Šta je novo?
Koji je Hardware id za taj touchpad?

touchapd.PNG

Probaj na google da ga nadjes.
 
E ne znam jer nije moj laptop,drugaru sam instalirao sistem, nisam bas imao vremena da vise cackam, nego me samo interesovalo ako neko zna jel ima neka blokada mozda da ne moze win 7 il sta.. Hvala u svakom slucaju!
 
Nije blokada, nego verovatno ne radi jer je rađeno da radi na 10. Zašto uopšte menja OS...
 
Interesantno iskustvo sa Simplixom:

Win 7 kod klinca,pokrenuo,instalirao sta je trebalo i posle restarta kaze Win: usled hardverskih promena Win kljuc je privremeno blokiran.Kontaktirajte podrsku
 
Pozdrav,

izvinjavam se ako je off topic.. Naime, Asus VivoBook X541S nov laptop, sa precision touchpadom je u pitanju. Windows 7, pa i Windows 8.1 ga uopste ne registruju, ne radi ni tokom instalacije, ni nakon, radi samo na Windows 10, pa me zanima ako neko zna jesu ovi precision touchpad-i blokirani za koristenje osim na Windows 10. Znam da nisu pisani driveri za win 7,ali zar ne moze da radi touchpad ko svaki drugi?!

U biosu bi trebalo da imaš podešavanje da radi kao obican touchpad



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U biosu bi trebalo da imaš podešavanje da radi kao obican touchpad



Sent from my iPhone using Tapatalk

Gledao sam i bios, ima samo Internal Pointing Device enable/disable, probao i to ali nista. Jedino sto mi pada na pamet je da su ovi precision touchpad-i samo za Win10, mada mi nije jasno da ne moze ni Win8.1 al ajde..
 
Jel si probao ATKACPI driver da instaliras pre touchpada na sedmici ili na 8.1?
 
Probao i onaj sto je dosao na disku za Win10, i skidao ATK Package za Win7, 8.1 al sistem ne registruje kao da uopste ne postoji touchpad na laptopu.
 
Cudan problem nakon sveze instalacije win7 sp1.Pojedine instalacije koje pokrenem jednostavno krene prvi prozor za instalaciju koji nestane posle 3 sek i kao da je nisam ni pokrenuo.Zatim na pokusaj instalacije drajvera neki instalira normalno za neki kaze nemoze da formira temp.fajl, neki cak prijavi da nema dovoljno hardverske podrske, na pokusaj instalacije neceg skinutog sa neta isto ovo ili cak prijavi da je zip7 prestao sa radom, proverim i nema ga uopste u sistemu.....gremlini ili...
 
koliko su pouzdani oem kljucevi?
ima ih na netu za par € ali sam procitao i da su mnogi ilegalni pa postoji opasnost da se pojavi poruka posle nekog vremena da je win deaktiviran...
planiram da instaliram sistem za rad i ucenje pa ne bih da se cimam sa aktivacijom iako znam da ima leka za to...
 
Pozdrav, da li mi neko može pomoći u vezi sledećeg:
Pokušavam da podesim parametre u "Registry editor" da bi mogao win telefon da vidim kao "mass storage", sve je OK dok ne dođem do podfoldera "USB". Međutim, u njemu nema podfoldera "VID_045E&PID_04EC&MI_00" gde bi trebao da podesim parametre. Kako da rešim ovaj problem?
 
dajte neku normalnu mejl aplikaciju. probao sam mailbird i deluje mi kao najmanje zlo ali je jako ruzan i nepregledan. trazim nesto kao airmail ili spark na meku...
 
instalirao sam kiwi for gmail cisto da mogu da otvorim mail i na winu. za mailbird na dosta mesta kazu da sakuplja sve podatke tako da sam odjavio gmail acc i obrisao... ne verujem da ne postoji normalna aplikacija za mejl na windowsu...
 
na kraju cu da instaliram taj outlook kad nema normalnog lightweight resenja...
 
za outlook 'ladno mora da se iskljuci Google 2-Step Verification... nasao sam neki em client i zavrsio sa njim, nemam zivaca vise da se drndam sa prozorima...
 
Kupio nov komp, na starom 10 i vise godina gazio xp pa sad jel moze neko da me uputi malo? nzm koji windows? gde da ga skinem? sta nakon instalacije da instalira i koja podesavanja da cackam?
 
Koji ti je računar u pitanju? Ne treba ništa posebno da čačkaš.
 
instaliraj win 7, iskljuci apdejt i skini simplix update pack. naci ces sve na netu. ako je novija masina bez usb 2, moraces da ubacis drajvere za to...
 
G4560/h110m/8 gb/1 Tb...a i na xp sam sa oficijalnih skidao drajvere a koja je razlika izmedju 10 i 7 gugl kaze da je 10 brzi za igrice sto mi treba ali da nije stabilan kao 7?
 
Jeste stabilan, i stavi Windows 10, jer ćeš samo sebi da praviš probleme sa Windows 7 nije zvanično podržan.
Takođe uradi UEFI instalaciju i upali Secure Boot nakon toga u UEFI/BIOS.
 
Ovde, pokreni media creation tool i kaži da hoćeš ISO, zatim skini Rufus, izaberi taj iso i izaberi UEFI installation.
Za aktivaciju je tvoja stvar, piraterija je ovde zabranjena, imaš i temu za jeftine ključeve od par evra.
 
Poslednja izmena:
a imas i win 10 official hate thread :)
 
Video sam da je los windows 10 jer hdd i cpu dize na 100 usage sistem stalno obradjuje/salje neke podatke... koliko sam shvatio nema resenje za to osim da se instalira win 7
Nisam znao precicu tamo samo jos da pitam kad dignem windows sta ubacujem pored drajvera? malware, Av ili je defender dovoljan?
 
sa 10-kom nikad ne znas sta ce da pokvare apdejtom i ruzna je.
ne treba ti nikakav av ako znas sta radis, iskljuci i defender, samo povremeno skini i izvrti malwarebytes
 
Windows 10 koristi HDD da optimizuje u pozadini, u principu kada budeš mogao da uzmeš SSD uzmi ga, hard disk ti koči računar drastično na bilo kom OS.

ericm daješ samo štetne savete iskreno, niti se update gasi, niti ima potrebe da se gasi Defender, niti je Win 7 bolja opcija za računar koji nema podršku za isti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno