravno, u poslovnom okruženju moraš da koristiš plaćene ili open source varijante, tako da sam ih kroz dugi niz godina pročešljao sve moguće :D
Službeni lap mi je 32-bit (datira iz 2011-e), na njemu teram i onlajn muziku (pssssst). Za ono što tamo radim poslovno i ne treba mi bolje, kada dođe vreme za zamenu...biće druga priča.
Inače koristim i neznam sam koliko kompjutera, laptopova, servera, mobilnih...sa svim aktuelnim sistemima od XP-a na dalje :)

Šta kažeš za DC?

Eh, da. što se tiče torent klijenta, preporuka za Tixati. Takođe open source, postoji i portabl, cross platform, (i što je bitno, prolazi kroz kompanijski fajervol i AVP i dlp :)).
 
Poslednja izmena:
ja sam nesto kao resio da sredim windows i svedem sve na minimum tako da ostanu samo programi koje koristim i da budu besplatni jer mi ne treba nikakva piraterija ili nesto sto se placa. na meku sam 99% legalan i imam sve kupljeno dok mi je za windows nekako uvek bilo zao da platim pa trazim free alternative, a nije da ih nema.
 
Za network speed koristim gadget. (NetworkTraffic). Isto sam ih isprobao gomilu, ostao na ovom.
 

Prilozi

  • NetworkTraffic.7z
    46.5 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
imam rainmeter i mali widget u gornjem desnom uglu pa ne bih da pravim cirkus. ok je i ovaj sto sam skinuo, nalazi se u tray-u.

ja sam dosta dugo koristio Deluge na sva 3 sistema i bio je ok ali sam od skoro presao na qbittorrent i odlican mi je za sada. inace sam isprobao gotovo sve sto postoji od klijenata.

DC je ok, pogledacu taj deo sutra kad budem za kompom.
na meku koristim transmit koji sam kupio i malo probao forklift 3 pa cu da uporedim sa njima. mada ne treba mi nista posebno, dovoljna mi je dual window opcija i to je to.
 
Uf...ubi me ovaj RU update, traje....i traje....i traje...., brze sam instalirao OS.

BokiPK@ sta koristis za pdf obrasce od besplatnih programa, da moze da popuni namenski formular, sta za skener, ako koristis?

Da pitam jos nesto, imam razne fajlove koje sam zavukao po raznim budzacima a i nazivi su im poveci i sada imam problem, ne mogu ni da ih otvorim, ni da ih
pomerima ni da ih aktiviram, ni da uradim rename, sta mi je ciniti kako da ih vratim u normalu ima li nacina u win ili neki live ubuntu ili sta vec?
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim sebi, moze preko live Ubuntu.
Posto mi je prvi sada win 7, ako instaliram win 10 na drugu particiju da li ce sam da napravi dulabut, koji ce biti primarni OS i gde ce se nalaziti boot?
 
...BokiPK@ sta koristis za pdf obrasce od besplatnih programa, da moze da popuni namenski formular, sta za skener, ako koristis?
...Da pitam jos nesto, imam razne fajlove...sta mi je ciniti kako da ih vratim u normalu ima li nacina u win ili neki live ubuntu ili sta vec?

I dalje FoxitPDF Reader. Sa tim što upravo isprobavamo ovih dana PDF X-Change.
Za skenere njihov drajver. Kenoni profi su u pitanju, mada HP ima najbolji softver što se toga tiče.

Možeš preko bilo koje live distribucije da čupaš fajlove i rešavaš probleme, kao što si se već snašao. Ali Win bazirani boot diskovi imaju mnogo više korisnih alata, ubedljivi broj jedan za te stvari mi je SergejStrelec.
 
ja sam instalirao sumatrapdf i skroz mi je ok. mada ne radim nikakvo editovanje ili skeniranje. na meku imam PDF Expert za neki casual editing.

pronadjoh jos jednu korisnu alatku:

https://quest-app.appspot.com/

inace se jutros tek setih kad si pomenuo widget i dodao u rainmeter-u opciju i za networking :)
nije neko umetnicko delo ali za sada je super i ne koristim vise poseban alat za to.

Capture.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, sumatra je ok.
X-change, možda za nijasnu bolji. Sada su objedinili X-Change Editor/Viewer, tako da se koristi samo jedan. Ali može i dalje da se skine starija viewer verzija, ekstra je brz.
I ja volim minimalistički desktop :)

E, da. Open Source image viewer
ImageGlass

Za malo ozbiljnije bakćanje sa slikama:
Gimp Photo Editor - Gimphoto portable (gimphoto-24.1.zip), malo se teže nalazi na netu, ali ga i dalje ima.

Forsiram portable varijante "težih" opensors programa u poslovnom okruženju, bezbednije su i praktičnije.
 
sad sam bar isprobavao image viewer-e :)
instalirao sam, podesio shortcutove i ostavio neki Imagine koji tezi 1MB :)

http://www.nyam.pe.kr/dev/imagine/

sad cu da isprobam i ovaj tvoj.

opet pominjem mek ali posto mi je on primarni sistem, na njemu imam affinity photo i designer za neko ozbiljnije editovanje iako ih jos uvek ne koristim ozbiljno.
bili su na nekom popustu pa sam pazario oba.
inace ima mnogo dobrih tutorijala na tjubu i affinity photo je mnogo mocan alat koji opusteno menja photoshom i adobe bloatware.
ima ih i za windows ali se naravno placaju:

https://affinity.serif.com/en-gb/photo/


slucajno naleteh juce na ovaj sajt pa baci pogled posto gotivis portable varijante:

https://portableapps.com/


zanimljiv je image glass ali ne mogu da nadjem opciju da prikaze sa leve strane folder content i izlista mi sve slike iz foldera kao sto ima ovaj Imagine tako da ostajem pri ovom svom koji radi kao munja :)

izvalio sam da mi je postao jako zanimljiv retro izgled i lightweight free programcici u zadnja 2-3 dana od kako cackam windows :)
 
Poslednja izmena:
Ah, pa nema browser view funkciju, čist pregledač. Baš zbog toga i jeste preporučljiv u već pomenutom okruženju.
Imagine je freeware, ne open sors, - edit - mada nema limita koliko vidim.

Ma, onaj ko je ikada koristio neki portabl sofver naravno da zna za pomenuti sajt :D
Daaa, light/compact isl su stvarno fine verzije za 95% korisnika.
 
Poslednja izmena:
ja iskreno i nisam neki veliki ljubitelj open source-a tako da mi to nije presudno za program koji odaberem.
super je imagine, kad se doda malo neke sive background boje bude ok. takodje i par shortcutova i eto ga odlican lightweight pregledac koji ima sve :)

e pa ok onda, verovao sam da znas za sajt ali rekoh da ipak prosledim jer sam ga ja juce "pronasao" :)

mislim da sam instalirao sve sto bi moglo da mi zatreba za sada tako da ne diram vise nista. evo jos jednog programcica za brzinski audio editing i necu vise da spamujem. isprobao sam nekoliko slicnih i svi su gadni ili puni reklama. ovaj je skroz ok i kad se namesti neka kul boja barova bude skroz kako treba:

http://www.wave-editor.com/
 
Nisam ljubitelj, ali OS programi nemaju nikakve reklame i jedini su izbor u poslovnom okruženju. Dakle, nemaju alternativu (ne računam slučajeve kada je striktno naznačeno da su free i za biznis upotrebu).
Za notepad++ sigurno znaš, MPC-HC classic isl, i ide još preporuka, ako ti treba
- softver za rezanje diskova - cdrtfe, pored uvek popularnog i nezamenljivog IMGBurn-era
 
Poslednja izmena:
Ima li neki od tih laganih image viewera opciju blur za određeni na primer selektovani deo slike?
 
Ah, pa to je već i editor. Takvi nisu lagani, ili koriste dodatke koji su teži od samog softvera i po 5 i više puta :)
 
Poslednja izmena:
@AG.KGB
ja sam na brzinu nasao da moze blur cele slike na Imagine-u. instaliraj pa probaj. na dnu ssajta ima i nekih pluginova ali ih nisam isprobao jer mi ne trebaju.

@BokiPK
ok, ako je za poslovnu upotrebu, to je onda drugo. meni je za kucnu varijantu sve jedno :)

znam za notepad++ naravno ali je on bas klot. isprobao sam tonu editora, od atoma, bracketsa i svih ostalih free pa sve do komercijalnih. na windowsu imam sublime text 3 a na meku Coda 2 koja mi je broj 1 ali je macos only...

video player je SMPlayer, uz neki skin skroz dobro izgleda.

hehe, disk ne pamtim kad sam zadnji put video a cd romove nemam godinama. na ova dva kucista koja sad imam i nemapredvidjenog mesta za sc/dvd rom ali hvala svakako :)

ako se setim da mi nesto zafali pisem ;)
 
sad sam se smorio zato sto je ovaj Net Limiter 4 test verzija od mesec dana. ne znam kako sam to propustio juce, bio sam umoran pa verovatno nisam video...

sad moram da trazim neku alternativu koje izgleda da nema... videcu kakav je Glass Wire free verzija... on je jedini slican koliko znam...

hmm, i on moze samo trial... ako neko zna bilo sta slicno neka pise :)

nadjoh zamenu, free je skroz, bez reklama i ruzan za sve pare ali radi odlicno i ima ono sto mi treba kad se ukljuci u podesavanjima:

https://www.privacyware.com/personal_firewall.html
 
Poslednja izmena:
GlasWire je više informativnog karaktera nego nekakav fajerwol inače Privacifajervol koristim od kada znam za sebe i najbolji je ne davi aplikacije već samo reguliše saobraćaj imaš i Freefirewal u kombinaciji. Odličan je i Comodo fajerwol i ZoneAlarm jedino što on voli ponekad reklame da izbacuje dok Comodo ne
 
meni je bio super glass wire, radio je jako slicno little snitchu i lepo izgleda ali se posle nekog apdejta cudno ponasao a i mnogo bi mi bilo da kupujem i njega za windows pa sam trazio free resenje.

probao sam free firewall ali nikako nisam uspeo da pronadjem kako da dodam manuelno odredjeni program.

privacy firewall mi je bio nekako najmanje zlo, nema reklama, skroz je free, jeste da ima jako ruzan interfejs kao i gomila toga ali radi posao. malko mozda i previse smara ali neka, bolje i tako nego da sve propusta :)

comodo, zone alarm i ti malo kao poznatiji su me upropastili. puni su bloatwarea, nekako tromi i nezgrapni. sveo sam sve na minimum, sve je lightweight, radi ekstra brzo i radi samo ono cemu i sluzi.
nikad nisam voleo neka pakovanja 2u1 ili 3u1.
 
Hm. Šta će ti uopšte firewall? Ali ajd' to je stvar ličnog afiniteta, više nego potreba.
TinyWall?
 
pa neka navika. ne treba mi uopste na windowsu, ne koristim ni antiviruse. jednom u 2 meseca skeniram malwarebytesom ali nikad nista nije nasao.
isprobao sam sve te firewallove koji postoje za windows i ni jedan nije bio kompletan i jednostavan tako da sam ostavio ovaj pomenuti. skroz mi je dobar i net limiter ali ne bih nista sad da kupujem ili se sluzim narodnim verzijama...

na meku koristim dugo little snitch i nekako sam navikao da me nesto pita da li hocu nekom programu da dozvolim komunikaciju sa netom pri pokretanju... tako da je vise navika nego neka potreba.
mozda ga i obrisem ali neka ga cisto za pocetak malo da isprobam.
 
Poslednja izmena:
Sta je sa K-Lite Codec Pack Mega, da li su i dalje aktuelni, nekada su bili?
Sta je predlog za video player, MPC, pot playere ili vlc, ili ...?
 
Poslednja izmena:
ja ne instaliram nista od kodeka odavno i otvara mi sve formate. skoro svaki plejer danas instalira i potrebne kodeke.
od plejera sm player a malopre sam instalirao i mpc-hc koji je isto odlican mada je bas klot.
 
Poslednja izmena:
Sasvim su dovoljni LAV filters, mada ih K-Lite Codec Pack Mega ima u sebi zajedno sa MPC-HC plejerom
Gledano čisto kroz "težinu" i broj klikova :), K-Lite je lakši od zbira pomenuta dva, tako da - da, i dalje su vrlo praktični.
 
Šta fali VLC playeru? Ne oslanja se na Windows Media framework niti na direct show, već sve codece ima u sebi integrisane (vlc je frontend za ffmpeg) i pušta sve video formate na planeti bez dodatnih egzibicija.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno