Šta je novo?
Neće više da izbacuje. A update radi redovno, to je osnovna stvar, pa tek onda AV i slično.
 
Jos jedno pitanjce...
Posle update mi se javio problem, izbacuje poruku "atkex_cmd.exe stoppedworking"
1.JPG

Naso sam kojekakva uputstva...

Jedno kaze da : "I've found no ill effects from deleting (or moving) the ATKEX_cmd.exe file from the following directory:

C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA

Once deleted/moved/renamed, I no longer have errors at startup and I tested the Realtek Control Center as well as unplugging speakers and headphones and plugging back in to ensure everything still seemingly worked. No issues thus far."

Da radim ovo, da preimenujem "ATKEX_cmd.exe" ?
Mene nece pogadjati brisanje i preimenovanje ovog "ATKEX_cmd.exe" ako koristim neku drugu zvucnu karticu, npr. SB Z.
 
Verovatno neće ništa da se desi. A možda i da ih obrišeš pa instaliraš najnovije ako te ne mrzi.
 
Koja je ono oznaka za W7 update koja nam je blikala i obavestavala nas da mozemo sa W7 besplatno preci na W10?
Da li se ona uopste jos javlja i da li je moguce sada preci?
U stvari ja bi da sprecim pojavlivanje te opcije jer ne zelim na W10 ... pa zato pitam da ne skidam i taj update.

Ajde kad pitam, koliko je bitno uraditi update zbog ovog "poslednjeg" virusa?

Isključi windows update.

Zaista nema više potrebe za njim. Pre svega, jer među updates ima sličnih gluposti, poput onih za w10.

Samo Simplix Package i miran si.
 
Poslednja izmena:
Ma ja to odradih peske zbog najnovijih sigurnosnih zakrpa... ne bi da mi zakljucaju komp... podatke...
Dizanje samog os sa imidža je lako ali sta ciniti ako mi uleti ovaj najnoviji "bravar", ostase 3 hdd za brisanje onda...
 
ja koristim simplix od kad sam instalirao 7-icu po preporuci @sam633 i sve radi ok. instalirao sam danas i neka 3 apdejta koje poslednji simplix donosi.
 
Gde da skinem poslednju sigurnosnu nadogradnju da instaliram offline? Mislim na ransomware, valjda su izbacivali nešto. Ili je dovoljan Simplix Package koji pominjete? Bio je neki sajt, ali ga izgubih.
 
Gde da skinem poslednju sigurnosnu nadogradnju da instaliram offline? Mislim na ransomware, valjda su izbacivali nešto. Ili je dovoljan Simplix Package koji pominjete? Bio je neki sajt, ali ga izgubih.
To je u okviru martovskog security patcha iz ove godine. Pretrazi Microsoft update catalog.
 
Gde da skinem poslednju sigurnosnu nadogradnju da instaliram offline? Mislim na ransomware, valjda su izbacivali nešto. Ili je dovoljan Simplix Package koji pominjete? Bio je neki sajt, ali ga izgubih.

http://update7.simplix.info/

Nažalost, izgleda da nema više direktnog download-a, samo magnet link.

Klikni na Загрузите UpdatePack7R2.
 
Dobro nije W7 ali je Vista u pitanju , svako jutro izbaci baloncic da ima neko azuriranje ja ikliknem i ovo vrti non stop...

Capture.JPG

Ima neki lek za to?
 
Poslednja izmena:
Obrises sadrzaj iz C:Windows/SoftwareDistribution/Download, pa pokusas ponovo. Nazalost, ponekad ni to ne radi.
 
@NevisStarShine, @sam633, hvala ljudi.
 
Jedno pitanje u vezi instalacije Windowsa 7.
Ubacim disk, restartujem računar, pritiskam F12, izaberem cd rom, itd. Počne sa onim Windows is loading files, to odradi, pa onda Starting Windows i onda
kada bi trebalo u 3. koraku da piše Setup is starting... na plavoj podlozi, meni bude plava podloga sva zamrljana, otprilke kao kad rikne grafička kartica.
Dvd nije, nov je, skoro sam ga kupio. Probao sam 2 različita diska, ista je situacija.
Probao sam i instalaciju preko fleša, isto se dešava. Da li neko zna šta bi moglo da bude?
 
Da ti nešto od hardvera nije ispravno...
 
Pa i ja sumnjam na to. Meni je računar inače radio normalno, nego sam napravio glupost pre par dana kad sam skinuo neki program koji je bio lažnjak i u njemu gomila virusa i malwera.
Mislio sam da mi je najlakše da odradim instalaciju, ali očigledno ima neki problem koji mi to ne dozvoljava.
 
A da li neko moze da objasni kako se skidaju update-i za W7 preko tog simplix-a.
Ovaj sajt je valjdaa ruskom jeziku i ne bih baš znao kako tu da se snađem...
Ako neko može da objasni kako to ide step by step za nas koji se prvi put susreću sa simplix-om.
 
A zašto sebi komplikuješ život? Uključi update od Win 7.
 
Koji ne radi. :d

A da li neko moze da objasni kako se skidaju update-i za W7 preko tog simplix-a.
Ovaj sajt je valjdaa ruskom jeziku i ne bih baš znao kako tu da se snađem...
Ako neko može da objasni kako to ide step by step za nas koji se prvi put susreću sa simplix-om.

Sve je ovde:

https://forums.mydigitallife.info/t...egrate-hotfixes-into-win7-distribution.45005/

Ako je Win7 na HDD, onda će potrajati par sati, ako je clean instalacija. Tako mora biti, zbog ogromnog broja zakrpa (samo prvi put). Najoptimalnije je oko 70-tak zakrpa po restartu, inače će trajati čitavu večnost. U tom duhu je i napravljen Simplix. Sve je automatski, nema potrebe za čupanjem kose. :D Dodatni je plus, što nema bespotrebnih zakrpa, koje ne služe ničemu.

Izlazi uvek uporedo sa zakrpljenim utorkom.
 
Poslednja izmena:
A zašto sebi komplikuješ život? Uključi update od Win 7.

Mozda je taj simplix obavezna stvar posto je prekinuta podrska za win7 ili gresim? Valjda i dalje MS gura kroz wu security zakrpe??

Jel skenirao neko taj Simplix sa nekim av-om, mogu tu svasta Ruska braca da ubace ... ko je napravio taj tool?
 
Poslednja izmena:
Mainstream support ended on January 13, 2015.
Extended support ends on January 14, 2020.
Installing Service Pack 1 is required for users to receive updates and support after April 9, 2013.

Da gle stvarno, zato nemojte blokirati WU.
 
Koji ne radi. :d



Sve je ovde:

https://forums.mydigitallife.info/t...egrate-hotfixes-into-win7-distribution.45005/

Ako je Win7 na HDD, onda će potrajati par sati, ako je clean instalacija. Tako mora biti, zbog ogromnog broja zakrpa (samo prvi put). Najoptimalnije je oko 70-tak zakrpa po restartu, inače će trajati čitavu večnost. U tom duhu je i napravljen Simplix. Sve je automatski, nema potrebe za čupanjem kose. :D Dodatni je plus, što nema bespotrebnih zakrpa, koje ne služe ničemu.

Izlazi uvek uporedo sa zakrpljenim utorkom.

OK ako je čista instalacija, ali ako nije...
 
Simplix koristam ga skoro 4-5 godina ali uvek ga integriram na install.wim nego da ga instaliram

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Svi patch-evi od SP1. (2011.)
 
Poslednja izmena:
Sve potrebne hotfixove 198 ukupno bez telemetrije

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ako nekome bude trebalo:

Windows detected a hard disk problem

Rešenje:

gpedit.msc
Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Disk Diagnostics
Disc Diagnostic: Configure execution level > Disable > Apply
 
Pozdrav,

izvinjavam se ako je off topic.. Naime, Asus VivoBook X541S nov laptop, sa precision touchpadom je u pitanju. Windows 7, pa i Windows 8.1 ga uopste ne registruju, ne radi ni tokom instalacije, ni nakon, radi samo na Windows 10, pa me zanima ako neko zna jesu ovi precision touchpad-i blokirani za koristenje osim na Windows 10. Znam da nisu pisani driveri za win 7,ali zar ne moze da radi touchpad ko svaki drugi?!
 
Nazad
Vrh Dno