Šta je novo?
0xc000007b sve zivo sam pokusao sta sam nasao na netu da uradim i nece da se sredi ova greska,izbacuje mi ovo kod igrica i movie makera ,pomagajte, preko nekog programa sam ubacivao dll delove u c/windows,update sa programom aio210 sve zivo i opet nece

Je li ti ovo ta greška:
The INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE bug check has a value of 0x0000007B. This bug check indicates that the Microsoft Windows operating system has lost access to the system partition during startup.

Instaliraj WhoCrashed da baci više svetla. Testiraj Hard disk i memoriju za početak.http://www.resplendence.com/whocrashed
 
evo je greska vezana za windows movie maker,isto tako nece mi ni 5 igrica koje sam pokusao,(dirt,grid,batterfild) dok recimo mortal kombat XL radi
,hard je nov kupljen,memorija,sve radi
 
Reinstaliraj najnoviji Directx, .Net Framework i c++ redistributable, ili probaj da reinstaliraš neku od igrica pa možda javi šta mu nedostaje.
 
C0..007b je mešanje 64bit i 32bit programa, odnosno 64bit program pokušava da učita dok koji je 32bitni jer je na tom mestu postavljen greškom.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam da li je bilo,posto update ubacuje "dijagnostiku",jednostavan cmd alat za remove:

Kod:
sc config DiagTrack start= disabled
sc stop DiagTrack
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener /f
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\SQMLogger /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Diagnostics\DiagTrack /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection /f
 
Poslednja izmena:
Ovaj
Kod:
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\SQMLogger /f
prvi put prijavljuje "partialy completed" dok drugi put prijavljuje "access is denied".
Command line je sa admin privilegijama.
 
koja je tacno procedura da instaliram win 7 na skylake?
palim m pc jednom u 15 dana na kratko i svaki put neki novi glupavi problem, jednostavno nesto prestane da radi ili krene konstantno da kresuje a apsolutno ništa ne diram.
pc mi sluzi samo da povremeno odigram neku igru sa steama i ne mogu da se mlatim sa njim...
 
Zašto jednostavno ne staviš Windows 10?
 
hvala ljudi, pogledacu ako nije neka komplikovana procedura...

@Dark Magician
10-ku i imam od pocetka i u zadnje vreme ne znam kad ce sta da otkaze a i plase me apdejtovi...
ne radim apsolutno nista na winu niti cu ikada pa mi treba neki normalan sistem za igre koji nece nista da me pita niti nudi neka ''poboljsanja" :)
 
Baš zato što je za igre, nemaš ni teoretski problem da te zezne. Ne brini oko update... Plus imaš DX12 i dodatne optimizacije.
 
ma problem je sto stalno nesto otkazuje i poblesavi bukvalno samo od sebe... pc apsolutno ne diram... zezala me je recimo mail aplikacija jer ne vidi attachmente, ajde to sam resio jer sam instalirao drugi program. onda recimo posle nekog apdejta nije hteo da mi dozvoli da odaberem operu kao podrazumevani pretrazivac. malopre pokrenem firefox koji krece konstantno da kresuje pri pokretanju. imam vise browsera koji mi znace da nesto sto radim povremeno pogledam kako izgleda preko njih i na windowsu jer ume da blesavi i ne skalira lepo...

ma ja kontam da je dx12 samo marketing, nisam ga ni pratio do sada niti sam osetio neka poboljsanja... jednostavno mi je win 10 totalno nepouzdan i za ovih par sitnica zbog kog ga upalim jednom u 2 nedelje...
 
I ja držim više browser-a. FF ti pre krešuje AV ili ekstenzija nego Win. Meni lično ima mnogo više smisla da središ kikseve na Win 10, nego da se bakćeš nameštanjem Win 7 na sistemu koji zvanično ni ne podržava.
Ali tvoj izbor.

edit:
DX12 nije marketing, ali zahteva mnogo truda i vremena od developera da optimizuju kako treba. Tako da će tek da se stvarno pokaže, trenutno većina igara ima na brzinu sklepano
pa se stvara pogrešan utisak.
 
Poslednja izmena:
e moguce je da kresuje zbog AV-a, cini mi se da mi je malopre bas njega trazio i rekoh ajde neka ga... e vidis, to me nervira kod windowsa, pojma nemam kad ce sta da zvekne... gledao sam ovaj postupak za 7-icu, izvodljivo je ali trenutno nemam vremena za to, posebno da opet sve stelujem i da se prisecam 7-ice ali bih svakako probao i sacuvacu uputstvo kad me 10-ka opet iznervira... sve su syebali i samo prave gore... ostacemo bez OS-eva...
 
jbt sta vise rade... imam licencirani kaspersky, dobio sam uz plocu i setih se kad si pomenuo da mi je malopre firefox trazio neku AV ekstenziju i kad je krenula da kresuje obrisao sam je. vraticu je onda posle bez ovoga.
w.defender mi je iskljucen zato sto imam kaspersky. razmisljao sam da pobrisem i iskljucim sve antiviruse ali nekako nisam siguran u to.

neka ga onda za sada ovako, ako mi se opet nesto zezne iskljucicu i win apdejt jer je stvarno previse da drndaju na dve nedelje po nesto...
 
Kaspersky ako nastavi da pravi problem, ugasi mu skeniranje web protoka, naročito presretanje HTTPS saobraćaja.
 
ne pravi on nikakav problem, niti je pravio... ali imam u vidu... imam novi problem sa firefoxom, nikako mi ne prihvata 1Password extenziju i prijavljuje neku gresku sa konekcijom... na kraju cu je ipak obrisati...

izgleda je nekako ostala ova AV ekstenzija iako sam obrisao firefox revo uninstallerom. ona i ne dozvoljava ovu 1password extenziju... fking disaster...
 
Poslednja izmena:
Kažem ti da je do njega. Ne znam kako Kaspersky ima opcije, sigurno ima da se onemogući ekstenzija. Nisi trebao da brišeš FF, jer će AV da doda ekstenziju čim instaliraš.
 
blage veze nemam sta se desava ovde :). iskreno nemam ni vremena jer sam uzeo da radim nesto i ucim. obrisao sam svakako firefox jer mi nije uostalom ni bitan pc za bilo sta osim za igre.

hvala ti u svakom slucaju ali ne zelim da se cimam i proucavam svakakve gluposti...
 
jbt sta vise rade... imam licencirani kaspersky, dobio sam uz plocu i setih se kad si pomenuo da mi je malopre firefox trazio neku AV ekstenziju i kad je krenula da kresuje obrisao sam je. vraticu je onda posle bez ovoga.
w.defender mi je iskljucen zato sto imam kaspersky. razmisljao sam da pobrisem i iskljucim sve antiviruse ali nekako nisam siguran u to.

neka ga onda za sada ovako, ako mi se opet nesto zezne iskljucicu i win apdejt jer je stvarno previse da drndaju na dve nedelje po nesto...

Disejbluj je u Fireofoxovom Add-ons manageru, a u Kasperskyiju idi u Settings -> Web Anti-Virus -> Additional Settings i isključi Autmatically activate Kasersky Protection extension in browsers.
 
nije ga bilo u firefox add-onsu a uneo sam bio negde u kaspersky-ju ovu stranicu za 1password ekstenziju kao white listu ali me i dalje nije pustao.
nema veze svakako, obrisao sam je.
 
Ne znam da li je bilo,posto update ubacuje "dijagnostiku",jednostavan cmd alat za remove:

Kod:
sc config DiagTrack start= disabled
sc stop DiagTrack
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\AutoLogger-Diagtrack-Listener /f
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\SQMLogger /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Diagnostics\DiagTrack /f
reg delete HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\DataCollection /f

Ovaj
Kod:
reg delete HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\WMI\AutoLogger\SQMLogger /f
prvi put prijavljuje "partialy completed" dok drugi put prijavljuje "access is denied".
Command line je sa admin privilegijama.

Mislim da svi znamo, kako se ono kaže:"Bolje sprečiti, nego lečiti".

Deinstalirajte ove zakrpe i stavite na hidden:

http://www.msfn.org/board/topic/173752-how-to-avoid-being-upgraded-to-win-10-against-your-will/
 
Juče mi se nekoliko puta dešava, problem sa pucanjem interneta.
Pukne mi net preko LAN na PC, internet u Ubee (SBB skalamerija od rutera) radi kao i wifi. Kliknem na X gde sam obeležio plavim X:


Tada krene da vrti nešto, radi i na kraju izbaci ovo i sve proradi:


Predpostavljam da nije do neta jer on radi, već neki sukop IP adresa u sistemu. Koristim i Unified Remote server na PC ako je bitno, služi za kontrolu PC sa mob preko wifi mreže.
 
Sledeca situacija:

Napravio particiju (ssd) za Win7 (gpt) , instalirao ga, na drugoj particiji je w10..
Win7 je instaliran, kada upalim komp lepo mi otvori boot manager i odaberem win 7 , vrti onaj win logo i stane pa opet vrati tj restartuje komp--
W7 u safe modu isto nece...

Menjao sam iz ahci u ide i opet nece... isto zaglavi.

Probao ove komande isto nece ...

bootrec.exe /FixMbr
bootrec.exe /FixBoot
bootrec.exe /RebuildBcd

Neki predlog?
Nebih se ja cimao sa win7 da mi ne treba - testiram neki HW da vidim kako ce da se ponasa na w7 ...
 
win764.jpg
jutros mi ovo iskoci kad sam upalio komp, ovo mi se prvi put desava. windows 7 64 bita, ne znam sta znaci ??
 
Sledeca situacija:

Napravio particiju (ssd) za Win7 (gpt) , instalirao ga, na drugoj particiji je w10..
Win7 je instaliran, kada upalim komp lepo mi otvori boot manager i odaberem win 7 , vrti onaj win logo i stane pa opet vrati tj restartuje komp--
W7 u safe modu isto nece...

Menjao sam iz ahci u ide i opet nece... isto zaglavi.

Probao ove komande isto nece ...

bootrec.exe /FixMbr
bootrec.exe /FixBoot
bootrec.exe /RebuildBcd

Neki predlog?
Nebih se ja cimao sa win7 da mi ne treba - testiram neki HW da vidim kako ce da se ponasa na w7 ...

Možda da ugasiš Fast boot i Secure Boot u biosu ako imaš te opcije.

Startup repair, sa window instalcijom:
https://www.sevenforums.com/tutorials/668-system-recovery-options.html

Možda da proveriš/prepraviš boot meni, ako ima nešto da neštima tamo, sa Easybcd, iz 10-ke.

Moguće da fale drajveri sa gpt, najnoviju instalaciju si stavio?
 
Sledeca situacija:


Menjao sam iz ahci u ide i opet nece... isto zaglavi.


Neki predlog?
Nebih se ja cimao sa win7 da mi ne treba - testiram neki HW da vidim kako ce da se ponasa na w7 ...

Pre svega, to menjanje AHCI/IDE nakon instalacije OS-a nikako nije dobra ideja. Drugo, kombinacije Windowsa i instalacija starijeg nakon novijeg takodje nije dobra ideja - jedno je teorija, drugo praksa. W10 ima dovoljno problema sa samim sobom, samo mu jos treba naknadna instalacija Win7..
 
Možda da ugasiš Fast boot i Secure Boot u biosu ako imaš te opcije.

Startup repair, sa window instalcijom:
https://www.sevenforums.com/tutorials/668-system-recovery-options.html

Možda da proveriš/prepraviš boot meni, ako ima nešto da neštima tamo, sa Easybcd, iz 10-ke.

Moguće da fale drajveri sa gpt, najnoviju instalaciju si stavio?

Iskljucio sam fast boot iaovako je fast dovoljno :D
Startup repair ne pronalazi problem :D

Da najnoviju, mislim da je dovoljno ponzant lik koji je pusta na torrentima :D
Windows 7 SP1 X64 12in1 OEM ESD en-US Jan 2017 {Gen2}

Probacu sa easy bcd , nesto da cacnem ... malo mi cudno da win 7 ne podrzava gpt ? kako je uopste prosla instalacija?

@NevisStarShine meni treba savet u vezi w7 koji nece da butuje normalno sa druge particije a ne popovanje o w10 (koji kod mene radi bez greske).
Koristio sam i pre istu kombinaciju sa jednog ssd-a i dve particije W10/w7 pa je sljakalo besprekorno ... tako da...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno