Šta je novo?
Potrajaće malo, valjda ćeš imati strpljenja. :D
 
Poslednja izmena od urednika:
hvala.

inače, igrao sam se sa operativnim sistemima (imao hackintosh, pa os x na mac miniju, xp, vistu, sedmicu, probao w8 i w10, mnogo linux distribucija) i najprijatnije iskustvo sam doživeo sa mac minijem. nikakvih problema od samog starta (jedino sam menjao ssd umesto klasičnog diska zbog brzine). sve je fluidno, odmah otvaraš programe u kojima radiš, ms kao da namerno pravi cake da non-stop korisnici moraju da budu uz računara i da nešto istražuju, popravljaju, brinu o operativnom sistemu itd.

sada stavljam bratu ovaj os, sledeći put ga nagovaram da uzme bilo šta sa os x-om i problem rešen.

edit: završilo za manje od pola sata ;)

hosting immagini
 
Poslednja izmena:
evo sada je završio :)

jedino je napravio mali problem kod mcshield-a:

free image hosting
 
Poslednja izmena:
Simplix moze i da se integrise sto je jako dobro ja ga koristim od 2010godi kada se prvi put pojavio i uvek sam pravio offline integrisanje pa zatim instalacija

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Treba isključiti sve antiviruse i rezidentne security programe kod tako većih update-a. Ako baš i ne spreče update onda ga bar uspore dosta.
 
Pozdrav ljudi imam jedan problem. Kad pokrenem masinu kod log in user ekrana mi stoji "The RPC server is unavailable". Da li neko ima predstavu o cemu se radi i kako da resim to?
 
pozic, na ssd iskljucio sam defragmenaciju, system restore, indexing, cak i onaj win update ali u services stopirao i disejblovao - prema tome zasto on u toku dana u prosku pojede 100-200 mb na hardu? tipa ujutru imam recimo 47.2 sad uvece bude 47 i tako stalno? hvala
 
@nes* zaboravio si pagefile.sys virtuelnu memoriju na disku koja se puni i prazni po potrebi OS-a ako se ne varam.
 
^ mislio si na ovo da uradim > sdsdadasdsdasdasdasd.jpg ?
 
Zato sto skine 200mb dnevno ne znam zbog cega a ionako je mali.
p.s ali necu da cackam nista vise kad zagusti i ako, ide reinstal ili 10tka.
 
Poslednja izmena:
Ovde šteluješ.
 
Pozdrav ljudi. Kod mene problemi vec dva meseca, ne znam sta je u pitanju pa mi treba neki savet. Ovako... BSOD dobijam neretko, absolutno svi programi pucaju (close program i check online bla bla prozorcic), u Firefoxu izbacuje This tab has crashed i kad idem na restore, ponovo ucitava sve tabove, mada pukne i ceo firefox, igre nekada rade po 2 sata , a nekada cesto pucaju na desktop, windows update daje gresku 0x0800.... Guglao sam je i moze biti svasta. ni jedan antivirus ne mogu da pokrenem posle instalacije.Samo stoji na loading. Skenirao sam sa AVG i kaspersky ceo HDD kod drugara, kao i sa nekim malware/adware programom i nema nista. Instalirao sam razlicite windowse i uvek ista prica. Dve stvari su mi nejasne, prva na HW monitoru mi je 5V grana 3.9V, dok su druge dobre, HDD se ne gasi i sve radi ok, i druga pustio sam memtest86+ i nasao mi je (ako se ne varam ) 65565+ gresaka... (ako je to to). Dok onaj Win Memory diagnostic tool ne prijavljuje nista. Neka pomoc?
 
Probaj sa drugom memorijom ili ako imas dve memorije, probas sa jednom pa sa drugom (i pojedinacno ih testiras u memtest86+ i goldmemory testu).
 
Ako je mem test našao vidi koji je modul, testiraj prvo jedan pa drugi. Onda onaj ispravan stavi u slot neispravnog modula čisto da proveriš da nije slot crko. Ako je do modula kupi odgovarajući i zameni.
 
Ljudi jel moze Win 7 da instalira ispravke preko Wifi-ja?
Vrti mi ono "provera azuriranja" vec pola sata i nista ne izbacuje,ni da moze,ni da je prekinuto.
 
Simplix
 
Umesto prvog može i KB3177467 (September 2016 Servicing Stack Update), jer služi kao zamenska nadogradnja za April 2015 update. Isto tako funkcioniše i kao prerequisite za April 2016 Convenience Rollup, probano.
 
posle instaliranja win7 preko ovde objasnjenog programa ne mogu da ukljucim update... u control panelu sam namestio svaki dan da skine a kasnije da ja odlucim da li cu instalirati... kada god ukljucim update moze da vrti ceo dan i nista ne izbacuje dok ga ja ne prekinem,jel zna neko zbg cega je to
 
Kratko pitanje za korisnike Simplixa - jel' držite uključen win update posle instalacije ili samo pokrećete nove buildove kada izađu?
Vidim da gasi nepoželjne zakrpe, ali to je sve za unazad (tj. samo one koje su ranije izašle) da Win ne skine i njih, šta se dešava sa ovim novim sistemom za ažuriranje?


PS. Ne znam da li ima već posebna tema, ali mi deluje da bi ovo vezano za Simplix i WU na čistom reinstaliranom W7 moglo da se izvuče u novi thread i postavi za sticky. Čitao sam unazad i dosta ljudi je dolazilo da pita istu stvar.
 
Od pre par dana se pojavila greska sa volmgr i jednostavno nema leka nego da stavim pagefile. Inace u radu nema nikakvih problema, ali me nervira cinjenica da je skoro 3 godine sve funkcionisalo bez problema. Dakle nije bilo pagefile-a i nije bilo greske, a sad moram da vratim pagefile koji je 20mb i problem je resen. Isto je write an event to the system log cekiran koji je nekima problem resavao. Ne znam u cemu je fazon, gremlini mozda
 

Prilozi

  • error.JPG
    error.JPG
    77.7 KB · Pregleda: 108
Cisto da javim da ovo pucanje aplikacija bilo je iskljucivo do RAM-a. Ubacio drugi, radi bez greske.
 
0xc000007b sve zivo sam pokusao sta sam nasao na netu da uradim i nece da se sredi ova greska,izbacuje mi ovo kod igrica i movie makera ,pomagajte, preko nekog programa sam ubacivao dll delove u c/windows,update sa programom aio210 sve zivo i opet nece
 
Skini official win i reinstaliraj,da se ne patis,ako si vec sve probao...
Meni je bilo slicno,.net frame mi je pravio problem
 
sistem sam skinuo koji je ovde na sajtu objasnjen preko onog programa cista instalacija,izgleda me neki program zeza + sto mi je x64
 
Nazad
Vrh Dno