Šta je novo?
Dali taj simplix radi i na visti?!
 
Što se updatea tiče, ugasi WU servis, restartuj VM, a onda instaliraj ova dva KBa

KB3020369
KB3125574

Ponovo upali WU servis, i pusti Windows Update da se završi.


Pozdrav, ja se izvinjavam sto ovako upadam, jer nisam isao unazad da vidim sta je ovde bio problem.

Moj problem je da na nekom laptopu s cistom instalancijom Win 7, "checking for updates" traje beskonacno. Probao sam po netu da vidim i nije mi bas najjasnije sta da uradim. Koliko vidim, ovaj citirani post je izgleda bio za virtuelnu masinu, jel tako? Da li moze isto resenje da se primeni i za regularni Win 7 (Pro 64-bit edicija)?
Hvala unapred.
 
Može.
 
Instalirao sam samo prvi KB fajl jer u opisu drugog nešto piše da je za network, pa sam ga preskočio. Moguće da sam pogrešio jer opet deluje da ono proveravanje ide u nedogled. Sad sam van kuće i ostavio taj checking pa ako i dalje traje kad se vratim instaliracu i taj drugi KB ako je ipak bitan.
 
Instalirao sam samo prvi KB fajl jer u opisu drugog nešto piše da je za network, pa sam ga preskočio. Moguće da sam pogrešio jer opet deluje da ono proveravanje ide u nedogled. Sad sam van kuće i ostavio taj checking pa ako i dalje traje kad se vratim instaliracu i taj drugi KB ako je ipak bitan.

Evo skinuo sam taj drugi KB3125574 (oko 400+ MB) i pokrenuo fajl. Evo vec par minuta prozor na kome pise "Searching for updates on this computer" samo stoji i nista. Dodje mi da instaliram ceo Win 7 opet. Nego za to mi treba oficijelni ISO OEM jer laptop ima nalepnicu sa COA win 7 brojem. Jel moze ovaj: http://downloads.jmay.us/Downloads/Windows7Prox64.aspx
 
Evo mene opet. U medjuvremenu dok sam skidao onaj ISO iz prethodnog posta, nasao sam ovaj YouTube klip:
https://www.youtube.com/watch?v=9AcUae_oSGI

I tu isto kaze da se prvo instalira KB3020369, ali kao drugi ne gore pomenuti, vec KB3172605. I pratio sam upustva kako je receno u klipu i evo sad je posle svega 2 minuta uspeo da nadje preko 200 update-ova i radi na njima.

Nadam se da ce nekome ovo isto pomoci.

Ali ne bi bilo lose da neko ko zna, odgovori da li moze onaj OEM ISO da se koristi. Voleo bih da imam ISO za svaki slucaj.
 
Prvo trebao si da nadješ apdejtovani Win 7. Ja imam jedan apdejtovani od oktobra meseca (gen2) i dobar je. Poslije toga ideš ovde http://forum.oszone.net/thread-257198.html i skineš UpdatePack7R2 version 16.11.11 instaliraš i gotovo. Toliko muke nioko čega.
 
Prvo trebao si da nadješ apdejtovani Win 7. Ja imam jedan apdejtovani od oktobra meseca (gen2) i dobar je. Poslije toga ideš ovde http://forum.oszone.net/thread-257198.html i skineš UpdatePack7R2 version 16.11.11 instaliraš i gotovo. Toliko muke nioko čega.

Kao prvo na tvoje prvo, nisam ulazio u detalje jer mislim da nisu bili bitni. Laptop nije moj, tako da nadjem apdejtovani Win 7 nije bilo moguce :). Zato sam i poceo od problema koji se desava i koji mi je bio na raspolaganju. U svakom slucaju ona 2 KB fajla s Jutjuba su resila stvar. Sad bas da je ni oko cega, i nije, ja odavno ne koristim 7-cu i nemam ovakvih problema, tj. tacnije, dok sam koristio 7-cu ovakvih problema se ne secam.

Pogledao sam taj link, i onako cisto iz radoznalosti: 1) da li taj update pack ima sve apdejtove do 11. Novembra ili tako nesto i 2) jel je to neki bacuska iskombinovao zvanicne apdejte i napravio taj R2 pack?

Hvala i pozdrav
 
Ruski forum ali je verzija engleska. Dobar je.
 
Evo mene opet. U medjuvremenu dok sam skidao onaj ISO iz prethodnog posta, nasao sam ovaj YouTube klip:
https://www.youtube.com/watch?v=9AcUae_oSGI

I tu isto kaze da se prvo instalira KB3020369, ali kao drugi ne gore pomenuti, vec KB3172605. I pratio sam upustva kako je receno u klipu i evo sad je posle svega 2 minuta uspeo da nadje preko 200 update-ova i radi na njima.

Nadam se da ce nekome ovo isto pomoci.

Ali ne bi bilo lose da neko ko zna, odgovori da li moze onaj OEM ISO da se koristi. Voleo bih da imam ISO za svaki slucaj.
I ja sam postupio po uputstvu sa klipa i odradio mi je apdejt stim da mi je sistem prijavio da je prvi vec bio instaliran tako da sam instalirao samo ovaj drugi. Pronasao mi je oko 15 apdejtova. Videću kako će se ponašati u buduće.
 
Pozdrav, ja se izvinjavam sto ovako upadam, jer nisam isao unazad da vidim sta je ovde bio problem.

Moj problem je da na nekom laptopu s cistom instalancijom Win 7, "checking for updates" traje beskonacno. Probao sam po netu da vidim i nije mi bas najjasnije sta da uradim. Koliko vidim, ovaj citirani post je izgleda bio za virtuelnu masinu, jel tako? Da li moze isto resenje da se primeni i za regularni Win 7 (Pro 64-bit edicija)?
Hvala unapred.

Da li si pre ovoga sto beskonacno traga mogao da instaliras zakrpe?.
Meni se to pojavi cim instaliram Service pack 1 i na 32 i 64 bita.
Znam da mi je pomogla instalacija zakrpe KB3135445-x64 da ponovo ozivi win update.
 
Ja bi volio da znam sto ne mogu instalirati srpski (latinica) interfejs paket za win 7 64bita?
izlazu mi greske koje nemaju veze s'vezom kad opitamo google
evo slikica:
Untitled1.jpg
Untitled.jpg

Hrvatski instalirao bez problema?!
ovo je na lap top, desktop nije zahvacen
 
I ja sam postupio po uputstvu sa klipa i odradio mi je apdejt stim da mi je sistem prijavio da je prvi vec bio instaliran tako da sam instalirao samo ovaj drugi. Pronasao mi je oko 15 apdejtova. Videću kako će se ponašati u buduće.
Meni "Ubio" aktivaciju potpuno legalne Retail 7mice pro. sada neće više da se aktivira ni sa originalnom registraciom.
 
Jel zna neko sta moze da bude problem sto laptop nikako nece da mi prihvati instalaciju Windowsa,a Linux hoce.
Zadnji put pre dizanja sistema Hard je bio health 80℅ i desava se sa se masina greje i dolazi do 85 c Gpu i 82/83c Cpu Cores.
Jel mislite da je zbog Harda ili moze da bude i da je nesto drugo.
Jednostavno prilikom instaliranja Windowsa 7 samo se ugasi na jednom delu instalacije i tako svaki put.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Ako temperatura procesora predje 100 stepeni a ne dodje do obaranja takta procesora moguce je da se ugasi laptop , zameni pastu i ocisti kuler.
 
Ako temperatura procesora predje 100 stepeni a ne dodje do obaranja takta procesora moguce je da se ugasi laptop , zameni pastu i ocisti kuler.
Hvala.Znaci moguce da je nista crklo,samo treba to da se uradi.Odlicno onda.

Sent from my LG Nexus 5X
 
Niko ti nece odgovoriti, ti si win10 bot, hoces da ubedis ljude da na win7 postoje problemi, a to je savrsen sistem kome nista ne fali i nikakvih problema nema, za razliku od 10ke.

edit: salu na stranu, da nemas single language verziju?
 
Niko ti nece odgovoriti, ti si win10 bot, hoces da ubedis ljude da na win7 postoje problemi, a to je savrsen sistem kome nista ne fali i nikakvih problema nema, za razliku od 10ke.

edit: salu na stranu, da nemas single language verziju?

Ne bi trebalo, hrvatski instal. bez problema, to me cudi. Evo 10 puta ista fora.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    91.7 KB · Pregleda: 74
brat je kupio ključ za w7 i treba na lap da instalira. da li će moći prilikom instalacije samo da unese ključ i proći će instalacija do kraja ili prvo mora da se registruje na microsoft sajtu taj ključ? boji se da prilikom instalacije neće imati internet (ako ne budu radili drajveri) pa da ne nastane problem.
 
Prilikom instalacije ili posle instalacije iz windowsa. Ne radis nista na ms sajtu

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno