Šta je novo?
Imaš i Win 8.1 kao opciju, probaj tako, a onda drži update uključenim.
 
Preporucujes mi win 8 kao bolju solucuji u odnosu na win 7?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Manje se bakćeš nego sa Win 7, jedino moraš da instaliraš nešto za start meni.
Što se mene tiče ja bih stavio Win 10, ali pošto imaš problem s njim, onda ti je to jedna od alternativa.
 
Ne bih ni 8 instalirao. Verujem da je ona tebi super mada, sedmica mi je za sada ok. Instalirao sam brda update i proslo je relativno brzo sve. Video sam na ovom sajtu lepo objasnjenje sta raditi posle instalacije windows 7 pa cu malo i to da ispratim.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
win defender se iskljucuje? Da li se koristi jos nesto pride, tipa Malwarebytes...
 
to zavisi od tebe, ja ne koristim ni jedan, povremeno instaliram malwarebytes skeniram ali nikad nista nije nasao.
ako znas sta radis i normalno koristis komp onda ti ne treba nista od toga.
trebao si da instaliras simplix, sve bi ti sam sredio.
 
Sta da instaliram od antivirusa u win 7,

Uopšte nisu potrebni ti Pro/Premier/Ultra/Giga/Turbo i slični AVP-i. Teška glupost koja se još i plaća
Za kućnog korisnika su savršeno dovoljne FREE verzije, sada ih svaki izdavač nudi. Godinu dana besplatni apdejtovi, produžavaš period u tri klika, iz godine u godinu

Druga stvar su poslovni korisnici koji se deru.
A sasvim je treće pitanje što ti oni nude zaštitu od ovoga, onoga bla bla....i naplaćuju čim mogu
Kućnom korisniku treba web/mail/file zaštita i ništa više. Naročito u Srbiji ;) A i šire.
 
Poslednja izmena:
Edit
izbrišite, dupli post, dvaputaklik na odgovor dok je satić vrteo i vrteo..
 
Poslednja izmena:
to zavisi od tebe, ja ne koristim ni jedan, povremeno instaliram malwarebytes skeniram ali nikad nista nije nasao.
ako znas sta radis i normalno koristis komp onda ti ne treba nista od toga.
trebao si da instaliras simplix, sve bi ti sam sredio.

Cemu sluzi taj simplix ?
Office mi je iso, koju app za instalaciju koristit, ne vidoh da ima sistemski za iso?
 
simplix je skup svih potrebnih apdejtova za win7. uklonjene su provere procesora pa ti nece izaci greska ako imas cpu novije generacije, iskljucena telemetrija i ostalo ms smece. tako da iskljucis apdejt a pokrenes rucno simplix. naci ces ga lako na forumu.

za iso probaj neki daemon tools ili sta znam, sta hoces, sve jedno...
 
Ma kakav daemon tools. Postali su preglomazni i opterećujući
Za jednostavno mauntovanje, ako vam ne treba ništa od dodatnih funkcija (95% slučajeva) probajte WinCDEmu-4.0, ima i portabl varijanta
Mali, kompaktan, besplatan
 
e hvala za ovo, isprobacu. zardjao sam skroz sa programima za windows.

sad se setih da sam ga 2-3 puta ranije koristio kad sam pravio instalaciju za win7 za skylake pa sam morao zbog necega da menjam drive letter.
ali uopste se nisam setio da ga ostavim za mountovanje iso fajlova :)
 
Poslednja izmena:
na desetci mozes da mauntujes iso bez ikakvog dodatnog software-a. samo kazem :p
 
radi ovaj WinCDEmu kao munja, upravo ga instalirao. hvala jos jednom :)
 
Molim i drugi put :)
 
Uopšte nisu potrebni ti Pro/Premier/Ultra/Giga/Turbo i slični AVP-i. Teška glupost koja se još i plaća
Za kućnog korisnika su savršeno dovoljne FREE verzije, sada ih svaki izdavač nudi. Godinu dana besplatni apdejtovi, produžavaš period u tri klika, iz godine u godinu

Druga stvar su poslovni korisnici koji se deru.
A sasvim je treće pitanje što ti oni nude zaštitu od ovoga, onoga bla bla....i naplaćuju čim mogu
Kućnom korisniku treba web/mail/file zaštita i ništa više. Naročito u Srbiji ;) A i šire.

Za win.defender u win 10 kazu da je dovoljan, i stvarno nisam imao nikakvih problema. Koji je tvoj predlog, sta je ono sto je potrebno od zastite za win 7, konkretno koji progami? Odavno nisam koristio win 7, zato i pitam.

* hvala za WinCDEmu-4.0 portable.


Zamolio bih, sto se tice simplix-a, moze li neki link koji upucuje na tu temu sta i kako, ono sto sam gledao na ruskom je?
Da li moze preko simplix-a da se zadrze driver-i koje sam instalirao rucno da ne dodje do toga da ih update win 7 pregazi?
 
malko sam sredjivao windows jer ga nisam skoro pokretao i trazeci neki krsteni simple firewall "otkrio" odlican free programcic koji radi kao little snitch na meku a to mi je bas i trebalo:

https://www.netlimiter.com/products/nl4

nadjoh i mali domaci simpatican audio player od svega 600kb pa sklonih aimp sa masine. obzirom da ne cuvam muziku na hardu i on mi je overkill :)

http://www.igorware.com/small-player

@nesa07

skini simplix sa ovog linka:

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

instaliraj ga, kad zavrsi restartovace masinu i pokrenuti disk cleanup da pocisti sve ostatke i to je to. uskoro ce valjda nova zvanicna verzija. nece da ti dira drajvere, instaliraj ga slobodno, nije to win 10 :)
 
Poslednja izmena:
Simplix zakon, iskljucis win update da ti ne skida nepotrebne stvari. U simplixu su valjda sve bitne zakrpe. Super stvar.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Koji je tvoj predlog, sta je ono sto je potrebno od zastite za win 7, konkretno koji progami? Odavno nisam koristio win 7, zato i pitam.

Zamolio bih, sto se tice simplix-a, moze li neki link koji upucuje na tu temu sta i kako, ono sto sam gledao na ruskom je?
Da li moze preko simplix-a da se zadrze driver-i koje sam instalirao rucno da ne dodje do toga da ih update win 7 pregazi?

Pa ako si već bacio oko na Avast, slobodno koristi njihovu Free verziju. Samo, od onih 27 opcija koje nude prilikom instalacije savršeno su dovoljne tri
- file shield, web i mail. Može i browser security extension
ostale zaobiđi.
Nažalost, iako je nekada važio za jedan od "najlakših" antivirusa, i dalje zauzima jako malo ram-a, ali je zato njegov UI postao težak. Danak napretka.
Koliko god da razglabaju u temi "Koji AVP...", koristi onaj na koji si navikao, i pamet u glavu :)

Simplix nema veze sa drajverima, to je skup korisnih (i manje korisnih) sistemskiha apdejta oslobođenih telemetrije isl. Ne dira ti ništa od softvera niti od vozača, naravno.
Naravno da je sajt na ruskom, oni su kreatori, dok apdejtovi, naravno, nisu zavisni od jezičkog paketa koji si instalirao.
 
malko sam sredjivao windows jer ga nisam skoro pokretao i trazeci neki krsteni simple firewall "otkrio" odlican free programcic koji radi kao little snitch na meku a to mi je bas i trebalo:

https://www.netlimiter.com/products/nl4

nadjoh i mali domaci simpatican audio player od svega 600kb pa sklonih aimp sa masine. obzirom da ne cuvam muziku na hardu i on mi je overkill :)

http://www.igorware.com/small-player
...

Da, netlimiter je simpatičan program, ako ti je stvarno potreban
Hmm, taj small player me neodoljivo podseća na foobar2000 :) Samo što vidim da je iskljućivo za x64 OS.
 
Poslednja izmena:
ima i nezvanican 18.2.18 pack ali ga nisam probao. kaze da trenutno ima nekih problema sa martovskom verzijom pa ce da kasni...

inace, na mydigitallife forumu ima svakakvih magija. danas sam listao teme i zabolela me glava kakvih sve toolova ima :)
mada sve mi radi kako treba pa ne bih da popravljam nista.

evo ko hoce da proba, okacen je link u #237 postu:
https://forum.simplix.ks.ua/viewtopic.php?id=468&p=10

@BokiPK
pa navikao sam na ovakvu vrstu programa i vec duze vreme trazio nesto slicno za windows kao LS na meku. ovaj je odlican, nema bloatware kao 80% programa koje sam danas instalirao i isprobavao.

odlican je SmallPlayer :)
probaj ga, nista ne kosta. ne instalira se, kopiraj ga negde i izvuci shortcut.

e da, kad sam vec pobrojao ova 2-3 programcica, evo jos jednog umesto winrar-a i 7z-a. mnogo brze radi i izgleda. free je i bez bloatwarea:
https://www.zipware.org/screenshots.shtml
 
Poslednja izmena:
@nesa07

skini simplix sa ovog linka:

http://forum.oszone.net/thread-257198.html

instaliraj ga, kad zavrsi restartovace masinu i pokrenuti disk cleanup da pocisti sve ostatke i to je to. uskoro ce valjda nova zvanicna verzija. nece da ti dira drajvere, instaliraj ga slobodno, nije to win 10 :)

Da li je to ovo 1.PNG i bez ovoga 2.PNG?

Da li ovo trebam raditi, stim da je instaliran nov sistem sa svim unentim rucno driver-ima bez udate, mislim nece mi nista pobrisati?!
 
kliknes na levo polje da skines ili na ovo magnet ako hoces preko torrent clienta. nece da ti dira drajvere, ovaj apdejt je i bolje da odradis kad je cist sistem.
 
nema on veze sa tim i to je vec no no na forumu.
 
samo dok ga skines, posle toga ne.
ja mislio ti si vec zavrsio...
 
Nazad
Vrh Dno