Šta je novo?
napisi tacnu verziju Win-a koji je instaliran na masini
 
^^ Ja sam ga to već pitao, ali uzalud.
Pitao i odustao.. ako se njemu ne da odgovoriti i meni je mrsko izaći u susret i pomoći...

Gore sam bio napisao, mislio sam da ste već pročitali, u pitanju je win 7 Ultimate sp1 64 bit na laptop računaru.
Naravno skinut sa torrenta kao svakom (ili većini valjda). Na desktopu sve ok što se tiče jezika
Izvinite na kasnom odgovoru. Posao je takav.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
dentista
Skini legalan iso fajl Windows 7 Ultimate pa onda instaliraj srpski paket pa tek kasnije piratski aktivator koristi , nemoj ove gotove piratske modovane iso fajlove da koristis.
 
Ne moraš ga skinuti sa torrenta, možeš ga legalno skinuti od Microsofta (idi na moj profil i zaviri u teme koje sam otvorio).
Nije garancija da je do budženog instalera to što ti se dešava ali isto tako nije ni isključeno...

Ma vazda problem sa laptopom, evo na desktop nikakav ispad sa 7-com. Kod svih laptopova koje sam primetio cim instaliras sp1 bio 32 ili 64 bit sistem nesto se poremeti, nebitno koliko star bio uredjaj.
 
dentista
Skini legalan iso fajl Windows 7 Ultimate pa onda instaliraj srpski paket pa tek kasnije piratski aktivator koristi , nemoj ove gotove piratske modovane iso fajlove da koristis.

ne bih rekao da je modovan, (ako mislis na onu aktivaciju posle instaliranja onda jeste), ali opet kazem na desktop radi top na laptop je uzas. probacu preko iso ili od poolmaker-a da preuzmem file.
 
1233.jpg neka pomoc?
 
^ batalio nocas, nakon danasnjeg paljenja da cuknem u drvo :D radi nasao je 6 komada i neke optional jezike bla bla sto nisam instalirao hvala
 
Da li neko zna sta je najbolje uraditi ako je serijski broj za Win 7 prakticno izbrisan sa COA stikera na laptopu? Radi se o jednom od 2 caletova laptopa na koji bih da reinstaliram Win 7, ali prakticno nema stikera. Guglao sam malo i prakticno svasta se predlaze i iskustva su razlicita. Laptop je Toshiba, i recimo nekima sa istim problemom su predlagali "kontaktiraj Toshibu", ali onda Toshiba ih uputi na MS, MS na Toshiby i tako u krug. Cisto da dodam i to da recovery particije nema tako da to nije opcija.
Samo na jednom mestu sam video tipa instaliras Win 7 (onaj koji je originalno i bio na laptopu) i to bez serijskog broja, onda kad treba da se aktivira, zoves MS, objasnis situaciju i oni ti to aktiviraju.

Sad zaista ne znam, pa pre nego se upustim u to preko vikenda, rekoh ajde da vidim ima li neko ko bolje zna ili je vec prosao kroz ovo.
 
kupljen ključ za windows 7 professional sp1 (retail). skinuo, instalirao sa fleša (http://forum.benchmark.rs/showthrea...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a). aktivirao bez problema.

ne radi update od samog starta.

šta učiniti?

sve sa neta pokušano. više puta restartovao lap, prelistao mnogo internet stranica u potrazi za rešenjem i odustajem.

s obzirom da je ključ kupljen ovde na forumu (bez fiskalnog i kutije) da li zvanjem microsofta oni to mogu da srede daljinskim putem (preko team viewer-a ili kako već preuzimaju daljinsku kontrolu nad računarom) i da li mogu da imam problem ako pitaju gde ste kupili, kada...?

stavio sam na bratov lap, instalirao sa hp sajta sve drajvere. instalirao sve legalne programe (libre office...), pa ne bih sada ako im dam ključ da oni kažu "deaktiviramo ključ zato što niste kupili u radnji" ili nešto treće.


https://postimage.org/index.php?lang=italian
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna sta je najbolje uraditi ako je serijski broj za Win 7 prakticno izbrisan sa COA stikera na laptopu? Radi se o jednom od 2 caletova laptopa na koji bih da reinstaliram Win 7, ali prakticno nema stikera. Guglao sam malo i prakticno svasta se predlaze i iskustva su razlicita. Laptop je Toshiba, i recimo nekima sa istim problemom su predlagali "kontaktiraj Toshibu", ali onda Toshiba ih uputi na MS, MS na Toshiby i tako u krug. Cisto da dodam i to da recovery particije nema tako da to nije opcija.
Samo na jednom mestu sam video tipa instaliras Win 7 (onaj koji je originalno i bio na laptopu) i to bez serijskog broja, onda kad treba da se aktivira, zoves MS, objasnis situaciju i oni ti to aktiviraju.

Sad zaista ne znam, pa pre nego se upustim u to preko vikenda, rekoh ajde da vidim ima li neko ko bolje zna ili je vec prosao kroz ovo.

Imas programcice sa kojima vidis kljuc tj serijski sa kojim je nstaliran Win i pri reinstalaciji ukucas i to je to.

https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/
 
Imas programcice sa kojima vidis kljuc tj serijski sa kojim je nstaliran Win i pri reinstalaciji ukucas i to je to.

https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

Pardon, zaboravio sam da napomenem da i ova opcija otpada, jer mu je instalirana "narodna verzija" win 7. A ja sa time necu da se zezam. Znam za keyfinder programcice i pomogli su mi par puta. Ovde mislim da zaista preostaje ili da probam da kontaktiram Toshibu ili MS. Zato sam ono mislio, iako sumnjam, ali ima li kojim slucajem neke trece opcije?
 
Imas programcice sa kojima vidis kljuc tj serijski sa kojim je nstaliran Win i pri reinstalaciji ukucas i to je to.

https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

E, pa sad sam se setio necega. Imam prijateljev laptop koji prodajem na eBay-u za delove jer mu je crkla maticna. Na njemu postoji COA sticker ali nije Toshiba vec neki drugi brend. Ja bih rekao da su oba Win 7 home edicije 32 bit, i ako jeste, da li mogu da koristim kljuc s tog laptopa na ovu Toshibu koja radi?
 
To zavisi od drzave u kojoj zelis da aktiviras,tj od njihovih zakona.
 
Ti stvarno ocekujes da znam zakone drzave u kojoj zivis? :D

To ti treba da znas,ne ja...
 
Ti stvarno ocekujes da znam zakone drzave u kojoj zivis? :D

To ti treba da znas,ne ja...

Ne ocekujem ja nista, niti sam te pitao kakvi su zakoni u Americi. Nismo se razumeli, nista dovoljna je eto pomoc ili nagovestaj sto si rekao da je to regulisano nekakvim zakonima, pa sad kako bude.
 
Jap,pogresno sam te razumeo...

MS fura politiku da oni diktiraju i ogranicavaju korisnika u smislu ako si kupio lap,PC ili OEM kljuc,da to vazi samo za jedan uredjaj tj tu maticnu i tacka.
Onda su neke drzave (tipa Nemacka jos 2000-te) rekle ne mere to tako i donele posebne zakone o SW gde je taj OEM kljuc tvoj i radis sa njim sta hoces tipa intaliras na koji god hoces uredjaj ili ga prodas gde ce novi vlasnik koristiti kako on zeli...

Znaci,takav zakon treba da proveris...
 
Uobičajena rešenja za zabagovan windows update su na donjem linku. Probaj pa vidi.
www.howtogeek.com/247380/how-to-fix-windows-update-when-it-gets-stuck

prvo je izbacivalo jednu grešku, posle mnogo urađenih stvari, prikazuje drugu (0x8007005). i za tu drugu sam mnogo stranica prelistao, sve pokušao i ništa.

windows update diagnostic uvek izbacuje grešku, a windows update non-stop prikazuje isti ekran bez završetka:

https://postimage.org/index.php?lang=italian

odoh da reinstaliram sistem.
 
Jap,pogresno sam te razumeo...

MS fura politiku da oni diktiraju i ogranicavaju korisnika u smislu ako si kupio lap,PC ili OEM kljuc,da to vazi samo za jedan uredjaj tj tu maticnu i tacka.
Onda su neke drzave (tipa Nemacka jos 2000-te) rekle ne mere to tako i donele posebne zakone o SW gde je taj OEM kljuc tvoj i radis sa njim sta hoces tipa intaliras na koji god hoces uredjaj ili ga prodas gde ce novi vlasnik koristiti kako on zeli...

Znaci,takav zakon treba da proveris...

Evo, posle punih 1h provedenih na liniji sa MS tehnicarem, probao je svasta i posto mora da me i on nije razumeo isprva (koristio je onaj keyfinder), i svasta je isprobao, cak sam jednog momemnta zvao i toshibu, ali posto se dugo cekalo na vezi ovaj iz MS-a pricao sa svojim sefom i generisali mi novi kljuc. E da, a bitna stvar jer da mi je prvo trazio dokaz da sam kupio laptop sto je suludo jer je bar 7 godina star, a drugo kad sam mu to objasnio, trazio da vidi kako je COA stiker obrisan i to sam mu pokazao. Tako da je to to.

Inace da sam video ovaj post sinoc, pitao bih ga za to sto si napomenuo, ali nema veze sada. Mozda drugi put ako ih opet budem kontaktirao za bilo sta :D.
 
Hajde ovako.

Skini SLIC Toolkit.

Ako je sve u redu, odnosno da je aktiviran kao OEM:SLIC (biće zeleno), to je to.

Onda možeš sačuvati ključ i sertifikat. Na flash-u, recimo. Ili negde drugde.

Instaliraj novu kopiju Windows-a 7, izdanje, odnosno edicija mora biti ista kao i prethodna.

Pokreni CMD kao admin i aktiviraj windows sa dve komande:

Kod:
slmgr -ilc X:\*.XRM-MS

gde je X: flash ili medijum, gde je već sačuvan sertifikat, a * ime sertifikata.

Kod:
slmgr -ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

gde je XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX sačuvani ključ proizvoda.

Pošto su ti izgenerisali ključ, koji će verovatno aktivirati windows kao OEM, ali ne kao OEM:SLIC.

OEM:SLIC je offline aktivacija, koju uvek možeš napraviti, a sam SLIC je kupljen zajedno sa računarom.

@makiacaveki

Ne treba ti windows update, treba ti samo simplix package.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno