Šta je novo?
Da li je moguće da jedna DDR1 memorija radi normalno na Windows XP a da ne radi na Windows Vista ili Windows 7 operativnim sistemima?

Instalirao sam 3 identične Kingston DDR KVR400X64C3A/1G memorije (originalni Kingston čip) na nForce ploči i pod Windows XP sistemom radi savršeno. Sistem je očitao sva 3GB i nikakvih problema nemam.
Kada pokušam da instaliram ORIGINALNU Windows Vistu ili Windows 7 prijavljuje mi grešku i odbija da instalira operativni sistem.
S obzirom da sam bez problema instalirao Windows Vistu i Windows 7 sa DDR1 PQI memorijom pretpostavljam da je jedino memorija u pitanju.
Kako imam samo 1.25GB PQI memorije Windows 7 radi užasno sporo čak i kada pogasim nepotrebne servise, pa sam morao da vratim na Windows XP.

Neki savet?
Znam da neke memorije ne rade na nekim pločama ali mi nije poznato da memorije ne rade sa pojediniim operativnim sistemima?

Moguće da je jedan od razloga taj što ploča podržava samo 333Mhz memorije, a instalirana je 400Mhz, međutim pod Windows XP-om nemam problema, samo je oborena brzina rada sa 400Mhz na 333Mhz.

Testiraj ih sa MemTest pojedinačno i zajedno.
 
Da li je moguće da jedna DDR1 memorija radi normalno na Windows XP a da ne radi na Windows Vista ili Windows 7 operativnim sistemima?

Instalirao sam 3 identične Kingston DDR KVR400X64C3A/1G memorije (originalni Kingston čip) na nForce ploči i pod Windows XP sistemom radi savršeno. Sistem je očitao sva 3GB i nikakvih problema nemam.
Kada pokušam da instaliram ORIGINALNU Windows Vistu ili Windows 7 prijavljuje mi grešku i odbija da instalira operativni sistem.
S obzirom da sam bez problema instalirao Windows Vistu i Windows 7 sa DDR1 PQI memorijom pretpostavljam da je jedino memorija u pitanju.
Kako imam samo 1.25GB PQI memorije Windows 7 radi užasno sporo čak i kada pogasim nepotrebne servise, pa sam morao da vratim na Windows XP.

Neki savet?
Znam da neke memorije ne rade na nekim pločama ali mi nije poznato da memorije ne rade sa pojediniim operativnim sistemima?

Moguće da je jedan od razloga taj što ploča podržava samo 333Mhz memorije, a instalirana je 400Mhz, međutim pod Windows XP-om nemam problema, samo je oborena brzina rada sa 400Mhz na 333Mhz.

Probaj neku Win 7 Lite verziju, trebalo bi da radi dobro i sa manje od 1GB memorije
 
Probaj jednu po jednu kingston memoriju. Može biti da je neka od njih falična. XP ne koristi svi pa se falinka ne primeti.

Testiraj ih sa MemTest pojedinačno i zajedno.

Hvala obojici na savetu. Testirao sam sam ih sa MemTest86 sva tri modula odjednom, kao i svaki model pojedinačno ali nije našao greške...

Probaj neku Win 7 Lite verziju, trebalo bi da radi dobro i sa manje od 1GB memorije

Probao sam starter verziju ali sa 1.25GB je suludo očekivati komotan rad. Dok manje-više na Windows XP-u puštam 720p video snimke bez problema, to je na Windows 7 nemoguća misija. A kad startujem Firefox procesor mi ode na 100% .. Hvala na savetu.
 
Poslednja izmena:
Pronadji goldmemory test. Imaš na onim starijim hirens cd-ovima ili javi na pp da ti pošaljem image diskete. Memtest86 zna da bre destrukcije baš sve greške i obavezno barem 4 prolaza kompletne memorije.

Sent fra min SM-G928F via Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako moze neko da mi posalje u poruci gde da skinem instalaciju za win7 64x ultimate proverenu,zahvalan cu biti do neba :)
 
aha videh malo pre prvu stranu procitao sam pa cu odraditi... ne znam pocelo je da mi desava kada hocu da upalim komp krece skeniranje komponenti tj hdd i onda ostane crn ekran,onda moram da ga restart po par puta nekada uspe da podigne sistem a nekada mi izbacuje start windows normality ,pa da odaberem win7 pa enter pa enter dok dole izbacuje neku gresku 0x0000i neki broj ,kapiram da je vreme da se odradi novi sistem
 
Tosa, sačekaj sad utorak za ovaj drugi sistem, ako ne probaj desetku opet. Verovatno je rešeno do sada.

Probao ponovo da pokrenem win apdejt nisam uspeo, svakako sam resio da probam 10ku pa se javim tamo u temi ako budem imao problem sa usage, nadam se da je to sada konačno sredjeno. A za ovu verziju 7ce sve pohvale, lepo radi nikakav problem osim što iz nekog razloga nece da mi instalira apdejt, no svakako ostaje mi sigurna druga varijanta.
 
Ne radi mi update, stoji na 0%
 
Da li na usb flash-u na kojem je windows instalacija, pored te instalacije smem da stavim i neke druge stvari, jer ima još mnogo mesta? Da li će to praviti problem prikikom instalacije?
 
Neće.
 
Imam problem.Ne mogu da instalitam sistem na lsptopu.
Kada dodje do onog dela gde treba da izaberem na kojoj cu particijo da install ne vidii mi komp uopste onu System Reserved particiju.
Probao da odatle obrisem hard pa da ga ponovo napravim i formatiram,ali ћћ dalje nemam System Reserved particiju +sto nece da prihvati instalaciju ni sa jedne particije koje imam(dobijsm onu poruku:windos is unable to locate or create valid system partitio.
Probao sam preko Disk Parta da odradim proceduru,,ali imam neku dal nemacku tastaturu i ne znam kako da otkucam znak = (nece na klasican nacin)


Ima li neko ideju kamo da odkucam znak = ili kako da resim da mi prihvati instalaciju?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao slican problem sa Recycle Bin? Vise ne moze da se isprazni, vec mora jedna po jedna stavka da se brise. Takodje, kao sto se vidi, ikonica je nestala.
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Windows users face massive update bloat, tough choices

New cumulative updates for Windows 7 will swell to 500MB a month, Microsoft acknowledges

Sa sve, ako neko nije primetio:

 
Poslednja izmena:
Jeste.

Ionako je zamišljen da se ne stavljaju neproverene i neželjene stvari, koje uopšte nisu u interesu korisnika. Videćemo, kako će ići dalje situacija. Da li će ići samo security-only updates i slično.

Mislim ono, zadnje je vreme došlo, kad ti moraš imati thrird-party, pod obavezno, kad su ovakve stvari u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ako moze objasnjenje ili link za Simplix,prvi put cujem za to?
 
Jeste.

Ionako je zamišljen da se ne stavljaju neproverene i neželjene stvari, koje uopšte nisu u interesu korisnika. Videćemo, kako će ići dalje situacija. Da li će ići samo security-only updates i slično.

Mislim ono, zadnje je vreme došlo, kad ti moraš imati thrird-party, pod obavezno, kad su ovakve stvari u pitanju.

Svaki mjesec će objavljivti nekumulativni security only update dostupan samo na WSUS i Micorosft Update Catalog pored klasičnog kumulativnog.
 
Da, znam.

Ali opet, kako su napravili situaciju, ne možeš da ne vidiš, da su korisnike stavili pred izbor, sve ili ništa.

Tj. ako želiš nešto van sigurnosnih zakrpa, da se ispravi neka glupost, ne može da ide bez gorespomenutih neželjenih "zakrpa".

Sve to lepo smislili, baš kao i LTSB, koju ne može da ima svako.
 
Hvala Sam
 
Zna li neko da li je moguce da je ovakav odnos RAM memorije i procesora, sistem sam nanovo instalirao juce i odjednom zauzme ovoliko rama. Procesor je i5 i 6gb ram-a?
RAM.PNG

Windows 7 je u pitanju.

Pozdrav

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
I ja mislim da ovo nesta nije u redu...

82140d3b4700ecc0005e88366f7c3539.jpg




Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno