Šta je novo?
@DarkMagician

dajem savete iz licnog iskustva nakon sto sam se par puta opekao 10-kom.
update se gasi zbog telemetrije i guranja novijeg windowsa na silu. vise verujem pijanim rusima koji rade simplix.
defender je samo jos jedna stetocina u sistemu. sve moze da se namesti da radi, ne treba mi njihova podrska i marketing.
inace koristim vec neko vreme 7-icu na skylakeu koja skroz ok radi bez ikakvog antivirusa.

evo ti ovde kako da napravis instalaciju 7-ice za skylake:

[YOUTUBE]d_zPIGrFypI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Taj procesor je inače Kaby Lake. Preporučuješ čoveku da upada u prave probleme, zbog izbegavanja nepostojećih.
 
[YOUTUBE]DDR5qiwDrV0[/YOUTUBE]

ok, neka poslusa tebe onda, nemam nista protiv... izneo sam samo svoja iskustva...
 
Poslednja izmena:
Simplix je isto to što ti daje Microsoft samo sa kašnjenjem, i treba ručno da radiš (zašto bi ovo ikada želeo da radiš, osim u slučaju nove instalacije). Samo pogledaj zaključak iz tog videa od 4:30.
Neću da idem u flejm, ali na Windows 10 možeš da odložiš novu verziju do godinu dana, što je sasvim dovoljno, a bugfixing nema nikakavog rezona izbegavati.
 
Jeste za Kaby Lake preporuka Windows 10 ali uz malo muke moze i Windows 7 , Windows 7 po defaultu nema genericke drivere za USB 3.0/3.1 pa USB portovi nece raditi ako se ne moduje ISO fajl za instalaciju.
 
@Dark Magician

nije isto, u simplixu nema telemetrije :)
mnogo je lakse da pokrenes simplix nego da cekas dan kada ce krenuti apdejt na 7-ici i jos toliko dok se skine i instalira...

ok, covek kaze da mu 10-ka radi ok, ja sam postavio video jer je moguce instalirati 7-icu bez icije podrske.

sve je ok, neka koristi ko sta hoce. kad vec moram da instaliram neki win, onda ce to biti 7-ica.
10-ka je prelila casu posle onih sarenih kvadratica po ekranu prilikom boota, cini mi se da je to doneo CU update, tako da me nece vise videti sta god da bude...
 
Simplix nema ni namernog ograničenja za procesore i slićnih koještarija.
 
Kako se vraća na normalan prikaz slika u taskbar? Veće se kocke koje su jedna do druge, i kada pređem mišem preko slike/kockice u taskbaru sa jedne na drugu odmah se prikazuje slika na ekranu, bez da moram da kliknem kao sada, i nisu jedna ispod druge kao na slici? Nadam se da me razumete, slika je u prilogu.
 

Prilozi

  • 2017-10-28_113506.jpg
    2017-10-28_113506.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 72
To je to, vrati se na Aero temu. Hvala.
 

Prilozi

  • 2017-10-28_121429.jpg
    2017-10-28_121429.jpg
    82 KB · Pregleda: 77
Ne mogu da otvorim ni jedan folder na desktopu, permissions i sve ostalo izgleda u redu. Folderi se otvaraju normalno kada odem na C:\Users..... Desktop. Admin account.
 
Ništa, samo ne reaguje uopšte, kao da nisam ni kliknuo na njih. Posle toliko godina ovo prvi put vidim.
 
Da ti nije neko napravio screenshot ekrana pa stavio kao pozadinu a ikonice sa desktopa posakrivao?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ha, ha ha... Ne, nije moguće a ne bi ni ostalo radilo a sve ostalo radi izuzev otvaranja foldera i to samo na desktop-u.
 
Da ti nije neko napravio screenshot ekrana pa stavio kao pozadinu a ikonice sa desktopa posakrivao?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

HA HA HA !!!!! ovo je dobra ideja!!!!!

BTW da se vratimo na problem, i ja sam imao slican problem, stim sto je meni foldere otvaralo sa desktopa ali nista od programa nije htelo da otvori... bez javljanja gresaka, kliknem onda se obelezi ikona, ali na dva klika ili na enter se nista ne desi... pokusavao sam i ja sa raznim podesavanjima user prava, i svasta sam nalazio na netu kao resenje, ali na kraju sam uspeo sa restore na neki prethodni datum koji sam imao... i radilo je... nikad se nije vratio taj problem...
 
Popravio sam, sfc /scannow. Nasao greske i restartovao, sada radi kako treba.
 
Pozdrav svima, zamolila bih vas za pomoć, pisaću skroz laički pošto se nisam sa ovime pre susretala.
Naime, kada sam kupila kompjuter instalirala sam windows na SSD, a HDD je bio unallocated, to sam onda rešila uz pomoć gugla. Pre par dana prilikom apdejta komp skroz zakuca, trepće, nema ikonica, ne funkcioniše ništa, šta god da uradim ne vredi. Reinstaliram sad windows opet na SSD, kad ono HDD opet unallocated. Ono što mene zanima jeste - šta da radim sad a da sačuvam sve što imam na HDD-u, smem li opet da guglam da ga "alociram" ili treba nešto posebno da uradim? Mnogo su mi bitni podaci na njemu pa se cimam, valjda nije već otišlo sve dođavola.
 
Može jedno glupo pitanje, da li može w7 na ovaj hp g6 2ev84es ili mora da se ide na w10?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ako ima drajvera, može svuda. Ako nema onda je za slikanje.
 
Da li zna neko kako da editujem ISO Windows 7 tako da mi posle instalacije Windows 7 pagefile i hiberfile budu iskljuceni , zato sto mi posle instalacije Windows 7 pagefile i hiberfile budu cak 18GB imaju , ko ima 16GB rama pagefile i hiberfile su mu cak preko 20GB.
 
Poslednja izmena od urednika:
za 10-ku ne znam nista jer sam je odavno batalio i ne pada mi napamet da se vracam na nju.

najbezbolnije je da se vratis na 7-icu, iskljucis apdejt, instaliras rucno simplix i uzivas:

http://forum.oszone.net/thread-257198.html
 
Ericm, postavio sam pitanje u drugoj temi, hvala ti puno u svakom slucaju, javicu se ukoliko se odlucim za taj korak :)
 
Pojavilo mi se na desktopu "Test Mode Windows 7 Build 7601"
U cintrol panelu stoji da je activated.
 
proveri bios i bateriju,ume da se desi kad sa ahci moda se vratis na ide,a to se najcesce desi resetom biosa.sa ide na ahci se vracas tako sto podesis ahci,udjes samo u safe mode,resetujes i to je to.
 
cao. imam problem sa win7 na g4560 procesoru i h110m ploci. sve instalira ok, apdejtuje se normalno, oem kljuc je u pitanju i sve radi okej, ali mi na svakih sat vremena izbacuje poruku unsupported hardware. kako da se resim toga?
 
Nazad
Vrh Dno