Šta je novo?
odlicno. probacu kad budem u igraonici pa javljam dal sam resio problem. hvala druze!
 
probao. resilo mi je problem za sada. stim sto mora da ostane instaliran na kompjuteru. ako se obrise, izbaci opet gresku. Hvala!
 
dll error Win7 64

Ne znam da li je već bilo ovakvo pitanje (u pretrazi nisam našao), ali ovo me izlude više.

Mislim da se ovo pojavilo posle nekog update windowsa. Inače imam win7 64-bit.

Prilikom podizanja windowsa prvo mi iskoči prozor sa ovom greškom : msvcr120_clr0400.dll error. Ja to lepo ugasim sa OK i sve to ne bi bio problem da se to posle ne odnosi na razne procese po windowsu, kao recimo, neće da radi virtuelni drajv, neće da čita ISO fajlove, neki programi odbijaju da se pokrenu itd.
Potražim rešenje na netu i nađem nekoliko solucija za popravku ove greške na koju se mnogi žale. Pokušam po uputstvima da rešim problem i napravim HAOS. Došao sam do toga da više ne mogu ni da podignem windows. Rezervnu kopiju nemam niti mi je uključen "system restore" i na jedvite jade posle cele noći i diska sa windowsom uspem da povratim sistem ali je ostala i dalje ova greška. Sada ne smem ništa više da pokušavam, a reinstalacija windowsa od 0 mi ne pada napamet jer imam svari koje bih morao da instaliram ponovo celih 2 dana. Da sada radim back-up sistema isto nije pametno jer ću dobiti kopiju sa ovom greškom što ne rešava problem.

Da li je neko imao ovakav problem i zna li neko rešenje za ovo?
Ako nekome znači, mogu da okačim screenshot ovog prozora sa greškom.

Nemojte me samo kritikovati što nisam na vreme radio back up jer sam svestan te svoje greške.
 
Probaj da reinstaliraš VS 2013 redistributable I .net framework. Ono CLR u imenu ukazuje da ima veze sa. Net framework-om, dok 120 ukazuje na visual studio 2013 runtime.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Sama dll biblioteka nije toliki problem. Ono što jeste je "RunUpd.exe" i startuje se sa sistemom. Ne izgleda legitimno. Proveri putanju, da li je to uopšte deo nečeg i slično. Za sada je sreća u nesreći, što ne radi, na neki način.
 
Imaš GA ploču?
Deinstaliraj njihov apdejter
 
Imaš GA ploču?
Deinstaliraj njihov apdejter

Da, imam GA ploču H97M-HD3
Deinstalirao sam sve app od GA, nisam mogao da nađem samo apdejter iiiiiiiii..... nema više ove greške !!!:happy:
Nisam isprobao sad da li će raditi ono što nije htelo, ali šta ću sada izgubiti bez ovog GA paketa aplikacija? Ako ima nešto bitno što moram da imam od njih, da li mogu ponovo da ih instaliram ali selektivno i da izbegnem samo taj updater ako on pravi problem?

Šta se ovde desilo i u čemu je ovde u stvari bio problem?

Puno HVALA !!!:Klanjanje
 
Nećeš da izgubiš ama baš ništa :)
Sa diskova proizvođača neophodni su ti drajveri. Ostali sadržaj je tu u reklamne svrhe (antivirusi, bekap softver isl) i kao demonstracija mogućnosti i šminka (monitoring, superčardž, fast ovo/ono....). Šta ti objektivno treba od svega toga?

Pa desilo se to da neki od njihovog softvera zahteva dodatne biblioteke za rad. Možda si prevideo tokom instalacije, možda Expres instaler nije lepo povukao...

Molim i drugi put :)
 
Hmmmm, greške više nema pri podizanju sistema, tj. win je ne prijavljuje, ali softver koji nije radio ne radi i dalje. Pri startovanju nečeg od softvera pominje se i dalje da postoji ova greška Msvcr120_clr0400.dll.
Ne bih više da čačkam po windowsu po uputstvima sa neta kao prošli put, jedva sam ga povratio u život, a komplet reinstall mi je tek muka da uradim, trebaće mi 3 dana da vratim sve što mi treba na kompu, a pitanje je i da li mogu da vratim sve jer imam programe za berzu i Forex koji nemaju mogućnost snimanja back-up-a, a konfigurisao sam ih po malo oko godinu dana da bih sada imao ono što mi treba.
Šta da radim?
 
Deinstaliraj .Net Framework koji imaš u sistemu, pa instaliraj verziju 4, ne noviju od toga.

Koji softver ti inače ne radi?

edit: @sasdrake, to mu je već predloženo par postova iznad :)
 
Poslednja izmena:
Ne radi mi , recimo, Daemon tools, Alcohol, PowerISO itd. uglavnom software za virtuelni drive, neće da se pokrenu i ne mogu da iz njih učitam .iso fajlove, onda mi ne rade neki video playeri, onda Audacity za obradu zvuka itd.

Što se tiče .Net Framework verzije, poslušao sam predhodni savet, reinstalirao ga i ubacio verziju 4.7.1. Ne vidim da ima novija verzija od ove.
C++ Visual Studio 2013 sam već instalirao.
 
Pa rekoh ne najnoviji, naprotiv :) 4.0
Hmmm, ne vidim vezu između navedenih sofvera sa dotičnim dll-om, ali...
Ostaje ti sada da probaš neki registry cleaner, možda i da ubaciš manuelno dll u system32 folder...
 
Ako instaliraš 64-bit, skini te 64-bit LAN ništa više.
 
Da 64-bit instaliram. Zar ne bi trebalo sata drivere i amd drivere da instaliram takodje? To mi zvuci kao osnovno za osposobljivanje portova ili gresim? Kako ce mi zvucna raditi? Koristim komp pretezno za gaming ne znam da li je to bitno.
 
Poslednja izmena:
Možeš da instaliraš čipset drajvere, i audio ako ih sam ne skine prilikom update.
 
Možeš da instaliraš čipset drajvere, i audio ako ih sam ne skine prilikom update.
Ok hvala. Jos jedna stvar, da li treba da ubodem ssd hard u 6GB/s sata portove ili su oni standardni dovoljni? Posto imam na maticnoj te neke kao extra.
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E ok sad cu da ga povezem. Skoro sam saznao da u biosu treba da se podesi da hard disk radi u ahci modu a ne u IDE. To je neka maltene opste poznara stvar a ja pojma nisam imao za to. I onda sad reko da proverim da li postoji jos neka banalnost za koju ne znam...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imaš i UEFI ploču, što znači da podržava Secure Boot, tako da bi bilo dobro i da koristiš noviji OS.
 
Probao sam sa desetkom, nekako je jedno vreme sve radilo bolje, ko da je kompjuter prodisao, a onda su krenuli apdejti, krenuli neki cudni procesi, krenuo winfows da zahteva konstantno manervisanje da bi sve islo normalno za sta nisam imao energije. Ali hvala na predlogu.
A je l postoji nacin da se isforsira update na win 7? Da mi ne razvuce update na par dana.
Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne treba ti windows update, isključi ga.

Treba ti samo Simplix package i završio si stvar.
 
Vec sam usao u proces manualne instalacije. Mada mi to zvuci prakticno. Videcu sta je pa za ubuduce.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Umesto gubljenja od najmanje nedelju dana ručno, plus moraš znati koji su update-i beskorisni aka špijunski, kod Simplix-a ćeš izgubiti nekoliko sati, kad je HDD u pitanju, pa ti vidi.
 
Nazad
Vrh Dno